odayı ne zaman ayırmalı?

valla nihan 2.5 yasina kadar bizimle ayni odada uyudu..dedigim gibi ev kucuk oldugundan.ama su bir gercek ki gece her istediginde meme verirsen isin zor guzelim..bir gece dayanacaksin aglamasina..her gece kabus yasayacagina bir gece katlanacaksin o zaman biberon ya da emzik verebilirsin..bence onlarida verme ama sen bilirsin..sen uyutmadan once emzir bir de sabaha karsi..ayni saate alisirsa ikinizde cok rahat edersiniz.

sürekli aynı şeyi yazmışım,ne kadar ümitsiz durumdayım:))1 yaşını geçince inek sütüne başlayınca belki gece daha çok uyur,yatmadan 1 bardak süt içerse!
mi acabaaa????

oğlum 1 yaşında.hala emziriyorum:)
yatmadan önce pirinç unlu muzlu sütlü vs...mamasını veriyorum.sonrada emzirerek uyutuyorum...5,5 aylıktan beride kendi odasında...
2 yaşına kadar geceleri emzirmeyi düşünüyorum.umarım olur:))

BİBERON VE EMZİK DE almıyo,gece uyanınca ille de emmek istiyo :KK43:(
yeni evde daha kararlı olucam inşallah.geceler kabusum oldu walla...
ay aynen benimde öle ben göğsüme limon tuzu sürdüm almadı gece hiç limonyuzu falan tınlamadı öle emdi bende kesintisiz uykularımı özledim ya :1shok:

bende oglumu 17 aylik oldugunda hem anne sutunden kestim hemde kendi odasinda yatmaya basladi ...anne sutunu kestikten sonra cok gec kalmadan bebeginizin odasini ayirmak lazim ...cunku akli ermeye basladigi zaman ayirmak guclesiyor (bunu cevremde cok gordum )

bikaç gün sonra yeni evimize geçicez inşallah,orda oğluşum artık kendi odasında yatacak ,bakalım bişi değişecek mi?

bundan yaklaşık 5 ay öncesine kadar odasında olan oğlum yeni evimize gelince çok değişti. bende ne olduğunu anlamadım. umarım sen başarılı olursun. ben yeniden deneyeceğim.

bundan yaklaşık 5 ay öncesine kadar odasında olan oğlum yeni evimize gelince çok değişti. bende ne olduğunu anlamadım. umarım sen başarılı olursun. ben yeniden deneyeceğim.

canim cok normal kac yasinda senin ki bilmiyorum ama biz iki hafta zorlanmistik yeni eve gectigimizde..surekli agliyordu evimize gidelim diye..bazen korkarak uyaniyordu..ama cok sukur benimsedi evini:1yes2: ama sakin kizma anlayisli olmaya calis..ve mumkunse surekli yeni odasinda vakit gecirin ogle uykularini en azindan orada uyumaya baslasin..

nilhan yazmissin ki bir yasina gelince inek sutu verecegim diye..ben yurtdisinda yasiyorum burada ki doktorum uc yasina kadar inek sutu vermememin daha uygun olacagini soyledi bebegin sagligi acisinda..eger imkanin olursa inek sutu verme.ben nestle bifudus kullandim..sanirim Turkiyede satisi onuc milyon kadar ama iki hafta rahat kullanirsin.

bence lohusalıktan sonra oda ayrılmalı..ee her an tetikte olmak lazım tabi..şahsen ben ilerde anne baba ile birlikte aynı odada çocukla yatılmasını hiç doğru bulmuyorum...

değişti derken?sizin yanınızda yatmya başladı di mi?
Malesef Nilhan artık benimle yatmak istiyor. hele dün gece sabaha kadar belki 100 kere anne dedi. beni özlemisininde etkisi büyük. ama havalar düzelsin odasına. onun için en sağlıklı olanı bu bence.:sm_confused: :a015:KK43: bu rada sorunu yanıtlamakta gecikmişim özür.)

canim cok normal kac yasinda senin ki bilmiyorum ama biz iki hafta zorlanmistik yeni eve gectigimizde..surekli agliyordu evimize gidelim diye..bazen korkarak uyaniyordu..ama cok sukur benimsedi evini:1yes2: ama sakin kizma anlayisli olmaya calis..ve mumkunse surekli yeni odasinda vakit gecirin ogle uykularini en azindan orada uyumaya baslasin..

Fikirlerin ve desteğin için sağol. Ayrıca inek sütü konusunda bizim doktorumuzda aynı düşüncede. sevgiler.:1yes2:

teşekkürler kızlar:)

bakalım neler yaşıycaz yeni evde! ilk günler sadece gündüz uykularını yeni odasında yapıp öyle mi alıştırsam diyorum ?
son günlerde aynı odada yatmak yetmiyo ille benle yatmak istiyo,başına gelecekleri anladı da şimdiden gözümü mü korkutmaya çalışıyo acaba oğlum:))))))))

hanımlar merhaba. konu başlığınız farklı ama derdime belki derman olursunuz umuduyla yine de yazacağım :)
benim oğlum 15 aylık. bizim derdimiz uyumak istememesi. nasıl direniyor görseniz.... gitmediğim dr. kalmadı. pedagog bana yatağına yatırıp artık yatma zamanı dememi ve yanına uzanmamı söyledi ( 2 yaşına kadar yanına uzanabilirmişis ama 2 yaşından sonra oturarak uyuyana kadar beklemek gerekiyormuş). ve ne yaparsa yapsın onunla ilgilenmemi söyledi. bunu denedim ama o kadar çok ağladı ki nerdeyse hastanelik olacaktık. başaramadık :KK43:
bu da yetmedi melila diye bitkisel bir sakinleştirici verdi. o da kar etmedi. akşamları sırf yorulsun diye apartmanda merdiven inip çıkıyoruz ama o küçücük bedende nasıl bir enerji doluysa öyle ben yürüyen zombiye dönüştüğüm halde o yorulmuyor bile... uyku zamanları bizim için tam bir işkence. var mı önerisi olan? herşeyi denemeye hazırım?????

hanımlar merhaba. konu başlığınız farklı ama derdime belki derman olursunuz umuduyla yine de yazacağım :)
benim oğlum 15 aylık. bizim derdimiz uyumak istememesi. nasıl direniyor görseniz.... gitmediğim dr. kalmadı. pedagog bana yatağına yatırıp artık yatma zamanı dememi ve yanına uzanmamı söyledi ( 2 yaşına kadar yanına uzanabilirmişis ama 2 yaşından sonra oturarak uyuyana kadar beklemek gerekiyormuş). ve ne yaparsa yapsın onunla ilgilenmemi söyledi. bunu denedim ama o kadar çok ağladı ki nerdeyse hastanelik olacaktık. başaramadık :KK43:
bu da yetmedi melila diye bitkisel bir sakinleştirici verdi. o da kar etmedi. akşamları sırf yorulsun diye apartmanda merdiven inip çıkıyoruz ama o küçücük bedende nasıl bir enerji doluysa öyle ben yürüyen zombiye dönüştüğüm halde o yorulmuyor bile... uyku zamanları bizim için tam bir işkence. var mı önerisi olan? herşeyi denemeye hazırım?????

çalışan bir anneysen bunları yaşaman normal. ne yapalım büyümelerini bekleyecegiz. zaten benim oda ayıramama nedenim uyku sorunu. benimle uyumak istemesi bundan dolayı.ayrıca onlar yorulmak bilmiyorki.Allah kolaylık versin.

eweet sonunda yeni evimizdeyiz,oğlum kendi odasında uyuyooo ammaaaaaaa sabahları bizim yatakta uyanıyoo:))) çünkü ben gecede 5-6 kez 2 oda arasında gidip gelemiyorum.2-3 defadan sonra dayanamıyorum yanımıza alıyorum,en azından uykum o kadar bölünmüyor.arda tabii ki yanımızda da aynen uyanıyo ama ben uykumun arasında emziriyorum.oğlum için hava hoş yanii,ayrıca odasına da bayıldı.sürekli odasına gitmek orda oynamak istiyor.uyandığı zaman yanında ben daha doğrusu memeler:)) olsun yeter.nerde uyuduğunun hiç önemi yok!1 yaşından sonra dr.la meme konusu konuşmayı düşünüyorum.çünkü anladığım kadarıyla meme emdiği müddetçe ikimize de uyku yok:KK43:(

çok şükür oğlum artık odasında tek başına uyuyo ve sadece 2-3 kez uyanıyo!
meğer karanlık istermiş ve beni istemezmiş oğlum yanında!!!!
gece lambasını çıkarttım ve uyanınca yanıma alma HUYUMMMMdan WAZGEÇTİM,OĞLUMDA RAHAT ETTİ.SORUN BENDEYMİŞ,
inşallah böyle devam eder artık,neredeyse yaşında olcak.

slm toluat benim de kızım 18 aylık ve emiyo ve bizde hala aynı odada uyuyoruz

arkadaşlar hep düşündüm oglum buyuyunce nasıl olsa beraber yatamıcaz bırazdaha yatsın dıye ama yanlıs dusunmusum heralde aklı erınce hıc ayrılmıyorbenımkı ıkı bucuk yasında aynı odada yatıyoruz heralde yatmayada devam edıcez.bence aklı ermeden ayırmak lazımmıs

X