odayı ne zaman ayırmalı?

Nilhan75

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2007
137
4
48
arkadaşlar,
oğlum 9,5 aylık ve gecede en az 5-6 kez emmek için uyanıyor.yatağı bizim odamızda.15 güne kadar ev değiştiriyoruz ve acaba yeni evde artık odasında mı yatırsam diye düşünüyorum! benim için zor olacak tabii ,sürekli 2 oda arasında mekik dokuycam amma oğlum için hangisi daha doru olur bilemiyorum.bazı dr.lar 1 yaş diyo ayrı oda için bazıları 6 ay?
sizce??????:emir_bebek:

Aslında 9.5 aylık bir bebek 1 en fazla 2 kere emmek için kalkar. Normali budur. Ama tabi bizim sıpalar hiç normal olmadıkları için çektiriyorlar analarına. Ben oğlumuda kızımıda 8-9 aylıkken ayırmıştım. Şimdi ikisi bir odada yatıyorlar. Çok da geciktirme derim ben. Ayır odasını.

Okut Kazen okut, ucu sanada dokunuyo ya hani.:Roflol:
Benim şahsi fikrim 6 ay çok erken ayırmak için. Ama 1 yaşınıda geçirmemek lazım.

Ben oğlumu 2 aylıkken ayırdım. Çok küçük olduğu için emmeye çok kalkıyordu. onun dışında bi zorluk yaşamadım

Oğlum 18 aylık hala bizim odamızda yatıyor. 2-2,5 yaşına aynı odada yatmanın bebek için sakıncası olmadığını hatta kendini güvende hissettiği için yararlı olabileceğini okumuştum bir yerde. Tabii ne kadar doğru bilmiyorum. Açıkçası bu birazda benim bahanem oldu galiba aynı oda da yatmakla ilgili. Bende ayırmak istiyorum ama ya tıkanırsa, ya bir şey olur da duymazsam gibi endişelerimden dolayı cesaret edemiyorum açıkçası. :KK43:(

büyük kızım 1,5 yaşında ayırmıştık,çünkü odası bizim odaya uzaktı ,soğuktu ve sık uyanıyordu...ama küçük kızımı 8 aylıkken ablasıyla yatırmaya başladık;çünkü yeni evimizde yatak odasıyla çocuk odası yanyana,ısınma problem değil...ama aslında en büyük etken ablasının kendini dışlanmış hissetmesini önlemekti..çok da iyi oldu(büyük kızım için:1yes2: )aslında onlar için değil anneler için zor oluyor ayrılık ...ben hala onları koklaya koklaya uyumayı tercih ederim ama:çok üzgünüm: onlar için en iyisi bu

kızım 2,5 yaşında ve sobalı evde oturduğum için aynı odada yatıyoruz.
İnşallah kaloriferli bir eve geçersem o zaman odasını da ayıracağım.

ben oğlumla ilk doğdunuda aynı oda da kaldım ama yanımda değil bebek sepetinde yatırdım. çünkü ona zarar vermekten korktum. çünkü gecenin bir yarısı kalkıp yatakta çocuk aradım. alışmam zor oldu. sonra 4 aylıkken odasında yatmaya başladı. oda yakındı telsizle haberleştik. defalarca kalkıyordum ama bunun onun için iyi olduğuna inanıyordum. ha şimdi ne durumdasınız derseniz. kolumu mıncıklamadan uyumadığı için beraberiz. zaten yatağına koyduğum an derin uykusundan uyanıp anne diyor. bakalım ne zamana kadar böyle gidecek. yaza bu srunu halledeceğim. ama onun kokusunda uyumak çok keyifli.:nazar:

ben kızımı 3 aylıkken ayırdım ve hiç sorun yaşamadım kızım şimdi 5 yaşında çok rahatım

Bence cok gec kalmadan ayirmak lazim 6 ayi gecsin ama bir yasini gecmesin yoksa sonra odasini ayirmak zor olur, benim tavsiyem bu odasina gidip gelmek zor olsada genede cocugun rahat bir ortamda kendi halinde uyumasi cok faydali anne baba ve bebek uc kisinin nefesi oksjen olayi odadaki hava saglikli gelmiyor bana, tertemiz kendi halinde yatmasi cok daha saglikli, kucukken alismazsa ileride odasini ayirman cok zor olacaktir, bu sefer aglamalar baslayacak odasinda kalmak istemeyecektir, koay gelsin canim

herkese teşkkürler.
ewt sayenizde kesin kararımı verdim,odayı artı ayırıyorum hayırlısıyla :))
benim için çok zor olacak ama alışması lazım artık biliyorum,
yeni ewimizde odası ayrı olacak,bizim odayla arası da bir hayli uzak,ne yapalım analık zor :)
oğluşumla aynı odada son günlerimz,:KK43:(

kolay gelsin cok zor valla ayri yatirmak..benim once ki evim kucuk oldugundan ayni oda da yatmak durumundaydik sonra yeni eve tasindik kendine ait kocaman bir odasi var ama 2.5 yasindaydi evi yadirgadi bende zorlamadim yavas yavas alistirdim once oglenleri uyuttum sonra tek basina uyumak istedi..bizimde aramizda epey mesafe var bazen uyanip beni ariyor gidip gelmek yoruyor..ama ayri yatmak zor oluyor kendi cimdan sabah erkenden kalkip yanina gidiyorum onunla uyuyorum 1 saatte :))..ama ne yapayim yaww zaten 3 yasinda biraz daha buyuyunce kendi istemeyecek zaten..

2,5 yaşına kadar sizinle mi yattı??
odayı ayırıcam ama bananası eziyet olacak!!!son günlerde iyice bozuldu uykusu yaaa:KK43:(( gündüzde uyumuyo(sadece1 kez 30 dakka falan),gecede 10 kez falan uyanıyo!!niyeeee....
bu arada asla huysuz değil,neşesi ,keyfi gıcır veledimin çok şükür.ama uykuyla arası doğduğundan beri yok.yeni doğduğu zman bile hep gözler açık fıldır fıldır etrafa bakıyodu.herkes bu nasıl bebek,bu kadarlık bebek hep uyur,bu niye uyumuyo diyolardı???
bi dr. atarax verin dedi ama kesinlikle karşıyz.

BENİM KIZIMDA 3 YAŞINDA HALA BİZİMLE YATIYOR BENDE AYIRMAK İSTİYORUM AMA BİR TÜRLÜ YAPAMADIM ÇALIŞTIĞIM İÇİN ONU ÇOK ÖZLÜYORUM ONUN YANIMDA YATMASI BENİ ÇOK MUTLU EDİYOR İNŞALLAH YAZIN AYIRICAM ZOR OLUCAK BİLİYORUM :çok üzgünüm:

Nilhan inanmıyorum!!! 2,5 yaşında ki bebeğe ataraxı nasıl tavsiye ediyorlar şaşırdım şimdi!!! Benim bildiğim bu tarz ilaçların çocuklara verilmesinin sakıncalı olduğu...

benim bebeğim 10 aylık ve bu dr. 7 aylıkken ataraxı tavsiye etmişti!!!!!!!!!bağımlılık yapmıyomuş ve uyku çok önemliymiş bebeişler için mutlaka bol uyumaları gerekliymiş!!!
asla düşünmedik bile!!!ama bu arada öğrendiğim kadarıyla kullanan birçok anne varmış ne yazık ki :KK43:(

Nihancım atarıxı belli bir süre bende kullandım hatta kullanamadığım için bıraktım. İyi ki kullanmamamışsınız nilhancım.

BİBERON VE EMZİK DE almıyo,gece uyanınca ille de emmek istiyo :KK43:(
yeni evde daha kararlı olucam inşallah.geceler kabusum oldu walla...

X