Nişan atma derecesine geldim lütfen bana fikir verin

kristalkupe

Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2022
398
241
Razı degiller şu zamana kadar karsilarinda dik durabiliyordum ama son olan olaydan sonra sessizlestim iyice. Evlilik hevesim de kalmadi ki o kadar hayaller kuran ben şimdi oturup düşünür halde buluyorum kendimi. Bazı uyelerin de dediği gibi avutmaya çalışıyorum sanırım kendimi. Gerçeklerle yüzleşmek bile çok canımı acıtıyor ama içimdeki o küçük ışık hiç sönmüyor
Anlıyorum karar vermek için kısıtlı bir zamanın var iyisi kötüsü ile her şeyle düşünmen gerek hatta istersen yaz bir kağıda olumlu yönler mi daha fazla, olumsuzluklar mı. En hayırlısı olur umarım senin için

hazalee98

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2018
1.034
726
24
Razı degiller şu zamana kadar karsilarinda dik durabiliyordum ama son olan olaydan sonra sessizlestim iyice. Evlilik hevesim de kalmadi ki o kadar hayaller kuran ben şimdi oturup düşünür halde buluyorum kendimi. Bazı uyelerin de dediği gibi avutmaya çalışıyorum sanırım kendimi. Gerçeklerle yüzleşmek bile çok canımı acıtıyor ama içimdeki o küçük ışık hiç sönmüyor
Çok üzüldüm konunu okuyunca . Adam seni teneke yüzüğe layık görüyor . Keşke dışardan biri gibi okusan konunu . Çok yazık . Parası olmasa neyse de , parası varken güzel bir yüzüğü senden sakınıyor .

hazalee98

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2018
1.034
726
24
Dün gratis e girdim bir tane adam yanıma geldi kız arkadaşına hediye alacakmış the balm ürünlerinden bana sordu . 5-6 tane ürün seçti. Kasaya gitti limiti yetersiz kalmış . Adam cüzdanını döküp üstünü tamamladı . Valla erkekler isterse neler yapıyor dedim

BAM94

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2020
1.302
1.506
27
Nişanlılık döneminde her istediğime bir kulp takıldı eşim benle beğendiğini eve gidince ailesi istemedi diye değiştirmeye çalıştı beyaz eşya ve TV ben seçmedim önceden alınmıştı ama mesela çamaşır makinesi küçük ve ben çekiyorum ceremesini koltuk ve diğer eşyaları zorla istediğim gibi aldırdım ama baya zorla yani pahalı da değiller orta karar şeylerdi ve kp bana eşyalara çok para harcattığımı ima etti şaka yollu laf soktu insan bunları aşamıyo zoruna gidiyor o aşk sevgi tutku insanı biyere kadar iadere ediyor evliliğe yetmiyor parasını kendimiz ödediğimiz şeylere bile karıştılar eşim sessiz kaldı şimdiki aklım olsa nişanı bir dakika düşünmez atardım hala bile eşimin ailesine düşkünlüğü maddi ve manevi zarara uğratıyo bide çocuk yaptık oturduk aşağa iyi düşün sonra pişmanlık fayda etmiyor

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 469 gün geçti.

Quen93

...
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
165
43
29
Nişanlılık döneminde her istediğime bir kulp takıldı eşim benle beğendiğini eve gidince ailesi istemedi diye değiştirmeye çalıştı beyaz eşya ve TV ben seçmedim önceden alınmıştı ama mesela çamaşır makinesi küçük ve ben çekiyorum ceremesini koltuk ve diğer eşyaları zorla istediğim gibi aldırdım ama baya zorla yani pahalı da değiller orta karar şeylerdi ve kp bana eşyalara çok para harcattığımı ima etti şaka yollu laf soktu insan bunları aşamıyo zoruna gidiyor o aşk sevgi tutku insanı biyere kadar iadere ediyor evliliğe yetmiyor parasını kendimiz ödediğimiz şeylere bile karıştılar eşim sessiz kaldı şimdiki aklım olsa nişanı bir dakika düşünmez atardım hala bile eşimin ailesine düşkünlüğü maddi ve manevi zarara uğratıyo bide çocuk yaptık oturduk aşağa iyi düşün sonra pişmanlık fayda etmiyor
Bende de kayinvalide ile kayınbaba en iyisi olsun kizimizi üzme kafasindalar benimki odun. Istanbulda okurken çok zorluk çekmiş maddi anlamda hep bunu söylüyor İstanbul'da yaşamak kolay değil her istedigimizi alamayiz falan filan varlik icinde yokluk çekiyoruz bu haftasonunu bekliyorum söz verdigi gibi her istediğimi alacak ikir cikir etmeyecek mi (lux düşkünü birisi değilim bu arada, her istedigim derken kaliteli uzun ömürlü olacak esyalardan bahsediyorum) yoksa dayanamayip yine kavga mi cikarticak kararimi ona göre vereceğim.

Quen93

...
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
165
43
29
Yasadiklariniza da çok üzüldüm biz kizlar ne hevesle ne heyecanla evleniyoruz ama bu tarz toksik insanlar yüzünden hayati zindan ediyorlar

BAM94

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2020
1.302
1.506
27
Yasadiklariniza da çok üzüldüm biz kizlar ne hevesle ne heyecanla evleniyoruz ama bu tarz toksik insanlar yüzünden hayati zindan ediyorlar
Çok iyi düşün benim eşim çok iyi bir insan ama iyi insan olmak demek iyi koca olmak değil maalesef sözler yeminler evlenince böyle olmayacaklar babası ile çalışıyordu mecburen parasını o ödedi çünkü eşime maaş vermiyordu sadece ihştacı olunca para almış düzenli geliri yokmuş falan ama kendisi ayrılıp başka yerde çalışınca da pek bişey değişmedi yine öyle eski şeyleri de unutamıyorum benim isteklerine bahaneler uydurup onların kine hemen amade oluyo bunu aşamıyorum evlenince de düzelmiyor lar nişan atmak dünyanın sonu değil ama kucağında bebekle herşey daha zor

Quen93

...
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
165
43
29
Çok iyi düşün benim eşim çok iyi bir insan ama iyi insan olmak demek iyi koca olmak değil maalesef sözler yeminler evlenince böyle olmayacaklar babası ile çalışıyordu mecburen parasını o ödedi çünkü eşime maaş vermiyordu sadece ihştacı olunca para almış düzenli geliri yokmuş falan ama kendisi ayrılıp başka yerde çalışınca da pek bişey değişmedi yine öyle eski şeyleri de unutamıyorum benim isteklerine bahaneler uydurup onların kine hemen amade oluyo bunu aşamıyorum evlenince de düzelmiyor lar nişan atmak dünyanın sonu değil ama kucağında bebekle herşey daha zor
Ben daha evlenmeden bu kadar karamsar olmaya başladım bi de kucagimda bebek olsa... Allah yardimciniz olsun gerçekten ablam da suan iki çocuklu ve eşiyle arasi hep bozuk huzursuzluk yaşıyor çok zor zamanlar geçirdik. Hayat, evlenmeden önce/ evlendikten sonra diye ikiye ayriliyormus bunu ogrendim yasanilan tecrubelerden.

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
2.239
3.790
Salakligima doymamayim ben. Beni öyle modlara soktu ki o zamanlar paramizi yuzuge gommeyelim sembolik bir şey zaten ilerde evlilikte lazım olacak paramiz kalsin kenarda diye ikna etti tamam dedik e şimdi her şeye itiraz dolap yüzünden kavga etmeler ayrilma esigine gelmeler filan off of vallahi düşündükçe şu geçmişi çok pişmanım bazı seylerde. İçim dolu çok dolu ailemi de karşıma alıyorum. Evi kiraladik benden fazla hevesli boya almış mutlu mutlu evimiz çok güzel olacak nidalari eşliğinde boya yapıyor. Ben anlam veremiyorum yaptığı saçma sapan inatlara da pintiligine de...

kesinlikle ailene anlat yasadiklarin, bu evlilige devam edersen ailenin destegine ihtiyacin olacak. Gurur yapma

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

LeyLA84db

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
1.251
1.175
38
Merhabalar,

Biraz uzun olacak ama fikirlerinize ihtiyacim var vaktiniz varsa okuyup degerlendirirseniz gerçekten çok mutlu edersiniz beni...

Nişanlımla 3.5 yıllık bir birlikteligimiz var. 2 ay sonra da düğün var. Sorunuma gelecek olursam nişanlım her zaman kendi istedigini yaptirmaya dayatmaya çalışıyor. O istanbulda çalışıyor ben izmirde yaşıyorum. Calisiyordum ama bıraktım yeni bir iş kabulum olmuştu ama istanbulda yasayacagiz diye işi reddettim( her ne kadar istanbulu sevmesem de geçici bir sureligine İstanbul'da yasamaya ikna edildim ekonomik şartlardan ötürü). Şu zamana kadar her şeye bir şekilde tamam dedim kendisi agresif ve çabuk daralan bir insan olduğu için fedakarlik yapmak bana düştü. Neyse ev tutuldu kendi istediği sitede tuttuk deprem korkum olmasina rağmen 12 katlı binada 3. Katta anlaştık. Sıra beyaz esya almaya geldi. Kendisi biraz değil baya bir tutumlu birisi ona ne gerek var uygun olsun ucuz olsun markaya para vermeyelim kafasinda hep. Evimizde yatak odasiyla buzdolabı hariç beyaz esyalarin hepsini ailem alacak mutfak eşyaları her şey tamam zaten annem aldi hepsini. Nisanlimla ben sadece oturma grubu, buzdolabı tv ve halı grubuyla perdeleri alacağız. Tv olarak kendisi seçti awox diye bir marka ucuz diye. ben istemedim ama tamam dedim yine. Tv yi sen sectin buzdolabıni da ben seceyim o zaman dedim tamam dedi. Bosch seçtim 12 bin lira olandan ( suanki ekonomide bence orta halli olarak secebilecegim ideal aile dolabi) ama nisanlim ben ona o kadar para vermem bıktım marka takintindan diye kavga cikardi. Sen isteyici ben alıcı mi olucam diye gurur kırıcı bir laf etti ve bu agrima gitti artık. Perdeleri mobilyalari bile siradan uygun almaya razi geldim süpürge bile almayalim masraf olmasin benim süpürgemi getiririm dedim her şeye tamam dedim ama yetti artık ailemle sürekli tartisiyorum böyle gelin olmaz diyorlar bu kadar kendini ezdirme diyorlar ama ben sürekli orta yolu bulmaya çalışıyorum. Çok şükür kendi gelir kaynağım var calismasam bile su ana kadar nisanlimdan hiçbir şey istemedim onu al bunu al demedim aksine ogrenciyken ben yardimci olurdum hep her konuda ama buzdolabini bile çok görmesi sinirlerimi bozdu. Ailemle bu konuyu konuşamıyorum bak biz hakliyiz demelerini istemiyorum lütfen siz bana fikir verin ben abartiyor olamam değil mi surda düğüne iki ay kalmış heves kalmadi bende. Bundan bir hafta once de annesini arayıp yurtdisina gidicem evliligi erteleyelim diye bi laf etmiş annesinden ogrendim onu hallettiik aramizda şimdi de esyadan kavga etmeye başladık...
Fikirlerinizi dusuncelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
Evlelnince daha kotu olmayacsginin bir garantisi yok . Bence cok ama cok iyi dusun. Benim cok yakin bir tandigim vardi , kocasi artik biyerden sonra elektrik sayacina, dolapdaki pirince , vs bskip neden bu kadar cavuk bitiyor, neden bu kadar elektirik geliyor demeye baslamisti ama kadin biyerden sonra dayanamadi. Agresiflik , hemen bunalma falan bi sekilde tolore edilebilir eger o agresiflikler size karsi yapilmiyorsa tabi ki , ama guzel para kazanip cimrilik yapiyorsa kosarak uzaklasin derim, evlenecekseniz de uzun uzun dusunun , hayatima bu sekilde devam edebilir miyim diye?

LeyLA84db

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
1.251
1.175
38
Bir de ailenizin biz demistim demesinden cekiniyorsaniz cekinmeyin , ne kadar sure uzatabilirler, sizin mutsuzlugunuz disinda nedir ki.. hayat okadar kisa ki. Baskalarinin kalbi kirilmasin diye kendi kalbinizi olene kadar kirmayin . Cok pismanlik sonrasi…

BAM94

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2020
1.302
1.506
27
Evlelnince daha kotu olmayacsginin bir garantisi yok . Bence cok ama cok iyi dusun. Benim cok yakin bir tandigim vardi , kocasi artik biyerden sonra elektrik sayacina, dolapdaki pirince , vs bskip neden bu kadar cavuk bitiyor, neden bu kadar elektirik geliyor demeye baslamisti ama kadin biyerden sonra dayanamadi. Agresiflik , hemen bunalma falan bi sekilde tolore edilebilir eger o agresiflikler size karsi yapilmiyorsa tabi ki , ama guzel para kazanip cimrilik yapiyorsa kosarak uzaklasin derim, evlenecekseniz de uzun uzun dusunun , hayatima bu sekilde devam edebilir miyim diye?
Benim eşim kp ile çalışırken alışveriş yapıp getiriyorlardı çünkü dediğim gibi maaş vermiyordu istediğimizi bile alamıyoduk resmen ben patlıcan istedim baktım poşetlere yok pahalı diye almamış onaneyse pahalı yada ucuz böyle adamla ömür geçmez yolculuk yaparken tutturdu ben lokantaya para vermem verirmem diye bana piknik yapıcaz da dememediler kuru kuru börek yemiştim heralde kocam böyle olsa Bi dk yanında durmazdım parası yok ondan yapıyo diye savunuyor elim ama para kazanınca da görüyoruz aynı şey inan bana ömür geçmezzzz

LeyLA84db

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
1.251
1.175
38
Walla benim esimin asiri borcu vardi biz evlenecegimiz zaman ayni is yerinde tanistik… oyle uzun uzun da cikmadik ama gordum ne kadar caliskan ve eli acik biri oldugunu. Bi sekilde kapattik borclari . Hic oyle onu alma bunu alma demedi. Bende zaten ihtiyacim olmayan hicbiseyi almadim ki 3 sene oldu hala bir cok sey eksik ama skinti mi asla degil. annem bana hep sunu ogutledi . Evlenecegin adam senin onu sevdiginden daha cok sevmeli seni ki sana kiymet versin. Yoksa kiymet bilmez bir adamsa omur mu gecer yahu. Hala bi cok konuda anlasamayiz ama gozumun icine bakar , kimseye ezdirmez beni. Bende ayni sekilde ona oyle davranirim . Yani hersey aslinda anlayista bitiyor. Saygi cok onemli . Bi kere icin evleniyoruz ha ilerde skinti cikar bosanirsin ama bile bile lades de dememeli insan. Hele de yalniz degilsen , hatta ayaklarin ustunde durabiliyorsan , ya da durabeceksen , koy totsuna bulsun baska enayi😁

Runam

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
428
373
29
Evet şuan için törpülemeye çalışıyor Çarşamba günü istanbula gidicem eşya almaya. Istediğini alicam ses cikarmiycam dedi ama bakalım
Yalnız dikkat edin göz boyamak için öyle davranıyormuş gibi yapabilir sonradan yine aynı eski davranışlarına dönebilir.