Nişanım son anda iptal oldu...?

Sen ne yapsan ise yaramaz bacım
Esin ağzını tutacak anasinin.esin adaletli olaacak.haklı olduğun yerde susturmicak seni.
hicbir zaman anasına beni savunduğunu düşünmüyorum.kendilerini de savunmaz.aile de konuşmak diye birşey yok kim konuşursa o terbiyesiz modeli.
Kişileri değişmez ben yükledigim anlamı değiştirirsem benden güzeli olmaz

Eğer birisi haksızlkik yapıyorsa ordaki insanlar seni savunmazsa onlar da vebal altina girer.müslüman olmanın gereğidir bu.
cevap vermekle, hakkını savunmakla kisi terbiyesiz yada saygisız olmaz.bir yanliş varsa düzeltilmeli.
Zira burda eşlere büyük görev düsüyor.terazi gibi olmalı.dengeyi ve adaleti savunmalı.
Ben çok gördüm annesine benim yanimda kızdığını.hatta onlar odadayken ben yokken dinledim gizlice.bakalim önümden ayrı arkamdan ayrı atıyormu kocam diye.baktım diyorki annesine sen haksızsın.gelinini sen tutmalisın.onu kızından ayırmicaksın.biz kavga edersek onu savunacaksın.eger beni tutarsan bizi birbirimize düsürmüş olursun.
Onun ailesi de beni savunacakki biz birbirimize düşmeyelim dedi.
Bi kere biz esimle onlarin evinde tartismıstık.sonra araya kaynanam girdi.bana kizdı.beni evden kovdu.bende bisey demeden esim annesine sen kimi kovuyorsun.o benim karım.o giderse bende giderim dedi.
Hem sen bizim aramizdaki meseleye karişma.karım beni gözünüzün önünde kesse öldürse bile karişmicaksınız dedi.biz tartisır barisırız siz karısmayın.o benim karimdır dedi.sonra yanima geldi sen anneme bakma gitmeye de kalkma.kimse seni bu evden kovamaz dedi.
Anlattigim gibi éş tutacak savunacak.yoksa istediklerini yaparlar sana.

sırf yorum yapmak için üye oldum :) kaçmak konusu dışında aynı olayları yaşadığım için gülerek okudum, şuan evliyiz ama benim ailemin yanındayız kaçmak değil evlenmeyi bile çıkar aklından oğlan bulunmaz hint kumaşı bile olsa, öncelikle siz değil aileler evleniyor maalesef sırf annesi yüzünden bile evlenmezdim ben. kv ler ilk tanışma için geleceklerinde annemin heycandan eli ayagına dolaştı ki misafir kim olursa olsun en güzelini yapmak ister ben de kızarım kıymet bilmeyen insanlara yapma diye melek annemde herkes kısmetini yer kızım der bende utanırdım, aman sen misin etli yemek yapan tatlı yapan gözlerine sokmak için yapıyormuşuz olduk biz gittiğimizde onlar yapamazmış, dillendirme arkadaş öyle patavatsız ki, açık sözlü olmakla patavasızlığı aynı şey sanıyor, bide ben hayallerinde ki gelin değilmişim sırf kv yüzünden çocuk istemiyorum düğün günü 9ay 10gün sonra doğuracağımı düşünüyorlardı oğluyla mutlu mesut yaşasınlar sen hiç girme aralarına 6 yıl en güzel tarafını yaşamışın zaten Allah başka büyük dert vermesin bizlere amin güzel Allahım

sonuna kadar okuduğuma inanamıyorum...bence bu işten hayır gelmez arkana bile bakmadan kac kurtar kendini...

işte bizimki cevir kazı yanmasın.

Bide yorum yapılmasın diye ahkam kesiyo sen bi evlende gör ne aciz biri olduğunu şimdi sözlen istenmediğin halde
Allahtan kimse cvp yazmasin demisim
Cvp yazmayin dedigm halde yargilaniyorum
Hayir yani ucu azicik bile size dokunuyor olsa gene ses etmemde hic bir alakaniz olmadigi halde yargiliyorsunuz
Bu yorum sadece senin icin dgl bni yorumsuz birakmayip yargilayan herkes icindirr

Bilmedigin seyler var dyorum!
Itiraf etmeden bi kac gun once o da bnm hayatimi karartti oyzdn ona pek acimiyorm
Cok sukir fiziki birsey dgl yani bana hic dokunmsdi
Ama baska turlu hayatimi karatti
Oyzdn ailesi onu zorluyor
Kalkip bide ozur diliyor bnde ona ( birine yanlislikla carparsin yanlislikla bir esya kirarsin yada bunlsr gibi biseyler yaparsin ozur dilersin bnde canin saolsun derim ama sen bnm gururumu yerle bir ettin
Bu tip konularda dilenen "af" tan nefret ederm
Bnm gururumla oynamadan once dusunecektn
babana karsi gelebiliyorsan evlenme bnmle
Ama bn senin icin bu konuda daha fazla birsey yapmam
Bunun acisini ikimizden cikaracam) dedm [yani buna benzer cumleler kurdum]
Bn kolay kolay bans yspilan hakszligi gozumde tutmam
Ertesi gun unuturum
Ama bnde gurur birakmadi omur boyu bu olay icimde kalacak
Oyzdn o da omur boyu ceksn istiyorm
Bn saldim kendimi basima ne gelecegi umrumda dgl zatn

Ailen bastan beri hakliymis bundan sana koca ailesinden de sana bir iyi aile olmaz sakin oembe hayallere kapilip bana bircok guzel sozler soyledi uygular guvenyorm.deyipte evleneyim deme balik bastan kokar hersey okadar belli ki oglan ailesini tutuyor bu bole degismez sonund kendi senle kurduhu ailesini tutmaz.anam anam deyip duruyor bende sinir oldum burda hergun uzulup aglicagina bikere uzul bitir.ailenin yuzune bakamazsin kocan anasini tutar anasi sana laf solese anama nediyon sendedir suc der sana verem olur gidersin Allah korusun arkanda bak dag gibi ailen var bir erkek icin ailenden vazgecme neler cikar karsina insallah hayirli insan cikar yasadiklarini unutturur.sakin ne evlen ne devam et aileni tut o bak tutuyo anami sevmyosan falan filan demis herkesin ailesi onemli sende aileni onem ver elini sallasan ellisi salla gitsin . Anasinin dizinin dibinde dursun o da

Erkek arkadaşını en iyi tanıyan sensin. Bu soruları kendine sorduğuna göre bu konuda ona asla güvenmiyorsun. Ben güvenmediğim biri için ailemi karşıma alamam.

İleride mutsuz olursan o mutsuzluğunu bile ailenden gizlemek isteyeceksin çünkü onların rızası olmadan kalkıştığın bir durum. Demesi kolay belki ama yol yakınken dön. 6 yıl geri kalan ömrünün yanında hiçbir şey..

Ne yapardim bilmem ama. Yapmayacagim bir sey varsa o da ailemden habersiz evlenmek olurdu. Kesinlikle yapmayin boyle biseyi

İlk yorumunla bu farklı. Annene danismissin annen evlen demiş. Her neyse evlenecek olan sensin, hayatını karartacak olan da. Yanliz ikinizi de mutsuz bir evlilik ve sonucunda da boşanma bekliyor. 3 sene olur 7 sene olur farketmez sonun bu.

ben anlayamadim acikcasi fiziksel zarar yok diyorsun annem babam evlen dedi diyorsun hangisine inanalim hayat senin dedigin gibi evlen eninde sonunda bosanma yolu seni bekliyor olucak sana ne yapmis olabilir ki adam sen8 sevmedigi halde evlenicem diyorsun gercekten gerekceni cok merak ettim S SuskunHatun1999

Canım,sonuna kadar okudum.SAKIN HA SAKIN AİLENİ ARKANA ALIP SAKIN BİR HATA YAPMA,büyüyememiş bir adamdan da koca olmaz,sana söyledigi şeyler şuanki nişan aşamasındaki şeyler,evlenince neler yapar yani köprüyü geçene kadar.hele annesi allah korusun,kendi evlerinde başbakan gibi,bide aynı şehir aman sakın ha.o adamdanla evlenirsen ilerde çok aglarsın,anneci belli yani.benim de 11 aylık evliligim bitti kaynana profili seninkiyle aynı.o yüzden önüne bak.ilerde aglayacagına şimdi agla.arkanda ailen tam destek hata yapma

Sen evlende gel buraya

18 yaşında kimseye öğüt verecek durumda değilsin. Seni daha o yaşta seni sevmeyen biriyle de evlendirmeye çalışan anne babana da allah akıl fikir versin.

S SuskunHatun1999 yasin kucuk belli kesinlikle ayril kendi hayatini karartma sacma sapan birisi icin lutfen bunu yapma.sen evlilik hayati degil okul hayati yasaman gereken yastasin.ilk once okula yonlen meslek sahibi ol.sonra seni gercekten seven seninde sevdigin birisi cikacaktir karsina.birbirini seven iki insan icin de evlilik o kadar guzelki.ama herseyin bir zamani var.senin yasin evlilik yasi degil

O bnm gururumu kirdi bni sevmiyor olabilir ama sevmiyor dye gururmla oynayamaz dye bisi yok ustelik daha tam olarak ortada bisi yokken bunu yapti
Sonra da evlenmek istemiyorm dedi
Bnde anneme soyledm napyim bilmiyorm dedm o da zamanla sevecektir dedi
Vs.vs.vs...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…