Nisan- Eylül 16 Kg :)

mgpk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2018
3
5
36
Merhaba,

30 yaşına kadar hiç diyet yapmamış biri olarak yazıyorum bu yazımı.
Bundan 4 yıl öncesine kadar 60 kg mı hiç geçmemiş 175 boyunda ince bir kadındım, ta ki ayağımı kırana 1 ayda 12 kg alana oda yetmezmiş gibi İstanbul dışında küçük bir kasabada işe başlayana kadar. İşte o zaman her şey tepetaklak oldu. Ev ve iş yeri birbirine yakın hiçbir aktivite yok!! Ben oldum 74 kg. Ama bu kiloların hiç farkında değilim. Aynaya baktığımda hafif kilo aldığımı fark ediyorum ama hepsi o kadar. Galiba insanlar aldığı kiloların son anda farkına varıyor :S Hikayenin öncesini kısa kesiyim kimse sıkılmasın. Sonuç olarak İstanbul' a geri dönüş, yeni iş ve daha fazla kilo :) Artık hiçbir kıyafeti kendime yakıştıramadığım da dank etti her şey. Şirket diyetisyenine gittim hala kendimi 74 kg sanıyorum tartıya çıktım bir baktım ki olamaz 78.4 kg gösteriyor. Şok oldum hiçbir şey söyleyemedim. Acil kilo vermem gerekiyordu ( acil dediysem bir daha geri almaksızın düzgün bir şekilde:)) . Unutmadan şuraya küçük bir notta ekleyeyim kilolar bana hediye olarak hipoglisemi, bağırsak problemi gibi sorunlar getirmişti. İlk hedefimiz bağırsak problemi ve hipoglisemiyi düzenlemekti. Bu arada tatlı seven, makarna- pilav yiyen bir kadın değilimdir. Diyet diyemeyeceğim sağlıklı beslenme programı ile 10.04.2018 tarihinde işe koyulduk. Her ne kadar diyet demesen de isim olarak '' DİYET'' insanı geriyor aç olmasanız bile aç hissediyorsunuz kendinizi yada sadece ben öyle hissediyorum. Hayatımın ilk diyetine bu şekilde başladım. 3 ana ve 3 ara öğünden oluşan bir program verdi bana diyetisyenim. Gayet doyurucu her şeyden yiyebildiğim, kuru yemişli, meyveli, sebze- karbonhidrat-protein dengeli güzel öğünler. İlk başta ne kadar zorlansam da 1. ayın sonun da 73.1 kg (2.4 kg su, 2.9 kg yağ ). Tabi diyetin ikinci haftasında gittim bir spor salonuna yazıldım. Harekette şart sonuçta ne kadar hareket o kadar yağ bye bye!! 2. ayın sonunda 68.5 kg, 3. ayın sonunda 65 kg.... Bu gün 10.09.2018 ve ben 62.5 kg olarak tartıdan indim. İlk ayda ki 2.4 kg' lık su kaybı haricinde hiç su kaybım olmadan 13.5 kg yağ vermiş bulunmaktayım. Şu an aynaya baktığımda eski halimi, giydiği her şey yakışan bir kadın görüyorum ve bu beni çok mutlu ediyor.

Bu süreçte;
Önemli olanın ne kadar kilo verdiğin değil yağdan ne kadarını kaybettiğin olduğunu,
Öğünlerinde protein-karbonhidrat- sebze dengesinin önemini,
Çorbaların ekmek grubuna girdiğini:),
Sağlıklı kilolara indiğinde beden ve sağlık problemlerinin azaldığını (benim için ortadan kalktığını),
Hareketin yağ yakmada önemli bir rol oynadığını,
Her 1 kilo kaybının insanı mutlu ettiğini, güçlendirdiğini,
İstedikten sonra herkesin başarabileceğini öğrendim.

Umarım benim bu hikayem, mutluluğum size de yardımcı olur. Siz isteyin yeter!

Teşekkürler Sevgiler :)

tebrık ederım,bundan sonrası koruma dönemi umarım birdaha asla 6lı rakamların dışında bir rakam olmaz hayatında.
bu arada bende mart-nisandan bugüne 16 kılo verdim:)

tebrık ederım,bundan sonrası koruma dönemi umarım birdaha asla 6lı rakamların dışında bir rakam olmaz hayatında.
bu arada bende mart-nisandan bugüne 16 kılo verdim:)
Teşekkürler :) Umarım bir daha görmem. Her ne kadar zorlansam da isteyince oluyormuş. Sizi de tebrik ederim :)

X