Nişanlım beni terkedip, ailesi yüzünden arkamda durmadı.

Daha evlenmeden çok yıpranmış ilişkiniz. Üstelik intihar etme noktasına getirmiş sizi. Sizde de bitmiş olabilir ama uzun süreli olduğu için belki kabullenmek zor geliyordur. Bence evlenmeden bu yola girmeniz daha iyi olmuş. Aile desteklemeyince size de muhakkak yansır bunu da gözardı etmeyin derim. Hakkınızda her şeyin hayırlısı olsun...

Hemen hemen butun yorumlara katiliyorum sayilir.

Bence kendine yeni bir sayfa ac bundan sonra. Tecrube olarak gor bunlari. Ve hayatina devam et. Seni ve ruhunu mutlu eden seylere yonel.
Daha saglikli bir iliskiye baslarsin ileride.
Oyle kendini oldurmek gibi sacma sapan seylere de girmeyin lutfen...o nedir yani..
Kimse icin ölmeye degmez. Hayatinizi guzellestirin guzel seylerle doldurun.
Mutlulugu secin.

Merhaba tekrardan arkadaşlar. Anlamadığım şekilde profiliniz pasife alınmıştır dedi. Düzeltemedim, o yüzden yeniden hesap açtım. Yorumlarınızı okudum, hepinize teşekkür ederim. Biz normalde böyle değildik. Ne olduysa son 4-5 ayda oldu. Tuhaf bir şekilde nişanlımın psikolojisi bozuldu ve ona yardım etmeye çalıştım aksine benimkini de bozdu ki o anlık kavga psikolojisiyle onu korkutmaj istedim. Meğerse babası psikolojik baskı uyguluyormuş, bana da anlatmıyordu. Babası gerçekten kişilik bozukluğu olan bir insan. Etrafında hiç arkadaşı yok. İlaç kullanması lazım ama kullanmıyormuş. Tabii bunları ben sonradan öğreniyorum. Çünkü babası bana çok iyi davranıyordu ama meğerse istemiyormuş. Nişanlım o çift karakterli hepimizi korkutarak büyüttü dedi. Ki asıl korkusu annesi hasta. Babasının ona psikolojik ve fizyolojik olarak zarar vermesinden korkuyor. Ayrica biz memleketimizden uzaktayız. O yüzden aynı yerdeyiz. Ailem her zaman beni destekliyor. Biz normalde nişanlımla aramızdaki sorunları halletmiştik. Ta ki babası bizim tekrar konuştuğumuzu öğrenene kadar. İstemediğini, para göndermeyeceğini, annesine zarar vereceğini falan ima edip konuşup suratına kapatmış. Şuanda da para göndermiyor ona ve konuşmuyor. Ki ben babasına hiçbir zaman saygısızlık yapmadım. O sadece bizim hayat tarzımızı benimsemedi. Biz gezip tozan hayatı güzellikleriyle yaşamaya çalışan insanlarız, onlar ise aylarca evden sadece market için çıkan, bizden de daha dindar insanlar. Mesela babası kapanmamı istemiş, nişanlım da hayır demişti. Şimdi beni her zaman seven yanımda olan insan arkamda durmuyor. Anneme bir şey yaparsa dayanamam bu adamı tanımıyorsun bize çok çektirdi ama elimiz mahkum dedi. Ben direndim olmadı dedi. Tatillerde kendi memleketine bile gitmek istemiyormuş. Sensiz yapamam ama katlanmam lazım. Ben de kızdım ona bu mudur? Her insan bir dönem böyle şeyler yaşar. Her şey bizim elimizde hayatımızı bozma. Şimdi okulunu bitir babana da bizi söyleme sonrasında illaki çaresi bulunur dedim. Diyelim ki öyle oldu sana nasıl herşeyin düzeleceğine dair garanti verebilirim. Sen bunları hakketmiyorsun dedi. Ben de ne olacak bunca hayallerimiz ben seni ilerde başkasıyla mı görücem? Tarzı sitemler ettim. O da hiçbir zaman evlenmeyeceğim yalnız yaşayacağım böyle aileye gelin mi getirilir keşke senin hayatını mahvetmeseydik dedi. Ayrıca psikologa da gittim nişanlımın kafasının karışık olduğunu sağlıklı düşünemediğini babasından çok korktuğunu her şeyi akışına bırakmamı söyledi. Ki öyle de yaptım da bir baktım çok iyiyiz ama konu açılınca yine olmayacak umut etme artık diyor. Benim mücadele edecek halim yok diyor. Ki ben daha nişan yüzügümüzü bile çıkarmadım. Ne desem fayda etmiyor. Onu çok seviyorum çünkü biz birbirimize çok emek vermiştik. Hep şükrediyorduk birbirimizi bulduk diye ama olan duruma bakın. Öyle kötüyüm ki sanki 20 sene yaşlandım. Onun böyle pasifçe davranmasına beni bu kadar gözden çıkarması çok canımı acıtıyor...

Aileyi suçlamaktan ziyade sizin ilişkiniz zaten kötüymüş.
Ayrılık kararı en doğrusu.
İlişkide bile bu kadar sorun varken evlenmek niye?
Tartışmalar intihar girişimleri.
Bazen çuvaldızı kendimize batırmak lazım.
Sevgisinin bittiğini söylemiş toparlanacak bir kısım yok ki.
Kendinize yeni bir yol çizin.

İlk iş olarak evleri Ayırın dipdibe ayrılıkmı olur.atlatamazsınız böyle.biran önce kendi yolunuzu çizin bu saatten sonra dikiş tutmaz

Normalde ayrılmak istemiyorum. Aynı şeylere gülüp aynı şeylere ağlıyoruz. Biz çok mücadele ettik birbirimiz için. O kadar nişanlandık, hayal kurduk. Bir anda bitirmek kolay olmuyor. Biz aslında birbirimizi seviyoruz ama babası gerçekten çok tuhaf bir insan. O da bunu biliyor. Normalde asla yarı yolda bırakacak bir insan değildi. Nasıl böyle her şeyi boşverdi, kafası bulandı anlamıyorum. Ben bir tek babasını suçluyorum. Çünkü her çift kavga ediyor, yıkıp döküyor ki insanlar neler neler yaşıyorlar. Ben çok mücadeleci bir insanım, en zor anlarda bile pes etmedim. Ayrıca yeni hayat kurup onu unutmak hiç kolay değil. Çünkü yeri geldi sevgilim, ailem, hayat arkadaşım oldu. Etraftakiler gıptayla bakıyorlardı bize. Bu durum ortaya çıkınca herkes benimle birlikte bile şok oldu. Ben çok dolduğum için buraya yazmak istedim, acaba aynı şeyleri yaşayanlar var mı? Varsa nasıl çözdüler, nasıl hayata devam ettiler. Ki ben çok güzel bir şirkette işe başladım. Her şeyi sıfırdan okuyarak çalışarak var ettik. Şimdi ise öyle canım yanıyor ki nefes alamıyorum.

İyi de adam tartışmaktan bıkmış.
Babası gibi siz de tehdit etmişsiniz.
Karşı taraf bitirdikten sonra sizin çabanız sadece sizi yorar.

İyi de adam tartışmaktan bıkmış.
Babası gibi siz de tehdit etmişsiniz.
Karşı taraf bitirdikten sonra sizin çabanız sadece sizi yorar.
Ben onu hiçbir zaman tehdit etmedim. Biraz acımasız bir o kadar da merhametli bir yapısı var. İstediği vakit acımasız olabiliyor malesef. Hem onun da çok hataları vardı. Ben kendi hatalarımı kabul edip düzeltmeye çalışırken o kendi hatalarını kabul etmeyip kendi mükemmel göstermeye çalıştı. Sonrasında ise anladı kendi hatalarının da olduğunu. Ama düzeltmek için artık hiçbir çaba sarfetmiyor. Seviyorum ama babama karşı artık direnemem yoksa her şey daha kötü olur. Sana ve ailene bile zarar vermeye çalışır deyip böyle saçma bir duruş gösterdi. İnanın ben zaten çok yoruldum. Artık huzura ermek istiyorum. Ama nasıl, yolu nedir bilemiyorum. :KK43:

Ben onu hiçbir zaman tehdit etmedim. Biraz acımasız bir o kadar da merhametli bir yapısı var. İstediği vakit acımasız olabiliyor malesef. Hem onun da çok hataları vardı. Ben kendi hatalarımı kabul edip düzeltmeye çalışırken o kendi hatalarını kabul etmeyip kendi mükemmel göstermeye çalıştı. Sonrasında ise anladı kendi hatalarının da olduğunu. Ama düzeltmek için artık hiçbir çaba sarfetmiyor. Seviyorum ama babama karşı artık direnemem yoksa her şey daha kötü olur. Sana ve ailene bile zarar vermeye çalışır deyip böyle saçma bir duruş gösterdi. İnanın ben zaten çok yoruldum. Artık huzura ermek istiyorum. Ama nasıl, yolu nedir bilemiyorum. :KK43:

Canım burdaki insanlar seni üzmek için yorum yapmıyorum.
Bir kişi bile çocuk seviyor dedi mi?
Gerçekleri kabul ederek başla.
Kafasında bitirmiş olduğu için çaba da vermiyor.
Hayat karşına daha güzel şanslar çıkarır kendine bu kötülüğü yapma.
Kendine bulduğun sığındığın bahanelerden kurtul.

Canım burdaki insanlar seni üzmek için yorum yapmıyorum.
Bir kişi bile çocuk seviyor dedi mi?
Gerçekleri kabul ederek başla.
Kafasında bitirmiş olduğu için çaba da vermiyor.
Hayat karşına daha güzel şanslar çıkarır kendine bu kötülüğü yapma.
Kendine bulduğun sığındığın bahanelerden kurtul.
Evet haklı olabilirsiniz ama bunu direk dile getirseydi sonrasında da direnmeseydi bu kadar kötü hissetmezdim. Derdim ki evet bitirdi, kendine gel derdim. Ama öyle olmadı önce yanıma da yaklaştı hatta yüzüğü tekrar takmaktan da bahsetti. Ama babasının o tepkisinden sonra tekrar olmayacak dedi. Bu sefer de ben o zaman gidip başka yerde kalacam burda böyle olmaz dedim izin vermedi gitmeme. Hatta yine beraber bana sarılıyor beraber uyuyoruz beraber tiyatroya sinemaya gidiyoruz bütün bunlara rağmen. Bu kadar bağımlı bir saçmalık inanın olamazdı. Çok tuhaf bir durumun içerisindeyim. Madem hala eskisi gibiyiz niye hala mücadele etmiyor anlamadım. Bana emin ol başka yerde olmak istemezdim dedi 2 gün önce. Hatta bana sen bensiz yaşayamazsın tarzı kelimeler bile ediyor kendinden emin şekilde. E madem gidiceksin git dedim bakalım ne olacak diye. Belki yalnız da mutlu olurum dedi. Öyle dengesiz cümleler kullanması, benimle olması ve üstüne de umut etme demesi benim psikolojimi allak bullak etti. Neye inanacağımı şaşırdım. Ya dışarı gezmeye bile çıkmıyor bütün gün dibimde. Ben nasıl yapabilcem bilmiyorum.

Evet haklı olabilirsiniz ama bunu direk dile getirseydi sonrasında da direnmeseydi bu kadar kötü hissetmezdim. Derdim ki evet bitirdi, kendine gel derdim. Ama öyle olmadı önce yanıma da yaklaştı hatta yüzüğü tekrar takmaktan da bahsetti. Ama babasının o tepkisinden sonra tekrar olmayacak dedi. Bu sefer de ben o zaman gidip başka yerde kalacam burda böyle olmaz dedim izin vermedi gitmeme. Hatta yine beraber bana sarılıyor beraber uyuyoruz beraber tiyatroya sinemaya gidiyoruz bütün bunlara rağmen. Bu kadar bağımlı bir saçmalık inanın olamazdı. Çok tuhaf bir durumun içerisindeyim. Madem hala eskisi gibiyiz niye hala mücadele etmiyor anlamadım. Bana emin ol başka yerde olmak istemezdim dedi 2 gün önce. Hatta bana sen bensiz yaşayamazsın tarzı kelimeler bile ediyor kendinden emin şekilde. E madem gidiceksin git dedim bakalım ne olacak diye. Belki yalnız da mutlu olurum dedi. Öyle dengesiz cümleler kullanması, benimle olması ve üstüne de umut etme demesi benim psikolojimi allak bullak etti. Neye inanacağımı şaşırdım. Ya dışarı gezmeye bile çıkmıyor bütün gün dibimde. Ben nasıl yapabilcem bilmiyorum.

Onun durumunu naptığını boşver.
Adı konmamış bir ilişki şuan.
Adam kaybettiğini düşünmüyor ki.
Onu evden gönderin temas etmesin bile.
Kaybettiğini görsün.
Siz kendinize bunu yapmayın.

Merhaba arkadaşlar. Ben yeni üye oldum. Kafayı yemek üzereyim. 3 senelik sevgilim, 1 senelik nişanlım arkamda durmadı. Biz ilk tanıştığımızda aynı okulda öğrenciydik. Görür görmez aşık olmuştuk. O zamanlar ölüp bitiyordu hatta o zamanlardan bile ailemle konuşayım evlenelim falan diyordu ama ben kabul etmedim o zamanlar. Bu arada sürekli ailesiyle sorunlar yaşayan bir insan. Okula ilk geldiği zamanlar çok kötüydü. Biz tanıştığımız zamandan beri hep ona destek oldum; okulda, hayatında, evde. Biz aynı eve çıktık 1. yılımızda. Yani 3 senedir aynı evdeyiz. O bana hep derdi sen olmasaydın benim hayatım çok kötü olurdu diye. Ben ondan önce mezun oldum, ama aynı yaştayız. O geç başladı. Ben ilk etapta iş bulamadım dolayısıyla hep psikolojik sıkıntılar yaşadım ve en sonunda da iş buldum. Neyse konuya gelecek olursak biz nişanlandıktan sonra sürekli kavga etmeye başladık. Sanki yıllardır tanıdığım çocuk abuk subuk konuşup beni delirtmeye başladı. Ben ise bunlara katlanamıyordum. Hem iş hem okul hem de onun okulu için yardım ediyordum. İyice yetişemiyordum herşeye. Ondan da bu tepkileri görünce iyice sinirleniyordum. Bazı anlarda öyle delirtiyordu ki yüzüğü attım bir kaç defa ama yine toparlıyorduk. Bir gün beni yine delirtti ve ben benim artık katlanamadığımı bilsin diye intihar gibi bir şey yaptım. (Ama etmedim sadece korkdun diye bıçakla koluma bastırmıştım. Yaptığım hoş değildi ama başka çare bırakmamıştı.) O olaydan sonra gözü gerçekten korktu ama biz yine kavgalara devam ettik. En son tatildeyken yine kavga ettik mesajla ve ayrılalım dedim. O da hemen kabul etti. Normalde hiç kabul etmezdi. Bu olaydan sonra kabul etti ben de aradım neler oluyor diye. Artık istemediğini hatta içindeki sevginin bittiğini bir daha geri dönüşü olmayacağını söyledi. Benim dünyam yıkılmıştı. Beni bu kadar seven insan nasıl olur da böyle olur diye. Sonra ben tekrar yaşadığımız eve döndüm. İkimiz de ev için senelik peşinat verdiğimiz için evden ayrılamadık ki ben de onu geri kazanmak için 2 ay kadar alttan alıp mücadele ettim. Nitekim biraz daha yumuşadı ama sonra araya aile engeli girdi. Annesi bizim kavgalarımızı biliyordu, babası da sinir hastası bir adam. Bizim mezhepler farklı diye çok sıcak bakmıyordu. Meğerse öğrendim ki(nişanlım itiraf etti) nişandan beri onu işlemeye, manipule etmeye çalışıyormuş. Siz farklısınız olamazsınız kültürleriniz farklı evlenseniz boşanırsınız diye saçma sapan şeylerle dolduruyormuş kafasını. Biz de kavga edince o zaman ayrılığı kabul ediyor ailesine de söylüyor babası da çok mutlu oluyor. Bu sefer işler değişince nişanlımla aramız düzelince babasına çıtlatıyor ve adam kıyameti koparıyor. Onu tehdit ediyor para göndermemekle, ailesine zarar vermekle falan. Nişanlım da babasının psikolojik rahatsız olduğunu bildiği için gözü korkuyor ve benimle gerçekten bitirmek için karar veriyor. Sözde bu yaz evlenecektik. Şimdi beni sevdiğini ama asla olamayacağımızı artık umut etmemem gerektiğini söylüyor. Fakat dibimden de ayrılmıyor hatta kıyafetime karışıp kıskançlık yapıyor. Ben ise kafayı yiyorum. Önce sabrettim düzelir dedim ama aklı gidip gidip geliyor. Normalde böyle dengesiz bir insan değildi. Kendimi çok kötü hissediyorum. Elimden geleni yaptım ama babam düzelmiyir artık pes ettim sen de pes et dedi. Öyle canım yanıyor ki benden 1 saniye bile ayrılamayan insan nasıl böyle değişti. :KK43:
bu duruma üzüleceğine sevin bence
evlenince değişse daha mı ıyıydı
allahın şanslı kuluymussun

X