Nişanım son anda iptal oldu...?

Kardeeeşşş limonata ılen dogal sirkelı içiyorum
Birde günlük yeşil çay ılen normal çay sen ıcteklerınle aklını kullandıgını sanıyorsan limonata tavsiye iç o zaman iyi toksin atıyor en çok ta empati yapmayan kişilerin laf sokanların kendini kardeş diye tanıtanlara iyi ders oluyor daha çok içersin afiyet olsun
Din dersiyle hayat hikayesi arasındaki farkı anlayamayacak kadar zeki bacım 6 yıl beklenen bir emek bir iletişim var bu kadar basit mi herşey madem adamsınız siz adam edin pazarda satılıyor ya :)
ben senin hic bir seyin degilim oyle bacimli konuşamazsin benimle yok senin kafa linonata yesil cayla elde edilecek gibi degil baksana konu sahibide dshil olmak uzere kimse anlamamis seni ben adam olanini aldim şükürler olsun 6 senedir masallahimiz var sen onune bak adam olmayani zaten edemezsin Allahtan konu sahibi akli basinda bir insan o yuzden hadi bakalim sen varsa adam etmeye calistigin emek falan verdigin onunla ugras benden sana is cikmaz kendi alanina git cunku seninlr asla ayni dilden konusamayiz aradski farki anlamak icin soda ic iyi gelir tavsiye ederim:deli:

Agzindan ball damliyor be bacimm :rapci::rapci::rapci::rapci::rapci:
O kiz direk kafasina sıksn bnce...:silah::KK53:
kafa yapiniz ayni olduğu nasilda belli ama bak akil hocan geldi hadi seni sevmeyen seninle zorla evlenincek bi adam icin akik iste iyi olur ha unutmadan soylıyım cok sukurki cok mutlu bir evliliğim ve beni cok seven bi adam car yanımda hadi bakalim kim kafasina sıkmalı kendine gel dicem de amannn ben ne ugrasiyim siz takili :KK31:

:) :) :)
Sıkmış zaten öyle Sıkmış ki rahatlık batmış hiç mücadele nedir neyi neden yapıyoruz demiyorlar 4 4 luk bir yaşantıları var ya :)) cennetteyız galiba kevser suyundan ıctık neyse boşver bacım birdaha insan deyip yorum yapacagıma bekleyip gelişmelerini görürüm :) sen bir insana 6 yılını ver giden zamanına acıma ama ve 3 beş patavatsız laf yüzünden ayrıl sonra degısıksın de giden zamanını düşünme düşman sevindirmek bu olsa gerek
He ya bide "yirdim idiyiz sinin iyiligin icin yipmi diyiyiz" derler ya en vok buna sinir oluyorm
Yardim ediyoz deyip bunca yilin harap olmasina sebep oluyor bazi kebdini cok bilmisler :KK66:

kafa yapiniz ayni olduğu nasilda belli ama bak akil hocan geldi hadi seni sevmeyen seninle zorla evlenincek bi adam icin akik iste iyi olur ha unutmadan soylıyım cok sukurki cok mutlu bir evliliğim ve beni cok seven bi adam car yanımda hadi bakalim kim kafasina sıkmalı kendine gel dicem de amannn ben ne ugrasiyim siz takili :KK31:

Zoruna mi gidiyorr :halay::halay::halay:
Dye bi sarki vardi bnden sana gelsin :KK76::KK49:

Evlenincede gelirim :KK66:
Mutluyum dicem insallh
...
Amin inşaAllah evlilikte keramet vardır bacım hiç değilse flört hayatı yasayıp vicdanım rahat diye ahkam kesmıyorsun yıllardır erkeklerin çocuk gibi olduğu gerçeğini anlatan yazarlar nlp uzmanları erkeklerı nasıl yönetılecegınıde yazmış kadın kadınlık yaparsa erkek mecburen erkeklik yapar yo tecavüz yok bilmem ne uydurma hikayeler kadın istemezse top dahi patlamaz bunu 1000 yıl öncesi annelerimiz bilmiyor muydu cahil mi oldular şimdi :) ondan onların zurrıyetlerı mutsuz öyle mi :) bu çok bilenler hayatlarından çok mutlular mi ne kirli çamaşırları yıkamıslardır artık bakmışlar mücadele edeceğine daha iyi meyve al diyorlar ya içi curukse erkek ahlaklı ise işi gucu yerinde ise hanımına beş dörtlük bakar yeterki hanım arsız olmasın nokta.

Zoruna mi gidiyorr :halay::halay::halay:
Dye bi sarki vardi bnden sana gelsin :KK76::KK49:
bak yasin 18 daha dunku cocuksun cahilsin ben senden yasca buyugum kendine gel haddini bil sana cidden gozunu ac diye kac kisi iyi niyetle uyarmak isteda ancak o kadar saygisizsin ki alay eder tarzda yaziyorsun avam soylemlerini al ce kaybol seninle kaybedicek vaktim yok en cokta neye gulerim biliyor musum sen gibi hernseyi bilirim sanip sonunda cokkk mutsuz olanlara hakkindir buyur devam et alıntı yapma daha da ugrasmak istemiyorum

...
Amin inşaAllah evlilikte keramet vardır bacım hiç değilse flört hayatı yasayıp vicdanım rahat diye ahkam kesmıyorsun yıllardır erkeklerin çocuk gibi olduğu gerçeğini anlatan yazarlar nlp uzmanları erkeklerı nasıl yönetılecegınıde yazmış kadın kadınlık yaparsa erkek mecburen erkeklik yapar yo tecavüz yok bilmem ne uydurma hikayeler kadın istemezse top dahi patlamaz bunu 1000 yıl öncesi annelerimiz bilmiyor muydu cahil mi oldular şimdi :) ondan onların zurrıyetlerı mutsuz öyle mi :) bu çok bilenler hayatlarından çok mutlular mi ne kirli çamaşırları yıkamıslardır artık bakmışlar mücadele edeceğine daha iyi meyve al diyorlar ya içi curukse erkek ahlaklı ise işi gucu yerinde ise hanımına beş dörtlük bakar yeterki hanım arsız olmasın nokta.
Sevmiyorum beni zorla evlendiriyorlar diyen bi erkekle goz gore gore evlenmek size dogru geliyor yani.

Okuyana kadar geberdim :ruh:

Sevgilin seni kandırıyor .sakın ailenin rızasını almadan gizlice evlenme .acayip pişman olursun .
Başta annesine hak verip daha sonra senin tarafına geçmesi de kandırma politikası .köprüyü geçtikten sonra kayınvalidenin küçük bir kopyası olacak yanı başında .

Bir kere kaç gel demesi bile annesinin direktifi ..biz bu insanlarla anlaşamayız, kaçarsa ailesiyle bir bağımız olmaz , görüşmek zorunda da kalmayız diye düşünüp ,hayatını yakmaya çalışıyorlar .bence en güzel çözüm bu adamı ve ailesini hayatından kalıcı olarak çıkarmak .hazır sogumusken yol ver gitsin ..

...
Aynn oyle kendilerini her konuda fikir sahibi goruyorlar madem cok biliyorlar burda once yardim arayip sonra da baskalarinin evliliklerine mal olmak yerine kendi evlilikleriyle ugrassinlar
Ayrica bnmki sey dyor suan evlenmek istemiyorum lutfen yanlis anlama senin hic bir sorunun yok sadece sen dgl hic kimseyle istemiyorum daha erken ama babmlar yasin geldi evlen artk dyorlar
Sozlumun isi gucu yerinde maddi olarak normaller
kendisinin yanlislarini gormedm hic zaten bana seni sevmiyorm demedi herkes tutturmus sana seni sevmiyorm dyo neden evleniyon falan dye
Halbuki herseye acik yani ilerde sevebilir bunun olmaz bi tarafini da goremedm bn acikcasi.

Aynn oyle kendilerini her konuda fikir sahibi goruyorlar madem cok biliyorlar burda once yardim arayip sonra da baskalarinin evliliklerine mal olmak yerine kendi evlilikleriyle ugrassinlar
Ayrica bnmki sey dyor suan evlenmek istemiyorum lutfen yanlis anlama senin hic bir sorunun yok sadece sen dgl hic kimseyle istemiyorum daha erken ama babmlar yasin geldi evlen artk dyorlar
kendisinin yanlislarini gormedm hic zaten bana seni sevmiyorm demedi herkes tutturmus sana seni sevmiyorm dyo neden evleniyon falan dye
Halbuki herseye acik yani ilerde sevebilir bunun olmaz bi tarafini da goremedm bn acikcasi.
evlilik hayatimda da gayet mutluyum beni cok severek isteyerek evlenen bi adamla beraberim cok sukur.Seni istemiyorum zorla evlendiriyorlar ne demek

Sevmiyorum beni zorla evlendiriyorlar diyen bi erkekle goz gore gore evlenmek size dogru geliyor yani.
:olamaz::olamaz::kızgın::kızgın::kızgın:
Ne dicegimi bilemiyorum

Aman Allahım dayanışmaya bak:deli:
Düşünce yapısı akıllara zarar:olamaz:
Aman ha bırakmayın erkek buldunuz mu yapışın emi başka erkek yok çünkü:KK51:
Değer veriyor mu seviyor mu önemsiz bunlar, kadın isterse erkek aşık da olur "seni istemiyorum" demesine rağmen deli divane olur vs:KK51:
Adam saygısız mı? Kıymet bilmiyor mu? Üzüyor mu? Hepsini bir kenara atın ve evlenin. Neden? Çünkü evlilikte keramet var:rapci:
Kafalar pırıl pırıl valla:süslü:

Canımmmm...
Kusura bakma iki tarafı kakali değnek...:KK12:malesef erkek tarafi ilimli olur alttan alici olur. Sakin basini yakma senin esin anacı... Tamam anneye duskun olunur ama denge kurmaz bole adam anlattiklarina gore soyluyorum. Hele ki ailen sana duskun her dedigini yapan bir aileyse sakın kaçmak gibi saçmaligi aklindan bile gecirme o anneye babaya geri donup bakamazsin... Senin icin herseye susmuslar. Akilli ol mantikli dusun madem sogudun bitir bole karmasaya ne kendini sok ne aileni . akli mantigi yerinde insanlar bulun. Yazik gunah sana annene babana .:işsiz:

Ah ah kafalar bir milyon olmuş yazık. Hiç mi haber izlemediniz burada kaç kadın var kocası tarafından zorla tecavüze uğrayan onlarla dalga geçer gibi kadın istemezse olmaz diyorsunuz peki türlü işkencelere maruz kalıp tecavüze uğrayanlar kocasından gece gündüz dayak yiyen kadınlar yalan mı söylüyor cidden bir psikoloğa görünün ne diyorum ben bak adam çok seviyorum dediği kadının hayatına ediyor hiç sevmediği kadının hayatına canına neler yapmaz.

Ben çok şükür evliliğim de mutluyum eşim bana çocuklarıma değer veriyor bizimle ilgili alakalı kv mi pek sevmem ama kb dünya iyisi adamdır. Öyle değersiz değilim yani çok şükür kıymetim biliniyor.

Siz de cahil konuşup insanların at gözlüğüne bir at gözlüğü daha eklemeyin. İnsanların mutsuzluğundan zevk mi alıyorsunuz o kız daha cahil kör burada gelip 3 5 kadınla dalga geçerek sözde kendini tatmin ediyor sen de maşa tutuyorsun.

Gerçekten birbirinize ne kadar benziyor kafa yapınız Mune Mune abla şu iki üyeliğe bakar mısın aynı kişi olabilirler.

Konu sahibesi sizden çok ama çok özür dilerim, konunuz karşılıklı fikir dayatmasına ve benim düşüncem doğru kavgasına döndü, yazılan yorumlar ve çıkan polemikler sebebiyle konunuzu kapatıyorum.

...

Hayat tecrübenizi bilmiyorum ama boldladığım kısmı tecavüze uğrayıp öldürülen kadınlar adına okuyup incindim, onlar tecavüze uğramayı istememişti. Hiçbir kadın tecavüzü istemez, uydurma hikaye değil, ölen kadınların hepsi gerçekti :KK43:

Herkese merhabalar. Benim 6 yıllık bir ilişkim var fakat nişanım son anda iptal oldu. Ne yapacağımı bilemiyorum. Biraz uzun olacak ama olayı en başından anlatmak istiyorum.
Benim 6 yıllık bir ilişkim var. Sevgilim ve ben de ayrı ayrı üniversitelerden ve ayrı ayrı bölümlerden mezunuz. Benim hayata bakış açım, isteklerim, hayattan beklentilerim ona göre hep biraz daha farklı olmuştur çünkü ekonomik, parasal ve kültürel açıdan birbirimizden farklıydık. Benim ailem biraz daha eğitimli, biraz daha görmüş geçirmiş ve ekonomik açıdan çok daha iyi kimselerdi onun ailesine göre. Nitekim biz bu farklılıklara rağmen bu ilişkiyi sürdürdük. Askerlikti, okuldu, işti derken zor da olsa nişanlanmaya karar vermiştik. Zor da olsa diyorum çünkü ailem hem onunla hem ailesiyle aradaki farkı gördüğü için hiç istemiyordu. Ama ben çok istiyordum. Ben istediğim için olacaktı.
İkimiz de onun okulu bittiğinden beri aynı şehirde yaşıyorduk. Ben büyük şehirde yaşıyordum, o da okulu bitince benim olduğum yerde işe girmişti. Ailemin bütün isteksizliğine rağmen bu işe devam ediyorduk. Gel zaman git zaman aynı şehirde tam 3 seneyi beraber geçirdik, ilişkinin 2 yılı ayrı şehirlerde 3 yılı aynı şehirde geçmişti. Fakat askerden döndü, geldi eski çalıştığı kurumda işe giremedi. Ve geri ailesinin de orada yaşadığı, memleketine döndü. Orası da büyük şehir ve şu anda iyi sayılabilecek bir kurumda işe girdi, ortalama bir maaşı var, kendi işini yapıyor ve severek yapıyor. Ailem çok zor da olsa eğer evlenirsek beni oraya göndermeyi kabul etmişlerdi. Çok zor ikna etmiştim nişanlanacağım ve onun olduğu şehirde yaşayacağım diye tamam dediler, sen ne istersen o olsun.
Gel zaman git zaman biz ailemle yaklaşık 1 kaç hafta önce onların evine gittik. Onun annesi ve babası zaten biz onlara gitmeden bize gelmişlerdi. Babası değil ama annesinde biraz üslup sorunu vardı. Bu ilişkimiz boyunca böyle olmuştu. Mesela bana şaka yoluyla hep alttan alttan vururdu; "kız ben senin saçını başını yolarım", "seni vermezlerse bize kaçar mısın", "bak bizi yarı yolda bırakma ha" tarzında lafları vardı geçmişte. Bu tarz bir kadındı yani kendisi. Ailemle buraya tanışmaya geldiğinde de annesi anneme annem çalışan bir kadın olduğu için "ee sen annelik yapmamışsın ki o zaman vermişin çocuğu ananesi babannesi elinde büyümüş" demişti. Lafını sözünü bilmeyen bir kadındı yani. Fakat ailem ben istiyorum diye evlerine gittiler, bir tanıştılar. Orada da bir takım gerginlikler oldu. Örneğin ailem "biz üstümüze düşen her şeyi yapacağız, kız tarafı olarak maddi manevi ne gerekiyorsa yapacağız peki siz ne düşünüyorsunuz?" diye konu açtıkları zaman kadın sürekli "çocuklar bilir çocuklar bilir" diyip durmuş. Kadın diyorum çünkü ailede söz sahibi baya kendisi, kocası çok fazla ağzını açamıyor kadının yanında. Neyse ailem bu tutumdan dolayı herhalde bunlar hiçbir şey yapmayacak bizi kekliyorlar diye düşünürken, erkek arkadaşım konuya dahil olup güzel güzel konuştu ve yapacaklarını anlatmıştı. Annemler de ben istediğim için ikna olmuşlardı. Daha sonra nişan vs yapıcaz sözlerinden sonra onların evinden ayrılmıştık.
Aradan biraz zaman geçtikten sonra ailem nişan organizasyonu ile görüşmeler yapmaya başlamıştı. Evde nişan yapacaktık, nişan organizasyonu eve gelip evi süsleyecekti. Annem de bana demişti ki kızım nişan organizasyonunu tam ayarlayalım ondan sonra onları arayıp net bilgi vereceğiz. Tamam dedim ben de anneme. Fakat ondan önce annem erkek arkadaşımı evimize çağırmıştı. Dediğim gibi erkek arkadaşımla ayrı şehirlerdeydik ama. Bugüne kadar hep erkek arkadaş sıfatıyla konuşmuştu, bu sefer bir damat sıfatı ile konuşmak istemişti onunla. Ben de bu arada erkek arkadaşımı olan gelişmelerden, organizasyon şöyle ayarlanıyor böyle ayarlanıyor diye bilgilendiriyordum. Fakat biz bunlarla uğraşırken onların evinde meğerse kıyamet kopuyormuş. Annesi "kendi kendine mi nişan yapıyor bunlar, şimdiden aldın başına belayı nişanda böyle yapan ilerde neler yapmaz, niye biz aranmıyoruz, bir de oraya çağırıyormuş seni bu kadın (annemin çağırmasından bahsediyor), eğer oraya annesiyle konuşmaya gidersen bizi unut, seni parmağında oynatıyor bu kadın da oraya çağırıyor (annemden bahsederek gene parmağında oynatıyor" demiş. Nitekim tam nişan organizasyonuna onay verilip, organizasyonun ayarlandığı gece kadın annemi arıyor ve diyor ki; "ee siz nişan ayarladınız da benim bütün köylülerim köye gitti gelecek kimsem yok (biz onlara gittiğimizde erkek arkadaşım dayısı ve teyzesinin gelebileceğini söylemişti), benim oğlumu siz oraya çağırıyormuşsunuz konuşmak için artık ne konuşacakmışsınız bilmem ama benim oğlumun çok işi var gelemez benim çocuğum, ee nişan bohçası nasıl olacak onu da bilmiyorum ben?" tarzında hep olumsuz konuşmuş. Annem de ben o kadar ılımlı konuştum fakat o benimle sanki bu işi istemiyormuş gibi konuştu dedi. Bunun üzerine nişanı iptal etti ailem. Erkek arkadaşımla günlerce bunun kavgasını ettik ve bana orta yolu bizim bulmamız gerektiğini ama bunu bizim de yapamadığımızı, nişan organizasyonu ayarlama sürecinde o benim annemi arayıp ben de onun annesini arayıp çeşitli bilgilendirme yapsaydık böyle kopukluklar olmayacağını, nişanın iptal olmasında bizim de suçumuz olduğunu söyledi. Yani olay hem kültürel hem ekonomik farklılıklar ama bunun yanında ailem nişan organizasyonu tam ayarlandıktan sonra arayıp onları bilgilendirmek istedi ama onlar daha nişan organizasyonu ayarlama aşamasında bilgi sahibi olmak istemişler, erkek arkadaşım onlara bilgi verse de kendilerini dışlanmış hissetmişler. Erkek arkadaşım ben gidişat hakkında bilgi vermiş olsam bile sürekli beni sıkıştırdılar o aşamada niye aramadılar diye dedi. Nişan organizasyonu ayarlandığında babam babasını arayıp bilgi vermişti bunun üstüne annesi annemi arayıp ortalığı darma duman etti konuşma tarzıyla. Annem bana ne olursa olsun nişana çağrılan karşı taraf böyle konuşmamalıydı, bu kadın çok kurnaz, oğlunu da buraya konuşmaya göndermemek için her şeyi yaptı diyor. Ve ailem kesinlikle artık bu iş olmaz olursa ancak o buraya gelirse burda iş bulursa olur, seni kesinlikle onun ve ailesinin olduğu şehire göndermeyiz o buraya gelirse olur diyorlar. Nitekim olaylar silsilesi birbirini izledi ve durum bu hale geldi. Erkek arkadaşıma da bu süre zarfında güvenim kırılmıştı çünkü ona göre annesinde hiçbir sorun yoktu, o çok doğru konuşmuştu. Sonra oturup düşününce karar vermiş eğer aradaki iletişim kopukluğunu biz kapatsaydık böyle olmazdı diye. Benim ailem bu işten tamamen vazgeçmiş durumda ve beni de ayrıldık biliyorlar çünkü ben de bu süre zarfında bu olaydan, ilişkiden çok soğudum. Erkek arkadaşım her ne kadar sonunda mantıklı konuşsa da, başta annesinin tarafını körü körüne tutması, karakter olarak da birbirine benzemeleri beni bir hayli soğuttu. Bu işin ailem için olur yanı kalmadı kesinlikle istemiyorlar. Erkek arkadaşım "gel buraya gizlice evlenelim burada annemlerin parasıyla ev açayım yaşayalım güzel güzel seni seviyorum her şeye rağmen" demişti ben de ona "ama sen şimdiden annenin tarafını tuttun ben öyle bir şey yapsam gene her şeye annenin tarafını tutmayacağını nerden bileyim?" diye sorduğumda "evlenince kendi ailem olunca farklı olur kendi aileme kimseyi karıştırmam, kendi ailemi el üstünde tutarım" dedi. Ama bu lafına da güvenemiyorum çünkü geçmişte bana bir kere "annemi sevmiyorsan ayrılalım" demiş bir insan o yüzden kaçıp gitmeye de cesaretim yok.
Kaldı ki annem onların evine girerken gözlükle girmişti çünkü gözü bozuk olduğu için bazen gözlüğü gözünde unutuyor. Erkek arkadaşımla annesi annem hakkında "sosyetik kaynana bize hava mı atıyor gözlükle eve girerek" vs tarzında konuşmuşlar. Bunun dışında annem onun annesi ve babası bize tanışmaya geldiğinde et pişirmişti. Annesi bunu "biz fakir miyiz bize et pişirmişler, 2 kere gittik ikisinde de et yedik" demiş. Ama halbuki alakası yok bizim eve gelene misafire vs iyi doysunlar diye et pişirilir. Ve işin kötü tarafı erkek arkadaşım da "doğru söylüyor annem siz benim ailemi fakir mi sandınız?" demişti. Annesi kötü niyetli bir insan demiyorum ama bazı lafları mantığa sığmıyor ve erkek arkadaşım da ona hak veriyor ne yazıkki. Sizce ne yapmalıyım bu işin olur yani var mı dersiniz yoksa bitirmem mi hayırlıdır? Her şeye rağmen gizlice onunla evlensem mutlu olabilir miyim? Siz olsanız ne yapardınız? Eğer okuyup cevap verirseniz teşekkür ederim şimdiden...
Ben okudum hepsini.
Ailenizin sözünü dinleyin.
Evlilik sadece iki kişinin yuva kurmasından ibaret değil inanın.
Kendi seviyenize ailenize de uygun biriyle evlenmeyi düşünmelisiniz.
Bağıra bağıra sinyal veriyor karşı tarafın ailesi kaç diye

İlk birkaç cümleyi okuyabildim. Üniversite mezunuyum diyorsunuz ama bir metin yazarken neden cümleleri paragrafa bölerek yazmıyorsunuz. Akıl alır gibi değil cidden.

X