Oğlumdan hiç uzun süre ayrı kalmadım.. Siz olsanız ne yapardınız?

9 yaşındaysam ve annem yanımda yoksa kendimi b.k gibi hissederdim. O korku mutsuzluk güvensizlik hissi, bu durum ebeveynlere göre değişse de benim gözümde 10 baba 1 anne etmez. Ah satırları yazarken bile gözlerimden yaşlar akıyor. Ameliyat ve sonrasındaki tedavi süreci için annemin yanına başka şehire gittim kızım yanımdaydı oğlum okuluna devam etmek zorundaydı inanılmaz iyi bakıldı ve görünüşte bana düşkün değildir pek daha çok babacıdır ama 1 ayda mahvoldu yavrum, kimseyle oynamamış zayıflamış geceleri uyanıp ağlamış. Ay fazla duygusala bağladım gideyim de az ağlayayım 😔😔

Ameliyat olan siz miydiniz , anneniz mi ; anlayamadım. Hasta olan her kimse umarım tamamen iyileşmiştir. Geçmiş olsun. Allah şifa versin.

İyi bir okula sizin yaninizda yazdirsin madem OGLUNU DÜŞÜNÜYORSA. Yok sadece kendi yaninda olursa iyi bir okula yazdiracaksa oğlunu değil kendini düşünüyordur.
Bence kendi yaninizda normal bir okula verin ve çocuğunuzla ilgilenin. Siz çalışırken kontrol edin arayin çeşitli görevler ödevler verin, işten eve gelince de sürekli sohbet edin. Herşey özel okul demek değildir

Cocugunuzun bu duruma tepkisi dusunxesi duygulari nedir cok onemli.Sonucta evet baba yaninda kalmask anne kadar dogal ama babada uvey anne de mevcut.Allah yardimcinjz olsun cok zor bir durum.Evet cocuklarina bakmayan istemeyen baba sorunsaliniz yok, bu guzel.Fakat empati yapinca evladimin benden,benim sicakligimdan, benim onu yetistirme seklimden kopuk kalacak olmasi fikri cok urkutucu :KK43: Bilemedim yaa bir yanda anne ote yanda baba..Ama keske baba sart olarak onunla kalmasini one surmeseymis.Soz konusu evlatsa sart şurt olmqmali.

Aradığım yorum.. Bugünkü konuşmayı aynen aktarıyorum size..

Oğlumu karşıma aldım. Ankarada bir iş bulduğumu ev tuttuğumu biliyorsun bunları seninle konuşarak yaptık zaten. Benim oradaki ev için ve iş yerine çevreye alışmam için bir süreye ihtiyacım var. O süre içerisinde sen de babana ve babaannene gidebilirsin. Ben evimizi yerleştirip her şeyi tamamladıktan sonra sen geri geleceksin yanıma dedim.. Tamam anne dedi kendi evimiz ve odam olacaksa ben kalırım biraz orada dedi..

Sonraki babasının bende kalsın isteği üzerine geçen konuşmayı anlatıyorum..

Babana seninle olan kararımızı aktardım. Onun da dikti şu yönde oldu. Kendisi uzun süre evde olacağı için seninle ilgileneceğini iyi bir okula yazdıracağını evde beraber kalacağınızı eşinin de senin gelmeni istediğini (eşi hemşire) söyledi..
3 ay karar vermen için yeterli bir süre.. Kendini nerde mutlu hissedersen kalabilirsin.. Fakat seni çok özlerim ama kararının her zaman arkasında dururum dedim.

Seni bırakmam anne dedi.. Şartlar hoşuna gider fikri değişirse bilmiyorum

Normal şartlarda çocukların yaz tatillerinde diğer ebeveynde kalma süresi 15 gün veya yapılan anlaşmaya göre 1 ay olmuyor mu ?

Evinizi taşıyıp yerleştirmeniz 3 ay sürmeyecektir. Neden 3 ay boyunca babasıyla kalması yönünde bir karara vardınız ?

Çocuğunuzla daha önce hangi ilde yaşıyordunuz , onun da Ankaraya alışması gerekmeyecek mi ? Anne oğul beraber alışırsınız.

Çocuğunuz 3 ay boyunca kalmak istemiyorsa , lütfen istediği an geri dönebileceğini kendisiyle paylaşın ; kendisini baba evinde kalmaya mecbur hissetmesin.

Babası hangi ilde ?

ben vermezdim çocuğu, çocuğu neden 3 ay veriyorsunuz yerleşmek icin çok uzun bir süre değil mi?
tabi sizde bunalmış olabilirsiniz babasinda da kalabilir 3 ay ama babasinin yeni eşi birskin surekli kalmayi bu 3 ayı nasil karşilayacak acaba?

Ölmüyorsam eğer vermezdim.
Verdiğiniz zaman babası değil üvey annesi bakacak. Ben hayatta olduğum müddetçe çocuğumu başka bir kadına neden baktırayım? Bebek değil ayrıca, gün boyu okulda olacak. Neden zorlanasınız?
Ayrıca bu baba müsveddelerinin çocuk küçükken asla böyle taleplerinin olmamasına, çocuk büyüdükten sonra akıllarının başlarına gelmesine de hastayım doğrusu. Zor dönemleri geçmiş, bu saatten sonra tabi ister.

Çocuğun yani annenin yani.annesiz bir çocuk kolu kanadı eksik! Hiçbir baba annenin uzaklığını dolduramaz fikrimce!Elinizde olup, dokunabildiginiz kadar annesiniz.Asla vazgeçmeyin.bazi arkadaşlar çocuğun yaşı büyük demiş acaba annelerine ne kadar ihtiyaç duyuyorlar merak ettim.

Eşten boşandı isem en iyi ihtimalle hayat görüşü uymuyordur, bir şeylerini beğenmemişimdir. O beğenmediğim görüşleri,tavrı çocuğuma empoze etmesini istemezdim.

Ben vermezdim.
İyi bir baba ise istediği gibi görüşsün kalsın ama bana gelsin benle yaşasın isterdim.
Dayanamam...

Baba raporluymuş tamam da elbet bir gün bitecek bu rapor. E o da işe gidecek. Ne olacak? Sizin çocuğunuza adamın eşi mi bakacak siz hayattayken? Sebep?
Çok düşünceli bir baba ise eğitim masraflarını üstlenerek sizin yaşadığınız yerde sizin istediğiniz okula göndersin.
Ayrıca fazla yüz vermeyin sizi evladınızı almakla tehdit etmesi çok yanlış, haddini bilsin. Kendisi evlenmiş, size ne hakla karışır.

Kızlar selam..
Kısaca ve hızlı bir şekilde konuya giriş yapmak istiyorum..
5 yıl önce boşandım ailemin yanında yaşıyorum 9 yaşında bir oğlum var..
Aile yanının zorluklarını biliyorsunuzdur özellikle geri gelmek duble zor..
Yaşadığım yerden farklı şehirde ev tuttum, iş buldum haftasonu taşınmayı düşünüyorum.. Bu süreç içerisinde kimse destek olmadı erkek arkadaşım hariç.. Oğlum yaz boyu babasında ve dedim ki; 3 ay boyunca sende ben o süre içerisinde düzenimi kurup kendimi toparlayıp oğlum gelene kadar hazır hale getiririm dedim. Bana dediği şu Ankara gibi bir yerde hem çocuk bakıp hem işte çalışman zor olur. Bende kalsın burda iyi bir okula yazdırırım. Kendisi evli bu arada eşinin de bu duruma sıcak baktığını söyledi.. İstediğin zaman gelir görürsün dedi.. Bütün yaptığım planlar her şey boşa çıkmış gibi hissediyorum.. Oğlumdan hiç uzun süre ayrı kalmadım.. Siz olsanız ne yapardınız? Bu arada annem rahat yaşamak için çocuğu mu vereceksin diyor ay ne alaka yahu. Vermemek için hayalimden vazgeçebilirim zaten annem olacak kişi beni hiç anlamadı da konumuz o değil.. Ne yapayım? Ne yapardınız?
annene katılıyorum rahat yaşamak için çocuğu babasına vermeye çalışıyosun kusura bakma ana gibi yar olmaz

Kızlar selam..
Kısaca ve hızlı bir şekilde konuya giriş yapmak istiyorum..
5 yıl önce boşandım ailemin yanında yaşıyorum 9 yaşında bir oğlum var..
Aile yanının zorluklarını biliyorsunuzdur özellikle geri gelmek duble zor..
Yaşadığım yerden farklı şehirde ev tuttum, iş buldum haftasonu taşınmayı düşünüyorum.. Bu süreç içerisinde kimse destek olmadı erkek arkadaşım hariç.. Oğlum yaz boyu babasında ve dedim ki; 3 ay boyunca sende ben o süre içerisinde düzenimi kurup kendimi toparlayıp oğlum gelene kadar hazır hale getiririm dedim. Bana dediği şu Ankara gibi bir yerde hem çocuk bakıp hem işte çalışman zor olur. Bende kalsın burda iyi bir okula yazdırırım. Kendisi evli bu arada eşinin de bu duruma sıcak baktığını söyledi.. İstediğin zaman gelir görürsün dedi.. Bütün yaptığım planlar her şey boşa çıkmış gibi hissediyorum.. Oğlumdan hiç uzun süre ayrı kalmadım.. Siz olsanız ne yapardınız? Bu arada annem rahat yaşamak için çocuğu mu vereceksin diyor ay ne alaka yahu. Vermemek için hayalimden vazgeçebilirim zaten annem olacak kişi beni hiç anlamadı da konumuz o değil.. Ne yapayım? Ne yapardınız?
o kadar çok düşünüyorsa oğlunu deste olsun maddi olarak yaz okulu dersane

o yaştaki çocuk anneden ayrılmaz gelişme çağları ergenliği yaklaşıyor. bir de şöyle düşünün babasının evinde en sevdiği yemek yapılmış afiyetle yedi gönül rahatlığı ile ikinci tabağı isteyebilecek mi? karşısında ki kadından o güveni alabilecek mi?

Puxhu Puxhu ben kadının da pek iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum.Bu özel okul meselesi ve çocuğu yanlarına alma hikayesi nafaka ödenmesi ve sizin eski eşle çocuk merkezli yürüyen iletişiminiz bitsin diye olduğunu düşünüyorum.Siz çocuğunuzun babada kalmasına onay verin Aralık ayında velayet davasının davetiyesini alırsınız

O teklifi yaptım ama çocuğu gözünün önünde olmalıymış. Sen annesiysen ben de babasıyım yıllardır sende biraz da bende kalsın dedi. Ankarada tek başıma bakımında zorlanacağımı düşünüyor.
veremezdim
bence çocuğunuz da istemez
velayet sizde değil mi? zorluk falan çıkaramaz

bekar eviymişmiş.. kendi bekar olsa öyle düşünecek miydi acaba
günahı boynuna erkek arkadaşınızı çekemiyordur o

Oğlum gidip geri gelme taraftarı anlayacağı dilde durumu izah ettim sürekli kalmayı kendi de istemiyor. Babasının yanında şartları iyi olacak o cazip gelirse bilmiyorum.
Oğlunuz istemiyor madem siz de vermeyin. Çocuk küçük olmasa da anne sevgisine ihtiyacı var.Çocuğa cazip geleceğini düşündüğünüz şey 1-2 gün sonra cazibesini yitirir. Annesi carken çocuğu annesiz bırakmayın.

Son düzenleme:
Ben veremezdim. Velayet kimde?
Sıkıntı çıkaracak olursa bu önemli bir konu.

Allah rızası için vermeyin,9 yaşında 1-2 yıla ergenlik belirtileri başlar ,ne kadar babası da olsa terkedilmislik duygusu hisseder, kendi hayallerinizi biraz daha erteleyin, erkek çocukları için evde bir erkek rol model olması çok önemli, eski eşiniz babanız varken içinin rahat olması konusunda haklı bence

X