Nişan Elbisem

150 200 ye fabrika network elbise çok aldım ben hatta başka ünlü markaları da .zaten gelinin kardeşi değilsen kuzeni değilsen görümce değilsen sade şık bir elbise çok daha uygun olur.kızın ısrarla bu elbiseyi istemesi de tuhaf.bu arkadaş tuhaffffffff kim ne derse desin tuhaffffff :KK53: :KK45:

Şimdi diyeceksin dolaptan sifir aldim. 😁 Dogru bu arada ben kuzen dugununde bile abiye agir giymedim ya.

Valla 1 ay once benim nisan kiyafetimi bir arkadasim kendi isteme toreninde giydi. Annemin benim dugunumde giydigi elbiseyi baska bir arkadasimin dugununde ben giyeceğim. Ayrica baska bir arkadasima da gelinligimi odunc vermistim. Hatta yine bir tanidigim dugun yapmamisti o yuzden benim gelinligimle dis cekim yapti.

Kizim kuzenlerinin elbiseleri ile buyuyor, kizimdan kalan elbiselerle kucuk kuzeni buyuyor. Biz de aynu mantikta buyuduk o yuzden bana paylasmak tuhaf gelmedi.
Ve yine bu yuzden olsa gerek bu anlatılanlarda bana tuhaf geliyor. Elbise benim elbisem ister atarim ister satarim ister odunc veririm.
giyebilir işte ama başkasının düğününde giyer nişanında giyer kınasında giyer o olur.kayınvalide başta tepki verir.benim satın aldığım nişanlığı hem de benim oğlumun düğününde arkadaşına vermişsin diye.kavgaya bile sebep olabilir bu durum aile arasında.bambaşka anlamlara çekilebilir

Merhaba arkadaşlar. Bir durum var ve sizin fikirlerinizi almak istiyorum.
Benim yakın bir tarihte düğünüm olacak. Bir arkadaşım düğünümde nişanımda giydiğim kıyafeti giymek istediğini söyledi. Ben de hayır diyemedim. Ama çokta doğru bulmadım. Sonuçta o nişan elbisemi herkes gördü. Düğünde farkedilirse arkadaşımın üzerinde kayınvalidemler yanlış birşey düşünebilir mi?
kesinlikle yapmayın.

Merhaba arkadaşlar. Bir durum var ve sizin fikirlerinizi almak istiyorum.
Benim yakın bir tarihte düğünüm olacak. Bir arkadaşım düğünümde nişanımda giydiğim kıyafeti giymek istediğini söyledi. Ben de hayır diyemedim. Ama çokta doğru bulmadım. Sonuçta o nişan elbisemi herkes gördü. Düğünde farkedilirse arkadaşımın üzerinde kayınvalidemler yanlış birşey düşünebilir mi?
bence arkadaşın da akrabanın da iyisi düğünde belli oluyor. içlerinde kiskanclik olanlar da kendini belli ediyor. benim çok yakin arkadasimin tanismasindan düğününde her aninda yanında olmama ragmen, o benim nisan düğün zamanları surat asil durdu. ondan sonra da aramız düzelmedi. ama ona sorsan evlendim ve değiştim.

Yani elbise bulunmaz hint kumasindan degilse aynisindan onlarca vardir. Kimse aaaa nisan elbisesi giymiş demez bence.
Ya sorun o değil ki, isteyen evli barkli durumu yerinde bir kadın. Eminim daha bir sürü elbisesi vardır, hiç yoksa kendi söz nişan elbisesini giysin hasbam. Bu konu sahibinin nişanligi aynı zamanda ilk özel elbisesiymis , kıyamam. İsteyen arkadaşın hic de iyiniyetli olduğunu düşünmüyorum. Sessiz bulmuş,kiskanmis, dur bir huzursuz edeyim demiş belli ki

bir konu vardı uzun zaman önce.2 eltiden biri evlenen yeni eltinin düğününde gelinlik gibi beyaz elbise giymiş saçlarına kadar gelin modeli yaptırıp taç takmıştı.o konuyu hatırlayan var mı?
O konuyu hiç unutmuyorum.
Hatta düğününde gelinlik giyilen kadının evliliği zora girmişti.

150 200 ye fabrika network elbise çok aldım ben hatta başka ünlü markaları da .zaten gelinin kardeşi değilsen kuzeni değilsen görümce değilsen sade şık bir elbise çok daha uygun olur.kızın ısrarla bu elbiseyi istemesi de tuhaf.bu arkadaş tuhaffffffff kim ne derse desin tuhaffffff :KK53: :KK45:
Hiç kalmadı o elbiselerden dolap uygulamasında bile ağzı gözü kaymış elbiselere 300-400 lira isteniyor.
mağazalarda dümdüz siyah elbise arıyorum hiç adamakıllı bir model yok
Günlük hayattada giyilecek elbiseler çok az bu sene
Birde çok kalitesiz kumaşlar

Hiç kalmadı o elbiselerden dolap uygulamasında bile ağzı gözü kaymış elbiselere 300-400 lira isteniyor.
mağazalarda dümdüz siyah elbise arıyorum hiç adamakıllı bir model yok
Günlük hayattada giyilecek elbiseler çok az bu sene
Birde çok kalitesiz kumaşlar
ben kışın aldım dolaptan değil ama.yeni sezon zaten fahiş fiyatlarda alınmaz değmez.

bence arkadaşın da akrabanın da iyisi düğünde belli oluyor. içlerinde kiskanclik olanlar da kendini belli ediyor. benim çok yakin arkadasimin tanismasindan düğününde her aninda yanında olmama ragmen, o benim nisan düğün zamanları surat asil durdu. ondan sonra da aramız düzelmedi. ama ona sorsan evlendim ve değiştim.

Kız haklıymış , değişmişsiniz.! ( ironidir aman yanlış anlaşılmasın)

Nişan ve düğün süreçlerinizde , arkadaşınızın belki de daha önce görmezden geldiğiniz davranışlarını görmüş ve ona göre davranmaya başlamışsınız.

Ya başka bir kıyafetiniz olsa neyse olabilir dicem de nişan kıyafetiniz yani, özel bir kıyafet bir anlamı hatırası var onun. Ben olsam bunu söyleyip vermezdim (ki bu tarz konularda çok cömert bir insanım)

Valla 1 ay once benim nisan kiyafetimi bir arkadasim kendi isteme toreninde giydi. Annemin benim dugunumde giydigi elbiseyi baska bir arkadasimin dugununde ben giyeceğim. Ayrica baska bir arkadasima da gelinligimi odunc vermistim. Hatta yine bir tanidigim dugun yapmamisti o yuzden benim gelinligimle dis cekim yapti.

Kizim kuzenlerinin elbiseleri ile buyuyor, kizimdan kalan elbiselerle kucuk kuzeni buyuyor. Biz de aynu mantikta buyuduk o yuzden bana paylasmak tuhaf gelmedi.
Ve yine bu yuzden olsa gerek bu anlatılanlarda bana tuhaf geliyor. Elbise benim elbisem ister atarim ister satarim ister odunc veririm.
Biz de sizin gibi yaşayan insanlarız hatta bu yaz kuzenimin düğününde giyeceğim elbieyi komşumdan aldım, o da benim elbisemi kendi akrabasının düğününde giydi 🤣

Buradaki temel mesele kendi nişanlığının kendi düğününde başkası tarafından giyilmesi. Kız kendi almış olsa ya da sıradan herkesin giyebileceği bir elbise olsa yine dert değil ama kayın ailenin almış olması ve tanınması kolay bir elbise olması risk almak olur. Şahsen benim annem görse gelini yerin dibine sokar düğün yerinde (annem çok normal biri değil) konu sahibinin kv nasıl bir insan bilemeyiz o yğzden risk alıp da düğünü tehlikeye sokmaya değmez

Biz de sizin gibi yaşayan insanlarız hatta bu yaz kuzenimin düğününde giyeceğim elbieyi komşumdan aldım, o da benim elbisemi kendi akrabasının düğününde giydi 🤣

Buradaki temel mesele kendi nişanlığının kendi düğününde başkası tarafından giyilmesi. Kız kendi almış olsa ya da sıradan herkesin giyebileceği bir elbise olsa yine dert değil ama kayın ailenin almış olması ve tanınması kolay bir elbise olması risk almak olur. Şahsen benim annem görse gelini yerin dibine sokar düğün yerinde (annem çok normal biri değil) konu sahibinin kv nasıl bir insan bilemeyiz o yğzden risk alıp da düğünü tehlikeye sokmaya değmez
yanlış anlaşılma olmuş sanırım.kız kendi kardeşinin düğününde giymek istemiş.konu sahibi öyle açıklamış.boşuna kıza yüklendik ya :KK53:

Arkadaşlar anasayfada sonucu yazdım. 😄 boşuna stres yapmışım. Kendini Yanlış ifade ettiğini söyledi. Kendi kardeşinin düğünü için yazmış onu ama mesajı ilk sayfada düzenleyerek yazdım. YaZdığı mesajı sanki benim düğünümmüş gibi algıladım.
O zaman mesele kalmadı, hadi geçmiş olsun 🤣

X