Nişanlımın ailesinin ilgisizliği. Fikrinize ihtiyacım var

Amor-a

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2009
7.142
7.956
Bahsettiğin gelenek genelde Yurtdışında oluyor. Hani 18 yaşını doldurunca çocuğunu ayrı eve yolluyosun ya. Ayrıca bi insan ailesinden destek görmeyecekse kimden görecek? Mesela biri sana gelse maddi yardım istese ailesinin yardım etmediğini bilsen demeyecek misin ailen bile arkanda durmuyorsa bana ne diye?
Aile yardim etmek zorunda degil ederse iyi olur tabii ki. Bu konuda karsi tarafin ailesi belli ki gonulsuz ve isleri yokusa suruyor. Boyle bir durumda ya vazgecilir ben bu sekilde muamele gormek istemiyorum deyip ya da siz olmadanda bu dugunu evliligi yaparim muhtac kalmam ama ona gore davranirim der. Konu sahibi agirligini koymasi lazim her sekilde ya da ailesi diyecek kizimizi borc harcla evlendirmeyiz diye.

Nameles

🙅🙆🙅
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2017
2.805
3.294
Aile yardim etmek zorunda degil ederse iyi olur tabii ki. Bu konuda karsi tarafin ailesi belli ki gonulsuz ve isleri yokusa suruyor. Boyle bir durumda ya vazgecilir ben bu sekilde muamele gormek istemiyorum deyip ya da siz olmadanda bu dugunu evliligi yaparim muhtac kalmam ama ona gore davranirim der. Konu sahibi agirligini koymasi lazim her sekilde ya da ailesi diyecek kizimizi borc harcla evlendirmeyiz diye.
Bence aynı fikirde olmamamızın sebebi aile kavramına yüklediğimiz kavram. Şunuda savunmuyorum 30-40 yaşına gelmiş adam sırtını dayasın ailesine, ailesi de paşa paşa baksın.
Yani yarın birgün kimse kimsenin birşeyini yapmaya zorunlu değilse e yaşlanıncada, hastalanıncada kimse annesine babasına bakmasın ne de olsa kimse birşeye mecbur değil. Olacak iş mi yani?

Cuttingcorners

hayat kısa, kuşlar uçuyor...🕊
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2017
3.545
8.937
Bizde de sorulmamıştı ama bu dönemde her kafadan bir ses çıkıyor kız ailesi istiyor ki erkek ailesi kapımda yatsın yok öyle bir şey bende alışverişe çıkmadım ama kv hediyeler aldı örneğin elbise gecelik takımı gibi şeyler.. kimse bir aradayken sen şu eşyayı al ben bu eşyayı demedi biz kendi içimizde hallettik gerek de yok buna biz aldık biz ödedik her şeyi o yüzden bilinçli davrandık gereksiz borca girmedik eşimle ama sizde durumlar farklı her şeyi borçla yapıyorsunuz kendinizde de para yok o olmaz işte evlenince ay sonu bile gelmez

Amor-a

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2009
7.142
7.956
Bence aynı fikirde olmamamızın sebebi aile kavramına yüklediğimiz kavram. Şunuda savunmuyorum 30-40 yaşına gelmiş adam sırtını dayasın ailesine, ailesi de paşa paşa baksın.
Yani yarın birgün kimse kimsenin birşeyini yapmaya zorunlu değilse e yaşlanıncada, hastalanıncada kimse annesine babasına bakmasın ne de olsa kimse birşeye mecbur değil. Olacak iş mi yani?
Normalde imkani varsa yapmal. Kardesim evlenirken herseyi biz yapacagiz aileden bisey almayacagiz modundaydi ama ksrdesim sonucta zorlada olsa evine bisey aldim ekstra nakit vs vermeye calistim. Kardesim sonucta zorlanmasini istemem imkanlarim olcusunde destek olmaya calistim. Bu konudaki sorun karsilarindaki ailenin boyle kaygilari olmamasi. Konu sahibi ya bu deveyi gudecek ya bu diyardan gidecek. Pek cok insan aileleri devreye sokmadan evleniyor ama buradaki aile destek olmadigi gibi borc yaptirarak köstek oluyor. Ben izin vermezdim sahsen. O borclar odenirken zorlanacak sonra birbirlerine saracaklar.