Nişan derdi

Bizim burda gecenlerde bir aile dogum günü kutlayalim demis. 33 yeni vaka tek bir dogum günü partisi yüzünden. Milleteki anlayissizligina pes diyorum artik. Kaciyor mu nisan biraz daha bekleseler ne oluyormus? Sahsen siyah giymezdim biliyorsam. Baska evde olan bir elbise giyerdim. Erkeklerde hep ayni takimi giyiyor, biz iki kere ayni elbiseyi giysek de olur :KK70: sahsen gitmezdim bu durumda. Küsmek isteyene de yapacak birsey yok, aslinda insanlarin onlara küsmesi lazim bu kadar anlayissiz olduklari icin

Bana sanki Corona bahane kıskançlık şahane gibi bir his verdi yazdıklarınız.

Gitmeyecekseniz gitmeyin de niye sizin istediğiniz tarihte nişan düğün yapsınlar ki... Yok kızı tanımam etmem yok eşimin abisi dediği dediktir. Yok o tarihte düğün mü yapılır. Yok gündüz olacak bir de izin alacağız bla bla...

Gitmeyin kardeşim siz olmasanızda o insanlar bir güzel evlenir... Kıskançlık insanın başına dert bişey..

Ayrıca artık herkes bir şey olduğunda Corona bahane eder oldu. Sahiden önemsense tamamda tamamen paravan olarak kullanılan bu hayvançağızın vebalini alıyorsunuz...

Böyle şeyleri ihbar ederim cidden
10 yıl daha sürecek diyorlar işte hep böyle insanlar yüzünden
Çok istiyorlarsa gelin damat anne babaları taksın nişanı tamamdır
Bide açık havada değil küçücük evde pes
Bi ton insan ölüyor bu sorumsuzluk yüzünden
Ha yerinde olsam son ana kadar gidecekmiş gibi yapardım elbiseyi çıkarırdım meydana giycekmiş gibi nişan sabahı mide bulantısıyla uyanmış gibi yapar wcden çıkmaz böğürürdüm (cidden rol yapardım) yüzüme beyaz bi pudra betim benzim atmışçasına. Yatardım ah ben kötüyüm derdim eşime de iyi hissetmiyorum derdim gitmemek için elimden geleni yapardım. Milletin keyfi inadı için kendimi riske atmazdım
Pardon da kimi kime şikayet edecekseniz. Omuz omuza kongre yapılan şehirlerde korona patlaması oldu....

Hoca verir talkımı kendi yutar salkımı... Ülke absürt Amerikan komedisi tadında

Esimin abisinin onumuzdeki ay isteme + nisani var. Burda corona doneminde nisanla ilgili kaygilarimi dile getirdigim bir konu acmistim Buyrun nişana

Sonunda nisan tarihi belli oldu. Aile buyuklerinin yazin acik havada olsun israrlarina ragmen ciftimiz martta nişan,haziranda nikah konusunda israrcilar. Esim de abisine sakayla karisik online isteme olsun, soz takim elbise giyerim gene vs gibi seyler demesine ragmen abisi kararindan vazgecmedi. Hatta nisan olacak gelen gelir gelmeyenin keyfi bilir diye kestirip atti. Gitmesek yuzumuze bakmaz kesin. Sonuc olarak cift maske+siperlik takip pencere kenarinda takilarak olabildigince kisa kalmayi planliyorum. 2 yasindaki oglumu zaten goturmeyecegim. Ancak ogrendigim kadariyla kizin ailesinin 75 m2 evlerinde yaklasik 20 kisi kadar olacagiz :KK43:( bir yil boyu tatile dahi gitmeyip, halen market urunlerini bile dezenfekte eden biri olarak corona partisine bile bile gidecegim gibi duruyor...ikram da olacakmis. Ancak ikramlari almayi hic dusunmuyorum. Foto cekilirken bile maskelerimi siperligimi cikarmak istemiyorum. Hem kucuk cocugumun sagligini dusunuyorum, hem de o tarihte yuz yuze egitime baslayacak bir ogretmen olarak bir suru insani tehlikeye atmak istemiyorum. Ama muhtemelen bunu yapacak tek insan oldugum icin tuhaf karsilanir miyim? Fotoda bile cikarmasam veya fotolara dahil olmasam cins bu derler mi?? Kizi ve ailesini hic tanimiyorum, ilk defa o ortamda bir araya gelinecek.

Diger bir husus da aslinda bunun yaninda devede kulak kalsa da sizlere sormak istedigim bir sey. Elti adayim siyah uzun bir abiye elbise giyecekmis, sohbet esnasinda kvalidem fotosunu gosterdi. Ben de daha once hic giymedigim kisa siyah bir abiye elbisemi giyerim kiyafet masrafi yapmam diye dusunuyordum. Elbiselerimizin modeli farkli ama renk ayni. Annem bosver sen siyah giyme, nisanlikla ayni renk giyilmez diyor. Siz ne dusunuyorsunuz? Siyah cok klasik bir renk sonucta. Buyukler de dahil o gun pek cok kisinin giyebilecegi bir renk. Bence sorun olmaz ama bilemedim de. Kizi hic tanimiyorum nasil dusunur bilemiyorum.

Pembe yesil turkuaz giyer siz giymezsiniz anlarimda siyah zaten herkesin tercihi. Siz giymesenizde en azindan 3 5 kisiyle denk gelecek zaten.

Ama muhtemelen bunu yapacak tek insan oldugum icin tuhaf karsilanir miyim? Fotoda bile cikarmasam veya fotolara dahil olmasam cins bu derler mi??
Kesin karşılanırsınız ama sallamayın. Hasta olursanız gelip size kimse bakmayacağına göre siz de istediğiniz önlemi alabilirsiniz.
Annem bosver sen siyah giyme, nisanlikla ayni renk giyilmez diyor.
Nişanlık pembe, kırmızı,fıstık yeşili vs. olsa eyvallah da siyah konusunda aynı fikirde değilim. Nişanlanacak kişi siyah giyiyorsa bunu da göze almıştır. Hem zaten siz maske ve siperlikle fark yaratacaksınız :))

Bana sanki Corona bahane kıskançlık şahane gibi bir his verdi yazdıklarınız.

Gitmeyecekseniz gitmeyin de niye sizin istediğiniz tarihte nişan düğün yapsınlar ki... Yok kızı tanımam etmem yok eşimin abisi dediği dediktir. Yok o tarihte düğün mü yapılır. Yok gündüz olacak bir de izin alacağız bla bla...

Gitmeyin kardeşim siz olmasanızda o insanlar bir güzel evlenir... Kıskançlık insanın başına dert bişey..

Ayrıca artık herkes bir şey olduğunda Corona bahane eder oldu. Sahiden önemsense tamamda tamamen paravan olarak kullanılan bu hayvançağızın vebalini alıyorsunuz...
Hangi birine cevap verecegimi sasirdim yazdiklarinizin hepsi nerden tutsan elinde kaliyor. I yuzden en guzeli begenmedime bastim gectim ugrasamicimm

İyi de sizin elbiseniz kısaymış. Kısa bir siyah elbise klasiktir. Yani herkes her yerde giyebilir kimse kusura bakmasın.
Ayrıca siyah yas rengi olarak düşünülseydi başta kız kendi nişanında giymezdi.
Ben olsam giyerdim elbisem uygunsa aşırı abartı falan değilse.

Covid riskine birşey diyemeyeceğim. Bu virüs bizim hayatımızda 2 sene daha olacak gibi. Ee insanlar bir yerden hayata devam ediyor.
Siz gitmeyip sadece eşinizi göndermeniz çok ayıp olur. Çünkü virüsü düşünen eşini de göndermez, aynı yatağa girdiğiniz insan neticede.
Maskenizi takarsınız. Mesafeye uymaya çalışırsınız, ikram yemezsiniz.
Foto çekilirken kısa süre indirir nefesinizi tutarsınız :) arasıra kolonya dezenfektan sıkarsınız. Ne bileyim herkes maskeli olacaktır bir şekilde. Belki yerken içerken ayrılırlar düşünmüşlerdir birşeyler.
20 kişiden sadece siz mi düşünüyorsunuz bunu. İllaki uygulamaya çalışırlar kuralları.
Bilemiyorum belki linç edilirim,gidin diyorum. a
Ama ben 1 yıldır evden mecbur kalmadıkça çıkmadım. Çıkmıyorum.
Eşimin yalnız yürüyüşe bari çık diye ısrar etmelerine rağmen bende enteresan bir korku ve bezginlik oluştu. Soğudum hayattan koptum.Evde 3 çocuğumlayım hep hep. Ama insanlar nişan nikah cenaze düğün vırt zırt toplanıyor oteller salonlar dolu.
Yıldım artık. Çok şaşkınım. Herkes ne hali varsa görüyor. Bir ben evde kaldım sanki..
Size verdiğim tavsiyeler sağlıklı bir kafayla verilen tavsiyeler değildir......
Sağlıcakla kalın..
Ama sanırım ben olsam tedbirlerimi alır giderdim.
Giderdim sanırım...
İstemeyerek giderdim.........

Hangi birine cevap verecegimi sasirdim yazdiklarinizin hepsi nerden tutsan elinde kaliyor. I yuzden en guzeli begenmedime bastim gectim ugrasamicimm

Benimle değil ama eşinizin abisinin düğün tarihi ile hatta düğün gece mi gündüz mü olacak diye kendinize bayağı dert edinip iş edinmişsiniz ama...

Kıskanç kadının kokusunu her yerden alırım En Büyük KK :KK70: :KK70: :KK70:

Esimin abisinin onumuzdeki ay isteme + nisani var. Burda corona doneminde nisanla ilgili kaygilarimi dile getirdigim bir konu acmistim Buyrun nişana

Sonunda nisan tarihi belli oldu. Aile buyuklerinin yazin acik havada olsun israrlarina ragmen ciftimiz martta nişan,haziranda nikah konusunda israrcilar. Esim de abisine sakayla karisik online isteme olsun, soz takim elbise giyerim gene vs gibi seyler demesine ragmen abisi kararindan vazgecmedi. Hatta nisan olacak gelen gelir gelmeyenin keyfi bilir diye kestirip atti. Gitmesek yuzumuze bakmaz kesin. Sonuc olarak cift maske+siperlik takip pencere kenarinda takilarak olabildigince kisa kalmayi planliyorum. 2 yasindaki oglumu zaten goturmeyecegim. Ancak ogrendigim kadariyla kizin ailesinin 75 m2 evlerinde yaklasik 20 kisi kadar olacagiz :KK43:( bir yil boyu tatile dahi gitmeyip, halen market urunlerini bile dezenfekte eden biri olarak corona partisine bile bile gidecegim gibi duruyor...ikram da olacakmis. Ancak ikramlari almayi hic dusunmuyorum. Foto cekilirken bile maskelerimi siperligimi cikarmak istemiyorum. Hem kucuk cocugumun sagligini dusunuyorum, hem de o tarihte yuz yuze egitime baslayacak bir ogretmen olarak bir suru insani tehlikeye atmak istemiyorum. Ama muhtemelen bunu yapacak tek insan oldugum icin tuhaf karsilanir miyim? Fotoda bile cikarmasam veya fotolara dahil olmasam cins bu derler mi?? Kizi ve ailesini hic tanimiyorum, ilk defa o ortamda bir araya gelinecek.

Diger bir husus da aslinda bunun yaninda devede kulak kalsa da sizlere sormak istedigim bir sey. Elti adayim siyah uzun bir abiye elbise giyecekmis, sohbet esnasinda kvalidem fotosunu gosterdi. Ben de daha once hic giymedigim kisa siyah bir abiye elbisemi giyerim kiyafet masrafi yapmam diye dusunuyordum. Elbiselerimizin modeli farkli ama renk ayni. Annem bosver sen siyah giyme, nisanlikla ayni renk giyilmez diyor. Siz ne dusunuyorsunuz? Siyah cok klasik bir renk sonucta. Buyukler de dahil o gun pek cok kisinin giyebilecegi bir renk. Bence sorun olmaz ama bilemedim de. Kizi hic tanimiyorum nasil dusunur bilemiyorum.
Korona var olsada hayat bir şekilde devam ediyor , ne zaman biteceği belli değil yazın nişan yapsalar nikah bu sefer kışa gelecek diye düşünmüş olabilirler onlrda haklı bu konuda. Korona var diye yapmasınlarda diyemiyorum artık çünkü bir şekilde hayatın akışı malesef devam ediyor olan geçen zamana oluyor. Alabilceğiniz tek önlem mesafe. Aynı evin içerisinde korona olup oğluna annesine geçmeyenlerde var. nerden ne şekilde kapcağımız belli değil biraz şans. Maske ve temassızlık şart.

Pardon da kimi kime şikayet edecekseniz. Omuz omuza kongre yapılan şehirlerde korona patlaması oldu....

Hoca verir talkımı kendi yutar salkımı... Ülke absürt Amerikan komedisi tadında
Valla polisler miting tarzı yerlere baskın yapmayı sevmiyorlar bildiğiniz üzere evde nişan kına parti basmayı severler malesef yasaklar halk için görüyorsunuz

Valla hepsine varim da esimi nasil gondermeyeyim? Temasliyiz mi desek acaba?
Nişana kaç gün vardı?
4 gün önce markete gidin tek başınıza
Sonra eve gelin eşinize diyin ay marketten çıktım daraldım maskeyi indirdim biraz yürüdüm bi arkadaşa denk geldim onunda akrabası covid olmuş bu da o kişiyle görüşmüş ama dışarda geziyor ay maskemi de çekemedim elim dolu diye huylandım yaa falan de geç bi daha da konuyu açma ama
Nişan sabahı mide bulantısı öksürük rol yap sonra da eşine de ki ya bize de bulaştıysa? Gitmeyelim kimseyi riske atamayız yaşlılar var de o gün tüm gün yat ama inandırıcı olsun
Yalan dolanla iş yürütmeyi sevmem ama bazen cidden gerekiyor kendini korumak adına

Nişana kaç gün vardı?
4 gün önce markete gidin tek başınıza
Sonra eve gelin eşinize diyin ay marketten çıktım daraldım maskeyi indirdim biraz yürüdüm bi arkadaşa denk geldim onunda akrabası covid olmuş bu da o kişiyle görüşmüş ama dışarda geziyor ay maskemi de çekemedim elim dolu diye huylandım yaa falan de geç bi daha da konuyu açma ama
Nişan sabahı mide bulantısı öksürük rol yap sonra da eşine de ki ya bize de bulaştıysa? Gitmeyelim kimseyi riske atamayız yaşlılar var de o gün tüm gün yat ama inandırıcı olsun
Yalan dolanla iş yürütmeyi sevmem ama bazen cidden gerekiyor kendini korumak adına
Eee kendisi gitmiyorsa gitmesin eşini neden engelliyor ki??? Valla konu sahibi 2dir nişan konusu açıyor,kalıbımı basarım mevzu nişan-covid değildir.

Eee kendisi gitmiyorsa gitmesin eşini neden engelliyor ki??? Valla konu sahibi 2dir nişan konusu açıyor,kalıbımı basarım mevzu nişan-covid değildir.
E risk almamak için gitmiyor
Eşi gidecek belki kapacak geri o eve gelecek aynı şey?
14 gün izole olup öyle mi gelecek sanki
Valla şu dönemde kendini geçtim anne babasını anneanne babaanne vs düşünmeyip çılgınca nişan yapmak isteyenleri de ben anlamıyorum
Madem yapcaksın çekirdek aile arasında tak yüzüğü bitir
Ne çağırıyorsun elti kayınço baldız görümce vs
Ben konuda kıskançlık göremedim
Elbisem siyah acaba sorun olur mu diye sormazdı kıskançlık durumu olsa

Dikkat ettiğiniz sürece kapmazsınız kolay kolay. Yeğenimin kınasını evde yaptık 20-30 kişi arasındaydık. Halay bile çektik. Tabi çift maske ile durdum vede her halay sonrası ellerimi dezenfekte ettim. Düğününe de katıldım bir sorun olmadı. Pandemi dönemindeyiz sonuçta fotoğraflarda maskeli çıkmamız kadar doğal birşey yok =)

Yaza nişanlansaydı bu sefer de düğünü kışa getirdi falan diyecektiniz. Yıllarca devam edeceği söyleniyor bu sürecin , dolayısıyla bu organizasyonlar olacak el mecbur. Phytorelief pastil reklamları dönüyor ekranda. Kalabalık ortamlara girilmeden önce alınması tavsiye ediliyor. Siperliğin koruyucu olmadığı söylendi. Çift maske, mesafe ve ortamda kısa kalmak yeterli olur diye düşünüyorum. Ben olsam siyah kısa elbise giyerim sorun etmem

X