Nişan Elbisem

Normalde ben de veririm hatta gelinlik nişanlık söz kına.... giysilerini anneme ver gitsin durumu olmayan biri giysin dedim. Annem de çevrede ne kadar durumu olmayan kız varsa ödünç vermiş, kaç kişi evlenmiş benim gelinlikle nişanlıkla. Üstelik nişan kıyafetini kayınvalide Nişantaşı'nda özel diktirmişti. Ama burada bu kadının durumu iyi, bir sürü abiye elbisesi varmış. Arkadaşının nişan elbisesini hadi çok beğendin aynısını bulamadın al yine giy başka yerde. Özellikle düğününde giymek için senin nişan elbiseni istiyorum çok abes. Elbiseyi isteyip aynısını başka renk diktirse o da olur, çok beğenmiş dersin.
Evet öyle de olabilir. Ama uğraşmak istemez. Birde düğüne az bir zaman kaldı. Yetişmez diktirsede. Söyleyecem alınırsada alınır yapcak birşey yok.

150-200 liraya abiye var yazmiş herkes. O abiyeler internette gorundugu gibi gelmez bence. 😂 Şuan EN UCUZ diye bilinen markalarda dumduz bez elbiseler bile 400liradan başliyor artik.

Ama yine de konu sahibinin nişan elbisesini giymesini gerektirmez bu durum, ben vermezdim konu sahibi. 🙄 Abiye giymeyiversin normal sade şık bir elbise alsin.

Eskiden kıtlık mi vardı neydi herkes birbirinden üst baş dilenirdi

Yıl olmuş 2000 kusur hâlâ bu konu devam ediyor

Yuzsuzluk edip isteyenler

Ayıp olmasın diye evet deyip pişman olanlar

Hiçbir şey değişmemiş güzel cografyamda

Ben arkadaşı hiç düşünceli bulmadım.. Hayır da hayır vardır.. Daha fazla hayır kullanın lütfen..

Bende öyle düşünüyorum. O yüzden vermeyi düşünmüyorum
Bence grup arkadaslarindan biriyle durumu konuş özelden. Bir sekilde konusu açılsın ve hep beraber kirmadan bunun uygun olmadigi anlatilsin. Tek siz soylerseniz once kabul etti sonra yan cizdi diye sacma sapan triplere girecek ama size destek olunursa hatasini anlr disaridan ne kadar sacma goruneceginin farkinda varir.
Ayrica ne munasebet ya belki esim ben ve arkadasim birlikte fotograf cekilicez ama sanki hem gelinlikli ben hem de nisanlikli ben fotosopla yanyana konulmusuz gibi cikicaz🤣🤣

Bir yaşıma daha girdim. Ne saçma şey çok konuşulur arkanızdan benden söylemesi. Birde ne münasebet yani. Aşırı saçma ve arkadaşınız için rezil bir durum kusura bakmasın.

Şımarıklığa vurarak kızz kaynanam tüm sülalaye arkadaşından abiye almış diye reklam eder beni diye gülün geçin. Hayır diyemeyenlardensiniz belli. Benim yakın arkadaşımın dolabında hiç abiye yoktur. Çünkü hep sağdan soldan alır. O mu akıllı benmi aç İn kabadayısımıyım bilmiyorum. Kimseden çöp almam

Bence grup arkadaslarindan biriyle durumu konuş özelden. Bir sekilde konusu açılsın ve hep beraber kirmadan bunun uygun olmadigi anlatilsin. Tek siz soylerseniz once kabul etti sonra yan cizdi diye sacma sapan triplere girecek ama size destek olunursa hatasini anlr disaridan ne kadar sacma goruneceginin farkinda varir.
Ayrica ne munasebet ya belki esim ben ve arkadasim birlikte fotograf cekilicez ama sanki hem gelinlikli ben hem de nisanlikli ben fotosopla yanyana konulmusuz gibi cikicaz🤣🤣
Gruptan bir arkadaşa söyleyebilirim olabilir.
Çok komik bir durum olur gerçekten 😂 Sonuçta resim çekilcez

Arkadaşın istemeye utanmamış ta siz hayır derken mi utanacaksınız.Canım kv dem yanlış anlar çünkü birlikte çok beğenerek aldmıştık şimdi düğünümde nişan elbisemi arkadaşımda görürse hiç hoş olmaz yanlış anlar o yüzden VEREMEM deyin.Bu kadar basit,bitti gitti..
Aynen öyle dicem. Konuşunca haber etcem grubu ☺️

Merhaba arkadaşlar. Bir durum var ve sizin fikirlerinizi almak istiyorum.
Benim yakın bir tarihte düğünüm olacak. Bir arkadaşım düğünümde nişanımda giydiğim kıyafeti giymek istediğini söyledi. Ben de hayır diyemedim. Ama çokta doğru bulmadım. Sonuçta o nişan elbisemi herkes gördü. Düğünde farkedilirse arkadaşımın üzerinde kayınvalidemler yanlış birşey düşünebilir mi?
Evet saçma olmuş lafı olabilir.

Valla ben demem. Esya bu. Elbise eninde sonunda bu kadar deger bicmemek lazim.
kıyafete ben de değer vermem ama nişanımda giydiğim elbiseyi düğünümde birinin giymesini de hoş karşılamam.kaynana görümce eş de karşılamayacaktır.konu sahibinin de huzuru kaçacak o düğünde.arkadaşı tuhaf bence .başka bir düğünde giymek için iste ama kadının kendi düğününde de giyilir mi?

150-200 liraya abiye var yazmiş herkes. O abiyeler internette gorundugu gibi gelmez bence. 😂 Şuan EN UCUZ diye bilinen markalarda dumduz bez elbiseler bile 400liradan başliyor artik.

Ama yine de konu sahibinin nişan elbisesini giymesini gerektirmez bu durum, ben vermezdim konu sahibi. 🙄 Abiye giymeyiversin normal sade şık bir elbise alsin.
150 200 ye fabrika network elbise çok aldım ben hatta başka ünlü markaları da .zaten gelinin kardeşi değilsen kuzeni değilsen görümce değilsen sade şık bir elbise çok daha uygun olur.kızın ısrarla bu elbiseyi istemesi de tuhaf.bu arkadaş tuhaffffffff kim ne derse desin tuhaffffff :KK53: :KK45:

kıyafete ben de değer vermem ama nişanımda giydiğim elbiseyi düğünümde birinin giymesini de hoş karşılamam.kaynana görümce eş de karşılamayacaktır.konu sahibinin de huzuru kaçacak o düğünde.arkadaşı tuhaf bence .başka bir düğünde giymek için iste ama kadının kendi düğününde de giyilir mi?
Valla 1 ay once benim nisan kiyafetimi bir arkadasim kendi isteme toreninde giydi. Annemin benim dugunumde giydigi elbiseyi baska bir arkadasimin dugununde ben giyeceğim. Ayrica baska bir arkadasima da gelinligimi odunc vermistim. Hatta yine bir tanidigim dugun yapmamisti o yuzden benim gelinligimle dis cekim yapti.

Kizim kuzenlerinin elbiseleri ile buyuyor, kizimdan kalan elbiselerle kucuk kuzeni buyuyor. Biz de aynu mantikta buyuduk o yuzden bana paylasmak tuhaf gelmedi.
Ve yine bu yuzden olsa gerek bu anlatılanlarda bana tuhaf geliyor. Elbise benim elbisem ister atarim ister satarim ister odunc veririm.

X