Okullarda korona tedbirsizliği

Germanteacher

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2020
172
179
29
Herkese merhabalar ben özel okulda çalışıyorum. Haftanın beş günü gidiyorum ve uzaktan eğitim yapıyoruz. 8. Sınıflarımız ve 12. Sınıflarımız okulda yüz yüze eğitimdeler. Bu zor dönemde güzel bi sistem kurduk derslerimiz güzel gidiyor. Her sinifa bilgisayar koyuldu. Örnek vereyim 10a sınıfına gireceksek o sınıfa giriliyo. Ortak bilgisayarlar yani. Benim yabanci dil oldugu icin materyallerim cok fazla o yuzden bos bi sinif vardi ayarladim kendime orda kendi bilgisayarimdan ders veriyorum. Benim asıl derdim okulda önlem alıyoruz diye üç beş yere dezenfektan koyuldu. Onun haricinde önlem alındığını hiç bi şekilde düşünmüyorum. Bu dönem için ekstra tuvaletler falan temizlenmesi gerekiyor ama yapılmıyor. Şimdi bi öğretmen arkadaşımız uçakla düğüne gidiyor. Gidebilir özel hayat tabi. Ama döndüğünde bi önlem aldınız mı diye sordum. Maalesef ki hiç bi önlem yok. Biz yüz yüze eğitimde veriyoruz okulda öğrenciler var daha dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda endişeli biriyim. Şimdide giriş çıkışlarda parmak okutma sisteminde parmak okutacakmışız. Bu dönemde bu olur mu hocam dedim. Elini dezenfekte edip parmak basabilirsin deniliyo. Bu konuda endişeli biri olarak hiç bi şekilde okula gitmek istemiyorum. Artık bu hastalık konusunda kendi halimize bırakılmış durumdayız. Dikkat edenlerle etmeyenler olarak maalesef ki bi aradayız. Bu da benim derdim. Napıcagimi bilmiyorum 😓

Herkese merhabalar ben özel okulda çalışıyorum. Haftanın beş günü gidiyorum ve uzaktan eğitim yapıyoruz. 8. Sınıflarımız ve 12. Sınıflarımız okulda yüz yüze eğitimdeler. Bu zor dönemde güzel bi sistem kurduk derslerimiz güzel gidiyor. Her sinifa bilgisayar koyuldu. Örnek vereyim 10a sınıfına gireceksek o sınıfa giriliyo. Ortak bilgisayarlar yani. Benim yabanci dil oldugu icin materyallerim cok fazla o yuzden bos bi sinif vardi ayarladim kendime orda kendi bilgisayarimdan ders veriyorum. Benim asıl derdim okulda önlem alıyoruz diye üç beş yere dezenfektan koyuldu. Onun haricinde önlem alındığını hiç bi şekilde düşünmüyorum. Bu dönem için ekstra tuvaletler falan temizlenmesi gerekiyor ama yapılmıyor. Şimdi bi öğretmen arkadaşımız uçakla düğüne gidiyor. Gidebilir özel hayat tabi. Ama döndüğünde bi önlem aldınız mı diye sordum. Maalesef ki hiç bi önlem yok. Biz yüz yüze eğitimde veriyoruz okulda öğrenciler var daha dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda endişeli biriyim. Şimdide giriş çıkışlarda parmak okutma sisteminde parmak okutacakmışız. Bu dönemde bu olur mu hocam dedim. Elini dezenfekte edip parmak basabilirsin deniliyo. Bu konuda endişeli biri olarak hiç bi şekilde okula gitmek istemiyorum. Artık bu hastalık konusunda kendi halimize bırakılmış durumdayız. Dikkat edenlerle etmeyenler olarak maalesef ki bi aradayız. Bu da benim derdim. Napıcagimi bilmiyorum 😓
İstemesem de bu süreci kabulleniyorum artık. Herkes aynı özeni göstermiyor. Göstermeyecek. Herkesin beynine hijyen ve mesafe kurallarını yüklesek keşke ama olmuyor. Ben de devlet okulundayım. Çalıştığım okulda herkes çok dikkatlı ama okuldan çıkınca kim ne yapıyor bilmiyoruz. Haliyle bir araya geldiğimizde virüs getirenler olacak mı? Olacak. Bunun da önüne geçmek mümkün değil.

İstemesem de bu süreci kabulleniyorum artık. Herkes aynı özeni göstermiyor. Göstermeyecek. Herkesin beynine hijyen ve mesafe kurallarını yüklesek keşke ama olmuyor. Ben de devlet okulundayım. Çalıştığım okulda herkes çok dikkatlı ama okuldan çıkınca kim ne yapıyor bilmiyoruz. Haliyle bir araya geldiğimizde virüs getirenler olacak mı? Olacak. Bunun da önüne geçmek mümkün değil.
Haklısınız aslında illaki olacak bunun farkındayım. Benim sıkıntım sanırım önlem olmaması göz göre göre olması. Yoksa hepimizden gelebilir. Birazda bu konuda şahsım adına fazla titiz davranıyorum.

Hocam herkesi, her şeyi kontrol altına alamayız.
Kendi tedbirimizi kendimiz alacağız.
Ben özel bir anaokulunda müdürüm.
Tüm tedbirleri aldık, uygulamada da sıkı takip ediyoruz.
Öğretmen, personel ve veliye sürekli uyarı ve hatırlatmada bulunuyoruz.
Bununla birlikte mesai saati dışında kimin, nereye gittiğini, tedbir alıp almadığını kontrol altında tutmamız mümkün değil.
Örneğin kendi okulumda idari kattaki wc'yi ben ve asistanım dışında kullanan yok.
Saat başı wc kontrol edilip gerekli temizlik yapılıyor ve takip formuna işaretleniyor.
Buna rağmen ben kapı kolunu peçete ile tutup açıyorum.
Klozete oturmadan dezenfektanlı ıslak mendille oturma yerini siliyorum.
Yetmiyor kağıt havlu serip, ellerimi yıkayıp ondan sonra ihtiyacımı görüyorum.
Anlayacağınız alt tarafı bir wc ihtiyacı 6-8 dk sürüyor.
Yapacak bir şey yok.
Önlemimizi alıp tedbir bizden takdir Allah'tan diyeceğiz.

Parmak okutma yerine kimlik getirmeliler
Ztn bu yayinlanan genelgelerde geciyor. Yaptiklari sey yasak
Onun disindakilere ben alistim
Dunya durmuyor devam ediyor. Herkes ilk tedbirsizlikte hasta olmuyor. Artik alismamiz gerekiyor galiba yoksa hersey bittiginde bizler ruh sagligimizi kaybedicez

sayın hocam olan durum gerçekten üzüntü verici. özellikle wc temizliği. bence siz fısfıslı şişeye dezenfektanı doldurun ve tuvaleti kullanmadan kapı, klozet temizleyin peçetenizi de kendiniz alın götürün en azından bir nebze rahatlarsınız. sınıfınızı sık sık havalandırın, çocuklara da örnek olması adına kolonya veya dezenfektan kullanın sınıfta, fısfıslı şişelerde. eminim bir kaç kişi de olsa özenme durumuyla yavaş yavaş onlar da yapar.

Bu ara daha tedbirli diye özel okullara yönelen çok oldu ama bende durumun kağıt üstündeki gibi gitmeyeceğini düşünüyordum.

Bazi seylerin onune gecilemez ki. Hassasiyetinizi anliyorum,keske herkes ayni duyarlilikta olsa elbette. Benim oglum anaokuluna gidiyor,ozel bir kurum. Eskiden bahceye girmemiz serbestti,simdi yasak. Kaldirimda cocugu teslim ediyoruz,iceri goturup ustunu degistiriyorlar,eller yuzler yikaniyor. Ama bunlar yapilirken cocuga bir gorevli eslik ediyor mesela o kisi dun aksam bir dugune gittiyse ben ne yapabilirim veya okul idaresi ne yapabilir ki? Ya da yemek yapan hanim belki koronali nereden bileyim? Ogretmenimiz kendi cocugunu da getiriyor belki o cocuga yazin babaannesi bakti o virusluydu bilemem ki.Herkes alabildigi kadar onlemi alip sonrasini sansa birakiyor napsinlar.

Allah coluk cocugumuzu,ogretmenlerimizi,idarecilerimizi korusun.

Hocam herkesi, her şeyi kontrol altına alamayız.
Kendi tedbirimizi kendimiz alacağız.
Ben özel bir anaokulunda müdürüm.
Tüm tedbirleri aldık, uygulamada da sıkı takip ediyoruz.
Öğretmen, personel ve veliye sürekli uyarı ve hatırlatmada bulunuyoruz.
Bununla birlikte mesai saati dışında kimin, nereye gittiğini, tedbir alıp almadığını kontrol altında tutmamız mümkün değil.
Örneğin kendi okulumda idari kattaki wc'yi ben ve asistanım dışında kullanan yok.
Saat başı wc kontrol edilip gerekli temizlik yapılıyor ve takip formuna işaretleniyor.
Buna rağmen ben kapı kolunu peçete ile tutup açıyorum.
Klozete oturmadan dezenfektanlı ıslak mendille oturma yerini siliyorum.
Yetmiyor kağıt havlu serip, ellerimi yıkayıp ondan sonra ihtiyacımı görüyorum.
Anlayacağınız alt tarafı bir wc ihtiyacı 6-8 dk sürüyor.
Yapacak bir şey yok.
Önlemimizi alıp tedbir bizden takdir Allah'tan diyeceğiz.
Haklisiniz hocam dediginiz gibi alt tarafı tuvalet ihtiyacı benimde dezenfektanlı ıslak mendiller peçeteler havada ucusuyo. Işte ben önlemlerimi alırken başkalarının almaması aynı ortamda olmak elden bir şey gelmiyor. Hatta tuvalete ıslak mendille giriyorum diye bana tuhaf bakiyolar 😂

sayın hocam olan durum gerçekten üzüntü verici. özellikle wc temizliği. bence siz fısfıslı şişeye dezenfektanı doldurun ve tuvaleti kullanmadan kapı, klozet temizleyin peçetenizi de kendiniz alın götürün en azından bir nebze rahatlarsınız. sınıfınızı sık sık havalandırın, çocuklara da örnek olması adına kolonya veya dezenfektan kullanın sınıfta, fısfıslı şişelerde. eminim bir kaç kişi de olsa özenme durumuyla yavaş yavaş onlar da yapar.
Dediginiz gibi tuvalete giderken dezenfektanlı ıslak mendiller jellerle giriyorum. Tuhaf bakışlara maruz kalmıyo değilim 😅 online derslerde de özel bilgisayarımı kullanıyorum umarım bi an önce biter süreç yoksa kafayı yiyeceğiz sanırım

Devlet okullarinda bu kadari bile yok. Bi dezenfektan konulmus hizmetli personel yok temizlik yapacak. Okullar acilacak ama hangi imkanlarla acilacak bilmiyorum. Okul idarelerine adam akilli odenek bile verilmiyor zor biter virus biraz.

Durumu kabullenmek gerek.her gün 30 kişinin dip dibe çalıştığı yerdeyim.ve sağlık personeliyim.25 kişi aynı odada giyiniyoruz maskelerimiz bile sınırlı.dua etmekten başka çaremiz yok gibi.
Şartlar sizin için daha da zor. Emeğinize sağlık kocelee. Allah ilk önce size sonra hepimizin yardımcısı olsun

Devlet okullarinda bu kadari bile yok. Bi dezenfektan konulmus hizmetli personel yok temizlik yapacak. Okullar acilacak ama hangi imkanlarla acilacak bilmiyorum. Okul idarelerine adam akilli odenek bile verilmiyor zor biter virus biraz.
Sözde herşeye hazırlık yapıldı ama uygulamada pek soylenildigi gibi olmuyor maalesef.
Çok haklısınız konuya gelen cevaplardan sonra daha neler varmış ve vardır da daha.

X