Okul Müdürün bana dediği lafa şok oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tam tersine ücretliye 1. Sınıf vermezler. Seneye ne olacağı belli değil, 4ler zaten sene sonunda mezun...
İdare genelde öğretmenin tercihine bırakıyor. Benim okullarım da hep böyle oldu. Bizzat arkadasimin ablasi iibf mezunu oldugu halde 1. Siniflari verdiler köy okulunda

aklıbaşında her öğretmen farkında ki bu uzaktan eğitim zaten öğretmenlerin başına patladı
uzaktan eğitim hiç bir işe yaramadı ve açığı kapatmak çok zor olacak
ama konu sahibi yeni geldiği için okula zaten onu enterese eden durum yok
gerçek öğretmenin istediği tek şey okul açılsın da dersler işlenip konular bitsin
bu boşluğun hiç bi telafisi yok

Doktorum, en son 14 ay önce izin aldım ve son iki yıl tüm bayramlarda nöbetçiydim. Bugün izin istedim hastalar ne olacak dediler.
Ben de size soruyorum öğrencileriniz ne olacak?
Eğitim sağlık kadar değerlidir siz nesil yetiştiriyorsunuz yapmayın

Gecenlerde burada profilinde aof sinavlari iyiki online oldu kopya cektim geçtim yazan birisi vardi. Hadi yaptin bi is neden paylasiyorsun degilmi? Insan utanir. Ama utanmamis paylasmisti.

Konu ile ne alakasi var. Konu sahibide hem ahlaka hem vicdana aykiri bu davranisi yapmakta sakinca gormedigi gibi konu acip piskin piskin muduru sikayet etmekte de sakinca görmüyor.

Ehh imam osursa cemaat ne yapar belli. Oyle ogretmendende ustte bahsettigim gibi ogrenciler cikiyor iste.

Yazmayayım diyorum ama hocam evde olduğunuz sürece lütfen kitap okuyun, yazım çalışın.
Bütün mesajlarınıza kırmızı kalemle girişmek geldi içimden.
Al benden de o kadar. Her zaman dikkat etmem de öğretmenim falan diyince yazısına dikkat edesi geliyor insanın. Yaptıydık ettiydik nedir ya...

Komiknick Komiknick baştan karar verip ona göre hareket etmeniz gerekirdi hocam. Okulların durumuyla ilgili öngörüde bulunup tercihinizi yapmalısınız ne çıkarsa bahtınıza...Müdüre okullar açılırsa izne ayrılırım, uzaktan olursa devam ederim demeniz etik olmamış. Müdür sizin amiriniz ve sizi hiç tanımıyor. bu fikrinizi ancak arkadaşınıza falan açabilirdiniz. Neye şok oldunuz yani müdür de sizin cümleleriniz karşısında şok olmuştur emin olun böyle açık açık da söylenmez ki...

İdare genelde öğretmenin tercihine bırakıyor. Benim okullarım da hep böyle oldu. Bizzat arkadasimin ablasi iibf mezunu oldugu halde 1. Siniflari verdiler köy okulunda
İdare öğretmene bırakır mı ya çok saçma. Var öyle yerler evet öğretmene bırakan, biz de kendi aramızda paylaşıyoruz branşçıyım. Bu uygulamayı bu şehirde gördüm ve hiç memnun kalmadım. Sınıf öğretmenlerinin seçmesi ekstra yanlış...

Al benden de o kadar. Her zaman dikkat etmem de öğretmenim falan diyince yazısına dikkat edesi geliyor insanın. Yaptıydık ettiydik nedir ya...
Ben "İnternette bari rahat yazalım." teranesini öğretmenler için kabul edemiyorum.
Öğretmen önce dili doğru kullanmayı bilmeli. Bunu içselleştirmiş, hayatına yedirmiş olmalı.
Üzülerek okuyorum birçok mesajı. İçselleştirdiğiniz bir şeyi kullanmamak elde değildir.
Yanlışı düzeltilmeden gelen çocuğa doğruyu öğretmek öyle zor ki. Özellikle sınıf öğretmenleri çok titiz olmalı bu konuda.
Yazmayı öğretiyorlar (bunu da hep çok mucizevi bulmuşumdur laf aramızda) ötesi var mı?

Memurlar ve evden çalışan kişilerle , çalışmada da maaşlarının tam yattigi kişilerle , yasak geldiğinde dükkanlarına kilit vurulanlar, hastanede uyuyanlar aynı dünyada yaşıyor.

Çok adaletsiz bir sistem ..

Hala maaşımı aylardır tam alıyorum , yine uzaktan olursa ücretsiz izne ayrılmayacağız diye konuşuluyor. İnsan gerçekten çıldırıyor.

Üstüne de çocuğunu küçükken bırakmak zorunda kalanlara ahkam kesiyor konu sahibi burada.
O zaman planlayıp yapsaymış çocuk, bakacağı bırakacağı kimse yoksa veya madden uygun değilse yapmasaymış çocuk. Bunların bedelini diğer memurlar ödüyor, aman onun çocuğu var aman eş durumu zart zurt e bekarın suçu ne, neden başkasının çocuğunu düşünmek zorunda ki. Benim derdim de biraz bu, ülkede her şey evlenme üstüne kurulmuş 🤭

O zaman planlayıp yapsaymış çocuk, bakacağı bırakacağı kimse yoksa veya madden uygun değilse yapmasaymış çocuk. Bunların bedelini diğer memurlar ödüyor, aman onun çocuğu var aman eş durumu zart zurt e bekarın suçu ne, neden başkasının çocuğunu düşünmek zorunda ki. Benim derdim de biraz bu, ülkede her şey evlenme üstüne kurulmuş 🤭
evlenmeyen kadının adının evde kalmış olduğu avrupa ülkesi var mı acaba :kızgın:

Yani okurken içim acıdı. Ben branş öğretmeniyim. Öğrencilerim koca koca lise öğrencileri de onlara kıyamıyorum siz nasıl bir ay maaş almak için el kadar çocukların öğretmen değişikliğine, eğitimlerinin aksamasına razı gelebiliyorsunuz? Sınıf öğretmenisiniz en iyi sizin bilmeniz gerekir ilkokul çocuğu icin öğretmenin ne demek olduğunu. Ücretsiz izin alacaksanız baştan alın bir ay çoluk çocuğu oyalayalıp sonra okulu da çocukları da ortada bırakmayın. Bir de rahat olacak uzaktan yaptığı dönemde 4. Sınıf alacak.

müdür durumdan hoşlanmadığını dile getirince de şok olacak :) ne güzel baş tacı öğretmenlerimiz var ama. Yazıkgünah ya.

Daha da kotusu var. Cocugum var diye az ders alan ya da bos gun isteyen ogretmen okul cikisi vr haftasonu kurs aciyor. Cunku onun ek ders ucreti iki kati. Bunlari gordukce cidden cildiriyorum.

Komiknick Komiknick baştan karar verip ona göre hareket etmeniz gerekirdi hocam. Okulların durumuyla ilgili öngörüde bulunup tercihinizi yapmalısınız ne çıkarsa bahtınıza...Müdüre okullar açılırsa izne ayrılırım, uzaktan olursa devam ederim demeniz etik olmamış. Müdür sizin amiriniz ve sizi hiç tanımıyor. bu fikrinizi ancak arkadaşınıza falan açabilirdiniz. Neye şok oldunuz yani müdür de sizin cümleleriniz karşısında şok olmuştur emin olun böyle açık açık da söylenmez ki...

gerçekten sivrilmemeye çalışan birinin kimseye söyleyeceği bir söz değil, arkadaşım bana söylese bile onu en ağır sözlerle kınarım valla. değil ki mudure.

Bircok dogum iznine ayrilmis öğretmen pandemi var uzaktan egitim diye iznini bozdurdu.
Yine yanlış bir Karamela önermesi. 😁 Pandemi başlar başlamaz bu tarz girişimde bulunan öğretmenler olduğu için Milli Eğitim Bakanlığı okullara direkt yazı gönderdi, doğum iznine ayrılmış öğretmenlerin başlangıcı yapılmayacak diye. Ve yapılmadı.

gerçekten sivrilmemeye çalışan birinin kimseye söyleyeceği bir söz değil, arkadaşım bana söylese bile onu en ağır sözlerle kınarım valla. değil ki mudure.
konu sahibi işini düzgün yapmayacaksa 72 yaşındaki annem ben gönüllü yaparım bastonumla bile giderim okula :halay: :halay: para da istemem diyor

Bi de sırf bu mantıkla maaş almak için izin bozduran, yok iznini almayıp maaşa devam edip okul açılınca izne geçenler işe gidememe bahanesi olan kıymetli çocuklarına haram yedirdiklerinin de farkında mı acaba? Ya yemin ediyorum ben böyle meslektaşlarımdan utanıyorum. Sonra öğretmenler linçlenince kutsal meslek diye ağlamaya gelince en ön safta yer alırsınız. Yazıklar olsun ya

Branşçıyım. Yaptığınızı etik bulmuyorum. Çocuğum olsa böyle bir öğretmeni olmasını istemezdim. Öğrenciler size alışacak sonra başka öğretmen gelecek hadi sil baştan eksikleri anlayana kadar haftalar geçecek..
Ve daha hiç karşılaşmadığınız idarecinizle böyle bir konuda yüz yüze gelmeniz eksi puan sizin için.Hepimizin borcu derdi var ama o çocukların temel eğitimi sizlerin elinde. Sonra lisede çarpım tablosu bile bilmeyenlerle biz uğraşıyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X