Okullarda korona tedbirsizliği

Mesela tuvalet temizliğinden şikayetçisiniz de tuvaletler neden pis

Sonuçta öğretmen tuvaleti, orayı sadece öğretmenler kullanıyor yani hepsi yetişkin temiz kullanılmalı ki temiz olsun

Zaten her ders temizlenmiyor mu bu tuvalet, ekstrası nasıl olur

Herkes etrafı ellemez tuvaleti de temiz kullanırsa tuvalet temiz kalır lakin elim kirlenmesin diye sifonu çekmez kapıyı tekme ile açarsa kirlenir

Lakin ortak bilgisayardan vs bu kadar çekiniyorsunuz da yemek için evden sandviç mi götürüyorsunuz

İki hafta sonra 20 kişi olacak sınıflarda bu nedenle endişelerinizi dizginleyip şahsi tedbirlere devam etmek dışında tavsiye veremiyoruz

Temassız giriş kartı uygulaması olacak dediler bizim okulda mesela

Ama bence oraya parmağın değmesi değil sorun zaten yıkarsın elini binaya girince de öndeki ve arkadaki arasındaki mesafeyi korumak

Benim çalıştığım devlet okulunda dezenfektan adı altında sadece çamaşır suyu var. Ama bilin bakalım ne yok? Temizlik çalışanı! En azından okulun internet altyapısı yeterli değil de bu sayede uzaktan eğitimi evden veriyoruz. Canımızı öyle koruyoruz. Olur da okula başlarsak da artık teslim olacağım ben direnmenin bi anlamı yok çünkü.

ben okulun dört gözle acılmasını bekleyenlerdendim.. öyleydim diyorum cünkü gecen hafta bilen bilir, lise sorumluluk sınavları vardı, ögrenciler sürekli uyarıldı maskeni tak yavrum. Arkadasıyla kol kola geziyor, mesafe diyoruz hocam bize bir sey olmaz, hocam giriste ateşimize baktılar ya, hocam biz zaten mahallede de hep birlikteyiz.. lgs sınavında da böylelerdi, bizim bölgeye has bir durum mu bilemedim cocukların umrunda değil..yani bir de bunlar lise ya da 8. sınıf büyük cocuklar.. ilkokul cocukları nasıl yapacak bilemiyorum, cok endiselendim..
bir de bizim sınıflar 50 kisiye yakın mevcutlar, sabah lise ögleden sonra ortaokul.. hakkımızda hayırlısı..

Son düzenleme:
ilkokul cocukları nasıl yapacak bilemiyorum, cok endiselendim..
Ben söyleyeyim zaten ne maske ne mesafe kolluyorlardı yine öyle devam edecekler. Aynen dedikleri gibi de zaten sokakta mahallede hep dip dibeler. Sınıfta öğretmen zoruyla takmak zorunda kalacaklar ama eminim gün içinde bir yerlerde maskeleri düşecek, kaybolacak, arkadaşları şaka yapacak filan.

Ben korktum, maske ve siperlik aşırı bunalttı , insanlar iki kati daha ugrastirdi , is arkadaslari gezmekten geri kalmadi, laftan anlayan yok dgru düzgün baktım psikolojim nanay bıraktım işi. Birakmasam isime cok yarardi dogum parasi vs de alirdim ama napalim onlar onlem almiyorsa kendimi kötü hissediyorsam ve psikolojimi etkiliyorsa yapacak bir sey yoktu. Tercih bizim. Ya alışırız ya birakiriz.

Mevzu bir yerlerin daha tehlikeli olmasi vs degil oyle olsa saglik sektorunde kimse kalmazdi. Mevzu insanlarin kurallara uymayıp , olayi onemsememesi, gerekli onlemi almamasi ve karsidaki kisininde stresle basa cikma ,ise devam etme ısrarı ve korkusunu kontrol etme ve iş isteği

Mevzu bir yerlerin daha tehlikeli olmasi vs degil oyle olsa saglik sektorunde kimse kalmazdi. Mevzu insanlarin kurallara uymayıp , olayi onemsememesi, gerekli onlemi almamasi ve karsidaki kisininde stresle basa cikma ,ise devam etme ısrarı ve korkusunu kontrol etme ve iş isteği
Saglik sektorunde herkes patir patir istifa ediyo

Markete gidiyoruz kasiyere söylemesem maskeyi indirmeye devam edecek.
Kpssye girdim bugün, kızın bir tanesi arkamda öksürdü ciddi anlamda rahatsız kaldım ya hastaysa da sınava yakın riske atmayım diye test yaptırmadıysa. Üniversitenin bahçesi dipdibe insanlarla dolu. Hasta olursun hastaneye gidersin adam yere covid servisinden çıkıp yere tükürür. Hasta olduğu halde işe gider. Daha neler neler.

Biz başından beri iç içeyiz bu virüsle durun bakalım siz daha yeni başlıyorsunuz. Yanınızda alkollü el dezenfektanı bulundurun sık sıkelinizi dezenfekte edin ve ağzınıza burnunuza gözünüze dokunmamaya dikkat edin. N95 maske takabilirsiniz koruyuculuğu cerrahi maskeyle göre çok yüksek. Tabi uzun süre bu maskeyle durmak bunaltır o yüzden mesafeyi koruyamadığın zamanlarda takabilirsiniz. Odanızı sürekli havalandırabilrsiniz. Maalesef bu süreç ne kadar süreceği belli olmadığı için alışmak uyum sağlamak zorundasınız. Bir garsonda risk altında çalışıyor bir fabrika işçisi de ve daha birsürü insan para kazanmak kolay değil risk altında çalışan tek kişi de siz değilsiniz. Yine de bu stresle baş edemiyorsanız istifa edebilirsiniz arkadaşın dediği gibi.

Bu konulara hep aynı şeyi yazıyorum.
Eşim toplu taşımayla işe gidiyor, avm de çalışıyor.
4 yaşında oğlum ve 13 günlük kızım var.
Pandeminin en başından beri hamileydim,bu süreçte hep hastanelere de gittim.

Yani Allaha emanetiz tamamen.
Kendi tedbirimizi alıp,sürece teslim olmaktan başka yapacak bişey var mı, malesef yok...

benim pilates hocam da bir okulda pe öğretmeni kadın corona oldu 15 gun gelme dediler diğer öğretmenler okulda ve iki kisi daha agır grip geciriyormus kac kere aradılar aile hekimini konu hakkında ama ne gelip test yapıldı ne de onlar hastanaye gittiklerinde yapıldı, temaslı olmalarına ragmen, ilgilenen yok kendi haline bırakıldı herkes hicbir yetkili kurumdan aramıyorlar ya da ilgilenmiyorlar yani

benim pilates hocam da bir okulda pe öğretmeni kadın corona oldu 15 gun gelme dediler diğer öğretmenler okulda ve iki kisi daha agır grip geciriyormus kac kere aradılar aile hekimini konu hakkında ama ne gelip test yapıldı ne de onlar hastanaye gittiklerinde yapıldı, temaslı olmalarına ragmen, ilgilenen yok kendi haline bırakıldı herkes hicbir yetkili kurumdan aramıyorlar ya da ilgilenmiyorlar yani
Paran varsa gider özelde yaptirirsin, yoksa kimse suratina bakmaza dönücek bu hastalik sonunda

Ben söyleyeyim zaten ne maske ne mesafe kolluyorlardı yine öyle devam edecekler. Aynen dedikleri gibi de zaten sokakta mahallede hep dip dibeler. Sınıfta öğretmen zoruyla takmak zorunda kalacaklar ama eminim gün içinde bir yerlerde maskeleri düşecek, kaybolacak, arkadaşları şaka yapacak filan.
Şu an en küçük grup olarak 8. Sınıflar var okulumuzda büyük bi sınıfta mesafeli oturtuyoruz ve maskeleri taktiriyoruz camlar açık fakat beş dakika sonra çıkartıyorlar. Hocam çok zorlanıyorum diyolar zaten tenefüste ic içeler her gördüğümüzde uyarıyoruz fakat yine devam ediyolar. Bu çocuklar içinde maalesef ki çok zod bi süreç

Kesinlikle aslında belirtmek istediğim şey tamda buydu. Çok zor günler geçirdik geçiyoruz ekranlarda da devamlı daha kötü olucak haberleri geliyor. Psikolojik olarakta sağlıklı kalmak gerekiyor. Sanırım ben o noktada endişelerim giderek artıyor

Mesela tuvalet temizliğinden şikayetçisiniz de tuvaletler neden pis

Sonuçta öğretmen tuvaleti, orayı sadece öğretmenler kullanıyor yani hepsi yetişkin temiz kullanılmalı ki temiz olsun

Zaten her ders temizlenmiyor mu bu tuvalet, ekstrası nasıl olur

Herkes etrafı ellemez tuvaleti de temiz kullanırsa tuvalet temiz kalır lakin elim kirlenmesin diye sifonu çekmez kapıyı tekme ile açarsa kirlenir

Lakin ortak bilgisayardan vs bu kadar çekiniyorsunuz da yemek için evden sandviç mi götürüyorsunuz

İki hafta sonra 20 kişi olacak sınıflarda bu nedenle endişelerinizi dizginleyip şahsi tedbirlere devam etmek dışında tavsiye veremiyoruz

Temassız giriş kartı uygulaması olacak dediler bizim okulda mesela

Ama bence oraya parmağın değmesi değil sorun zaten yıkarsın elini binaya girince de öndeki ve arkadaki arasındaki mesafeyi korumak
Haklısınız hijyen konusunda okul yetersiz aslında. Ben kendimce dezenfektanlı ıslak mendille silip heryeri peçeteler seriyorum. Kapıyı orayı burayı peçeteyle açıyorum zaten. Herkes her olayı aynı tepkiyi veremeyebiliyor. Sanırım ben endişe seviyemi kontrol altına alamıyorum. Haberler duyduklarımız beni bu noktada çok sarstı. Psikolojik olarakta zor zamanlar herkes için. Ve dikkat etmeyen insanları gördükçe daha da endişeleniyorum. Umarım bu zor zamanlar bi an önce geçer

X