O kız nasıl delirdi diye sorarlarsa, böyle böyle delirdi diyebilirsiniz :/

Yağlı boya daha önce yapmamışsınız. Bu yüzden ben gerçekçi konuşacağım. Maalesef yapamazsınız. Ablam tablo yapıyor ondan biliyorum.

Hoca da akrilikteki kontrolüme güveniyor işte, ben de hiç yapmadığım bir şeyi hafife alamıyorum bir başka boyadaki durumuma bakarak. Bir de sadece yağlı boya da değil Janet, tahta kaplama üzeri boya, tuval de değil yani, iki materyal de çalışmadığım yerden :/

Niye rezil olacaksın hacı?
Kendinehas'ın resmimi çiz dememiş ki adam sana :KK53: - çirkinlik babında kendime dokandırdım :KK70: ilk ve sondur zaten :KK70:
Eline fırçayı alınca enfes bir görüntü çıkacak ortaya, ki adam da sen ne dersen kabul etmiş.
Hocan da yanında, e KK da yanında gördüğün üzere.En Büyük KK

Gözünü sevem yapma müdür ağlamalar geliyor zaten biliyorsun halimi. :KK70:
Kapıdan dinleseler bu kadın bi gülüp bi ağlıyor bi şey çekmiş herhal diye narkotiğe ihbar ederler.

Yağlı boyada ışık, gölge, perspektif tecrübe gerektirir.
O boyayı inceltmek tutturmak bile bildiğim kadarıyla çok kolay değil.
Daha önce yağlı boya yapmamış olmandan dolayı
Çok umutlu olamıyorum.

Hoca da akrilikteki kontrolüme güveniyor işte, ben de hiç yapmadığım bir şeyi hafife alamıyorum bir başka boyadaki durumuma bakarak. Bir de sadece yağlı boya da değil Janet, tahta kaplama üzeri boya, tuval de değil yani, iki materyal de çalışmadığım yerden :/
İşte zaten kocaman mekanı boyamak sorun. Ne bileyim çok zor. Ama deneyin madem olmazsa üstünü boyarsınız :)

Think less feel more diyorum.
En sevdigin seyi dusune dusune berbat etme.
Kalbine gore ve seni heyecanlandiran sevdigin bir hobin var. Bu cok guzel birsey.
Sevgiyle yapilan hersey guzel olur.
Dusuncelerinle önünü kesme. Evet kendine guven. Kendine has ve sevdigin isi yaparak cok guzel kendince bir potansiyelini ortaya koyacaksin. Allah askina kotuyu dusune dusune limitini kisitlama kendi kendine.
Olmaz dersen olmaz. Olur dersen olur.

Ortalama düzeyde kaygı iyidir her zaman, başarıyı artırır. Amaaan yaparım nolcak yaa rahatlığı da iyi değil, elden ayaktan kesilecek kadar kaygı da iyi değil. Ne kadar yetenekli olduğunu biliyorum, çalışmalarından bazılarını da görmüştüm. :) Bu işi gayet iyi kotaracağına eminim, şu an hiç bilmediğin bir şey olduğu için kaygı hissetmen normal. Bilinmez her zaman kaygı doğurur. Ancak bir başlayınca gerisini çorap söküğü gibi getireceksin, çünkü sende potansiyel var. Adam sana mağara duvarına resim çiz dese bile onu da yapardın eminim. :)

Aman Gangsta sanki her ressam ilk eseriyle zirveleri sarstı, hem sanat sanat içindir herkes anladığı kadar yani :KK53:
Senin ki ekmek parası gibi düşün, olduğu kadar de yapıver bir şeyler hem başka başvuran yokmuş adamında beklentisi malumdur o zaman

Yahu hiç yağlı boya yapmamışsın , önünde koca duvar , iskeleye çıkacaksın , umutsuzluk vermek istemem ama zor bence ya . Kafana göre çiz artık yapacak bir şey Yok . Üstünü boyarlar .

Yaparsıııın.. Yapacaksın yani. İnanıyorum.

Laf lafı açsın madem çok merak ediyorum işlerini. Bende de var seninki gibi hayaller. Gerçi içimdeki canavar kış uykusunda bir süredir. Ama kendimi bildim bileli çizerim, boyarım.Sanat sanat diye ölüyorum adeta :KK53: Sosyal bilimler aşkıyla sanat aşkı arasında gidip geldiğim için sanat tarihi okuyup çıkayım işin içinden dedim, kesmedi :)

Yollar mısın birkaç işini? Konuşalım tartışalım.

siz neden stres oldunuz orayı ben anlamadım.
olmazsa olmaz da demiş işveren. eee??

1) Adamlara vakit kaybettirme ihtimali (Bu benim vicdanımla ilgili)
2) Adamların malzemesini boşa harcama sorumluluğu (Bu da vicdani)
3) İnsanların gözünün önünde yapacağım için rezil olma korkusu
4) İlk kez kullanacağım materyallerle kontrolü sağlayamazsam bunu kendime saklayamayacak olmam ve tüm müşterilerin gözü önünde yaşayacağım çekincemesi.

Daha sayabilirim.

1) Adamlara vakit kaybettirme ihtimali (Bu benim vicdanımla ilgili)
2) Adamların malzemesini boşa harcama sorumluluğu (Bu da vicdani)
3) İnsanların gözünün önünde yapacağım için rezil olma korkusu
4) İlk kez kullanacağım materyallerle kontrolü sağlayamazsam bunu kendime saklayamayacak olmam ve tüm müşterilerin gözü önünde yaşayacağım çekincemesi.

Daha sayabilirim.

ama adamlar bunları göze almışlar zaten. ve sizden baştan durumu biliyordunuz. bence rahat olmakta fayda var

Denemeden bilemeyeceğiniz bir şey.
Sadece kendine güvenmekle de ilgili bir konu değil. Duvara resim çalışması çok kez izledim. Teknik biliyorsanız işiniz daha kolay hele ki manzara resimlerinde.

Yağlı boyada ışık, gölge, perspektif tecrübe gerektirir.
O boyayı inceltmek tutturmak bile bildiğim kadarıyla çok kolay değil.
Daha önce yağlı boya yapmamış olmandan dolayı
Çok umutlu olamıyorum.

İşte korkumun odağı Shapee, ben de umutlu değilim. Çünkü neye bulaştığımı bilmiyorum.

Hoca akrilikteki kontrolüme güveniyor çünkü ilk akrilik-tuval denememde 3 boyut hissi verdim.
Yağlı boya için su yerine yağ kullanacaksın ve hatta akrilikten daha geç kuruduğu için herhangi bir hatayı düzeltmen senin için daha kolay olacak, istediğin yerde katman bırakabileceksin, takıldığın yerde bana resminin fotosunu atarsın seni yönlendiririm filan da dedi. Kendisi yağlı boyayı çok daha kolay yapacağımı düşünüyor. Büyük alan olması da korkutmasın, iyi bir taslak, hazırla, gerekirse aydıngere bastır, tepegöz ile yansıt üzerinden geç, ayrıntıya girmeyeceğin için işin çok daha kolay olacak vs vs bir sürü şey söyledi.

Ve ben ne söylerse söylesin bir "İlk"i insanlar içinde denemek durumunda olacağım için tırnak kemirmekten kendimi alamıyorum.

Ben ne olursa olsun yapmazdım sanırım. Bu pes etme kendine güven herşey çok güzel olacakla hallolacak bi durum değil tecrübeniz yok bir kere. İşveren sizi okeyliyor olabilir şu an ama adam işin tekniğini bilmiyodur muhtemelen onları yapan bunu da yapar kafası gibi geldi bana, üstüne bi de yapacak kimseyi de bulamamış bıkmıştır artık. Risk büyük evet yaparsanız sizin için çok çok güzel olur ama aksi bi durumda kendinize güveninizi zedeler. Bence daha sağlam adımlarla gitmek en iyisi hayaller umutlar her zaman iyi sonuç vermeyebiliyorlar.

Yaparsın
Daha once yaptığın icin bu teklifi almissin. Hocanı dinle sen :KK66:
Bu düşüncelerle kendini yiyip bitirirsen köşeye çekilip çok kötü hissedersin çok pişman olursun. Kendimden biliyorum:)
Sonra biri gelir yapar belki senin yapacağından daha kötüsünu. Övgüler o alır.
Hem en kötü ne olabilir ki? rezil olsn ne olacak bu işin sonunda ben yaptım diyeceksin
Tepegöz fikri iyiymiş, yağlı boya al küçük bir yerde dene bakalım

Ben ne olursa olsun yapmazdım sanırım. Bu pes etme kendine güven herşey çok güzel olacakla hallolacak bi durum değil tecrübeniz yok bir kere. İşveren sizi okeyliyor olabilir şu an ama adam işin tekniğini bilmiyodur muhtemelen onları yapan bunu da yapar kafası gibi geldi bana, üstüne bi de yapacak kimseyi de bulamamış bıkmıştır artık. Risk büyük evet yaparsanız sizin için çok çok güzel olur ama aksi bi durumda kendinize güveninizi zedeler. Bence daha sağlam adımlarla gitmek en iyisi hayaller umutlar her zaman iyi sonuç vermeyebiliyorlar.
Benim mimarlık okuyan bir arkadaşım vardı. Ev sahibi tuvaletin fayanslarını falan soruyordu. Klozet tamirine kadar kıza abuk subuk sorular soruyordu.
Şimdi mekan sahibinin resim konusunda bilgisizliği de buna benzer bir şey sanırım :)

X