Nişanlım ve ben nasıl çıkmaza düştük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz çok haksızsınız konu sahibi. Ev nişanlımın diyip duruyorsunuz, hayır o ev baba ölünce direkt çocuklarına kalmıyor yarısı eş ve yarısı çocuklarına kalıyor. Kadını evinden edeceksiniz. Kadın evi bırakıp kiraya çıkmayı teklif etmiş ki akıl almaz bi fedakarlık. Yetim maaşı diyorsunuz annesi ve nişanlınıza üveylik hissettirmeyen babası elbette onu çocukların yemesine giyinmesine harcamıştır, yarın evlendiği kız koltuk isterse diye bekletecekler miydi? Kaldı ki bohçanızdan setinize yapılmış. İş batırıp evlenicem diye tuttururken bohça da yapılmayıverseydi, nişan da olmasaydı, nikahtan gidemez miydiniz? İnsanlar herseyi yapmış ikinci el bi koltuk takımı veya ikeadan iki koltuk vs siz alamaz mıydınız?

Bakın daha yeni kayınvalidem evini satıp parasını kızına yatırdı. Ben kaç yıllık gelinim eşimi o parada senin de hakkın vardı diye doldurmadım. Laf bile etmedim hayırlı olsun iki tarafa da dedim geçtim. O onların bileceği iş. Siz sizin olmayan para ve mülk üzerinde çok söz sahibisiniz!

Bende yetim maaşı aldım kartımda annemdeydi, yetim maaşı dediğiniz neki ya kuş kadar. Şuan düşünüyorumda dişimden tırnağımdan arttırdığım herşeyden mahrum kalarak aldığım evi, Allah korusun eşim ölünce gelecekteki gelinim hakkın yok diyecek, tabi hak senin dimi gelin hanım. Kendi ağzınızla diyorsunuz üveylik hissettirmemişler diye. Belki kadın o yetim maaşıyla eşinden istemeden futbol topu aldı oğluna, yada ne bileyim elzem olmayıp çocuğun gözü kalmasın dendi. Hem evi hem maaşları bankada biriktirecekti elin adamına boyun büküp yetimlerime bak mı diyecekti. Bu konu beni çok üzdü, umarım nişanlın hatasının farkına varıp senin dolduruşlarına gelmeden gidip özür diler. İlk defa bu kulupte birine bu şekilde yazdım çok üzgünüm. Lütfen kendinize gelin.

Çocukların evinde 30 yıl, yetim maaşını 18 yıl, tarlaların parasını saymıyorum bile bunları kullanan insan değil midir ayranın döktürmeyen

Çocukların evi derken? Kanunen anne de orada hak sahibi. Ayrıca bu sizi hiç ama hiç ilgilendirmez. Kadın yıllarca çalışmış çocuk büyütmüş. Daha ortada iş yok güç yok koştur koştur evlenmeye çalışıyorsunuz. İnsanların aile hayatına burnunu sokacağınız vakitte iş arayın derim. O mükemmel nişanlınız sizin laflarınızla doluyor belli ki. Tam birbirinize göre bir çift olmuşsunuz

Cevabı verilmiştir sanırım ama neden evliliği ertelemiyorsunuz ve üstüne bir de hala bilezik yapma derdindesiniz. Bileziksiz evlenmek yasak mı.

Yıllar öncesinin yok yetim maaşıdır yok tarladır lafını yapmak doğru değil bence.

Bu beni ilgilendirmiyor zaten. Nişanlım şuan battığı için destek istiyor bundan doğal ne var. Bu zamana kadar her imkani sonuna kadar kullanmışlar oğlu dere düşmüş dermen olsunlar bi zahmet
Size set almışlar, oturdukları evden çıkıp size veriyorlar, kendileri kira ödeyecek. Bunlar destek değil mi? Altı üstü bir koltuk takımı, onu da eşin olacak kişi alsaydı düğün parasıyla öderdiniz.
Herşeyi anne baba alsın, ödesin bize borç kalmasın , düğün paralarıyla kendimize iş kuralım düşüncesi çok bencilce...

Arkadaşlar anlamadığınız bir konu var. Biz nişanlım ile düğünü ertelemek istiyoruz, sürekli konuşuyoruz ama annesini ikna edemiyoruz ertelenmeyecek diye tutturdu. E biz bu şartlarda kımıldayamıyoruz bi işin ucundan tutamıyoruz. Hem ertelemeye yanaşmayıp hem eksiklerimiz giderilmiyor. Bize bıraksa işe girip seneye halletcez ama yok ertelenmiyor.

Niye ertelenmiyor anlamadım, o kadar masraf öpücükle hallolmaz yani bu çok açık. Üstelik iş yok güç yok ikinizde de, düğünden gelen 3-5 altına umut bağlamışsınız, ya olmazsa?

Yahu siz nikah başvurusu yapmadan, düğün yeri ayarlamadan annesi kendi kendine ne yapacak?? Zorla gelinlik de giydirir bu utanmazlar, siz de nasıl karşı koyarsınız bu büyük güce

bide benim yazılarıma mana buluyolardı :))))) alın sızı bozluksuz yazı valla okuyamadım kardes :))

Niye ertelenmiyor anlamadım, o kadar masraf öpücükle hallolmaz yani bu çok açık. Üstelik iş yok güç yok ikinizde de, düğünden gelen 3-5 altına umut bağlamışsınız, ya olmazsa?
Ben bu ertelemiyor durumlarını da anlamıyorum. Biz gelmiyoruz sen gelinlik giy dolaş o zaman dense ne denir? Yani nasıl ve neden iknaya uğraşılıyor? Gelinlik damatlık almıyoruz eşya seçmiyoruz hatta nikah işlemlerini de yaptırmıyoruz dedikten sonra kadın silahla mı zorluyor?

Anlamadım ki ben de, kimse para koymazsa düğün ne ile olacak, mecbur ertelenecek, düğün kendi kendini askıya alacak zaten ahshsh

Allah Allah çocuk değilsiniz ki sizin istemediğiniz zamana düğün diye tutturdum annesi. Konuda gayet sizin istediğiniz gibi duruyordu düğünün olması. Takılarla ilgili olan bile yapmıstınız.
Şimdi anne ısrar ediyor olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…