Nisan 2022 Tüp Bebek Transfer Olacaklar 👶

babyjanuary

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2022
106
93
39
Herkese Merhaba,

37 yasindayim. 5 yildir cocuk sahibi olmaya calisiyorum. gectigimiz ocak ayinda ilk embriyo transferimi yaptim fakat maalesef sonuc olumsuz oldu. Progesteron degerim fazla cikmisti. 3 adet daha dondurulmus 3. gun embriyom var. ilk ultrasonum ve kan testim yapildi, ostrojen hapina basladim. Nisan ayinda ikinci transferim gerceklesek insallah.

Cok heyecanliyim. Nisan ayinda transfer yapacak arkadaslarla bu sureci birlikte gecirelim isterim. Sizlerin hikayelerinizi de bekliyorum. Hepimiz icin en hayirlisi olsun. 🙏🤲

Herkese Merhaba,

37 yasindayim. 5 yildir cocuk sahibi olmaya calisiyorum. gectigimiz ocak ayinda ilk embriyo transferimi yaptim fakat maalesef sonuc olumsuz oldu. Progesteron degerim fazla cikmisti. 3 adet daha dondurulmus 3. gun embriyom var. ilk ultrasonum ve kan testim yapildi, ostrojen hapina basladim. Nisan ayinda ikinci transferim gerceklesek insallah.

Cok heyecanliyim. Nisan ayinda transfer yapacak arkadaslarla bu sureci birlikte gecirelim isterim. Sizlerin hikayelerinizi de bekliyorum. Hepimiz icin en hayirlisi olsun. 🙏🤲
Merhaba canım, hayırlı olsun tedavin. Umarım bu kez sağlıkla güzel sonucu alırsın🙏
Ben de adetimi bekliyorum şu an bi aksilik çıkmazsa nisana denk gelecek benim de transferim. Bu 3. olacak, ilki negatifti 2.yi 7 haftalıkken kaybettim. İnşallah bu sefer sağlıkla gelir sıpa☺️ Nerde tedavi görüyorsun?

Merhaba canım, hayırlı olsun tedavin. Umarım bu kez sağlıkla güzel sonucu alırsın🙏
Ben de adetimi bekliyorum şu an bi aksilik çıkmazsa nisana denk gelecek benim de transferim. Bu 3. olacak, ilki negatifti 2.yi 7 haftalıkken kaybettim. İnşallah bu sefer sağlıkla gelir sıpa☺️ Nerde tedavi görüyorsun?
selamlar canim

hadi insallah bu sefer cok guzel olur 🙏🙏🙏. ben izmirde tavmergende yapiyorum canim. sen?

Herkese Merhaba,

Merhaba öncelikle Allah gönlünüze göre versin inşallah bu mübarek günlerde ben Mart başı aşılama oldum ilk aşılamamdı regli oldum doktorum bir sonraki adet döneminde gelmemi önerdi bu arada dinlenmiş olursun dedi tüp bebeğe geçeceğiz dedi tabiki bilgim yok bu süreç ile ilgili biraz anlatabilir misiniz

Herkese Merhaba,

Merhaba ben de hayırlısıyla başlayacağım ilk defa olacak tüm duyguları yaşıyorum yarın adetimin 3.günü başlayacak inşallah

İnşallah canım amin🙏 Ben Şişli Memorialdayım şimdi, ama öncekiler benim de izmirdeydi doktorlar tavmergenle çalışıyordu
Sisli memorial güzel hastahane kuzenlerim ikiside orada bebek sahibi oldu inşallah seninde herseyin güzel gider Allah nasip eder ,bende tüp bebek ile hamile kaldım 5 haftadayim ama çok korkuyorum ilk 3 ayda çok kaybeden var

Sisli memorial güzel hastahane kuzenlerim ikiside orada bebek sahibi oldu inşallah seninde herseyin güzel gider Allah nasip eder ,bende tüp bebek ile hamile kaldım 5 haftadayim ama çok korkuyorum ilk 3 ayda çok kaybeden var
ay hayirli ugurlu olsun. hic oyle dusunme. ayni mantikla, kaybetmeyen cok cok cook daha fazla insan var. 🙏🙏🙏🙏 cok guzel olacak hersey. 🤲🤲

Merhaba öncelikle Allah gönlünüze göre versin inşallah bu mübarek günlerde ben Mart başı aşılama oldum ilk aşılamamdı regli oldum doktorum bir sonraki adet döneminde gelmemi önerdi bu arada dinlenmiş olursun dedi tüp bebeğe geçeceğiz dedi tabiki bilgim yok bu süreç ile ilgili biraz anlatabilir misiniz
selamlar

tup bebek icin once kisiye gore doktorun belirledigi hormonlarla yumurtalariniz buyutulecek, doktorunuz 3-5 gunde bir ulrasonla gelisimlerini takip edecek, yeterli olgunluga ulasinca da cok ufak bir operasyonla (anestezi altinda) yumurtalariniz toplanacak. bu yumurtalar esinizin spermiyle dollenecek labratuar ortaminda. daha sonra yine kisinin durumuna gore ya yumurta toplamadan 3-5 gun sonra ya da rahim dinlendirme yapilarak bir sonraki ay dollenmis yumurtalar rahminize koyulacak. Bu islem yumurta toplamadan daha basit ve cogunlukla anestezisiz yapiliyor. Baska sorulariniz olursa da sorun lutfen. Hayirlisi olur insallah ilk denemenizde yuzunuz guler 🙏🙏

ay hayirli ugurlu olsun. hic oyle dusunme. ayni mantikla, kaybetmeyen cok cok cook daha fazla insan var. 🙏🙏🙏🙏 cok guzel olacak hersey. 🤲🤲
Amin çok sağol haklısın ben olumsuz biriyim yapı olarak ondan kaynaklı ama buradaki herkese çok dua ediyorum isteyen herkesin kucağı boş kalmasın emekleri ziyan olmasın kimsenin maddi manevi

selamlar

tup bebek icin once kisiye gore doktorun belirledigi hormonlarla yumurtalariniz buyutulecek, doktorunuz 3-5 gunde bir ulrasonla gelisimlerini takip edecek, yeterli olgunluga ulasinca da cok ufak bir operasyonla (anestezi altinda) yumurtalariniz toplanacak. bu yumurtalar esinizin spermiyle dollenecek labratuar ortaminda. daha sonra yine kisinin durumuna gore ya yumurta toplamadan 3-5 gun sonra ya da rahim dinlendirme yapilarak bir sonraki ay dollenmis yumurtalar rahminize koyulacak. Bu islem yumurta toplamadan daha basit ve cogunlukla anestezisiz yapiliyor. Baska sorulariniz olursa da sorun lutfen. Hayirlisi olur insallah ilk denemenizde yuzunuz guler 🙏🙏
Teşekkür ediyorum inşallah hepimizin mucizesi olur benim yumurta gelişimim normalde de iyiydi eşimde de bir sıkıntı yok fakat sol tüp tıkalı hsg ile sağ tüp açılmıştı o nedenle aşılama denedi doktorum gonal f ile 6günde 5 yumurtam büyüdü dozumda yüksek değildi fakat aşılama sonuç vermeyince doktorum 1 ay dinlen dedi tahmini bat tarihim 14 nisan hemen başlarım ilaçlara bilmiyorum bu ay dinleneceğim diye bir umut buhar vb.alternatif yöntemler denedim bakalım biraz korkuyorum tüp bebek de negatif olursa diye ne yapacağımı şaşırdım en zoru zaten süreçler bekliyoruz tekrar ilaç bekliyoruz negatif bir ay diye diye aylar geçti allahım isteyen herkese nasip etsin

Amin canım sağol inşallah🌸 Neden tadını çıkarmıyosun olumsuz düşünüyorsun☺️ O seninle annesi lütfen güzel düşün hep inşallah çok güzel olacak herşey❤️

Herkese Merhaba,

Merhaba 8 cm Miyomdan dolayı açık ameliyat oldum tüplerim çalışmadığı İÇİN bağlandı baska bir problemim olmadığı söylendi ve tüp bebek tedavisine başladık benimde son 1 yıl içinde 2 kere transferim oldu biri tuttu ama 1.5 aylıkken düşükle sonuçlandı ikincisi 2 ay sonra oldu malesef negatif😔7 ay ara verdik çünkü çok yıprandım martın 22 i de transferim vardı (5. Gün embriyosu 4 bc kalitede dondurulmuş ) transfere 4 gün kala kan tahlilinde progesteron hormonun yüksek çıktığı için bir daha ki adetten sonra yapacağız denildi . Bu arada iğne kullandımbir kere 1 aylık lucrin depot bugün adet oldum yarın kontrolüm var İnşaallah hormonlar normale dönmüşse bu ay nisan ayı içerisinde transfer olacağım bizler için çok zor süreçler hamile kalsam bile bu sefer de düşer mi endişesi herhalde doğana kadar stres bitmeyecek. Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın İnşaallah isteyen herkese nasip etsin ❤️🧿

Başladın mı canım? Hadi hayırlı olsun çok güzel sonuçlar al inşallah🤲
Amin inşallah hepimiz için güzel sonuçları olur inşallah 🙏 heyecenalıyım çok karışık duygular içindeyim. Dün itibariyle Gonal iğne 300 doz ile başladık . Rabbim yüzümüzü güldürsün inşallah. Siz de mi yaptırdınız ?

Herkese Merhaba,

ben İstanbul Brüksel tüp merkezinde başladım burası hakkında bilgisi olan var mı acaba ya da varsa giden yakınlarınız ?

Arkadaşım acibadem maslaktan bruksele geçmişti 3 yıl önce çok memnun kaldı bir ogli oldu cok sukur hala memnuniyetle tavsiye ediyor
Ne güzel Allah bağışlasın. Doktor ne kadar iyi olursa olsun her şey nasip kısmet. Ben de dün başladım hayırlısıyla hepimizi için güzel sonuçlar olur 🙏🙏

Amin inşallah hepimiz için güzel sonuçları olur inşallah 🙏 heyecenalıyım çok karışık duygular içindeyim. Dün itibariyle Gonal iğne 300 doz ile başladık . Rabbim yüzümüzü güldürsün inşallah. Siz de mi yaptırdınız ?
Ben de adet oldum bi aksilik çıkmazsa transfer hazırlığına başlıyoruz☺️ Süreç boyunca pozitif düşün stresten uzak durmaya çalış, inşallah bu topic pozitif haberleriyle dolar🌸🙏

X