Oğlumdan hiç uzun süre ayrı kalmadım.. Siz olsanız ne yapardınız?

Kızlar selam..
Kısaca ve hızlı bir şekilde konuya giriş yapmak istiyorum..
5 yıl önce boşandım ailemin yanında yaşıyorum 9 yaşında bir oğlum var..
Aile yanının zorluklarını biliyorsunuzdur özellikle geri gelmek duble zor..
Yaşadığım yerden farklı şehirde ev tuttum, iş buldum haftasonu taşınmayı düşünüyorum.. Bu süreç içerisinde kimse destek olmadı erkek arkadaşım hariç.. Oğlum yaz boyu babasında ve dedim ki; 3 ay boyunca sende ben o süre içerisinde düzenimi kurup kendimi toparlayıp oğlum gelene kadar hazır hale getiririm dedim. Bana dediği şu Ankara gibi bir yerde hem çocuk bakıp hem işte çalışman zor olur. Bende kalsın burda iyi bir okula yazdırırım. Kendisi evli bu arada eşinin de bu duruma sıcak baktığını söyledi.. İstediğin zaman gelir görürsün dedi.. Bütün yaptığım planlar her şey boşa çıkmış gibi hissediyorum.. Oğlumdan hiç uzun süre ayrı kalmadım.. Siz olsanız ne yapardınız? Bu arada annem rahat yaşamak için çocuğu mu vereceksin diyor ay ne alaka yahu. Vermemek için hayalimden vazgeçebilirim zaten annem olacak kişi beni hiç anlamadı da konumuz o değil.. Ne yapayım? Ne yapardınız?
Bu soruyu sorduğuna göre çocugunu bırakma seçeceğini düşünüyorsun. Kimse sana akıl vermemeli bence.

9 yaşındaysam ve annem yanımda yoksa kendimi b.k gibi hissederdim. O korku mutsuzluk güvensizlik hissi, bu durum ebeveynlere göre değişse de benim gözümde 10 baba 1 anne etmez. Ah satırları yazarken bile gözlerimden yaşlar akıyor. Ameliyat ve sonrasındaki tedavi süreci için annemin yanına başka şehire gittim kızım yanımdaydı oğlum okuluna devam etmek zorundaydı inanılmaz iyi bakıldı ve görünüşte bana düşkün değildir pek daha çok babacıdır ama 1 ayda mahvoldu yavrum, kimseyle oynamamış zayıflamış geceleri uyanıp ağlamış. Ay fazla duygusala bağladım gideyim de az ağlayayım 😔😔

Kızlar selam..
Yaşadığım yerden farklı şehirde ev tuttum, iş buldum haftasonu taşınmayı düşünüyorum.. Bu süreç içerisinde kimse destek olmadı erkek arkadaşım hariç.. Oğlum yaz boyu babasında ve dedim ki; 3 ay boyunca sende ben o süre içerisinde düzenimi kurup kendimi toparlayıp oğlum gelene kadar hazır hale getiririm dedim. Bana dediği şu Ankara gibi bir yerde hem çocuk bakıp hem işte çalışman zor olur. Bende kalsın burda iyi bir okula yazdırırım. Kendisi evli bu arada eşinin de bu duruma sıcak baktığını söyledi.. İstediğin zaman gelir görürsün dedi.. Bütün yaptığım planlar her şey boşa çıkmış gibi hissediyorum.. Oğlumdan hiç uzun süre ayrı kalmadım.. Siz olsanız ne yapardınız? Bu arada annem rahat yaşamak için çocuğu mu vereceksin diyor ay ne alaka yahu. Vermemek için hayalimden vazgeçebilirim zaten annem olacak kişi beni hiç anlamadı da konumuz o değil.. Ne yapayım? Ne yapardınız?
Allah mecbur bırakmasın ama çocuğumdan ayrı kalacağım hiçbir seçeceğim olamaz

Eşimin anne ve babası o 8 yaşındayken ayrılmışlar annesi babasına bırakmayı tercih etmiş sonra evlenmiş tatillerde yanına alıyormuş. eşim babasıyla ve üvey annesiyle kalmış üvey anne iyi davranmış ama eşim çok zorlanmış ne olursa olsun evde yabancı bir kadın rahat edememiş şimdi öz annesiyle görüşmüyor çocukken yanımda değildi şimdi bir anlamı yok diyor yani ister istemez aranıza soğukluk girer tabi sizin kararınız ama naçizane fikrim sizinle kalması yönünde

Oğlum yaşında bdn tek birakamam işteyken okuldan kim karşılar götürüp alır bellimi

9 yaşındaysam ve annem yanımda yoksa kendimi b.k gibi hissederdim. O korku mutsuzluk güvensizlik hissi, bu durum ebeveynlere göre değişse de benim gözümde 10 baba 1 anne etmez. Ah satırları yazarken bile gözlerimden yaşlar akıyor. Ameliyat ve sonrasındaki tedavi süreci için annemin yanına başka şehire gittim kızım yanımdaydı oğlum okuluna devam etmek zorundaydı inanılmaz iyi bakıldı ve görünüşte bana düşkün değildir pek daha çok babacıdır ama 1 ayda mahvoldu yavrum, kimseyle oynamamış zayıflamış geceleri uyanıp ağlamış. Ay fazla duygusala bağladım gideyim de az ağlayayım 😔😔
kötü oldum ya.. annesiz çocuk olmaz.

Kızlar selam..
Yani eski es teklif etmis sizin direkt reddetmeniz gerekirken mantikli gelmiş yoksa dusunmezdiniz bile. Veresiniz varsa verin yani o da babasi sonucta

9 yaşında oğlum yeri geliyor yıkanıyor kendi ama bir kerede ben sabunliyim bak böyle yapacaksın diyorum özel bir şey merak etse gelir sokulur sorar ödevi sınavi takip ediyorum vs Vs büyük gibi görünüyor ama değil iste kalabalıklar içinde limandır anne üvey anne anne olmaz

Ettim kabul etmedi ver okul parasını ben bırakıp ben alayım madem dedim. 5 sene sen baktın bende babasıyım ben burda okutmak istiyorum dedi. Eşi çok istiyormuş oğlumu yapsın kendine bir tane bebek o halde Allah Allah ya dimi
Haha saçmalığa bak. Eşi istiyorsa kendine doğursun. Ben iyi Bi baba olduğunu da zannetmiyorum. İyi baba elinden gelen her türlü imkanı sağlayıp çocuğu öz annesiyle büyüsün ister. Asla vermeyin. Bi çok devlet okulunda etüt var artık. Etütü olan tam gün olan Bi devlet okuluna gidiyor benim oğlum. Siz de böyle Bi okula verin. Yani ben olsam asla vermezdim. Üniye gidene kadar yanımdan ayırmam. Kimse benim gibi düşünemez bakamaz.

İşte tek korkum o. Benim ondan istediğim 3 ay sonra geri vermesiydi fakat tek başıma olacağım bir şehirde oğlunu emanet edemezmiş. Ailemin yanında en azından baban vardı diyor. Çünkü kadınlar bir erkek olmadan bişey beceremiyor düşüncesi hakim kendisinde
Buna karışmaya hakkı yok niye izin veriyorsunuz yorum yapmasına. Vermezdim!

İşte tek korkum o. Benim ondan istediğim 3 ay sonra geri vermesiydi fakat tek başıma olacağım bir şehirde oğlunu emanet edemezmiş. Ailemin yanında en azından baban vardı diyor. Çünkü kadınlar bir erkek olmadan bişey beceremiyor düşüncesi hakim kendisinde
Herifin zihniyeti bozuk ya.

Velayet sizde,onun alırım demesiyle alınmıyor,velayet kolay kolay değişmez,annenin çok pis durumlar icine girmis olması lazım. Sizde onun dediklerini kendinize bahane yapmayın.Ayri eve çıkarsan alırım dedi..bunu söyleyip duruyorsunuz,velayet sizde. Bana bu lafı etse gelde al bakalım,alabiliyor musun derim resti çekerim. Bilmiyorum ben evladını 3 ay yatılı da bırakmam açıkçası,babamın görüş zamanı anlaşmanız bu şekilde mi bilmiyorum. Burda konu açmanız bile bana ters geldi. Mevzusu bile yapılmaz benim için... Siz de çocuğu verme taraftarsınız gibi. Çalışıyorsunuz evet ama eşinizde çalışıyor,adam bakmayacak o çocuğa. eski esin karısı bakacak, 9 yaşında çocuk anneden ayrı. Ya bilmiyorum banaaaaa çok terssss
Katılıyorum. Bunun konuşulmasına bile izin vermem. çocuğa da sormam. Sanki futbol mu oynamak istiyorsun basketbol mu sorusu. Oğlum 8 yaşına yaklaşıyor benim için hala çok küçük Bi sene sonra da fikrimin değişeceğini düşünmüyorum.

Sırf bu düşünce de olduğu için bile asla vermezdim.
Ve böyle olmasa bile vermem zaten de..
Ayrıca evde eşi de var.
Yani bilemiyorum, zor...

Boşandım 2 çocuğumda bende 6 aydır ayrıyım 5 gün verdim sadece çok mecburdum. Nasıl verdim diye kendimi yiyorum şimdi ve onun üzerine 1 gün bile vermedim daha da vermem.
Bence vermeyin. Çocuk bu eşya değil ki al ver. Allah daha güzel kapılar açar inş size

sizin eski kocanızla böyle konuşmalara girmeniz bile enteresan geldi zira eski kocanıza günahınız bile emanet edilmez o yüzden boşandınız zaten değil mi... 3 ay bile çok uzun süre ne yanında kalması ne yahu... çocuk zaten istemiyormuş bile daha üstüne düşünecek birşey mi kaldı

adamın derdi çocuk değil ki zaten çocuğuyla sizi tehtit etmek yok kendisinde kalırsa iyi eğitim alırmış bla bla ... babalığı bu kadar işte .

sizde gayet biliyorsunuz velayet sizde birşey yapamaz alamaz şimdi ne oldu da alır alacak alırım diyor paniğine kapıldınız ki?

Velayet kimde oglun ne istiyor babanin dedigi kanun degil sonucta cocugun velayeti sendeyse cahil dusunceleri kendini baglar sizi degil duzeninizi kurup geri alin oglunuzu

X