Öğretmenlik 'yan gelip yatma mesleği' diyenler

limonagacai sana katiliyorum..
bir kimya muhendisi 800 tl maas alirken bi ogretmen ek dersi carti curtu 2000 tl maas aliyo..somestr tatili yaz tatilide cabasi...hele unvde okumasi tam yan gel yat geciyo..yurttaki tum egitimciler yatarken ben sabaha kadar ders calisiyorum ne icin 800 tl icin..

178 maddenin hepsini yapmiyo hicbir ogretmen etut kurs falan hikaye..para icin yapilirsa yapilir..bana ogretmenim kanayan yerime pansuman yapmadi okula ilk geldigimde benimle tenefussede cikmadi..hikaye bunlar hikaye ii bi ogretmen olabilirsiniz ama salla basini al maasini ogretmende cok..eskidende coktu hala da cok..ogretmenlik gercekten sahane ve kutsal bi meslek tabi yapmasini bilene.. sositososito

hakkınızı helal edin örtmen arkadaşlar.

ama merak ediyorum niye kimse öğretmenliği bırakmıyo

İşini iyi yapan öğretmende var, nasıl olsa devlet bana ayda 4 kere sevk hakkı veriyor aman gelmem o gün dinlenirim deyip, ayrıca zamanında derse girmeyen öğretmende var, dolandırıcı öğretmen bile gördüm en sonunda klava: ama o kadar güzel öğretmenlerde gördüm ki bugünkü güzel insanların yetişmesine vesile olmuş ,ne kadar gurur duysak az olan.

Bir doktoru, bir mühendisi, bir uzay bilimcisini, bir subayı, bir polisi, bir hemşireyi, bir belediye başkanını, bir başbakanı, bir generali hatta cumhurbaşkanını bile yetiştiren öğretmenlerdir.

Ama gerçek bir öğretmen olmak demek ;gerektiğinden bir doktor (bir yeri kanamıştır ,kabakulak olmuştur tespit etmeye çalışırsın bir yandan yarasını pamukla silerken diğer yandan ağlamasın diye yüreğini hoş tutarsın), bir mühendis (sıra düzeni kurmak, sıraları görebileceği bir açıya getirmek için uğraşmak),bir uzay bilimci (uzaydan gelmiş gibi her an karşınıza çıkacak garip soruları cevaplamak aksi halde işiniz çok zor :)) ,bir subay -bir polis (kavga anında kimin suçlu olduğu tespit etmek ki çok zor bazen :)), bir belediye başkanı(gerektiğinde bir sınıfın temizliğinden, düzeninden sorumlu olmak), bir başbakan ya da cumhurbaşkanı (idare bölümündeyseniz hem öğretmenleri hem öğrenci yönetmek ki inanın çok zor) OLMAK demektir.

hakkınızı helal edin örtmen arkadaşlar.

ama merak ediyorum niye kimse öğretmenliği bırakmıyo

emekli olmamalarından bahsediyorsun sanırım.
Ve bu konuda ben de çok şikayetçiyim. Verimli olabiliyorsa devam etsinler elbette ama öğrenciye artık hiçbir katkısı olmayanların da zamanı geldiğinde emekli olması şart. Emekli olmak istemiyorlar çünkü maaşları azalıyor. Bunu göze alamıyorlar ne yazık ki. Tabi bu durum herkes için geçerli değil, kendini bilen mesleğinin gereğini yerine getirmeye çalışanlar zamanı geldiğinde yerini yeni nesil öğretmenlere rahatlıkla bırakıyorlar.

Üniversitede okuması yan gel yattı öyle mi? Hiçbir fakültede yan gelip yatıp mezun olanını daha görmedim ben. Spor akademisinde okuyan arkadaşlarım bile en azından sınav zamanı sabaha kadar ders çalışırlardı. Yatarak okuyanalara da helal olsun, konuları derste özümsemişler demek ki

arkadaşım sen de yan gelip yatıcak bi bölümde okusaydın. ne diye gidip kimya mühendisliği okuyosun ki?

bizler gibi yan gel yat oku yan gel yat al 2000 TL... daha ne duruyorsun?

benim tercihlerim seni senin tercihlerin de beni ilgilendirmez ben gorduklerimi yaziyorum bircok ogretmen adayi arkadasim YAN GELIP YATARAK sinif geciyorlar ister kabul et ister kkabul etme zaten neden gocundugunuda anlamis degilim..ama bircok meslektasin bu sekilde okul gectiler ve ogrtemenlik yapiolar..bi kpss de surunuyorsunuz saniirm buda mustahak...

bunu tartismak manasiz bence evet ogretmenlik rahat meslek kimse sizi ogretmen oldunuz diyede suclayamaz ben sadece adaletsizlikten bahsediyorum cunku ortada ciddi bi adaletsizlik var..

burnu akan bi ogrencinin burnunu temizlersiniz oyle mi ben bunu yapana rastlamadim 2. sinifta tuvalete gitmek icin izin isteyipde vermeyen ilkokul hocamida sevgiyle aniyorum..

şimdi ben desem benim arkadaşlarım var kimya okuyorlar yata yata geçiyorlar
kimya bölümü kolay bir bölümmü oluyor ben böyle söyledim diye
yapmayın ya bu kadar basitlestirip
insanı rencide edip ne elde ediyorsunuz acaba merak ediyorum.

kimyanin kolay oldugunu soyleyen birini zor bulursunuz ama egitim fakultesindekilerinin bize oranla cok dah arahat okuduklarini sinif gectiklerini bircok kisiden duyabilirsiniz..fen-edebiyat fakultesi mezunu arkadaslarin cogu okulu uzatarak bitirmislerdir..aptal olduklarindan degil..bolumun zorlugundandir..elime bisey gecsin diye degil sahit oldugum birseyi paylasiyorum arkadaslar mesleginiz kutsal; ama 178 madde baya sisirilmis ve gercek disidir lutfen kabul edin..

peki canım allah kolaylık versin o zaman sana derslerinde
ne senin kolay bölüm demenle öğretmenlik bölümleri kolay olur
nede benim bölümüm çok zor demenle senin bölümün zor olur
herkes başına geleni bilir
kendimizi yüceltirken lütfen başkalarını yermeyelim.
ben devlet yurdunda kaldım sınıf öğretmenliği okuyan arkadaşlar vardı.
sabaha kadar müzik dersinden geçebilmek için flüt çalarlardı.
sabahlamaksa onlarda sabahladı.
bende muhasebe finansman öğretmeniyim. bizde sabaha kadar vergi kanunu ezberledik.
edebiyatı fiziği kimya matematik öğretmeni yine öyle.
çocuk gelişimi okuyan arkadaşlarda sabaha kadar oyuncak hazırlarlardı.

bu mesleği bu kadar küçültmenin kimseye faydası yok
lütfen biraz sağduyu artık
senide öğretmen yetiştirdi benide bundan sonra çocuklarımızıda

okuduklarımdan sonra hala yazık diyorum
insanları yargılamak bu kadar kolay olmamalıydı bence. birileri hala bu mesleği yatma mesleği olarak görüyosa buyrun hepiniz öğretmen olun. Bir arkadaş neden kimse bırakmıyo öğretmenliği demiş. Arkadaşım bu devirde ekmek aslanın midesinde kim bırakırki mesleğini öğretmenler neden bıraksın. Hep şunu söyledim yine söylüyorum her meslekte var işini düzgün yapmayanlar ama niye işini düzgün yapmayan öğretmenlerin yüzünden bu meslek bu kadar hor görülüyor çözemedim.
Bu arada mesleği geçip üniversitede okuma kısmına da el atmışsınız bravo alkisalkisalkis

ya davulun sesi uzaktan hoşgelir,
burnunu sildim öğretmen olarak,bokunu bile temizledim altından var mı,
hiç görmemişler var,gelsinler onlarınkileri de silip temizlerim,
öğretmen olmak maharet ister,saygı ister,hoşgörü ister,ilgi ister,hekes bu yüzden öğretmen olamaz..
fen edebiyatçıymış,
matemetik öğretmenliği kaç puanla alıyor,matematik kaç puanla arkadaşım buna bi bakın önce,
edebiyat-edebiyat öğretmenliği?
fen edebiyatçılar araştırmacı olmak için yetişiyorlar,
sonradan öğretmen olmak isterlerse ne ala,ben bakan olsam ona da izin vermem ya,neyse..
fen edebiyatçılar bizim gibi birsürü insan karşısında sunumlar hazırlıyorlar mıymış,
bir sürü insan karşısında otu boku bir araya getirip tahatay çıkıp onu anlatabiloyrlarmıymış,
yatıyorlar diyenler gelsin hepsinin alnını karışlarım bitek bennklava:..

Meslek: Öğrenci

Yorum: 178 madde baya şişirilmiş ve gerçek dışıdır.

:roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…