Of çok kırgınım ya beni niye üzüyorlar

Dur abla ya hayattan soğudum zaten
Şu konuyu şurdan biri açmış olsa çok güzel yorumlar yapabilirdim güzelce konuşabilirdim ne bileyim
Ama insan kendisi olunca ne yapacağını bilemiyor sonra kötü olmakta istemiyorum öfkeliyim sinirliyim kırgınım hayır nasıl düzelecek şu içim
Ya ben gerizekalıyım sanırım empati yoksunu duygusuzun tekiyim
Neye üzüldünüz neye sinirlendiniz ne olmuş ki

kimdi bu ananız mıydı babanız mıydı ne bu anlamadım ben
ya bu olayda öfkelenecek bir şey yok ki
Anasınıfında mıyız?

Ya da yaşına başına bakmaksızın kendini gelinle birmiş gibi tutandır😂

Bir arkadaşımım görümcesi 40 küsür yaşında iken, düğünde giymek için bayağı tarlatanlı bir abiye alıp gelin hanıma da ‘ay hangimiz gelin, karıştıracaklar o kadar güzel bir elbise aldım tacı da var’ demişti, arkadaşım da ‘merak etme ne yaparsan yap gelinle kimse karışamaz’ diye cevap vermiş, yaş 25 ti.
Ay evet o yaşalar da tehlikeli. Geç taze gelini görünce kıskançlık damarları çatır çatır çatlıyor hahaja

Yok erkek arkadaşıma sipariş kağıdının fotosunu attırdım 2 gün önce sipariş verilmiş ben önceden söylemiştim

Ne zaman sipariş verildiği yazmaz ki irsaliye de ne alaka. Adı fiyatı falan yazar sipariş tarihi görümcenizin sipariş.kaydında yazar bir de özellikle kağıdın fotosunu yollatmalar sevgilinize çok çiğ hareketler değil mi yaa..

bu adam daha sevgiliniz sözlünüz bile değil girdiğiniz diyaloğa bakın ispat etmek için..hayır yani iş ciddiye binene kadar erkek arkadaşımın ailesinin hiçbir ferdi birşeyim olamaz benim bu ne acele isteme bile yok daha evvelde biri bahsetti görümce adayıyla bir sürü sorununuz olmuş daha şimdiden

Dur abla ya hayattan soğudum zaten
Şu konuyu şurdan biri açmış olsa çok güzel yorumlar yapabilirdim güzelce konuşabilirdim ne bileyim
Ama insan kendisi olunca ne yapacağını bilemiyor sonra kötü olmakta istemiyorum öfkeliyim sinirliyim kırgınım hayır nasıl düzelecek şu içim
Hayattan soğuyacak kadar önemli mi kv adayına alacağın hediyeyi görümcenin alması?
Bu insanlar hayatının merkezinde mi?
Bu kafayla devam edersen daha çok üzülür, kırılırsın.
Daha sözü, nişanı, evliliği var.
Şimdiden bu kadar yüksek tepkiler verirsen işin zor ayrıca görümceyi bu kadar önemseme bence...

O kendi aranda yüzük takma olayı lisede olmuyor muydu😁Saka bir yana daha şimdiden çok ailenin içine girmişsin canim,bak ilerde evlenirsin mesafeyi koyamazsın sürekli gelir giderler beklerler.Zaten sorunlu bir görümce adayın da varmis.Mesafe her zaman iyidir şimdiden bu kadar yakın ilişkilere gerek yok.Görümce adayın da maşallah al diye tencere takımı atıyor tencere takımını sen kendi ceyizine alirsin.Erkek arkadaşın desen kiz kardeşim bunu almis diye sana hediye al diye mesaj veriyor sanki.Madem bu kadar yakın olmuşsunuz tek avantajı iyice tani aranizda resmi bise yokken eğer sorunlularsa ayrılırsın

Ben olsam sormam bunu mu alayim diye en fazla ne alsam hosuna gider neye ihtiyacı var der geçerim bir sey soylemezse giyim tarzina göre eşarp/fular tarzi bir sey alirdim
Mesela.annem anneanneme bir anneler gününde anne bluzu derler, ondan almisti. Ben okurken bir ara onda kaliyordum o zaman baktim cay tabağı yok, kahve fincani tabaklarini kullaniyor (eskiden simdiki gibi takimlar vs yokmuş ) bir paket cay tabağı almistim cok hosuna gitmisti :)
Yani eksigi ya da ihtiyaci neyse onu alin ya da hosuna gidecegini düşündüğünüz bir sey. Mesela biraz kokos bir tipse takı/yüzük de olabilir. Bütçeniz ne bilmiyorum broş da olabilir. Ha illa ev eşyası diyorsanız evlerinde yoksa kahve makinesi de alabilirsiniz hem caydanliktan daha asortik olur 😃

Of anneler günü geliyor. Erkek arkadaşımın annesine hediye alayım dedim her sene alırım çaydannlık begendim çok güzel.
Neyse müstakbel görümceme gösterdim çaydanlığı bak dedim kendi anneme bunu aldım güzel mi senin annen sever mi dedim
Yok dedi
Hıııı ne alabilirim ki başka dedim fikir sordum gitti bana trendyoldan kazulet gibi tencereleri attı neyse dedim herhalde buna ihtiyaçları var neye ihtiyaçları varsa onu alayım.
Ama allah biliyor ya hiç içime sinmedi o tencereler ve almadım
Az önce erkek arkadasım fotoğraf attı bi baktım çaydanlık
Bak anneme gelmiş diyor
Müstakbel görümcem almış
E ben sordum kıza insan gibi
Ben aldım ya da ben alıcam diyebilirdi
Belkide benim fikrimi çaldı
Gerçekten buda konumu diyebilirsiniz ama felaket üzgünüm ya sinirlerim bozuldu ağlıyorum şuan
Ben olsam arayıp bidahakine fikir iste benden benim fikrimi çalma derim terbiyesiz nasıl yüzüne bakacak smdi

Ben olsam sormam bunu mu alayim diye en fazla ne alsam hosuna gider neye ihtiyacı var der geçerim bir sey soylemezse giyim tarzina göre eşarp/fular tarzi bir sey alirdim
Mesela.annem anneanneme bir anneler gününde anne bluzu derler, ondan almisti. Ben okurken bir ara onda kaliyordum o zaman baktim cay tabağı yok, kahve fincani tabaklarini kullaniyor (eskiden simdiki gibi takimlar vs yokmuş ) bir paket cay tabağı almistim cok hosuna gitmisti :)
Yani eksigi ya da ihtiyaci neyse onu alin ya da hosuna gidecegini düşündüğünüz bir sey. Mesela biraz kokos bir tipse takı/yüzük de olabilir. Bütçeniz ne bilmiyorum broş da olabilir. Ha illa ev eşyası diyorsanız evlerinde yoksa kahve makinesi de alabilirsiniz hem caydanliktan daha asortik olur 😃
cuzdanda guzel sankı..

Of anneler günü geliyor. Erkek arkadaşımın annesine hediye alayım dedim her sene alırım çaydannlık begendim çok güzel.
Neyse müstakbel görümceme gösterdim çaydanlığı bak dedim kendi anneme bunu aldım güzel mi senin annen sever mi dedim
Yok dedi
Hıııı ne alabilirim ki başka dedim fikir sordum gitti bana trendyoldan kazulet gibi tencereleri attı neyse dedim herhalde buna ihtiyaçları var neye ihtiyaçları varsa onu alayım.
Ama allah biliyor ya hiç içime sinmedi o tencereler ve almadım
Az önce erkek arkadasım fotoğraf attı bi baktım çaydanlık
Bak anneme gelmiş diyor
Müstakbel görümcem almış
E ben sordum kıza insan gibi
Ben aldım ya da ben alıcam diyebilirdi
Belkide benim fikrimi çaldı
Gerçekten buda konumu diyebilirsiniz ama felaket üzgünüm ya sinirlerim bozuldu ağlıyorum şuan
Çaydanlik , tencere - tava Anneye hediye etmek için bence hiç uygun değil! Sanki Kadınlarımıza, Annelerimize bu zamana kadar mutfak, yemek, temizlik hep sendeydi aynen devam et der gibi bir şey oluyor..

En güzeli daha kişisel bir şey düşünebilirsiniz. Bütçeniz uygunsa hoş bir kolye, yüzük vs..Yada şık bir cüzdan, çanta alabilirsiniz.

Görümcenizin yaptiğına ne üzülün ne takın. Klasik görümcelik yapmaya çalışmış.

Nisanli degilseniz annesiyle kardesiyle icli disli nedrn oldunuz? Hediye gondermek zorunda degilsiniz. Ayrica sevgilinuzin kizkardesi fena, cekeceginiz var gibi.
Ben kutlamazdim daha anneniz degil birsey degil. Bir laf vardir: " gelin atta gör kimin kapisinda" diye. Mesafeli olmak hep iyidir.
Ha illede birsey alacagim diyorsaniz cicek gondermek en iyisi. Benim fikrim hicbirsey alnamak.
Bu sekilde alistirirsaniz kiymetiniz de olmaz ileride.

Çaydanlik , tencere - tava Anneye hediye etmek için bence hiç uygun değil! Sanki Kadınlarımıza, Annelerimize bu zamana kadar mutfak, yemek, temizlik hep sendeydi aynen devam et der gibi bir şey oluyor..

En güzeli daha kişisel bir şey düşünebilirsiniz. Bütçeniz uygunsa hoş bir kolye, yüzük vs..Yada şık bir cüzdan, çanta alabilirsiniz.

Görümcenizin yaptiğına ne üzülün ne takın. Klasik görümcelik yapmaya çalışmış.
Abla bende hoş bulmuyorum zaten

Normalde anneler gününde ev eşyası alınmasına karşıyım fakat siz gidip o çaydanlığı alın. Sevgilinizin yanında verin ablamda çaydanlık almış söylemiştim diyecektir erkek arkadaşınız. Sizde hay Allah ablana görüntülü arayıp göstermişti halbuki çaydanlık alacağımı ama o şu tencereyi (fotoğrafını gösterin) al dedi. O tencerenin yorumları iyi değildi o yüzden bende ilk beğendiğimden caymayayım dedim çaydanlığı aldım Ayrıca ablan aldı demeden önce ben almıştım telefonla anlatmam uzun olur diye söyleyemedim sana da diyeceksiniz.

Not: keşke bu kadar çabuk kaynaşmasaydınız.
Beni kandkrdı çaydanlık alma bak tencere istiyordu omun beğendiğini atarım dedi aa tamam o zamana at dedim gitmiş bana tencere takımı atmış alacaktım ama gerçekten bende sevmem öyle kap kacak tencere tabak samimi söylüyorum
Neyse allahtan almadım aşırı gereksiz
Tamam çaydanlık alacaktım ama kendi annem istedi eve geldi kargoyu açtım falan cidden begendim
E bunlarda baya çay içiyor alayım dedim neyse işte kısmet olmadı vardır bi hayır ne diyim uyanık ya attığı tencereyi ya boşluğuma gelseydi alsaydım Aptal gibi hissederdim neyse allah korumuş

Sor kuzum, sor ki iyice yüzgöz olun.
Çaydanlığı al eline, diğer elini de beline koy,
sonra hesap sor görümcene.
Belli ki yüreğin soğumayacak başka türlü.

Ardından da ağlamaklı bir şekilde sevgiline;
‘Ablan benim hediye fikrimi çaldı aşkıımmm, çok kırıldım’ diye dertlen tam olsun.
Niye herkes olaya ablası olarak bakmış 😂 bahsettiğim ablası değil kardeşi ve yaşıtız

X