Ölse Bir Yudum Su Vermem diyecek duruma geldim

hayatını onların ayaklarına sermiyor gerekmedikçe görüşmüyor aramadıkları sürece aramıyor ki evlendi kıymeti bindi çiçeği solunca bile ne alaka erkek kardeşe çiçeğim soldu diye mesaj atıyor ama herkesin hakkını veremiyor işte.
Bu mesajı siz niye ve nasıl biliyorsunuz? Kocanız koşa koşa gelip bak ablam ne yazdı çiçeği solmuş mu dedi yoksa siz mi mesajlarını okuyorsunuz?

işte bunu yapamıyorum evet gitmiyorum gelmiyorlar adlarını geçirmiyorum şeytan diyorum :) eniştesi ile ortak ek ticarete girdi ablası whatsappta filan engelli ama mesajdan konuşuyor o aradığında balkona kaçıyor deliriyorum onunla nasıl konuşursun diye o raddeye gelemiyorum işte ben ne yaparsa yapsın diyemiyorum çünkü onlara bu haddi veren eşim. Eşim de ben mi dedirtiyorum ağızlarını mı tutayım diyor tutma tutturmasını bil diyorum, yok
Hala ortak iş diyorsunuz, neredeyse gırtlak gırtlağa gelmişsiniz ve eşiniz ablasının eşiyle ortak iş yapıyor. Bu kocayla sizin evliliğiniz gram ilerlemez düzelmez. Ne yaparsa yapsın niye diyemiyorsunuz, abla kardeş demek böyle yuvarlanıp gidiyorlar. Onunla nasıl konuşursun deme hakkınız yok. Sizi mecbur etmediği sürece bırakın ne konuşurlarsa konuşsunlar. Belli ki eşiniz herkese "sen de haklısın" ı oynuyor. Ya bu deveyi güdeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz. Bir noktadan sonra eşiniz ailesine değil size eeh yeter be diyecek.

Hala ortak iş diyorsunuz, neredeyse gırtlak gırtlağa gelmişsiniz ve eşiniz ablasının eşiyle ortak iş yapıyor. Bu kocayla sizin evliliğiniz gram ilerlemez düzelmez. Ne yaparsa yapsın niye diyemiyorsunuz, abla kardeş demek böyle yuvarlanıp gidiyorlar. Onunla nasıl konuşursun deme hakkınız yok. Sizi mecbur etmediği sürece bırakın ne konuşurlarsa konuşsunlar. Belli ki eşiniz herkese "sen de haklısın" ı oynuyor. Ya bu deveyi güdeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz. Bir noktadan sonra eşiniz ailesine değil size eeh yeter be diyecek.
İş konusunda haklı ama, karısı bacısı birbirini yiyo diye adamlar iş yapmasın mı? Ne münasebet.😀 Ha evet aralarındaki mevzunun bu hale gelmesi konu sahibinin kocasının gevşekliği ama işin ucunda iş mevzusu olunca işi yapanlar kimseye sormaz haklılar da.

öncelikle evet ne yaparsan yap aman konuşursan konuş diyemiyorum benim sorunum bu. Eşim herkese sen haklısın demiyor aksine herkese eşim haklı diyor. Sadece tepki büyük olmalı diye düşünüyorum. İki yanaşmalarına yumuşamamalı. İş konusuna gelince şartlarımı sundum ablası asla karışmayacak her şey noter huzurunda olacak gibi kurallarım oldu

Bu mesajı siz niye ve nasıl biliyorsunuz? Kocanız koşa koşa gelip bak ablam ne yazdı çiçeği solmuş mu dedi yoksa siz mi mesajlarını okuyorsunuz?
bu zamana kadar 3 kere eşimin telefonunda ablası ile mesajları okudum üçünde de kavga etmemizi gerektirecek şeyler çıktı. Benim hakkımda yazdıklarını da gizlice okuyarak gördüm

Adam sizin kök ailesine üye olacağınız günün hayali ile yanıp tutuşuyor siz bunu görmüyorsunuz. Umutları tükenmeye durduğunda yine gelin.
Herkes kök ailesinin üyesi olmasını ister eşinin. Ben de siz de eşiniz de eşim de. Ama bunun olmayacağını eşim biliyor ve hiç de zorlamıyor. Ailesi gibi olmadığım için mutlu olduğunu çok zorlarsam itiraf ediyor. Anne babama saygı duy bayramda seyranda gör gönülleri olsun anne baba de ki söyleyecek lafları olmasın der (demiyorum). Ablalarım ile o ikisi görünce selam ver yeter he baktın onlar vermediler mi sen de verme gibi söyler

Kızlar eşim eve gelmeden yazmak istemem bir de cümlelerden aratıp de Google'de çıkmak istemediğimden çünkü bunları yapabilecek kapasitede ablaları buradan da keşfedilmek istemediğim için kısa tutmak isteyip ama ne var bunda demeyin diye de biraz açıklamak istedim ondan karışık olmuş yazım kusura bakmayın :)
Görüşmüyorum bayramda kandilde ailesinin evinde denk gelmediğimiz sürece o üstüme saldırma durumu eşime yalandan biz iyiyiz numarası yaptıkları zaman babasıgilin evde oldu. Eşim duygusal civciv değil aslında sert de sayılır dışarıdan hele ciddidir baya o kına olayı ailesi yüzünden resti çekip ailemin ayrılığı desteklediği noktaydı. Benim derdim zorla görüştürmesi değil ben görüşmüyorum eşim görüşüyor ama buna rağmen dilleri durmuyor ailesinin ve bunları yapan kişilerle eşimin sen benim karıma böyle dediğin sürece görüşmüyorum seninle diyememesi

Kusura bakıyoruz maalesef ne sebeple olursa olsun anlaşılmaz saçmasapan bir yazı yazmışsınız. Siz beklentinizi değiştirin bence. Eşiniz neden öz annesiyle babasıyla ablasıyla sizin için görüşmesin? Bu beklenti bana çok saçma ve hadsizce geliyor. 1 senedir evlisiniz yahu, doğduğundan beri hayatında olan insanları neden silsin sizin için? Siz eşinizin ailesiyle görüşmek mecburiyetinde değilsiniz. Eşiniz denge kuramamış orada yüzde yüz hatalı ama eşinizin ailesiyle konuşup görüşmesi sizi ilgilendiren bir durum değil. Buna karışıma haddiniz yok. Eşiniz size laf mı taşıyor görüşmüyorsanız hakkınızda söylediklerini nerden biliyorsunuz? Şimdi okudum siz eşinizin telefonunu karıştırıyormuşsunuz. Kendi kendinize olay çıkartmak hoşunuza gidiyor demek ki başka açıklaması yok bu yaptığınız hareketin

Son düzenleme:
Herkes kök ailesinin üyesi olmasını ister eşinin. Ben de siz de eşiniz de eşim de. Ama bunun olmayacağını eşim biliyor ve hiç de zorlamıyor. Ailesi gibi olmadığım için mutlu olduğunu çok zorlarsam itiraf ediyor. Anne babama saygı duy bayramda seyranda gör gönülleri olsun anne baba de ki söyleyecek lafları olmasın der (demiyorum). Ablalarım ile o ikisi görünce selam ver yeter he baktın onlar vermediler mi sen de verme gibi söyler
Öyle bir şey yok. Çekirdek aile bilincine ulaşamamış, ayrı aile kurduğunu idrak edememiş olan biri eşini kök ailesine monte etme hayalleri kurar. Evet, yorucu, takıntılı, ruh hastası biri olmadığınız için size şükür etmesini anlayabiliyorum, bi zahmet zaten. Siz eşinizin makul sayılabilecek taleplerini (asgari mesafe, meraba meraba tarzı, bayramdan bayrama) kabul etmeme sebebiniz en başta eşinize güvenemediğiniz için. Biliyorsunuz ki elinizi verseniz kolunuz gidecek, biliyorsunuz ki eşiniz aranızdaki o dengeyi koruyamaz. Kriz anında istemediğiniz bir tavırla karşılaşmaktan korkuyorsunuz.

Evliliklerin ilk bir iki senesi zor oluyor. Uzun uzun aciklayarak yazmak lazim ama benim enerjim yok. Sizin terapist pek iyi gelmedi kulagima. Bu hislerinizi simdiye kadar halletmis olmasi gerekirdi.

Neyse.. cicege buluta bakip mutlu olan kiza geri donun. Bu disardan sizin iliskinize karismak isteyenlere izin vermeyin. Tabi bu ruhsal bir izin vermemek olacak. Fiziksel olarak, atilan mesajlari, telefonlari falan susturamayacaksiniz. Ama demek istedigim her soylenen lafi cok ciddiye almamaniz. Kendi esinizden memnunsaniz, ailesini bosverin. Cok gorusmeyin. Size bir laf edildigini duydugunuzda sinirlenmek yerine (sizi ofkelendirmek icin soyluyorlar zaten. Onlari sevindirirsiniz sinirlenip, kocanizla kavga etseniz) umursamayin. Yorum dahi yapmayin. Tepkisizliginize onlar kudursun. Siz yine “neyse “ diyip konuyu degistirin. Yuz yuzd gelmeyin. Kocaniza ailesini kotulemeyin. Siz kotuledikce o onlari savunmak icin hepten araniz acilir. Onlar yokmus gibi davranin. Kendilerini hatirlarmaya calistiklarinda da sallamayin

Merhaba kızlar,

Ara ara okuduğum konular vardı geçen gün benimle aynı kıvama gelmiş kişileri görünce üye olup yazmak istedim. Daha yeni evliyim 1 sene olmadı. Uzun bir sevgililik sonrası 2 yıl nişanlılık dedik ve evlendik mesleklerimi elimize alıp oturtunca. Bana resmiyete dökülmeden aile içine girmek tanımak yanlış geldiği için hep geri durdum hala doğrusu böyle derim sanırım ama hata yaptım. Eşim tek erkek ablaları var ve çok fena 2 tanesi var hele bir tanesi psikolojisi bozuk ve benimkini de bozdu. Evlenmeden önce tutturdu ben çilekperisi ile tanışacağım iyi mesajlaştık ettik canım cicim hayatım ama sonra ben seni seversem babam sever ben seni istersem kardeşim ister herkes bana hayran herkes benim dediğimi yapar. (yok öyle bir dünya ama işte sallıyor o zamanda inanmıyordum.) neyse biz sorunlar yaşadık istemenin ertesi pandemiyi söyler gibi biz geldiğimize pişman olduk da dedi. Eşim 1 sene konuşmadı sevgililikte de ablası ile bana yaptıklarından konuşmadığı oldu. 2 tanesi birbirini gazlıyor benim dilim de değmedi bunlara görüşmedim etmedim mezuniyette babası hariç ablaları annesi ile görüştüm korkunç bir gündü. Eşimin ilk ve tek sevgilisiyim ben öğretmenim ablasının sınavlarına eşim vasıtası ile yardım da ettim bu diğer ablası biliyor döndü bana sen hangisiydin dedi. Böyle iğrenç şeyler... Kınada ailesinden kaynaklı sorun yaşadık eşim ağlayıp edince ailesi evlendiğimiz zaman bana yaklaştılar filan eşim de evlenince ablalarım oldu boğaz boğaza geldiği ablaları ile. Ben babasıyla nasıl şakalaşırım ben nasıl dobra konuşurmuşum diye bir gün ablası dolup üzerime yürüdü eşim sonra gizli gizli ablasıyla barıştı konuştu. Çok büyük kavgalar ettik vs babası kızı üzerime yürüdü bağırdı çağırdı rezil etti aman ailene söyleme dedi sonra bana cezayı kesti. Çok detay var kısa tutmak istiyorum en son eşimin telefonunda ablası annesini ben ağlatmadığım halde bunu eşim ve büyük ablaları biliyor ama o iki şeytan birbirini gazlıyor eşime mesaj atmış adamlığına erkekliğine laf etmiş beni nasıl yanında tutarmış kedi gibiymiş ben ne dersem oymuş adam mıymış vs vs yazmış. Eşimle sürekli ailesi yüzünden kavga ediyoruz durduk yere numaramı siliyor annesi babası ablaları ayrı dert. Sevmesine seviyor eşim evet ama ben bu aile ile görüşüp etmiyorum anne baba bile demiyorum ama sorunları bitmiyor. 2 tane ablası ama o üzerime yürüyen mesajları atan şeytan ölse su vermem psikoloğa gidiyorum ama etkisini göremedim. Onun eşi asıl ondan izinsiz nefes alamaz adam ailesi ile tatile gidemiyor bunlarla gidiyor karısının ailesi ile. Bayramlarda bunların ailesinde adamı asimile etmişler ben öyle değilim diye deliriyorlar. Her gün intikam duygusu var içimde oysa ben çiçeğe buluta bakarak mutlu olan insanım ya da insandım ailemle dostlarımla işimle mutluyum ama eşimin ailesi sebebiyle eşimden de uzaklaştım artık ki yeni evliyim. Eşim görüşüp etmiyorsun ya diyor olmuyor eşim ağızlarının payını veriyor 2 gün sonra hop aynılar o imkan veriyor neymiş pusuda bekliyormuş eee biz de milletin ilişkisine sayalım biz de pişman edelim evime gelip de kavga çıkardılar rezillik üstüne rezillik sürekli kafamda boşanmak var ama cesaret edemiyorum 8 senelik ilişki. Gece uykudan uyanıp saçlarımı kurutuyor ayaklarımı ısıtıyor seviyor ama ailesi yüzün den aşırı şiddetli geçiyor kavgalarımız. O sinirli ee artık ben de sinirli biriyim iftar sonrası sırf ailesi yüzünden kavga etmemek için uyuyorum. Psikolog bile ablası senin inadına eşini sürekli arayıp mesaj atıyor dedi o kadar ayrıntı var yani. Boşanmak mı ben bu deveyi güdemiyorum gücüm kalmadı ailesinden nefret ediyorum babasını annesini de sevmiyorum tamam onlarla görüşsün ama adamda istikrar yok. Ne yapmalıyım boşanmak mı yoksa kafamdan boşanmayı nasıl silmeliyim en küçük şeyde evi terk edesim geliyor o derece yıldım ailesinden

Merhaba kızlar,

Ara ara okuduğum konular vardı geçen gün benimle aynı kıvama gelmiş kişileri görünce üye olup yazmak istedim. Daha yeni evliyim 1 sene olmadı. Uzun bir sevgililik sonrası 2 yıl nişanlılık dedik ve evlendik mesleklerimi elimize alıp oturtunca. Bana resmiyete dökülmeden aile içine girmek tanımak yanlış geldiği için hep geri durdum hala doğrusu böyle derim sanırım ama hata yaptım. Eşim tek erkek ablaları var ve çok fena 2 tanesi var hele bir tanesi psikolojisi bozuk ve benimkini de bozdu. Evlenmeden önce tutturdu ben çilekperisi ile tanışacağım iyi mesajlaştık ettik canım cicim hayatım ama sonra ben seni seversem babam sever ben seni istersem kardeşim ister herkes bana hayran herkes benim dediğimi yapar. (yok öyle bir dünya ama işte sallıyor o zamanda inanmıyordum.) neyse biz sorunlar yaşadık istemenin ertesi pandemiyi söyler gibi biz geldiğimize pişman olduk da dedi. Eşim 1 sene konuşmadı sevgililikte de ablası ile bana yaptıklarından konuşmadığı oldu. 2 tanesi birbirini gazlıyor benim dilim de değmedi bunlara görüşmedim etmedim mezuniyette babası hariç ablaları annesi ile görüştüm korkunç bir gündü. Eşimin ilk ve tek sevgilisiyim ben öğretmenim ablasının sınavlarına eşim vasıtası ile yardım da ettim bu diğer ablası biliyor döndü bana sen hangisiydin dedi. Böyle iğrenç şeyler... Kınada ailesinden kaynaklı sorun yaşadık eşim ağlayıp edince ailesi evlendiğimiz zaman bana yaklaştılar filan eşim de evlenince ablalarım oldu boğaz boğaza geldiği ablaları ile. Ben babasıyla nasıl şakalaşırım ben nasıl dobra konuşurmuşum diye bir gün ablası dolup üzerime yürüdü eşim sonra gizli gizli ablasıyla barıştı konuştu. Çok büyük kavgalar ettik vs babası kızı üzerime yürüdü bağırdı çağırdı rezil etti aman ailene söyleme dedi sonra bana cezayı kesti. Çok detay var kısa tutmak istiyorum en son eşimin telefonunda ablası annesini ben ağlatmadığım halde bunu eşim ve büyük ablaları biliyor ama o iki şeytan birbirini gazlıyor eşime mesaj atmış adamlığına erkekliğine laf etmiş beni nasıl yanında tutarmış kedi gibiymiş ben ne dersem oymuş adam mıymış vs vs yazmış. Eşimle sürekli ailesi yüzünden kavga ediyoruz durduk yere numaramı siliyor annesi babası ablaları ayrı dert. Sevmesine seviyor eşim evet ama ben bu aile ile görüşüp etmiyorum anne baba bile demiyorum ama sorunları bitmiyor. 2 tane ablası ama o üzerime yürüyen mesajları atan şeytan ölse su vermem psikoloğa gidiyorum ama etkisini göremedim. Onun eşi asıl ondan izinsiz nefes alamaz adam ailesi ile tatile gidemiyor bunlarla gidiyor karısının ailesi ile. Bayramlarda bunların ailesinde adamı asimile etmişler ben öyle değilim diye deliriyorlar. Her gün intikam duygusu var içimde oysa ben çiçeğe buluta bakarak mutlu olan insanım ya da insandım ailemle dostlarımla işimle mutluyum ama eşimin ailesi sebebiyle eşimden de uzaklaştım artık ki yeni evliyim. Eşim görüşüp etmiyorsun ya diyor olmuyor eşim ağızlarının payını veriyor 2 gün sonra hop aynılar o imkan veriyor neymiş pusuda bekliyormuş eee biz de milletin ilişkisine sayalım biz de pişman edelim evime gelip de kavga çıkardılar rezillik üstüne rezillik sürekli kafamda boşanmak var ama cesaret edemiyorum 8 senelik ilişki. Gece uykudan uyanıp saçlarımı kurutuyor ayaklarımı ısıtıyor seviyor ama ailesi yüzün den aşırı şiddetli geçiyor kavgalarımız. O sinirli ee artık ben de sinirli biriyim iftar sonrası sırf ailesi yüzünden kavga etmemek için uyuyorum. Psikolog bile ablası senin inadına eşini sürekli arayıp mesaj atıyor dedi o kadar ayrıntı var yani. Boşanmak mı ben bu deveyi güdemiyorum gücüm kalmadı ailesinden nefret ediyorum babasını annesini de sevmiyorum tamam onlarla görüşsün ama adamda istikrar yok. Ne yapmalıyım boşanmak mı yoksa kafamdan boşanmayı nasıl silmeliyim en küçük şeyde evi terk edesim geliyor o derece yıldım

Böyle sevgi olur mu ya?Daha kendi fikrini söylemeyi beceremeyen biri nasıl aile olur,baba olur ya da size eş olur bilemedim😒Belli ki bunlar size rahat vermeyecek.Eşiniz de valla çok sevseydi bu saygısız ailesine sınırı çizer bitirirdi.Okurken ben gerildim ya😮‍💨

Merhaba kızlar,

Ara ara okuduğum konular vardı geçen gün benimle aynı kıvama gelmiş kişileri görünce üye olup yazmak istedim. Daha yeni evliyim 1 sene olmadı. Uzun bir sevgililik sonrası 2 yıl nişanlılık dedik ve evlendik mesleklerimi elimize alıp oturtunca. Bana resmiyete dökülmeden aile içine girmek tanımak yanlış geldiği için hep geri durdum hala doğrusu böyle derim sanırım ama hata yaptım. Eşim tek erkek ablaları var ve çok fena 2 tanesi var hele bir tanesi psikolojisi bozuk ve benimkini de bozdu. Evlenmeden önce tutturdu ben çilekperisi ile tanışacağım iyi mesajlaştık ettik canım cicim hayatım ama sonra ben seni seversem babam sever ben seni istersem kardeşim ister herkes bana hayran herkes benim dediğimi yapar. (yok öyle bir dünya ama işte sallıyor o zamanda inanmıyordum.) neyse biz sorunlar yaşadık istemenin ertesi pandemiyi söyler gibi biz geldiğimize pişman olduk da dedi. Eşim 1 sene konuşmadı sevgililikte de ablası ile bana yaptıklarından konuşmadığı oldu. 2 tanesi birbirini gazlıyor benim dilim de değmedi bunlara görüşmedim etmedim mezuniyette babası hariç ablaları annesi ile görüştüm korkunç bir gündü. Eşimin ilk ve tek sevgilisiyim ben öğretmenim ablasının sınavlarına eşim vasıtası ile yardım da ettim bu diğer ablası biliyor döndü bana sen hangisiydin dedi. Böyle iğrenç şeyler... Kınada ailesinden kaynaklı sorun yaşadık eşim ağlayıp edince ailesi evlendiğimiz zaman bana yaklaştılar filan eşim de evlenince ablalarım oldu boğaz boğaza geldiği ablaları ile. Ben babasıyla nasıl şakalaşırım ben nasıl dobra konuşurmuşum diye bir gün ablası dolup üzerime yürüdü eşim sonra gizli gizli ablasıyla barıştı konuştu. Çok büyük kavgalar ettik vs babası kızı üzerime yürüdü bağırdı çağırdı rezil etti aman ailene söyleme dedi sonra bana cezayı kesti. Çok detay var kısa tutmak istiyorum en son eşimin telefonunda ablası annesini ben ağlatmadığım halde bunu eşim ve büyük ablaları biliyor ama o iki şeytan birbirini gazlıyor eşime mesaj atmış adamlığına erkekliğine laf etmiş beni nasıl yanında tutarmış kedi gibiymiş ben ne dersem oymuş adam mıymış vs vs yazmış. Eşimle sürekli ailesi yüzünden kavga ediyoruz durduk yere numaramı siliyor annesi babası ablaları ayrı dert. Sevmesine seviyor eşim evet ama ben bu aile ile görüşüp etmiyorum anne baba bile demiyorum ama sorunları bitmiyor. 2 tane ablası ama o üzerime yürüyen mesajları atan şeytan ölse su vermem psikoloğa gidiyorum ama etkisini göremedim. Onun eşi asıl ondan izinsiz nefes alamaz adam ailesi ile tatile gidemiyor bunlarla gidiyor karısının ailesi ile. Bayramlarda bunların ailesinde adamı asimile etmişler ben öyle değilim diye deliriyorlar. Her gün intikam duygusu var içimde oysa ben çiçeğe buluta bakarak mutlu olan insanım ya da insandım ailemle dostlarımla işimle mutluyum ama eşimin ailesi sebebiyle eşimden de uzaklaştım artık ki yeni evliyim. Eşim görüşüp etmiyorsun ya diyor olmuyor eşim ağızlarının payını veriyor 2 gün sonra hop aynılar o imkan veriyor neymiş pusuda bekliyormuş eee biz de milletin ilişkisine sayalım biz de pişman edelim evime gelip de kavga çıkardılar rezillik üstüne rezillik sürekli kafamda boşanmak var ama cesaret edemiyorum 8 senelik ilişki. Gece uykudan uyanıp saçlarımı kurutuyor ayaklarımı ısıtıyor seviyor ama ailesi yüzün den aşırı şiddetli geçiyor kavgalarımız. O sinirli ee artık ben de sinirli biriyim iftar sonrası sırf ailesi yüzünden kavga etmemek için uyuyorum. Psikolog bile ablası senin inadına eşini sürekli arayıp mesaj atıyor dedi o kadar ayrıntı var yani. Boşanmak mı ben bu deveyi güdemiyorum gücüm kalmadı ailesinden nefret ediyorum babasını annesini de sevmiyorum tamam onlarla görüşsün ama adamda istikrar yok. Ne yapmalıyım boşanmak mı yoksa kafamdan boşanmayı nasıl silmeliyim en küçük şeyde evi terk edesim geliyor o derece yıldım ailesinden
Nişanda ilk aile tanismasimda bellidir bunlar o ara nisan atsaydiniz keşke

Kızlar görüşüp etmiyorum ama bunlar beni kişisel sayfam gizli ama başka sayfam var sürekli sahte hesaplardan takip ediyorlar anladıkça engelliyorum. Düşünün konuşup etmiyorum ama eşimi sürekli doldurmaya çalışıyorlar. Eşim yanımda dolduruşa gelmiyor ama en küçük kavgada onun dolduruşu tabii diyorum ben de dilimi tutamıyorum ama ailesinin yaptıkları bitmiyor ki. Eşim görüşsün be görüşmeyeyim olmuyor eşim haddini bildirmeyecek ise bildiriyor 2 3 gün sonra yine görüşüyor doğrusu böyle mi sonra yine bana laf saymaları bitmiyor gördükleri yok konuştukları yoook benimle ama işte ailesi bile aileme gelip bizim kızlar çilekperisini kıskanıyorlar elbet bitecek dediler o mesajları atan üstüme yürüyen biriyle eşim nasıl görüşür?
Eşin senin ailene karşı nasıl?
Boşanma konusunu dile getirdin mi hiç, ne diyor?

Ne manyak insanlar var, kabadayı gibi üstüne yürüyorlar gelinin. Gel gel deyip bir tane kafa atsaydınız siz de serenayın kıvanca attığı gibi

Eşin senin ailene karşı nasıl?
Boşanma konusunu dile getirdin mi hiç, ne diyor?
Getirdim eşyalarımı da topladım hatta saçmalama diyor başkası yüzünden ayrılmak nedir can ciğer değilim seni de samimi yapmıyorum dedi. Olay artık cuma günü babasına intikal etti ben dayanamayıp aileme anlattım olanları. babası diyor ki kimin ne olduğunu biliyoruz sen takma onu onun olduğu yerde huzur olmaz. eee takma da nereye takma nereye kadar takma? hatalı diyor kaç gün oldu kızıyla hala konuşmadı herkes herkesin kalitesini biliyormuş ama cezasını kesen yok. eşime göre takıntılı bir insana dönmüşüm hata bendeymiş artık. evet taktım yapıyor ediyor huyu bu denilip geçilsin istemiyorum

Getirdim eşyalarımı da topladım hatta saçmalama diyor başkası yüzünden ayrılmak nedir can ciğer değilim seni de samimi yapmıyorum dedi. Olay artık cuma günü babasına intikal etti ben dayanamayıp aileme anlattım olanları. babası diyor ki kimin ne olduğunu biliyoruz sen takma onu onun olduğu yerde huzur olmaz. eee takma da nereye takma nereye kadar takma? hatalı diyor kaç gün oldu kızıyla hala konuşmadı herkes herkesin kalitesini biliyormuş ama cezasını kesen yok. eşime göre takıntılı bir insana dönmüşüm hata bendeymiş artık. evet taktım yapıyor ediyor huyu bu denilip geçilsin istemiyorum
Eşin sana ve senin ailene karşı nasıl?

Görümceniz ne iş yapıyor ? Gerçekten bir Eğitim Fakültesinin, Öğretmenlik bölümünden mezun oldunuz mu ? Kendinizi ifade ediş şeklinize bakarak; kendinizi görümcenizden üstün nitelikli görmenize anlam veremedim.Üstün nitelikli olan, siz böyleyseniz; görümceniz nasıl bir kadın diye düşünüyor insan.

Konu metniniz ve cevaplarınızda, noktalama işaretlerini kullanmadığınız için; kim kime ne dedi, niye dedi belirsiz. Virgülün yerini değiştirdikçe; konunuz da değişiyor.

Konunuzu okuyunca, virgülün önemini anlatan klasik örnek geliyor akla. Hangi örnek mi ? Buyrun bakalım :

Oku adam ol, baban gibi eşek olma!
Oku adam ol baban gibi, eşek olma!

Sizce, 2 cümle aynı anlamda mı ?

Siz kendinizi bu şekilde ifade ediyorsanız; eş ailesiyle daha çok tartışma yaşarsınız. Bu şekilde konuşarak, tarafların birbirini doğru anlama şansı yok.

Eşinizi, sizi anladığı için; tebrik etmek lazım. İnşallah doğru anlıyordur.

Siz eşinizle evlisiniz aile ile fazla bir bağ kurmaya gerek yok önceden bende cok takar bşr de adama yerine koyup kavga ederdim son iki yıldır zerre umrumda değiller benim hakkımda ne derse. Desinler kulağımı tıkıyorum çünkü benim muhattabım cidden olamazlar kendimi kanser etmek istemiyorum onlar gibi vasatla İçin .Benn takmaya takmaya eşim savunmayı bıraktı bir de. Ne göreyim bana yoz kondurmaz oldu hemen cevapları yapıştırıyor üstüne benimle dedikodu bile yapıyor bıktım diye bende. Umursamaz değil de dışardan biri olarak konuya dahil oluyorum benn onların gelini değilim reddettim onları :KK70: yani takmayınca adamlar gerçekleri daha iyi görüyor başta görmedi bende sen bunlara layıksın dedim yanş böyle konuşmalar. İşte aman beş para etmiyorlar insan oğlunun huzursuz olmasını istemez

X