Nişan derdi

Oraya siyah abiyeyle gidip maske siperlikle fotograf çekilirseniz gitmemenizden daha büyük olay olur.
öncelikle elbisenin rengini biliyorsunuz o yüzden siyah giymeyin, sonrasında ikram kabul etmeden köşeden siperlik maske ile oturursanız muhtemelen tüm ailenin diline kıskanç haset diye düşersiniz , bence doğru olan gitmemeniz
Iste aynen boyle dusunulur diye korkuyorum ben de. Sanki bu donemde kapali kucucuk yerde nisan dugun yapmak dunyanin en normal seyiymis de ben endiselenip onlem alarak cok tuhaf bir sey yapiyormusum gibi algilanacak olmasi cok yazik gercekten.

Bakin normalleşmeye geçiyoruz Martta. Okullar da aciliyor öğretmenmissiniz zaten. 40metrekare anca olan sınıfta 23 kişi olacağız biz de mesela. Yani okula başlamayacak olsanız neyse de hee türlü tehlikeye gireceksiniz zaten.
Iyi de riski arttirmanin bir manasi var mi? Ya hep ya hic diyerek gogsumuzu bagrimizi acarak covidin kucagina kosmayi dogru bulmuyorum ben mesela

Siz gerçekten bu kadar endişelenecekseniz gitmeyin ama insanlar yaza evlenmek istiyorsa da şakayla karışık bile laf söylemeyin. Pandemide onlar evlenebilir sizde gitmeme özgürlüğünüzü kullanabilirsiniz.
Pandemide evlenebilirler evet. Zaten belki de bir kac yil daha bizimle yasayacagi on gorulen bir virus bu. Ancak daha kisitlamalar kalkmamisken gunler cuvala girmis gibi gunduz vakti kucucuk evde bir suru insan toplasmamiz bekleniyorsa iki ay daha ertelwyip acik havada yapmasini onerebilir sanirim kardesi.

Maske mesafe uyulur heralde herkes aynı odada oturmaz sizde mesafenizi korursunuz onlar planlarını yapmışlar virüsün biteceği yok nereye kadar erteleyecekler fotoğrafta eşin kaynın ve kızla çekilirsin yeter birşey olmaz. Elbiseye gelince başka renk seçebilirsiniz uygun sade bir elbise..
Ikram da olacakmis maskeler cikacak belli ki. Mesafeye de ne kadar uyulabilir ki kucucuk balkonsuz evde. Balkon bir tek mutfakta varmis oraya da girecegimi sanmam.

Sizin haricinizde kimsenin maske mesafeye dikkat edeceğini sanmıyorum. Çok umurlarında olsa zaten şu dönemde evde nişan yapmazlardı.
Siz gitmek zorundamısınız? Şimdi oraya gidip fotoğraf çekilirken siperlik takmakta olmaz bence en iyisi gitmemek
Ben gitmesem esim gidecek. Bu sefer elti gelmedi diye laf olacak. Pandemi yuzunden vs diye anlamazlar. Zaten hic tanismadik ilk izlenim kotu olacak. Onlari gectim esimin abisi alinir. Zaten ha esim gitmis ha ikimiz...

Kardeşime evde nişan yaptık herkes toplu haldeyken maskesini taktı ev büyük ama. Çok şükür kimsede korona olmadı

Ama muhtemelen bunu yapacak tek insan oldugum icin tuhaf karsilanir miyim? Fotoda bile cikarmasam veya fotolara dahil olmasam cins bu derler mi??

Elbiselerimizin modeli farkli ama renk ayni. Annem bosver sen siyah giyme, nisanlikla ayni renk giyilmez diyor. Siz ne dusunuyorsunuz?
Bu durumda böyle nişan yaptıkları için tuhaf olanlar onlar. Sağlığınızdan taviz vermenin ne anlamı var bir daha görmeyeceğiniz insanlar size cins demesin diye? İşten izin vermediler diyerek gitmeyebilirsiniz ama gitseniz de siz doğru olanı yapmaya devam edin. Fotoğrafı açık havada eşinizin abisi ve nişanlısı ile falan çektirin sadece o sırada kısacık çıkarırsınız. Elbise içinse herkes siyah giyer zaten o gün. Siz de giyin. Bir de onun için alışverişe çıkıp üstüne de masraf mı yapacaksınız. Ayrıca bu "gelin şöyle giyinecekmiş başka kimse bunu giyemez" triplerinden tiksiniyorum ben şahsen

Iyi de riski arttirmanin bir manasi var mi? Ya hep ya hic diyerek gogsumuzu bagrimizi acarak covidin kucagina kosmayi dogru bulmuyorum ben mesela
Tabii ki yok. Ama onlar öyle uygun görmüş. Keşke gormeselermis. Yani ondan önce okula gidip bir uyum süreci yaşayacaksınız zaten zamanı gelince nisanın o kadar zor gelmez bu kadar dert etmeyin. Ya girmeyeceksiniz ki eşim gideceği için aynı şey gideceğim diyorsunuz. Eee gidilecekse de mecbur hayata zaten karışacaksanız bu kadar düsünmeyin işte. Ben de mesela okula gideceğim günü düşünüyorum. Normalde çift maske ve siperlik ile gitmiştim. ama geven bir uzman çift maskenin yalancı bir güven sağladığını aslında tüm gün öyle durmanın da başka zararları olduğunu, mankeninizin önüne elinizi getirip nefesinizi verdiğinizde nefesinizin sıcaklığını falan elinizde hissetmiyorsanız maskenin iyi olduğunu ve tek maskenin yeterli olduğunu söylüyordu. Ben de onu düşünüyorum şimdi nasıl yapsam daha güvende mı hissetsem yoksa daha az yoruculugu mu göze alsam... Yani bir şekilde adapte olacağız.

Onlar nasil ki nisani yazin acik havada yapmayi tercih etmiyorlarsa, siz de gitmemeyi tercih edebilirsiniz. Sahsen vakalarin yine arttigi su donemde ufacik bir evde kimin nerden geldigi belli olmayan insanlarla kapali kalamam. Ben kayinvalidemin evine bile girmedim aylardir ki kapi pencere acarlar hep, havadardir. Kimse kusura bakmasin yani kayinbiraderin nisani da olmazsa olmaz bisey degil benim icin.

Ikram da olacakmis maskeler cikacak belli ki. Mesafeye de ne kadar uyulabilir ki kucucuk balkonsuz evde. Balkon bir tek mutfakta varmis oraya da girecegimi sanmam.
Ben de gitsem mesela maskemi falan çıkarmam. Bir şey de yemem. Ev sahipleri aman şimdi kınayan olur diye mecbur bir ikramlık yapıyordur. Sonuçta nişanı yapıp ikramlık yapmadan olmaz diye. Yemeyen de olur bence. Tek kalacağınizi düşünmüyorum ben.illa sizin gibi düşünen biri olur ya

Böyle şeyleri ihbar ederim cidden
10 yıl daha sürecek diyorlar işte hep böyle insanlar yüzünden
Çok istiyorlarsa gelin damat anne babaları taksın nişanı tamamdır
Bide açık havada değil küçücük evde pes
Bi ton insan ölüyor bu sorumsuzluk yüzünden
Ha yerinde olsam son ana kadar gidecekmiş gibi yapardım elbiseyi çıkarırdım meydana giycekmiş gibi nişan sabahı mide bulantısıyla uyanmış gibi yapar wcden çıkmaz böğürürdüm (cidden rol yapardım) yüzüme beyaz bi pudra betim benzim atmışçasına. Yatardım ah ben kötüyüm derdim eşime de iyi hissetmiyorum derdim gitmemek için elimden geleni yapardım. Milletin keyfi inadı için kendimi riske atmazdım

Yaa bizde nişan düşünüyoruz, aylardır erteliyoruz pandemi bitti bitecek diye.. Ama biteceği de yok açıkçası.. Martta nişan yapmaya karar vermiştik ama okullar açılırsa bulaş riski artacağından ötürü yine ertelemeye karar verdik. Bu durum can sıkıcı

Iste aynen boyle dusunulur diye korkuyorum ben de. Sanki bu donemde kapali kucucuk yerde nisan dugun yapmak dunyanin en normal seyiymis de ben endiselenip onlem alarak cok tuhaf bir sey yapiyormusum gibi algilanacak olmasi cok yazik gercekten.
İşte gitmeyin, gitmezseniz iki laf ederler biter gidip böyle davranırsanız ömrü billah bunlar unutulmaz. Şimdiden düşman elti edinirsiniz. Birde biraz fazla dert edinip abarttıgınızı düşünüyorum, bazı çözümler kolaydır, gitmemek gibi bahane uydurmak gibi gibi gibi gibi.
Acaba biraz kıskançlık var mı? Eltinizden hoşlanmama falan filan. Normal değil çünkü.

Yaa bizde nişan düşünüyoruz, aylardır erteliyoruz pandemi bitti bitecek diye.. Ama biteceği de yok açıkçası.. Martta nişan yapmaya karar vermiştik ama okullar açılırsa bulaş riski artacağından ötürü yine ertelemeye karar verdik. Bu durum can sıkıcı
Daha uzun süre bizimle kalacak gibi duruyor. Abartmadan çekirdek aileyle maske ile isteme-nişan yapabilirsiniz. Süreci beklerseniz daha cok ertelersiniz bence.

İşte gitmeyin, gitmezseniz iki laf ederler biter gidip böyle davranırsanız ömrü billah bunlar unutulmaz. Şimdiden düşman elti edinirsiniz. Birde biraz fazla dert edinip abarttıgınızı düşünüyorum, bazı çözümler kolaydır, gitmemek gibi bahane uydurmak gibi gibi gibi gibi.
Acaba biraz kıskançlık var mı? Eltinizden hoşlanmama falan filan. Normal değil çünkü.
Bu konudan eltimi kiskandigimi cikardiginiz icin tebrik ederim :KK70: ama maalesef. Zaten kendisini tanimiyorum. Sizin dusundugunuzun aksine gitmemem sıkıntı olacak. Derdim o.

Ay nolur siz benim eltim olun ya :KK70: belki de daha erteleme haberi bize ulasmamistir. Olmaz mi,olabilir :)

Ha yerinde olsam son ana kadar gidecekmiş gibi yapardım elbiseyi çıkarırdım meydana giycekmiş gibi nişan sabahı mide bulantısıyla uyanmış gibi yapar wcden çıkmaz böğürürdüm (cidden rol yapardım) yüzüme beyaz bi pudra betim benzim atmışçasına. Yatardım ah ben kötüyüm derdim eşime de iyi hissetmiyorum derdim gitmemek için elimden geleni yapardım. Milletin keyfi inadı için kendimi riske atmazdım
Valla hepsine varim da esimi nasil gondermeyeyim? Temasliyiz mi desek acaba?

Haberiniz var madem siyah giymeniz hoş olmaz. Elti olduğunuz için özellikle göze batarsınız.

Cins bu derler mi diye sormuşsunuz evet derler. Siperlikle oturup, fotoğrafları onla çekilip, ikram kabul etmeyeceğinize gerçekten gitmeyin. Böyle yaptığınızda normal karşılaşılanacağınızı mı düşünüyorsunuz? Pandeminin ortasında nişan yapan umursamayan insanlar buna anlayışlı davranmayacaktır. Gitmediğinizde başınıza geleceklerin aynısını yaşayacaksınız hatta keşke gelmeseydin madem öyle diyeceklerdir

Esimin abisinin onumuzdeki ay isteme + nisani var. Burda corona doneminde nisanla ilgili kaygilarimi dile getirdigim bir konu acmistim Buyrun nişana

Sonunda nisan tarihi belli oldu. Aile buyuklerinin yazin acik havada olsun israrlarina ragmen ciftimiz martta nişan,haziranda nikah konusunda israrcilar. Esim de abisine sakayla karisik online isteme olsun, soz takim elbise giyerim gene vs gibi seyler demesine ragmen abisi kararindan vazgecmedi. Hatta nisan olacak gelen gelir gelmeyenin keyfi bilir diye kestirip atti. Gitmesek yuzumuze bakmaz kesin. Sonuc olarak cift maske+siperlik takip pencere kenarinda takilarak olabildigince kisa kalmayi planliyorum. 2 yasindaki oglumu zaten goturmeyecegim. Ancak ogrendigim kadariyla kizin ailesinin 75 m2 evlerinde yaklasik 20 kisi kadar olacagiz :KK43:( bir yil boyu tatile dahi gitmeyip, halen market urunlerini bile dezenfekte eden biri olarak corona partisine bile bile gidecegim gibi duruyor...ikram da olacakmis. Ancak ikramlari almayi hic dusunmuyorum. Foto cekilirken bile maskelerimi siperligimi cikarmak istemiyorum. Hem kucuk cocugumun sagligini dusunuyorum, hem de o tarihte yuz yuze egitime baslayacak bir ogretmen olarak bir suru insani tehlikeye atmak istemiyorum. Ama muhtemelen bunu yapacak tek insan oldugum icin tuhaf karsilanir miyim? Fotoda bile cikarmasam veya fotolara dahil olmasam cins bu derler mi?? Kizi ve ailesini hic tanimiyorum, ilk defa o ortamda bir araya gelinecek.

Diger bir husus da aslinda bunun yaninda devede kulak kalsa da sizlere sormak istedigim bir sey. Elti adayim siyah uzun bir abiye elbise giyecekmis, sohbet esnasinda kvalidem fotosunu gosterdi. Ben de daha once hic giymedigim kisa siyah bir abiye elbisemi giyerim kiyafet masrafi yapmam diye dusunuyordum. Elbiselerimizin modeli farkli ama renk ayni. Annem bosver sen siyah giyme, nisanlikla ayni renk giyilmez diyor. Siz ne dusunuyorsunuz? Siyah cok klasik bir renk sonucta. Buyukler de dahil o gun pek cok kisinin giyebilecegi bir renk. Bence sorun olmaz ama bilemedim de. Kizi hic tanimiyorum nasil dusunur bilemiyorum.
İki kat maske takın, kısa durun.
Bence de aynı renk kıyafet olmaz, kız aslında siyah giymese daha iyi ama kendi bilir. Ayrıca bırakın onlar kendileri karar versin, siz sakın müdahil olmayın.

Cok mantikli 👏

X