Nişan Nişan Tepsisi

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

Zeytep

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2021
29
20
26
Nereden başlasam bir türlü bilmiyorum . ☺️ O kadar çok heyecanlıyım ki. Sevdiğim adam ile nişan ve evlilik adımlarını atıyoruz yavaştan.
Ailesi,ailemle tanışmaya geldiler.
Ve biz de nişan tepsilerimize karar verdik.
Fakat nereden yaptıracağım hiç bilmiyorum.
Sosyal medya üzerinden güvenemiyorum kızlar.
Ya aynı ürünü göndermezlerse diye düşünmeden edemiyorum.
Çevremde de tepsi vs. yapan bir yer yok.
Önerileriniz neler?Siz nasıl bir yol izlediniz?

Nişan elbisesi olarak da..
Daha önceden kendim nikah elbisesi tarzı kabarık midi boy straplez beyaz bir elbise almıştım. Bunu pudra pembesine boyatmak istedim. Lâkin , terzi elbise tül olduğu için kolay kolay kumaş boyasının tutmayacağını, tutsa bile çok boyanın gideceğini ve istenen rengin olmama ihtimalini söyledi.
Bende riske atmak istemedim.
Beyaz tül eteklerini söktürüp, pudra pembesi yeni tül kumaş siparişi vermeyi ve elbiseyi yeniden düzenlemeyi düşündüm.

Göğüs kısmı da pudra tül ile kaplanacak,boyundan bağlamalı olacak.

Ve nişanı sahil kenarında bir restoranda düşünüyoruz. Tekneden iskeleye ineceğiz.
Bu yüzden pudra pembesi bir vualet takmayı düşünüyorum.
(Evet,herkes nikahta takar. Ama ben nişanımda istiyorum.)☺️

Hayırlısıyla pandemi sürecini bir hafifletsek de sorunsuz bir şekilde yapabilsek nişanımızı inşallah..

Şimdi sizden tavsiye istediğim konular;
1-Elbisemin dizaynı için farklı bir öneriniz var mı?
Hangisi daha uygun olur acaba?
2-Nişan tepsisi😳
Sanki hiç bir şey yetişmeyecek gibi.Stres yaptım 😁

Elbisemin birebir fotoğrafını değil, ama benzerini ekliyorum.
(Straplez midi boy kabarık vintage bir gelinlik tarzı)
IMG_20210227_210939.jpg

(Elbiseyi pudra pembesine boyatmak veya komple tülleri değiştirmek?)

Bu aşamaya karar verdikten sonra elbisemin boyun detayının nasıl olacağına dair bir fotoğraf ekliyorum.
(Aşağıdaki resimde eteğe değilde göğüs kısmına bakın kızlar. Nişan elbisem straplez olduğu için, pembe tüllerle bu şekilde boyun bağlamalı yeniden dizayn edeceğim.)
IMG_20210224_134653.jpg

Ve son olarak..
Nereden yaptıracağımı bir türlü bilemediğim nişan tepsimiz..

IMG_20210227_211014.jpg

hayırlı olsun darısı bana :) bizde inşallah yakın zamanda nişan olacak :) nikah elbiseni çok beğendim eski tarzları severim . pembe boya fikri bence de olmayabilir riske atmamak lazım neden yeni almıyorsun . tepsileri pek beğenemedim . sosyal medyadan sipariş edecem olmazsa iade ederim :) heyecanlı olduğun çok belli sevindim senin adına iskeleden gelme fikri de güzelmiş :)

hayırlı olsun darısı bana :) bizde inşallah yakın zamanda nişan olacak :) nikah elbiseni çok beğendim eski tarzları severim . pembe boya fikri bence de olmayabilir riske atmamak lazım neden yeni almıyorsun . tepsileri pek beğenemedim . sosyal medyadan sipariş edecem olmazsa iade ederim :) heyecanlı olduğun çok belli sevindim senin adına iskeleden gelme fikri de güzelmiş :)
Açıkçası internette yine benzer bir model gördüm ama site güvenilir gelmedi. Yorumlara falan da baktım, başka ürün veya adi bir ürün gönderiyorlarmış.
Dikim sordum,2000 ₺ fiyat verdiler.
Bir nişan elbisesine de o kadar vermek istemiyorum açıkçası.
Bu elbise de uygundu,çok hoşuma gitmişti zamanında.
Kendi harçlığımla almıştım.
Madem aynı model istiyorum,niçin o elbisemi değerlendirmiyim ki düşüncesi ile yola çıktım.

Tepsilerden de üç model beğendim.
Ve sevgilime sordum,en çok bunu sevdi.
O yüzden bende bunu seçtim.
Deniz yıldızını çok seviyorum bir de tabi.☺️
İnşallah nasip olur da hayırlısıyla nişanımızı gerçekleştiririz.

Darısı sana ☺️sizin tarih falan belli mi? Nasıl bir şeyler düşünüyorsun?
Ayy merak ettim😁

Tepsilerden de üç model beğendim.
Ve sevgilime sordum,en çok bunu sevdi.
O yüzden bende bunu seçtim.
Deniz yıldızını çok seviyorum bir de tabi.☺️
İnşallah nasip olur da hayırlısıyla nişanımızı gerçekleştiririz.

Darısı sana ☺️sizin tarih falan belli mi? Nasıl bir şeyler düşünüyorsun?
Ayy merak ettim😁
amiin ya ben düğünü hayal etmekten nişana pek odaklanmadım aşırı kararsızım yani o konuda . evde herkes süslüyor felan ben istemiyorum artık . bir yer kiralarız yaparız . tepsi olarak aynalı tepsileri seviyorum sonra evlenince de banyoda kullanırım :) kullanmayacağım bir şey almak istemiyorum :) nikahı düğünün içinde yapmak istiyorum daha heyecanlı olsun diye :KK70: nikah şekeri yerine hediyelikler dağıtılıyor ya burdan biri kuş yemlikleri dağıtmış herkes ağaca asmış açık alanda benimde hoşuma gitti açık alanda olursa öyle olur . belki kınam açık alanda olur yani hiç bilmiyorum . hı ne zaman demişsin devlete girince işimizi bekliyoruz 1 2 ay içinde olabilir gibi görünüyor :)

amiin ya ben düğünü hayal etmekten nişana pek odaklanmadım aşırı kararsızım yani o konuda . evde herkes süslüyor felan ben istemiyorum artık . bir yer kiralarız yaparız . tepsi olarak aynalı tepsileri seviyorum sonra evlenince de banyoda kullanırım :) kullanmayacağım bir şey almak istemiyorum :) nikahı düğünün içinde yapmak istiyorum daha heyecanlı olsun diye :KK70: nikah şekeri yerine hediyelikler dağıtılıyor ya burdan biri kuş yemlikleri dağıtmış herkes ağaca asmış açık alanda benimde hoşuma gitti açık alanda olursa öyle olur . belki kınam açık alanda olur yani hiç bilmiyorum . hı ne zaman demişsin devlete girince işimizi bekliyoruz 1 2 ay içinde olabilir gibi görünüyor :)
Hayırlısı. Tez vakit de sevdiğine kavuşursun inşallah. Kuş yemi olayı güzelmiş.
Ben de nişan hediyeliklerimi kendim yapmayı düşünüyorum.
Kına gecesi istemiyorum,düğünde sadece bindallı giyeceğim o kadar yani.
Tabii nişan yaparsak.Valla nazar mı değdi ne..
Şu an o kadar hüzünlüyüm ki..😔😔

Hayırlısı. Tez vakit de sevdiğine kavuşursun inşallah. Kuş yemi olayı güzelmiş.
Ben de nişan hediyeliklerimi kendim yapmayı düşünüyorum.
Kına gecesi istemiyorum,düğünde sadece bindallı giyeceğim o kadar yani.
Tabii nişan yaparsak.Valla nazar mı değdi ne..
Şu an o kadar hüzünlüyüm ki..😔😔
noldu ki sorun nedir

noldu ki sorun nedir
Daha önce nişanlandım ve uzun bir nişanlılık dönemim olmuştu.Sonra yapamadım, aileler karıştı işin içine.
Çok zor günler atlattım yani.Bir de kalp rahatsızlığım var.En ufak üzüntüde yataktan çıkamıyorum.Nefes alışım zorlaşıyor.
Tam aşka inancımı kaybettim dedim, karşıma bu kişi çıktı.
O uzun nişanlılık dönemimde yapmadıklarımı yaptım,çok eğlendim,çok mutlu oldum.
Beni seviyor,biliyorum.
Bende onu seviyorum.
Yani ailesiyle tanıştım,onlarla çok vakit geçirdim.Hatta bi sonraki ay hastane kontrolüne birlikte gidecektik.Hiç sorun yoktu.
Ama zamanında istemeden yapmış olduğum bir hata sebebiyle düşünmek istediğini söyledi.
Bende neden bu kadar ilerlediğimizi sordum.
Herşeyi biliyordun ama neden bu kadar adım attık,bu kadar hayal kurduk.
Hep düşündüğünü bu konuyu ama benimle konuşmadığını söyledi.
Ve ne olcak bilmiyorum.Zaman istedi,zaman bana onu kaybetmek gibi geliyor.
Ve canımı yakıyor bu durum.
En ufak verdiği sözü bile tutan birisi.
Sanırım bu yolda biterse bir daha güvenemeyeceğim kimseye.
Ona güvenmemin ve onu çok sevme sebebimden biri buydu.

Daha önce nişanlandım ve uzun bir nişanlılık dönemim olmuştu.Sonra yapamadım, aileler karıştı işin içine.
Çok zor günler atlattım yani.Bir de kalp rahatsızlığım var.En ufak üzüntüde yataktan çıkamıyorum.Nefes alışım zorlaşıyor.
Tam aşka inancımı kaybettim dedim, karşıma bu kişi çıktı.
O uzun nişanlılık dönemimde yapmadıklarımı yaptım,çok eğlendim,çok mutlu oldum.
Beni seviyor,biliyorum.
Bende onu seviyorum.
Yani ailesiyle tanıştım,onlarla çok vakit geçirdim.Hatta bi sonraki ay hastane kontrolüne birlikte gidecektik.Hiç sorun yoktu.
Ama zamanında istemeden yapmış olduğum bir hata sebebiyle düşünmek istediğini söyledi.
Bende neden bu kadar ilerlediğimizi sordum.
Herşeyi biliyordun ama neden bu kadar adım attık,bu kadar hayal kurduk.
Hep düşündüğünü bu konuyu ama benimle konuşmadığını söyledi.
Ve ne olcak bilmiyorum.Zaman istedi,zaman bana onu kaybetmek gibi geliyor.
Ve canımı yakıyor bu durum.
En ufak verdiği sözü bile tutan birisi.
Sanırım bu yolda biterse bir daha güvenemeyeceğim kimseye.
Ona güvenmemin ve onu çok sevme sebebimden biri buydu.
sorunlarınızı konuşmadan çözmek iyi bir fikir değil . en azından onunla bu konuyu her şeyi paylaşmasını ne hissettiğini ne olacağını düşündüğünü sorabilirsiniz . Eğer açık iletişim olmazsa zaten evlilik yürümez mutlu olmazsınız . ne düşündüğünü bilmezsem sorunlarımızı çözemeyiz demelisin . araya zaman girerse kendi kafansında kurabilir ama ısrar etme diyorsa yapacak bir şeyin yok . ama en sağlıklı yöntemin konuşarak üstesinden gelmeyi anlatmalısın . senin içinde zor bir durum haklısın beynimiz bizi korumak için güvenmemeliyim demek ki diye düşünüyor . biz de tartıştığımızda önceden özür dilerim haklısın konuyu kapatalım derdik kapatırdık meğerse o konular hiç kapanmıyormuş aynı benzer sorunlar üzerinden tartışıyormuşuz . sonra tek tek ne hissettiğimizi ne düşünüp ne söylediğimizi konuştuk her sorunu çözdük yanlış anlaşılmaları . eğer gerçekten üzgünsek o gün konuyu açmıyoruz barışmamızın sevincini yaşıyoruz ama diğer gün mutlaka konuşup ders çıkarıyoruz . kapalı kutu olmak iyi değil sen onun en yakınısın konuşmadan halledemeyeceğimiz bir şey yok de ve mutlaka yüz yüze konuş ben senin hislerine düşüncelerine önem veriyorum bilmek istiyorum sadece seni dinlemek istiyorum kaygıların neler ben sana o güveni veremedim mi sevdiğimi görüyorsun davranışlarımı görüyorsun gibi sakin ve birbirinizi anlamaya yönelik bir konuşma yapabilirsin :)

sorunlarınızı konuşmadan çözmek iyi bir fikir değil . en azından onunla bu konuyu her şeyi paylaşmasını ne hissettiğini ne olacağını düşündüğünü sorabilirsiniz . Eğer açık iletişim olmazsa zaten evlilik yürümez mutlu olmazsınız . ne düşündüğünü bilmezsem sorunlarımızı çözemeyiz demelisin . araya zaman girerse kendi kafansında kurabilir ama ısrar etme diyorsa yapacak bir şeyin yok . ama en sağlıklı yöntemin konuşarak üstesinden gelmeyi anlatmalısın . senin içinde zor bir durum haklısın beynimiz bizi korumak için güvenmemeliyim demek ki diye düşünüyor . biz de tartıştığımızda önceden özür dilerim haklısın konuyu kapatalım derdik kapatırdık meğerse o konular hiç kapanmıyormuş aynı benzer sorunlar üzerinden tartışıyormuşuz . sonra tek tek ne hissettiğimizi ne düşünüp ne söylediğimizi konuştuk her sorunu çözdük yanlış anlaşılmaları . eğer gerçekten üzgünsek o gün konuyu açmıyoruz barışmamızın sevincini yaşıyoruz ama diğer gün mutlaka konuşup ders çıkarıyoruz . kapalı kutu olmak iyi değil sen onun en yakınısın konuşmadan halledemeyeceğimiz bir şey yok de ve mutlaka yüz yüze konuş ben senin hislerine düşüncelerine önem veriyorum bilmek istiyorum sadece seni dinlemek istiyorum kaygıların neler ben sana o güveni veremedim mi sevdiğimi görüyorsun davranışlarımı görüyorsun gibi sakin ve birbirinizi anlamaya yönelik bir konuşma yapabilirsin :)
Bu güzel mesajınız o kadar duygulandırdı ki beni.. Uzun uzun yazmışsınız, sağolun..
Beni tanıyor , o da diyor.
İlk defa böyle hissettim uzun zaman sonra, çok mutlu oldum diyor.
Ama sürekli kafasını kurcaladığını söyledi..
Önünü göremediğini..Bazen bir hatanın bir çok doğruyu götürdüğünü söyledi..
Ona da hak veriyorum.
Belli,onun da canı yanmış zamanında.
Belki de bu yüzden zorlanıyor.
Bir çok şeyimde yanımda olduktan sonra böyle olmak ve uzaklaşmak düşüncesi..Çok ağrıma gidiyor..
Onu tanımadan önce, sevmiyordum yaşadığım yeri.Çevrem çok incitmişti beni.
Çoğu şeyi onunla yeniden sevmeye başlamıştım..
Bilmiyorum,zaman galiba ya kaybettirecek bizi..
Yada kazandıracak..
Ama şu belirsizlik , o kadar ağırmış ki..
Onca hayalden sonra,onca girişimden sonra böyle bir şey..Gerçekten yoruyor.Kırıyor.

Bu güzel mesajınız o kadar duygulandırdı ki beni.. Uzun uzun yazmışsınız, sağolun..
Beni tanıyor , o da diyor.
İlk defa böyle hissettim uzun zaman sonra, çok mutlu oldum diyor.
Ama sürekli kafasını kurcaladığını söyledi..
Önünü göremediğini..Bazen bir hatanın bir çok doğruyu götürdüğünü söyledi..
Ona da hak veriyorum.
Belli,onun da canı yanmış zamanında.
Belki de bu yüzden zorlanıyor.
Bir çok şeyimde yanımda olduktan sonra böyle olmak ve uzaklaşmak düşüncesi..Çok ağrıma gidiyor..
Onu tanımadan önce, sevmiyordum yaşadığım yeri.Çevrem çok incitmişti beni.
Çoğu şeyi onunla yeniden sevmeye başlamıştım..
Bilmiyorum,zaman galiba ya kaybettirecek bizi..
Yada kazandıracak..
Ama şu belirsizlik , o kadar ağırmış ki..
Onca hayalden sonra,onca girişimden sonra böyle bir şey..Gerçekten yoruyor.Kırıyor.
dediğim gibi konuşmadan sorunlar çözülmez ne kadar sevdiğinizi mutlaka başka sorunlarınız geri de kalmıştır nasıl çözdüğünüzü bilmiyorum ama neler atlattığınızdan bahsedin . belirsizlik arafta olmak daha zor . zamanımızı böyle harcamamalıyız ve şimdiye kadar bir pürüz olmadı birbirimizi sevdiğimizi de biliyoruz bu sorgulama vesvese değil mi sence o kadar mutluyken birden rahatsızlık . şeytan hayırlı işleri bozmak için uğraşırmış ve hayırlı işlerde uzatmak olmaz hep bir kavga sorun olur ha büyük hatalar oluyorsa affedilmeyecek türden Allah orda yardım ediyordur hayırsız kişiyi görmek için ama sizin durumunuzda şu an ilk dediğim ayağınız taşa takılabilir ama o taş burda neden burda nerden gelmiş diye başında oturup düşünmek yerine zaman kaybedeceğinize önünüzdeki tüm taşları kaldırıp atmalı ve yolunuza devam etmelisiniz . her şey çözülür belki de olayın ciddiyeti sizi korkutmuş olabilir hepsi çok normal ellerinizi bırakmayın yeter :) bende duygulandım biz aklıma geliyor :)

dediğim gibi konuşmadan sorunlar çözülmez ne kadar sevdiğinizi mutlaka başka sorunlarınız geri de kalmıştır nasıl çözdüğünüzü bilmiyorum ama neler atlattığınızdan bahsedin . belirsizlik arafta olmak daha zor . zamanımızı böyle harcamamalıyız ve şimdiye kadar bir pürüz olmadı birbirimizi sevdiğimizi de biliyoruz bu sorgulama vesvese değil mi sence o kadar mutluyken birden rahatsızlık . şeytan hayırlı işleri bozmak için uğraşırmış ve hayırlı işlerde uzatmak olmaz hep bir kavga sorun olur ha büyük hatalar oluyorsa affedilmeyecek türden Allah orda yardım ediyordur hayırsız kişiyi görmek için ama sizin durumunuzda şu an ilk dediğim ayağınız taşa takılabilir ama o taş burda neden burda nerden gelmiş diye başında oturup düşünmek yerine zaman kaybedeceğinize önünüzdeki tüm taşları kaldırıp atmalı ve yolunuza devam etmelisiniz . her şey çözülür belki de olayın ciddiyeti sizi korkutmuş olabilir hepsi çok normal ellerinizi bırakmayın yeter :) bende duygulandım biz aklıma geliyor :)
Desteğiniz için teşekkürler..O taşların ayıklanması için iki tarafta bir şeyler yapmalı..
Hayırlısıyla inşallah bu engeli atlatırız.
Atlatamazsak da, başladığım noktaya geri dönmüş olacağım.

Desteğiniz için teşekkürler..O taşların ayıklanması için iki tarafta bir şeyler yapmalı..
Hayırlısıyla inşallah bu engeli atlatırız.
Atlatamazsak da, başladığım noktaya geri dönmüş olacağım.
Nasılsınız konuştunuz mu bir gelişme var mı

Müjde kuzum☺️hayatımızdaki en zor sınavı atlattık çok şükür, nişan tepsisini yapan bir yer hâlâ bulamadım, bir kaç yere sordum bakalım haber bekliyorum☺️ah bu arada nişanlığım için midi boy gelinlikteki değişecek tülümü seçtim bugün☺️

Müjde kuzum☺️hayatımızdaki en zor sınavı atlattık çok şükür, nişan tepsisini yapan bir yer hâlâ bulamadım, bir kaç yere sordum bakalım haber bekliyorum☺️ah bu arada nişanlığım için midi boy gelinlikteki değişecek tülümü seçtim bugün☺️
yaa aranız iyi mi damat beyin kafası karışmış . hep pis şeytan yüzünden vesvese verip duruyor :KK70: gelin hanım mutlu damat beye kavuştu :KK70:

elbiseni merak ettim :)

elbiseni merak ettim :)
Straplez ayak bileğinin üstüne kadar , midi boy.
Aslında nikah elbisesi,kabarık beyaz renkli.
Ama onu nişan elbisesine çevireceğiz☺️
Tülleri bi takılsın,ilk iş buraya nişanlığımın hâlini atmak.
(Gelinlikler nasıldı,nişanlıkken nasıl oldu)
(Bir öncesi ve sonrası fotoğrafı eklerim artık)
☺️☺️

X