Gebeliğe Hazırlık Nisan 2021 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizçeler muhabbetiniz bol olsun hayırlı geceler hepinize sanırım benim bulantılar sinyalleri veremeye basladı bugün diyet listeme uymaya çalıştım ve Farkettim ki aç kalinca midem bulanıyor yada şuan vucüdüm yeni beslenme düzenine alışmaya çalışıyor bugün ilk gün olduğu için... diyet listem güzel diyet yapmak isteyen varsa atabilirim dün diyetisyene gittim oda hamile o yüzden içim çok rahat 😊burdan okunurmu bilmiyorum ama isteyen varsa atayim

Kizçeler muhabbetiniz bol olsun hayırlı geceler hepinize sanırım benim bulantılar sinyalleri veremeye basladı bugün diyet listeme uymaya çalıştım ve Farkettim ki aç kalinca midem bulanıyor yada şuan vucüdüm yeni beslenme düzenine alışmaya çalışıyor bugün ilk gün olduğu için... diyet listem güzel diyet yapmak isteyen varsa atabilirim dün diyetisyene gittim oda hamile o yüzden içim çok rahat 😊burdan okunurmu bilmiyorum ama isteyen varsa atayim
Kesinlikle canım aç kalınca hem çok bulantı oluyor hem de aşırı halsizlik oluyor. En güzeli az az sık sık yemek gebelikte.

Hala karnımı doyuracak bi yemek bulamadım. Canım ne istiyor diye düşündükçe midem daha çok bulanıyor 🙄 elmayla erik de karın doyurmuyor. Vitamin takviyelerine kaçıncı haftada başlıyorduk?
ben tahlil verdim sonuclandiktan sonra bakacagiz takviyelere dedi doktorum. bol sıvı bulantıyı azaltırmış. ayran, naneli su vs. dene istersen sende.

Daha yrn 7+0 olacak 8. Haftaya basicak min 4 5 haftadan önce belli olmaz ahhh ama kalp atım hızına göre tutuyor diyorlar ama hayırlısı yaaa
Doktorum ona da tutmuyor dedi. Bebeğin erken haftalarda kalbi ölçülüyorsa zayıf atıyormuş. 6.hafta ile 7.haftadaki kalp atım hızı aynı olmazmış yani. sanırım ne deniyorsa hepsi hurafe. zaten %50 ihtimal var elbet biri tutuyor :)

Doktorum ona da tutmuyor dedi. Bebeğin erken haftalarda kalbi ölçülüyorsa zayıf atıyormuş. 6.hafta ile 7.haftadaki kalp atım hızı aynı olmazmış yani. sanırım ne deniyorsa hepsi hurafe. zaten %50 ihtimal var elbet biri tutuyor :)
Wala kalp atım hızıni direk bana Hayri sayilir bir doktor söyledi.... Hepsi farklı görüştüler malesef işte bak sana da yok öyle bişi demiş 🤭🤭

X