Nişanlıyken koyduğunuz tepki evliliği düzeltti mi 2 ?

Birini değiştirmek çok aşırı zor bir şeydir. Siz nişanlınızdan olmayacak bir şeyi istiyorsunuz. Çünkü genel olarak erkekler kadınlar kadar detaylı düşünmezler. Onlar için gerekli değil hatta yorucu ve sıkıcı bir şey. Hemen çözüme kavuşmak isterler ya da dediğiniz gibi en kolayından sorunu yok da sayabilirler. Ama bu dediginiz gerçekten büyük bir sorun. Tamam sizin kadar detaycı yaklaşmayabilir. Ancak sorunlardan kaçması, hiç konuşmak istememesi ve yok saymayı tercih etmesi; ileride düzelmesi çok çok zor bir şey. Sizin yaklaşımınız bir sorunu konuşup hemen çözmek ve uzlaşmaya varmak iken, onunki ise konuşmamak, görmezden gelmek, en kestirmeden konuyu kapatıp hiçbir şey yokmuş gibi devam etmek olacak muhtemelen. Bu sizin için önemli bir konu olduğundan çaba sarf edip duracaksınız, karşıdan da istediğiniz karşılığı göremedikçe git gide hevesiniz sönerek ümidinizi kaybetmeye başlayacaksınız. Tepkinizi daha sert ortaya koyup da "Neden bir şeyleri görmezden geliyorsun? Neden beni dinleyip konuşmaya çalışmıyorsun? Ben seninle ortak bir noktada buluşup, sorunlarımızı konuşarak çözmek istiyor ama yok sayılıyorum." gibi tartışmalar git gide büyüyebilir. İletişimsizlik çok zor ve yıpratıcı. Eğer şimdiden iletişim kuramıyorsanız, ileride de kurabilmeniz çok zor. Sizin düşünce ve istekleriniz yok sayılırken mutlu olabileceğinizi düşünüyor musunuz? Bir de lafa değil icraata bakın. Şimdi geçiştirmek için hoşunuza gidecek şekilde konuşabilir. Ama davranışları başka, sözleri başka ise laflarına aldanmayın hiç. Tabii burada anlattıklarınıza istinaden yazdıklarım bunlar. Yoksa nişanlınızı tanıyan sizsiniz. Bunları iyi düşünerek karar vermelisiniz. 7 sene bir şekilde devam etmişsiniz ama daha uzun seneler, üstelik artık evlilik sorumluluklarıyla birlikte, bu iletişimsizlik ile mutlu olabileceğinize ve sağlıklı bir psikolojide kalabileceğinize inanıyor musunuz?

Hiç iyi ısık almadım

Kimseyi degistirmeye ugrasmmayin basaramazsiniz o mış gibiler sürekli itelemeyle devam eder biryerden sonra adamın düşmanı gbi olur sürekli manüplasyona uğrarsiniz uyumlu bir cift degilsiniz buradan oyle duruyor evleninnce hicbirsey duzelmez ×3 olur yol yakinken yolunuza bakin derim

Mesela benimde esimde sevmedigim seyler var benim aksime şakır şakır konusmaz inanilmaz rahatsiz oluyorum agzindan cimbizla laf aliyorum lise aşkımdı kendisi birlikte buyuduk okullarimizi bitirip calisma hayatina baslayinca askerden sonra evlendik 7 senelik evliyiz kendime sordum.. ben bana uymayan bu ozellikleri tolere edebilirmiyim ? Cevabim evetti artilari benim icin cok daha fazlaydi Sizde sorun kendinize Evet edebilirim ise cevap evlenin hayir degisemesi gerekiyor derseniz bu imkansiz .. aşığım seviyorum diyip mantığı devreden cikararak evlenenlerin sonu hep hüsran

Erkekler olayları olgulara dönüştürmek konusunda inanılmaz yetersiz. Her konuyu o konu özelinde ele alıyorlar ve parçadan bütüne ulasamiyolar. Ben o kadar yıldım ki erkekleri hayatımdan çıkardım size de tavsiye ederim. Gerginlikten başka bişi verdikleri yok ve asla bizim gibi detaylı dusunemezler. Sinirim kaldirmiyo artık. Zaten dünyada milyonlarcasi var, tek bir tanesiyle de ömür gecirecek değildim. Gönlümün hangisini çekiyorsa, sinirime dokunmaya başladığı "o an" gelene kadar devam eder sonra ipini salarim. Aşık olursam işler değişir sadece.

Seni çok iyi anlıyorum. Heyecan azalınca erkeklerin asıl yüzü ortaya çıkıyor belki de. Ben bu yüzden tanıştığım erkeklere nasıl bir insan başkalarına nasıl davranıyor merhametli mi kibirli mi vs buna bakardım. Bana nasıl davrandığı yeterli değildi. Fakat artık buna hiiiç bakmadan görmezlikten gelerek evlendim. Sonuçta eşim de böyle biri. Eğlenerek gülerek sohbet edemezsin kibirlidir. Ben anlayışlı ve güzel davrandıkça kendini haklı görüp kurulabilecek kafada bi adam

Son durumlar nasil aranizda? Konuyu 1 ay once acmissiniz bir gelisme var mi?
Bu arada terapiste gidiyormuşsunux ama es adayi gelisime kapali yani o an konusuyor sonra sorumluluktan kaciyor ona annelik yapacak es adayi lazim siz yetiskin bir birey olarak es olmak isterken o sizden ebeveynlik bekleyecek bu da sizi yorar
Kendi uzerine calisip degisip gelismiyorsa siz ne yaparsaniz yapin bosa kurek cekmis olursunuz

Daha evlenmeden çift terapisine gidecek kadar tükendiyseniz olmaz bu iş.

O ev de size alınmamış sanki kimle evlenirse evlensin evli bir çiftin evi hazır olsun amacıyla alınmış.

Çocuk iyi biri seviyorum diyorsunuz ama onun hayata bakış açısını yani karakterini beğenmiyor hatta değiştirmeye çalışıyorsunuz. Bu imkansız. Onu sevemiyorsunuz.

Siz bu çocukla maalesef uyumsuzsunuz, içinize sinmiş olsa burada konu açmazsınız zaten.

Yazdıklarınız çok uzun geldi bir kısmını okudum atladım kusura bakmayın. Özetle evli biri olarak sadece şunu söylemek isterim. Nişanlılık fragman ve filmin güzel kesitleri gösteriliyor. Evlenince ise sadece güzel sahneler olmuyor malesef. O yüzden şahsi fikrim olmakla birlikte ; nişanlıyken tolere edemiyorsanız bir şeyleri, evlenince sorunlar kat kat arttığında ( ki yüzde yüz artıyor) hiç tolere edemezsiniz. Nişanlılık sürecini iyi değerlendirin. Benim eşim geçimli uysal bir tip genel anlamda,nişanlılıkta da öyleydi. Buna rağmen evlendiğimizde çokça problem yaşadık,çünkü odak sadece biz olmadık,aileler müdahil oldu vs vs. Biz bile bu kadar problem yaşadıysak zaten sorunlu ilişkiler neler yaşıyordur düşünmek istemem.

Bu kadar uzun süre sevgililik,maddi konularda ailenin olayın içine çok sokulması ve daha evlenmeden terapi almayı gerektirecek kadar sıkıntıların olması. Evliliğinizin fragmanını yaşıyorsunuz şu anda. İleride nasılsa evlendik rahatlığıyla zaten daha da salacak. Olmaz diyorum ben

Merhaba, buraya yazdıktan sonra içim içimi yedi dayanamadım bunları uzun uzun anlatarak açıklayarak ağlayarak bir konuşma yaptım 7 yıllık ilişki de ilk kez kafaya koyarak ayrılalım dedim.

O da şok oldu. Bu olaydan sonra duvarları kırıldı ilk kez ağladı falan. Sorunlarını farkettiği söyledi, olgunlaşmamış olduğunu bile kabul etti aylardır kabul etmediği bana yaptıgı haksız muameleleri, manipülatif davranısları, kontrolcülüğünü, şeffaf olamayışını kabul edebildi. Adam hayatında ilk kez büyümek zorunda kaldı ve büyüdü biraz daha yani.

Ben birde sorunlardan ziyade kırılamayan duvarlardan, iletişime kapalı yaşamaya devam etmemizden falan cok rahatsızdım yani. Yine kandırılmak istemiyorum dikkatli gözlemliyorum bu tür şeylerin bir anda hepsinin birden düzelmesi hiç gerçekçi değil. O günden beri ben artık eski ben olamadım bir süre savunma halinde ve soguktum o herşey için ugrasıyor artık dikkatle takip ediyorum şuana kadar iyi gidiyor. Fakat eskisi gibi "mış" gibi kandırılmakta istemiyorum. Bundan dolayı bireysel terapi aldım bana aşırı iyi geldi. Çünkü benim ona bağlanma biçimimde sağlıksızmış aslında. Bağlılık değil bağmılılık olmuş o yüzden uzun süre farkedememişim bunları. Kendimi onardım güçlendim daha sağlıklı ilerletiyoruz şuan eskiye dair bir davranış görürüsem de aklımda her zaman "ayrılma" diye bir alternatif oldugu :) bu ayrılık kelimesi düşüncesi asla yoktu bende hiç bir zaman ilk kez böyle bişey olabileceğini de zor kabullendim sancılı oldu. Ama şuan bu fikir aksine rahatlatıyor.

Özetle böyle yani dua ediyorum Allah'a ya bana hayırlı kıl, hayırlı değilse de bana onun düzelmeyecek oldugunu gösteren bir sebep ver diye. Mayıs nikah tarihimiz bu zamana kadar ince gözlemle beklemedeyim yani

Çook teşekkür ederim buradaki sizinki gibi yorumlar benim o kadar gözlerimi açtı ki anlatamam. Daha farkında ve güçlü olmamı sağladı. İnsan yaşarken farketmiyor neler olup bittiğini hatta bazen yaşadıktan sonra da uzun süre anlamlandıramıyor ama şuan hiç bişey koymaz artık bana öyle söyleyeyim yani deviremez pek bişey artık. (ilişkimle ilgili tabi). Devam ediyorum ilişkiye hala ama aynı şekilde değil. Dinamikleri değiştirdik değiştirmeye de devam ediyoruz hayırlısı diyerek daha farkında bi şekilde ilerliyorum bakalım. Olmazsa da patlak verir yapacak bişey yok daha gerçekçiyim, ona karşı aşırı empatik, duygusal bağımlı değilim artık tek tarafı çabalayan konumuna da düşmek istemiyorum ve yapmayacağım da bunu kendime sözüm bu.

ya nolur kusura bakma da içim şişti

yıllarını daha da heba etme

Merhaba tekrar ya aylar önce yazdıklarını tekrar okudum hani benim bu konuda bahsetmesiyim şeyleri bile o kadar nokta atışı belirtmişsiniz ki, biliyorum ki çok iyi anladınız beni. Aylar geçti, olaylar değişti ama davranış, yaklaşım biçimi değişmedi. Ailesinin onun için aldığı eve yerleştim , eşyalar aldık dizdik tamamladık, çeyizlerimi bile yerleştirdim çünkü 20 gün kalmıştı düğüne. Ama cok inceliyordum herşeyi aylardır.4 aydır da bireysel terapi alıyorum aşırı iyi geldi. Son dakikaya kadar bilinçli olarak ve dengede kalarak uğraştım düzelecek diye. Ama artık iyi ve kötü herşeyin farkındayım yani. Neyseki buraya kadar geldim diyerek korkmadım ve son dakika çıkardığı önemsiz bir konudan kaynaklanan kavgada bana alttan alta (asla görünür biçimde yapmaz sonradan kıvırabileceği şekilde yapar bu hareketleri) rest çektiğinde gördüm ki gram kaybetme korkusu yok, aksine bana bu korkuyu sürekli hissettirmeye çalışarak kontrol etmeye çalışıyor. Ve başarıyordu da yakın zamana kadar. Sadece ben anlamıyordum neler olduğunu . Neyse o kadar yoruldum ki artık kararlı biçimde bitirdim ilişkimi . Çeyizler dahil tüm eşyalarımı şehir dışına taşıma yeni bir hayat kurma pahasına yaptım çünkü artık çok korktum ileride kendimi mutlak mutsuzluğa mahkum bırakıcam diye . Hayırlısı oldu biliyorum pişman değilim ama işte buruğum biraz yani umarım hayat güzel yüzünü gösterir

İçerik çok uzundu okumadım ama düzelmez.
Sadece köprüyü geçene kadar düzelmiş gibi davranır. Kötü olan herşeyi evlendikten sonra 10la çarp.

Bundan sonra her şey gönlünce olsun . Sen doğru olanı yaptın. İlk zamanlarda üzülsen de zaman gectikçe doğru karar verdiğini daha iyi anlayacaksın emin ol.

Çeyizler hazırdı, şöyleydi böyleydi diyerek maddi konularda canını sıkma. Senin hayatın çeyiz kargosundan, getirip götürmesinden çok daha değerli.

Ceyizini de ister sakla ister sat. Keyfine göre hareket et.

O naptı, oturup izlememiştir sonuçta?

Ay sağolun gerçekten desteğiniz çok kıymetli

O naptı, oturup izlememiştir sonuçta?
Geçen de konu açmıştım 7 yıllık ilişkimi bitirdim diye ona da yazmıştınız aynı kişiyim bu arada 2-3 gün göstermelik, içi boş, çabanın ç si olmadan formaliteden “mutlu olabiliriz, evlenince böyle olmaz, kaçırayım seni” gibi şeyler söyledi. Gerçek yapıcı birşeyler yapma fırsatı vardı, yapmadı sadece lafta. Yine ayrılırken de algılamadı yani beni. Sonra eşya değiş tokuşu sırasında ailesi biraz çirkinleşti bizde iletişimi kestik babalar muhattap oldu 2 gün. Sonrada herşey bitti . Aramadı mesaj atmadı bile yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…