Çocuk Hastalıkları Oğlu inmemiş testis ameliyatı olan anneler bakar mısınız ?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Öncelikle toplu bir bebekse kesinlikle sünette acele etmeyin biz böyle bir durum olabileceği konusunda bilinçsizdik ve asla uyaran olmadı. Yapışma oldu ameliyat sırasında o da açıldı ancak hala toplu bir bebek olduğundan ne kadar dikkat etsekte bi kısmı tekrar yapıştı.

Rahatlık konusuna gelince bebeğim açlığına asla tahammülü olmayan bir bebek. Ve beklenmedik şekilde ameliyathanede uzayan ameliyatlar olunca ameliyat öncesi ve sonrası toplam 10 11 saatti sanırım aç kaldı. Bu açlığa damarının bir türlü bulunamaması sürekli birilerinin gelio bulmaya çalışması vs eklenince ameliyata kadar ağladı. Ameliyat sonrası narkozun etkisi geçene kadar kendini oradan oraya attı. Sonrada susuzluğu açlığı ağrısı eklenince üç kişi zor zapdetmiştik biz. O yüzden hala devlet hastanesinde yanımıza kimse alınmayınca tek başına nasıl yapardım nasıl başederdim diye düşünüyorum.

Her çocuk farklı elbette. Süreci çok daha kolay atlatan arkadaşlarımızda var burada. Umarım sizinki de çok çok kolay geçer ve güzel sonuçlanır

Sizinki zor geçmiş anlaşılan . Bizimki de zor olacak herhalde çocuk burnunu temizletmiyor çığlık atıyor. Damar yolunu açmayı hayal bile edemiyorum. Biz bide hep gönlünü hoş tuttuk tek çocuk tek torun vs , ne istese yaptık , rahata alıştı, yabancı adamları kadınları görünce kim bilir nasıl ağlayacak yavrucak. Siz sünneti ne zaman yapmıştınız bilgi verebilir misiniz.

Merhaba ameliyattan memnunsunuz galiba. Nerde yaptırdığınızı öğrenebilir miyim benim oğlumda 8 aylık sağ testisi inmemiş .
Oncelikle gecmis olsun. Biz Amerikada yasiyoruz o yuzden burda yaptirdik. Biz yaptirdigimizda oglum 16 aylikti. Ayni gun normal hayatina geri dondu. Shu an sag testii digerine gore hafif yukarida kaliyor ama en azindan torbasinda. Doktor da boyle olmasini istiyoruz zaten demisti.

Ben de zor olacağını biliyordum. Aynı şekilde burnunu dahi temizletmeyen giyinip soyunurken bile kıyameti koparan bir bebekti hala da öyle. Memeye çok düşkündü hala da öyle. Bu sebeplerden sanırım biraz daha zor geçti bizim. Ama o kadar stresten sonra eve döndüğümüzde hiçbir şey olmamış gibi oynuyordu. Ne kadar yıpratıcı olsa da bi şekilde geçiyor. Yeter ki sonu güzel olsun.

Biz sünnetini 3 aylıkken yaptırdık daha çabuk iyileşiyor kolay toparlanıyor dedikleri için. Ve o zaman testisle ilgili bi problemimiz yoktu. Doğumdan üç aya kadar hiç sorun yoktu. Üç aylık olduğunda yukarı çıkmıştı ama ele geliyordu ve çekince torbada duruyordu. Zaten öyle olmasa sünnet yapmayacaklar ameliyatı bekleyeceklerdi. Ama 6 aya doğru artık ele de gelmemeye başladı. Ben kilodan ötürü olduğunu düşünüyorum. Çünkü üç ay sonrası hızla kilo almaya başlamıştı. Sizin doğumdan itibaren m torbada değildi?

Merhaba evet doğumdan itibaren , aslında emin değilim çünkü doğumdan sonra çocuk doktorları bir şey demedi, yada fark etmedi ki 7 gün küvezde bile kalmıştı solunum sıkıntısı sebebiyle. Bizde kurcalamadık oralarını 1 aylık falanken aile hekimi hemşiresi fark etti. İyi ki fark etmiş o şekilde fark edilmeden yaşı ilerleyen çocuklar biliyorum. Ben bu durumla ilgili sezaryeni suçluyorum sanırım bebek sezaryen sırasında korkuyor hazır olmadığı bir sırada dünyası yırtılıp çıkarılıyor dolayısı ile stres geçiriyor zaten yumurtalıklar korku ile geri kaçıyor belki bir daha inemiyor. Erkek annesi olmakta zormuş baya. Bizimkinin yumurtası elle falan hiç inmedi ultrasonda tespit edildi ama kasığında bir yerlerde. Bayramdan sonra Erbuğ hocayı tekrar bir ziyaret edeceğiz inşallah. Artık 1 gün ağlayacağız önemli olan ameliyat iyi geçsin gönül isterdi kendi kendine insin ama olmadı işte. Sünnet meselesini de danışırız Erbuğ hocaya. Ben özel hastanelerin pek hayrını görmedim daha önce düşük yapmıştım üstüne 2,5 yıl çocuğum olmadı herkez yaş dedi tüp bebek dedi. Özellere gittim geldim para tuzağı çoğu. Sonunda Sadi konuk hastanesinde önceki düşükten rahimde yapışıklık olduğu ortaya çıktı ameliyattan 4 ay sonra hamile kaldım. Devletin doçenti profesörü en iyisi ama çok koşturmak gerekiyor.

Merhaba hanımlar, son gelişme olarak Erbuğ hocaya çapaya gittik . Dalında 1 numara olduğunu duyduğumuz için daha öncesinden onda karar kılmıştık .vizite ücreti 307 tl ödedik ,neyse oda önemli değil ama sonuç alamadık . Bizi ultrasona yönlendirdi ultrasonumuz var 7 ay önce çektirdik dedim, 7 ay önce çekilmiş ultrason işime yaramaz dedi .5 dk da acele acele muayene edip gönderdi .corona sebebi ile eşimi içeriye almadılar. Açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım. Çapada ultrason çekinelim dedik 28 aralığa ultrason için gün verdiler. 170 tl karşılığında hemen çekeriz ama sonucu haftaya alırsınız dediler. Özelde sonuç anında çıkıyor ? Eşimde ben bu çapadan soğudum bir daha gelmek istemiyorum dedi. Çocuk sıcakta perişan oldu ağladı. Kısacası parasıyla rezil olduk . Oğlum 9,5 aylık oldu 1 yaşına kadar ameliyat düşünüyoruz , yapışma olabilir diye şimdilik sünnet etmekten vaz geçtik. Özelde önerebileceğiniz doktor hastane vs varsa yazar mısınız. Ameliyat sonrası olumlu sonuç alanlar İstanbul Avrupa yakası için öneride bulunursa sevinirim.

Öncelikle kesinlikle beklemeyin gidip nerde olirsa çektirip ultrasonu götürün. Benim eşim olmuş küçükken . Siz zaten biliyosunuzdur ama yine de soyliyeyim geç kalınca kısırlık oluyo.

cevabınız için teşekkürler, ama ameliyatı nerde kime yaptıracağımız konusunda kararsızız .

İşitme testi için mecbur kalıp gittiğimiz gün bile nasıl perişan olmuştuk hala aklımda. Kuzenimin oğlu da Erbuğ hocaya ameliyat olmuştu maalesef devlet hastanesinde şartlar pek parlak olmuyor. Allah ne eksik etsin ne de muhtaç.

Biz Gaziosmanpaşa Özel Başarı hastanesinde Prof.dr Ergun Erdoğanda olmuştuk ameliyatı. Çok ayrıntı veren sormadığınız sürece çok fazla anlatan bir doktor değil. Bunlar benim için çok eksi yönler. Ve ameliyat olacağımız gün bir ameliyatın beklenenden çok uzun sürmesi nedeniyle ameliyat saatimiz sarkmıştı. Onun dışında Ergun hoca da uzun zaman cerrah paşa da çalışmış deneyimli bir çocuk cerrahı. Daha iyi birini bulamazsanız en azından aklınızda fikir olsun. Araştırırsınız siz de. İnşallah kolaylıkla geçer bu süreç.

KARdeşim bu ameliyatı oldu daha çok küçüktü çok basit bir ameliyat 20 dakika da çıkıyor hiç korkmayın şuan benim oğlum da aynısını yaşıyor iki testisi asla kesede değil oda olacak

Merhaba cevabın için teşekkür ederim. Prof.dr Ergun Erdoğanı araştıracağım. Ama sizin ameliyat sonrası hafif yukarda kalıyordu galiba benim aklımda öyle kalmış . Gerçi belki öylesi normaldir bilemiyorum.

şu an ameliyat sonrası halinden daha aşağıda ama içerde kaldığı süre boyunca küçüldüğü için hala diğerinden yukarıda duruyor. Bu da normalmiş. içeride kaldıkça vücut tamamen yok edebiliyormuş bile

aman Allah korusun bizim bir akraba biruni de yaptırdı yakında oğlunu. Bizde şimdilik orada karar kıldık. Görüşmede çok abzürt bir şey olmazsa orda yaptıracağız.Haftaya görüşmeye gideceğiz gelişmeleri yazarım.

Merhaba ameliyatı yurt dışında olmuştunuz gali yanlış hatırlamıyorsam. Biz de geçen cuma ameliyat olduk tam rezillik çektik acemi hemşireler damar yolunu açamadı çocuk ağladı ben ağladım. 3 denemede ayaktan damar yolunu açtı hemşire ama resmen içeride iğneyle karıştırdı. Çocuğum acı içinde kıvrandı çok zordu benim için. Ameliyathaneye teslim ettik. Ameliyattan çıktığında sağ kolu mosmordu garanti olsun diye 2. bir damar yolu açmışlar ama 2. damar yolu için ekstradan 15 tane delik delmişle o 2. damar yoluda çalışmıyordu galiba hemen çıkardık çocuğun kolunun rengi düzeldi. Çoçuğumun sağ kolunda sadece 9-10 tane iğne izi vardı. Diğer kolu ve bacaklarındaki izlerler rahat 15-20 tane iğne izi vardı. Başkası olsa hastaneyi dava eder. Bu 2. damar yolu açmak için yapılan 15 çivarı denemelerin narkoz altında yapıldığını düşünmek istiyorum. Yoksa korku filmi gibi çocuğuma eziyet etmişler demektir. Gece hastanede kaldık ilk damar yolundan serum verildi, iğne yapıldı. Daha çok yeni olduğu için ameliyat başarısını bilemiyorum. Hemşire diye 18-20 yaşında tecrübesiz çoluk çocuk çalıştırıyorlar. Devlete gitsek en azından damar yolu için bu kadar eziyet çekmezdik. Çoçuğum şu an iyi ama ilk uyandığında anne anne diye ağladı. Perişan olduk. İş sadece cerrahın iyi olması ile bitmiyor ekip te önemli.

Çok geçmiş olsunbirunide mi oldu ameliyatı? Damar yolu bulmakta zorlanılınca yenidoğan hemşiresi yönlendiriyorlar normalde. Bu ne rezalet böyle çocuğun her yerini delik deşik edecek kadar neyse umarım sonucu güzel olmuştur. Bu ilk ve son olur

Evet Birunide oldu. Neden böyle oldu bilmiyorum bebek ameliyathanede biz yokken 2. damar yolu için uğraşmışlar ama ilk damar yolu 3 denemeyle bizim önümüzde yapıldı. 2. yi yedek olarak açtık 2 günde o izler yok olur falan dediler kayın validem çıngar çıkardı haklı olarak. Çarşamba günü kontrole gideceğiz inş. ameliyat başarılıdır ne diyeyim.

Simdi okudum mesajinizi cok cok gecmis olsun, icim gitti okurken umarim ameliyat guzel gecmistir.

Benim oglum da 3 hafta once mersin sehir hastanesinde oldu. Hic sorun yasamadik. Doktorumuz cok ilgiliydi. Damar yolu bulmalari da zor olmadi. Cok sukur geçti, gitti. Ama bizim doktorumuz anestezi suresini uzatmamak icin sünnetini yapmadı, sadece testis indirme ameliyati oldu. Tek problem ac kalmasiydi. Ameliyathaneye alinana kadar cok agladi, hem uykusuzluktan hem acliktan. Sabah 10.30 gibi ameliyattan cikti, ogleden sonra 2 gibi taburcu olduk. Ben bu tip ameliyatlarda devlet hastanelerini tercih ediyorum cunku daha tecrubeli ve daha guvenilir geliyor bana. Buyuk oglumun sunnetini de devlette yaptirmistik ve cok iyi gecmisti. Simdi kucugun sünnetini de devlette yaptiracagim.

Haklısınız devlet hastanesi hakkında . Mersinde yaptırmak la İstanbulda yaptırmak devlet hastaneleri bakımından farklıdır sıra gelmesi vs bakımından. Bizde Çapada Erbuğ hocaya yaptıracaktık ilk niyetimiz oydu ama çapada sonuç alamadık çok git gel yapmak lazım Erbuğ hoca usg istedi orda sıra bekle falan 3 ay sadece usg filmi için gün verdiler. Parasıyla usg çektirirsekte 170 tl onuda o gün değil 1 hafta sonrasında veriyorlarmış e bunun ameliyat sonrası takibi falan Erbuğ hocanın yüzünü görmek için 307 tl ödedik muayene 5 dk sürmedi. Bir akrabamız yaptırmıştı Birunideki doktora ama başka bir hastanede bizde onu ziyaret edelim dedik bizi iyi karşıladı yazdı çizdi yarım saat ağırladı ikna olduk ama diğer hastanede bebek yoğun bakımı yok burda yapalım dedi ok dedik . Geçti gitti ama tecrübesiz hemşirelere çattık. Burada iş yerinde bir arkadaşta birunide akrabası çalışıyormuş sırf tecrübe edinmek için bedava ya çalışıyor üniversite mezunu falan dedi. Demek ki oranın politikası o şekilde zamanı geçmişe alabilsem başka yerde yaptırırdım ama olan oldu ameliyat sonucu şimdilik başarılı gibi duruyor . Valla biruniyi ''şikayat var'' sitesine şikayet edecektim ama doktorun hatırına vazgeçtim çocuğumun da cuma günü kontrolü var bir daha o hastanede ameliyat düşünmem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…