nişanlımın abisi

Eşiniz bu konuda neden yorum yapıyor. Yediği kendine çocuğun , bundan kime ne ?

Bazı insanlar çok tuhaf oluyor.

Evet zordur , bakımları inanılmaz zordur da bazı insanlarda çok anlayışsız oluyor .

Bakim evleri kotu yerler degil ki sizlerde ziyaretine giderseniz orda daha guzel bakilir. Siz hem gencsiniz hem ilerde cocugunuzda olacak bir insana bakmak zordur heleki kisisel bakim daha zor. Bu arada bende dune kadar farkli dusunuyordum (krndi kizim otizimli)ama videolari izleyince vr kendimde arastirna yapinca aklima yatti Ahmet Bekiroglu diye bir hoca var onun seansina katilsin abiniz bir kere ne kaybedersiniz ki para dediginiz her zaman kazanilir. Allah yardimciniz olsun

Ya insanlar normal kardesi istemiyor ev ev uzerine olmuyor dediginiz gibi davulun sesi uzaktan guzel ama yakindan ne kadar rahatsiz ediyor bir sure sonra. Bencede bastan sorumluluk alinmamasi lazim

Çok temiz kalplı bir insansın nişanlına da kıymet verıyorsun ki ailesini aile abisini abi bilmişsin ama sen daha çok gençsin bu yaşda böyle bir sorumluluk çok fazla.
Evliliğinin sonunu bile getirebilir,insan yükü ağırdır ve kendi çocukların olacak bir gün sorumlulugun daha çok artacak bu kadar kendini yıpratmak olur genç yaşında hem ilerde çocukların istemeyedebilir çocuklarının gelişiminde psikolojisini etkileyebilir sen bilirsin ama bakım merkezıne yatırman en hayırlısını elınden geldıgıncede bol zıyaretıne git hem senı de belkı takıntı yapabılır bunu da bılemezsın

Bunu yaşamayan bilemez. Benim amcam da aynı durumda. Bakın hanımefendi, sizin bi çocuğunuz olacak. Böyle bi sorumluluk almak çok büyük bi karar. Altından kalkamayacaginiz ise girmeyin. Ileride pişman olabilirsiniz.

Şuan bütün ihtiyaçlarını annesi yaptığı için sana kolaymış gibi yapabilirim gibi görünen şey gün geldiğinde yapamazsın.
Sakın nişanlına bundan bahsetme. İnsanları ve kendini kandırma.
Yapamazsın.
Düşüncen çok güzel, çok içten ama ne kendine ne de abiye bunu yapma.

Benim kardeşim engelli. Yuruyemiyo ve zihinsel. 27 yaşında. Yani tüm öz bakımı her şeyi annemin üzerinde. İlerde de ablam ve bende. Şimdi ben kendi kardeşime bakarım, altını degistiririm. Ama başkasının kardeşine yapamam. Sevsem de yapamam yani o tip şeyler bambaşka. Kardeşim ağzı açık yemek her döker saçar. Asla tiksinmem. Ama başkası yapsa tiksinirim.

Geçen sene annem ameliyat oldu. Lavman gerekti, ben yaptım. Ama başkasına yapamam yani bunu hatta babama bile yapamam belki.

Bu tip şeyler sevgi ile alakalı değil. Biraz mekanik düşünmek lazım. Yetişkin erkek sonuçta. Kadin da olsa kan bağı yoksa, alışkanlık yoksa çok zor.

Bakım evi en doğru seçenek gibi duruyor. Ben kardeşime kendim bakarım ama sizin durum daha başka.

Merhaba arkadaşlar konunun üzerinde baya zaman geçmiş aktif olanlar yardımcı olabilirler mi çok çaresiz ve çıkmaz durumdayız tecrübesi bilgisi olanların yönlendirmesine ihtiyacım var.benimde abim sıkıntılı baya 35 yaşında ama çocuk gibi davranışları raporu var hafif düzeydee zihin var A tipik otizm tanısı konuldu tansii geç konuldu çünkü hiç bilinmedi taki toplumsal beklentileri yerine getiremeyinceye kadar hep geçmişte yaşıyor olumsuz olayları konuşur,herkes onun için kötü psikolojik ilaçlar kullanmaya başladı dahada kötü oldu sürekli yatıyor aşırı kilo aldı annemle babam bakıyor ama onlarında gücü kalmadı ne maddi ne manevi babam kalp hastası borçları çok yaşları 60.asiri agrasif asla söz dinlemez geceleri kalkıp yemek yer gündüz uyur vs bu durumda ne yapılabilir maddi destek verilir mi nereye başvurmam lazim nolur yardımcı olun

Konunuza bakılırsa merhametli bir insansınız. Benim fikrimce elbette birlikte yaşayın. Allah annesine ömür versin. Olmazsa gelecekte bir bakıcı tutarsınız yatılı. Abinin de zaten engelli maaşı var, sizde destek olursunuz. Bence bakım evine koymayın. Allah size ecrini kat be kat verir. (My name is Khan izlemediyseniz izleyin)

Iyi niyetiniz cok guzel, kalbimi isittiniz ama maalesef bu mumkun degil gibi gorunuyor. Su anda onunla sadece kisa zamanlar gecirip ilgileniyorsunuz, banyosunda ona yardim edebileceginizi dusunuyor musunuz gercekten? Ya da tuvaletinden sonra nasil yardimci olabileceksiniz? En dogrusu maalesef bir bakimevi olacaktir... Cok uzgunum ama bu sekilde dusunuyorum...

Size çok saygı duydum. Ama yanlış anlamadıysam kayınvalideniz hala sağ ve sağlıklı. Evlenin ailenin içine girin ve ondan sonra yapıp yapamayacağınızın muhakemesini tutarsınız birinin arkasından sifon çekmeyi hayal etmek bile zor geldi bilemedim. Çok erken bence bunları düşünmek için

Konunun başını görünce nişanlınız beraber yaşayalım diye bir teklif sundu siz istemediniz sandım. Böyle birinin bakımını üstlenmek gerçekten zor. Hemde çalışan insansanız siz yokken kim bakacak ki. Baştan evinize aldınız diyelim ki sonradan zorlandığınızı anladınız. Sizin yanınızdan ayrılmak ona zor gelmeyecek mi? Bence bakım evindeyken ilgilenmek ve sahip çıkmak sürekli ziyaret etmek daha mantıklı olur. Eğer orda çok mutsuz olursa tekrar düşünürsünüz bu konuyu.

Kaymakamlığa ve sgk ya bir müracaat edin engelli maaşı bağlanabilir

Çok üzüldüm adınıza çok zor durum

konuyu okurken başınızdan savmak için yöntem aradığınızı düşünecektim ama yanıldım. empati yapmam gerekirse partnerim evimizde bakımını deneyelim derse kabul ederdim ama hiçbir zaman eşimden daha fazla özveri gösterecek olan kişi olmazdım. tuvaletini vs.. bunları halledecek olan kişi eşiniz olmalı. sanırım benim de gönlüm başka bir yere bırakmaya el vermezdi bu yüzden pişman olmamak için evimde onu ağırlamayı denerdim. olmazsa ikinci alternatif uygulanabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…