Offf GÖRÜMCEEEEEEEE....olmadan görümceligi yasamak cok zormus...

Evet kardesime sordum arayip aramadigini cunku ben cok onem veririm...
Kardesimi saygisiz olarak gormelerini istemem...
Ablacim x in ailesini aradinmi dedim evet abla anne baba abla eniste anneanne ve dedesini aradim dedi...

Aramazsa aramasın daha evlenmemiş netice de, belki evlenince değişir arar, bence bu kadar şeyleri takmayın en büyük sorununuz düğün tarihiydi o da hallolmuş daha ötesini kurcalamayın bence...

Evet ona nasil olduysa karar vermisler...
Esimde ocak 2015 te onlarin dugun tarihine gore iznini yazdiracak...

kardeşinin sözlüsü 10 yıl içinde ailenle bayramlaştı mı

Belki de bunlar en iyi gunlerimiz :)))
Neyse hayirlisi ne ise o olur insallah...

kardeşinin sözlüsü 10 yıl içinde ailenle bayramlaştı mı

Yok hicbir zaman bayramlasmadi...
O zamanlar belki bi resmiyet yok diye gerek duymamis olabilir...
Ama bu bayram demek ki bizimkiler beklemis...

Yok hicbir zaman bayramlasmadi...
O zamanlar belki bi resmiyet yok diye gerek duymamis olabilir...
Ama bu bayram demek ki bizimkiler beklemis...

neyse bu bana göre iyi bir şey
genelde sevgiliyken erkek tarafıyla yakın olma çabasına giriyor da kızlar.aslında şu anda sözlüler ve resmileşmiş ilişki,aslında seni aramayabilir ama anneni babanı araması gerekirdi

Evet benim anne ve babam cok garibandir yani fakirlik degil yapi olarak...
Herkesin dedigine he deyip gecerler ölümlü dunya kimseyi kirmaya gerek yok diye dusunurler...
Hep kendilerinden ödun verirler...
Bende onlar icin cok uzuluyorum malesef bazen biyerlerde stop demesini bilsinler istiyorum..
Ama yavas yavas babam alisiyor :))))
Rabbkm ailenize ve size sabir versin umarim gelininizde bir 12 yil daha gecmeden azicik ailenize onem verir...

Evet bana da oyle geliyor anne babam ise ay x icin su kadar bilezik alalim bu kadar bilmem ne yapalim...
Gidip bilezik almalar dedim iyi hos aliyosunuz da begenecekmi kuyumcuyla konusmuslar takilmadigi takdirde istenilen modele gore degisim yapariz demis....
Yani anne babam simdiden oyle heyacana girmis ki insanlar ne yapacagini sasiriyor o ise bi bayram aramasini bile yapmiyor...
Beni ve esimi zaten aramasin istemiyoruz aman onlar mutlu olsun yeter ki...
Ama anne babamin ne sucu var...
Ayni seyi kardesim yapsin haftalarca konusmaz...

Haklisiniz en azindan basindam beri beklenti icerisine sokmadi bizimkileri
Bende bizi aramasini beklemedim arar aramaz diye aklima da gelmedi acikcasi...
Anne babami arasa iyi ederdi...

Gorumceliyi Iyi Bilirimmmm ( Seytanin Ortagj

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yeni gelin oldugu icin cekinebilir belkı alinicak bisey yok yada gelrnek bilmiyo sen ara onu ilerde arar o ztn

Bende gencim 23 yaşındayım geleceğin gelin adayıyım..
Artık kızlar vur ensesine al lokmasını değiller olmasınlarda zaten..
Hayatlarındada kendi seçimlerini kendi istediklerini diretiyorlar(diretiyoruz) diyede üzülecek değilim(siz diretememişsiniz o ayrı)
Kız çok mu istemiş az mı istemiş orasını bilemem dediğiniz doğruda olabilir bilemem.
Sadece normal mi bayramda aramamsı sormaması diye sormuşsunuz ya sebebi şu yüzdendir fln diye yazdım zira konularızı okudum ve aranızdaki husumeti biliyorum..
Bu arada siz "dik kafalılık" yapamamışsınız kendi isteklerinizi eşinizin ailesine kabul ettirememişsiniz ve aileniz herşeye tamam demiş diye sizin aileye gelecek olan gelinde herşeye he deme gibi bir zorumluluğu olamaz... o başka siz başka sizde diretseydiniz o zaman sizin istediğiniz gibi olmayan birşeyi.

Bu işin adetini sorarsan. Öncelikle erkek tarafı olarak sizin ailenizin onun ailesini arayıp bayramlaşması gerekirdi. Düğünden sonra büyük olan aranmayı bekleyebilir ama söz aşamasında erkek tarafının kız tarafını araması daha makbuldür sanki..
Ve tabi kızımızda arayıp annenin babanın bayramını kutlaması lazımda.Ha akıl edemediyse nişanlısı olacak beyefendinin
hayatım annemle babamın bayaramınıda kutlarsın değilmi beklerler mutlaka demesi gerekirdi..
Bunların hiç birisi olmuyor ise anne ve babanız size değilde oğullarına söyleyebliir gelin kızımız neden bizi arayıp bayramlaşmıyor diye..sormamışlarmı acaba ??

Bayram bitti :)
Bukadar takmayın daha öncede dediğim gibi gelin hanım kırgın ve kızgın ve bu durumda sizin onu aramanız gerekiyor gönlünü almak için
Ayrıca tam bi görüneceksin iyiki kız sana yakın değil

Sözden sonra ilk bayram sizin ailenizin araması gerekirdi lafı bana tuhaf geldi. Önce kız bir arayıp anne-babanızın bayramını kutlamalıydı. Daha sonra sizin anne-babanızda onun ailesini arayıp kutlardı herhalde.

annen ve baban için sıkıntı yoksa seninde zaten iletişimin yoksa bırak ne halleri varsa görsünler...

Bu sözlerinize katılıyorum sonuna kadar, ancakkkk... Kendi isteklerinde diretmek, dik durmak demek , ileride eşin olacak insanın ailesine saygısızlık yapmanızı gerektirmez. Siz diretirseniz, arada soğukluk olur, belki kavga çıkar, sonunda belki sizin istediğiniz olur ama, emin olun aslında işin sonunda üzülen siz olursunuz. Çünkü her ne olursa olsun, ne bir kız ne de bir erkek ailesinden vazgeçmez. Vazgeçmemeli de. Evliliğe doğru atılan adımlar, söz-nişan-düğün gibi olaylar kimsenin kimseye söz geçirmeye çalıştığı, illa benim dediğim olacak şeklinde reislik yaptığı olaylar olmamalı. En güzeli, ortak kararlar alabilmektir. Kırmadan, kırılmadan güzel noktalamaktır.

Yoksa sırf benim dediğim olacak diye, asla ne eşimi ne de ailesini kırdım. Hep bir ortak yol bulmaya çalıştık. Düğün yapmanın amacının gösteriş olmaması gerektiğini, alınan eşyaların da benim mutluluğumun garantisi olmadığını idrak ederek attım her adımı.Sevdiğim insanla bir yuva kurmaktı amacım, ne altında, ne eşyada gözüm olmadı. Düğünde takılacak altınlara bağlamadım ben geleceğimi, benim geleceğimi yıllar önce babam garantilemişti zaten beni üniversite okutarak. Evlilik üzeri, isteklerimin hepsinin gerçekleşmeyecek olması, ileride de olmayacağı anlamı gelmez. Eşimle beraber gerçekleştiririz biz de isteklerimizi.Yeter ki huzurlu bir evim olsun.

Eğer evliliğe adım atarken, isteklerinizi karşı tarafa kabul ettirme-ettirememe savaşına girerseniz kaybeden siz olursunuz.

bence siz karışmayın.ayrıca şu konumda önce onun sizi araması gerekio.siz aramayın.bukadar üstüne düşüp önemsemeyin bence.aramıosa keyfi bilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…