Nişanlım benden ayrıldı

E tamam da öyle bir durumda ufak bir operasyonla kist alınıyor zaten. Millet sebepli ya da sebebi bulunamayan şekilde defalarca tüp bebek falan deniyor, bu büyük stres belki ama ilaçla ya da bir operasyonla bitecek bir konunun lafını yapmak bile sebepsiz. O yüzden doktoru hiç anlayamadım cidden.
Siz mi sordunuz acaba hamileliğe engel olur mu falan diye, sonra da doktorun dediği küçük bir şeyi abarttınız acaba.

Sonra da büyük bir şeymiş gibi sevgilinize çocuğum olmayabilir demeniz de ayrı bir arabesklik.

Allah’ın izniyle ben böyle yapmazdım, çünkü her şey insanlar için, biri hakkında ben böyle konuşsam ki konuşamam, şunu düşünürüm, yarın bir gün o kusurun bende de olmayacağı ne malum. Allah sınar insanları. Bir de zoruma giden, onun derdi çocuk değilmiş benim saklamammış demesi, ve ortada gerçekten böyle bir şey yok. Ben saklayan bir insan olsam doktora gittiğimi bile söylemezdim, ruhu da duymazdı. Nasıl böyle bir mantıkla bakabiliyor vallahi anlamıyorum.

Evet evet doktora ben sordum, sorunca bu şekilde söyledi.
Ama Bilmesi gerekmez miydi, saklamak doğru mu?

Hanımefendi bu adamdan koşarak uzaklaşın. Geçtiği sokağa bile girmeyin. Bu "adam" belli ki kendisine bir hanım değil damızlık arıyor. Hadi diyelim sizi sevdiği için dayanamadı geri döndü baristiniz. Neden ailesiyle gorusturmuyor sizi? Demekki aile kesinlikle damızlık arıyor. Yarın evlenseniz bu aileye nasıl katlanacaksiniz? Sonuçta hiç olmazsa bayramda, özel günlerde goruseceksiniz.
Ayrildiginizda elbette uzuleceksiniz ama zamanla size gerçekten değer veren biri olunca aklınıza bile gelmeyecek. İyi ki ayrilmisim diyeceksiniz

Allah sana gerçek yüzünü göstermiş evlenmeden ! Anneci bir de üstelik seni dinlemiyor bile ! Evlendikten sonra annesi ile problemlerin olırsa hiç dinlemez seni ! Allah yüzüne bakmış sana bi şans işaret vermiş ,kaçarak uzaklaş

eşyaları da kapıya benim canımı yakmak için koymuş.
Bu bile tek başına, bu insanlara yakin olmaman, evlenmemen icin başlı başına bir sepep. Şimdi eşyalarıni kapiya koyar, yarin seni. Bahanede hazır erkek öfkesi" ve "canını yakmak"
Yaşadığıniz her olumsuzlukta bu tavırlarda olacaklar
Buraya yaziyorum bak, bu adamla evlenirsen maddi, manevi, fiziksel şiddete maruz kalacaksın.

Son düzenleme:

Bende bunu yazacaktim. Bu herifle hayatda mutlu olamaz. Simdi gercekten cocuk konusunda problem ciksa buna yüklenecekler. Benim arkadasimin amcasi esi kanser tedavi görürken yeni eş adayini aramaya.baslamisti.bile. bu heriftede o potansiyel var. Ailem hakkimda konusani zaten gömerim de. Bu herif oküzün teki

Bu sağlık konuları biraz bıçaksırtı maalesef. Diyelimki eşiniz sara veya epilepsi nöbeti geçiren bir birey ve nişandan sonra birden karşınızda nöbet geçirdi. Ve size önemli görmediğim için paylaşmadım dedi. Doğal olarak kandırılmış hissedersiniz . Bu gibi kadınsal konularda evlilik için önemli konular . Siz paylaşırsınız ve ona rağmen yanınızda olmak ister bu en güzeli . Bazı konularda empati yapmak cevabı bulmamız için kapı açar . Ama bu üslupta cevap veren bir adamla kesinlikle olmaz , asla olmaz . Bugün Allahın vereceği kadere razı olmayan adam eş olarak sizden mi razı olacak? Diyelim ki kendi nedenli çocuk sahibi olamadınız , asla bunu kabul etmeyeceğinden emin olabilirsin . Yakın bir aile dostumuz olan kadın , eşi tarafından çocuğu olmuyor diye terkedildi. Kadın evlendi ve çocuğu var, adamın hala çocuğu yok, problem kimdeymiş hepimiz gördük. Demem o ki çok iyi düşünülesi durumlar içindesiniz. Kendinize bu kötülüğü yapmayın

Üfff. Kistiniz var sadece. Rahminizi almışlar da çocuk sahibi olma şansınız kalmamış gibi konuşmayın. Adama da çok yüz vermişsiniz. Saçmalamış durmuş. Basın tekmeyi. Gitsin bir damızlık bulsun.
Ne demek çocuğunun olmayacağını benden sakladın? Çocuğunuz olmayacak diye bir şey yok. Sakın evlenmeyin bu şeyle.

Tatlım bence sen biraz kendini kandırmaya çalışıyorsun, barışmak istiyorsun da kendini ikna etmeye çalışıyorsun gibime geldi. Kararını vermişsin, ayrılmak istemiyorsun. Hayırlısı olsun…

Orayı tam ayrıntılı yazamadım sanırım. Saklamadım. onu tanımadan önce vardı evet ama tedavi görülmeyecek kadar çok küçüktü. o yüzden durup dururken aa benim kistim var demedim. O hayatımda iken doktora kontrole gittiğimde kist büyümüş, o zaman doktor bana dedi ve ben de zaten kontrolden çıkar çıkmaz kendisine bu durumu aynen olduğu gibi aktardım..

bu hikayenin sonu belli. olurda bunu affedip barışıp evlenirsen en ufak bir hatanda yada eksiğinde seni yine aynı şekilde terk eder ve bu sefer daha ağır bir travma alırsın. barışma ve önüne bak.

Hemen gidip sadaka ver Allah büyük bir beladan kurtarmış seni.
Kist var diye nişanlıdan ayrılan ilk hastalığında da bırakırdı zaten seni.
Benim bir yumurtalığım yoktu, ağır hastalık geçirdim, tek yumurtalığım var onda da 20 cm kist vardı. daha sevgiliyken birlikte doktora gittik doktor mümkün değil senin çocuğun olmaz belki tüp bebek denersin dedi. Eşim bir kere bile yüzüme vurmadı aksine evlat ediniriz önemli değil diyordu.
Sonuç olarak doğum kontrol hapına rağmen doğal yolla hamile kaldım.

Konu sahibi bir noktayi anlamadim açıklamanızı rica edecegim Z zeytuni59

"Adi evlenmis bosanmis olur" lafi size mi soylendi nisanliniza mi?

Size soylendiyse, söylemeye calistiklari "dul damgasi yersin" tehditi mi? Bakire olmadiginizi dusundukleri ve boyle adinizi temizleme cabaniz oldugu mu?

Sorularim tamamen Anadolu agizli kaynananizin zihniyetini anlama amacli "dul vb" damgalayici kelimeler benim düşünce yapimi temsil etmiyor.

Ben çocuğum olmayacağını başından beri biliyormuşum,saklamışım.ki asla böyle bişi yok. amacım onunla evlenip adımı evlendi boşandı diye çıkarmakmış.sonra zaten o gerçekleri öğrenince benden ayrılacakmış.

Çocuğunuz olmayacak diye bir şey yok. Yok. Yok bakın. Önce siz anlayacaksınız ki etrafınızdakiler de anlasın. Öyle görünüyor ki bu adamı kafanızda aklayıp evleneceksiniz ve asıl film o zaman başlayacak. Yazık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…