Doğuma Hazırlık Oda yapıyorum sizce nasıl?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

babymommy9

Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2022
100
35
26
merhaba doğacak olan bebeğime böyle bir oda yapmaya karar verdim ileridede kullanabilmesi için böyle yatakları mantıklı buldum.Büyük beşik alsam pek kullanamayacak.Doğum sonrasıda yanımda eşlik edebilmesi için anne yanı katlanabilir beşik tercih ettim.Sizce nasıl olmuş?

Eklentiler

• 2E44B30D-779D-4443-B4E9-6BC4A4709B94.jpeg
    44,3 KB · Görüntüleme: 166
  • EB74DB68-F331-4295-87A1-6637D260C778.jpeg
    52,9 KB · Görüntüleme: 154
  • E781FE82-FE47-40B7-BD5E-6A63C4E805E4.jpeg
    52,5 KB · Görüntüleme: 123
  • 664641F7-7047-4D11-9359-A43FB5F3DF91.jpeg
    69 KB · Görüntüleme: 143
Yerinizde olsam oda yapmak yerine beşik alırım ilk etapta. Şifonyeri idareten letgodan vs alırım. Biraz büyüyünce oda yapmaua karar verip yatağı, dolabı, şifonyeri hepsini takim alirim. Boyle yatak başka malzemeden, renkten, şifonyer başka malzemeden, başka tarzdan hoş görünmüyor. Toplama eşya gibi.

Bu anne yanı beşikler çok kısa süre kullanılaniliyor, sığmıyorlar sonra. Ben de montesorri yatak düşünüyorum ama daha sonra, biraz daha büyüyünce. Yeni yürümeye başladığı dönem için park beşik daha güvenli diye düşünüyorum. Biz uyurken kalkıp giderse nasıl kontrol ederim.

Bir de bence şifonyer alacaksanız bu kadar ufak almayın. Büyüyünce de kullanabileceği bir model alırsanız hem iki iş olmaz hem daha çok eşyasını alır. Bizde ikea hemnes şifonyer var, inanın ağzına kadar doluyor. Az eşyası var gibi geliyor ama ıvır zıvırları çok.

Vallahi benimkileri park yatağın aşağı kısmında uyumadılar kıyamet koptu . Haftaya doğum günleri 2 yıl park yatakta uyudular. Cumartesi günü Montessori yatak aldık ona geçiş yapacaklar

Vallahi benimkileri park yatağın aşağı kısmında uyumadılar kıyamet koptu . Haftaya doğum günleri 2 yıl park yatakta uyudular. Cumartesi günü Montessori yatak aldık ona geçiş yapacaklar
2 yıl üst kısımda mı uyudular?

Bizde chicco next2me var görüntüsü güzel evet ama 6 ay felan kullanılıyor ve pahalı. Park yatak bakabilirsiniz, joie markası iyi oluyor mesela. Sizin anne yanı da çok küçük, çok az bi süre kullanılıyor inanın 6 ay demesine rağmen bile bebek dönmeye başlayınca rahat edemiyor küçücük yerde.

Güzel peki dolap olmayacak mı sadece şifonyer bebek eşyası için yeterli olmayabilir ayrıca anne yanı olarak aldıgınız beşik çok küçük uzun süre kullanamaz odasını hemen ayırmayı mı düşünüyorsunuz eger 1 yaşa kadar vs yanınızda yatmasını istiyorsanız büyük Bi beşik tercih etmeniz gerekir

İkea’da ki şifonyerlere bakın sizin bulduğunuz kullanışsız bence şifonyer bana göre dolaptan bile önemli tüm ıvır zıvırlar oraya konuluyo el altındaki herşeyi oraya koyucaksınız

Burada da başka mecralarda da 2 yaşına kadar kullanıldığını duymuştum.

Ben çok beğendim sağlıkla büyütün inşallah

Burada da başka mecralarda da 2 yaşına kadar kullanıldığını duymuştum.
Anne yanı olabilen park yataklar var, onlar kullanılabiliyor ama direkt anne yanı diye satılan beşiklerin ölçüleri ufak. Ağırlık taşıma kapasiteleri de az bildiğim kadarıyla.

Ben yatak olarak chicco next2me forever aldım. Küçük anne yanı beşiklere nazaran daha uzun süre kullanılabiliyor.
Daha sonra yatağın ayaklarını çıkarıp montessori yatak olarak da kullanabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…