Ölü doğum sonrası psikolojik savaşı yenemeyenler

2016da 27 haftalik kaybettim kizimi hala psikolojim düzelmedi desem haklıyım su an bir oglum var ve ben kızımdan sonra 2 bebek daha kaybettim zaman herseyin ilacı daha 4 ay çok erken asiri hic kendinizi zorlamayın yasinizi tutun
benim psikolojimde düzelecek gibi değil. hayatın akışına uyum saglayabılıyor musun? yoksa zaman zsman mı kötüsün

Amin canım inşallah ben de beşik söylemiştim internetten beşiğin geldiği gün hastaneye yattım hiç görmedim beşiğini eşim ben eve gelmeden kaldırmıştı bundan sonra hamilelik yaşarsam doğana kadar ne blr şey alırım ne de aldırırım sağlıkla vaktinde kucağına alabilmek dışında hiçbir isteğim yok her şey hallolur eşya ne kadar önemsizmiş sonra anlıyor insan birkaç ay daha bekleyip tekrar denemeye başlayacağız inşallah vakitlice sağlıkla kucağıma alabilirim Allah hiç kimsenin kucağını boş bırakmasın
ben de beşiğini internetten siparis vermistim. aradılar üretimde sorun var hemen gonderemeyiz 20 günü gecer dediler. dedim olmaz iki hafta sonra doğacak bebeğim. olaydan sonra hastaneden eve geldiğim de beşiği de geldi. kurmak bile nasip olmadı:KK43:

Amin dualarım seninle inşallah ben ilk oğlumda acemiydim maddiyat olarak sıkıntılıydık bide kışa denk geldi doğumu pek bişey anlamadım bunda dedim biraz durumu düzelttik hadi oda olsun bu da olsun zaten 3. yü düşünmüyoruz dedim dedim aldım ne biliyim böyle olacağını bilsem alırmıyım ah bide hiç yapmazdım oyuncak siparişi verdim hastaneye acil gittim ben geldim oyuncaklar geldi okadar üzüldüm okadar yandım anlatamam ne kimseye verebiliyorum eşyaları ne dursun diyebiliyorum ama diyorumya rabbim bi daha nasip edermi bilmem ama hiç birini ne yıkarım ne ütülerim ordan alır giderim nasip olursa rabbim iyisini bilir birde aslında evlat edinmek istiyorum belki oda kısmet olur kim bilir
ben de almaya başlamıstım oyuncaklarını. en son verdiğim oyuncak siparisleri, beşiği ve hastane cıkısı hastaneden geldiğimde geldi. hastane cıkısı yatak odamda duruyor hala, adı yazıyor arkasında. beşiği de sitenin kargo odasında duruyor. sonradan gelen oyuncakları iade ettik. onun dısında herseyi aynı duruyor kaldırmadım hicbirseyini. bu arada evlat edinmekten bahsetmemistin bana, hala düsünüyor musun?

ben de almaya başlamıstım oyuncaklarını. en son verdiğim oyuncak siparisleri, beşiği ve hastane cıkısı hastaneden geldiğimde geldi. hastane cıkısı yatak odamda duruyor hala, adı yazıyor arkasında. beşiği de sitenin kargo odasında duruyor. sonradan gelen oyuncakları iade ettik. onun dısında herseyi aynı duruyor kaldırmadım hicbirseyini. bu arada evlat edinmekten bahsetmemistin bana, hala düsünüyor musun?
Eşim istese bir gün durmam

benim psikolojimde düzelecek gibi değil. hayatın akışına uyum saglayabılıyor musun? yoksa zaman zsman mı kötüsün
Hic eskisi gibi olmadı hayatım oglum olmasına rağmen ama tabiki daha iyiyim artık zaman zaman kötüyüm ama eski kendimde yok ama oglum olunca daha iyi oldum Allaha şükür acınızı yaşayın ins bir bebeginiz daha olunca daha iyi olcaksiniz

Kimse anlamıyor anlayamaz anlayamayacak Allah herkesin gönlüne göre versin evet o aynaya bende uzun bi müddet bakamadım en azından bir umudun var iyileş toparlan bir an önce şimdi bende ne umut kaldı ne bişey yaş 38 eş istemiyor ve ben hallaaaa deli gibi istiyorum nasıl olacak hiç bir fikrim yok birde benim sezeryan Allah büyüktür ne kadar çabuk iyileşmeye bakarsan o kadar çabuk kavuşursun bebişine şu bayram varya bana zulmün ta kendisiydi resmen rabbim beter acılardan korusun tez zamanda şifa diliyorum sana
Rabia nasılsın 💐 bebek konusunda hala eşin seninle aynı istekte değil mi. Biz hiç bu konuları konuşmadık ama sanırım tamamen bebek konusunu kapattı. Bi işe girdim, bir ay oldu.çalismak iyi geldi ama eşim çalışmaya başladım diye bebekten tamamen vazgeçti gibi geliyor.

Rabia nasılsın 💐 bebek konusunda hala eşin seninle aynı istekte değil mi. Biz hiç bu konuları konuşmadık ama sanırım tamamen bebek konusunu kapattı. Bi işe girdim, bir ay oldu.çalismak iyi geldi ama eşim çalışmaya başladım diye bebekten tamamen vazgeçti gibi geliyor.
Selam canım benim eşimde aynı senin eşin gibi demekki bizde hiç konuşmadık bende olanlardan sonra çok korkuyorum ama hala çok istiyorum ne olacak bu durum böyle bilmiyorum

Selam canım benim eşimde aynı senin eşin gibi demekki bizde hiç konuşmadık bende olanlardan sonra çok korkuyorum ama hala çok istiyorum ne olacak bu durum böyle bilmiyorum
Taşınma durumumuz olabilir ve bazı esyalari yenileyecegiz. Eşim eski eşyalari atcam, fazlalık herşeyide satcam dedi.kilerde bebek eşyalari çoğunlukta.çok zoruma gitti öyle demesi ama bişey diyemedim.küçuçük bi mendili bile kimseye veresim gelmiyor.

Taşınma durumumuz olabilir ve bazı esyalari yenileyecegiz. Eşim eski eşyalari atcam, fazlalık herşeyide satcam dedi.kilerde bebek eşyalari çoğunlukta.çok zoruma gitti öyle demesi ama bişey diyemedim.küçuçük bi mendili bile kimseye veresim gelmiyor.
Çok iyi anlıyorum bilirim o duyguyu benim arkadaşımdan emanet aldığım beşiği bile geri veresim yok verme canım vermek yada evden çıkarmak zorunda değilsin sen ne zaman istersen o zaman ver eşimde bebeğimden sonradan kıyafetler için eşyaları x doğum yaptı ikizleri olacakmış onlara ver deyince vermiyorum diye bi paylamıştım herkes bana evde tutma eşyalarını bebek arabası vs almıştım ver başkası kullansın diyor ama bende vermek içimden gelmiyo alınmayacak şeyler değil belki ama be biliyim hiç yaşanmamış saymak gibi geliyor banada şimdilik

Verme ya vermek istemiyorsan zorlama eşler biraz anlayışsız olabiliyorlar ama yinede sen ne dersen o olsun baktın olmuyo sıkma canını Rabbim nasip ettikten sonra yine alırsın belki oda senin için kalsın istemiyordur

biriniz yakınımda olsaydı keşke, konussak konussak sarılsak aglasak.. acımı yanlız yasamaktan, kendımı suclamaktan bitip tükendim.

oğlum güzel yüzlüm, ay parcam.. ultrasyonda elini emişini hiç unutamıyorum.. hala benimle gibi sonra bakıyorum ne karnımda ne kucagımda ne evde.. hayattaki en büyük imtihanımda sınıfta kaldım. anne bile olmayı beceremedim sanırım.

bebek hayali kuruyorsanız vermeyen eşyalarını. ben hayal bile kuramıyorum artık.. her düşüncem eziyet.
biriniz yakınımda olsaydı keşke, konussak konussak sarılsak aglasak.. acımı yanlız yasamaktan, kendımı suclamaktan bitip tükendim.
herşeyi çok bilen ben, baskalarının cocuklarına kendı cocugu gibi bakan ben kendi çocuguna bakamadı..
Canım benim bende okadar çok isterdimki birinizin yanımda olmasını saatlerce konuşsak vakit geçirsek her sohbet bebeklerimize gelse ve birbirimize of bile demeden ağlasak ağlasak ama sonra gelecekle ilgili planlarımızı yapsak birbirimize destek versek çok güzel olurdu ben sen çok güzel bir anne olacaksın gelecek o gün göreceksin kurduğumuz hayaller gerçek olacak göreceksin

X