Opalescence pf 16 ev tipi beyazlatma (doktorların uyguladığı yöntem)

sempatik_kiz

Her çok, azdan olur !!!
Pro Üye
8 Aralık 2013
7.844
17.295
"Opalescence pf 16 ev tipi beyazlatma" bu kiti kullanan varmı kızlar?

Bildiğiniz gibi 2 tip diş beyazlatma yöntemi var:

1. Ev tipi
2. Ofis tipi

Ev tipi olanda sizin ölçünüz alınıp plastik bir kalıp yapılıp içine şırınga halinde olan bir jel sıkılıyor ve bunu 2 hafta düzenli kullanıyorsunuz. Ev tipi olan daha uygun ve 1000 TL gibi bir rakam tutuyor. Ama ben doktorların kullandığı bu ürünü internette 150-200 TLye buldum. İçinde 8 adet şırınga jel ve birde şeffaf plaklar oluyor. Bunu normalde diş hekimleri ağzınızın kalıbını alıp ona göre yaptırıyorlar. Bu yüzden fiyatlar bu kadar yüksek oluyor zaten. Ama araştırma hastaneleri bu kalıbı 30 TLye çıkarıyorlarmış. Yani bana max maliyeti 250 TL olacak bu diş beyazlatma maliyetinin.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Aranızda bu ürünle diş beyazlatma yaptıran varmı?

merhaba,uzun zaman olmuş,sen ne yaptın paylaşmamışsın ama bundan sonra okuyacaklar için yazmak istedim.
üst dişlerim porselen kaplama olduğu için beyazdı.ancak çok çay kahve içtiğim için alt dişlerim sarıydı ve üstlerle çok uyumsuzdu.2 yıl önce bir diş hekimine gidip beyazlatmak istedim.o da ev tipi beyazlatma önerdi.alt dişlerimin silikon kalıbımı çıkardı ve bir şırınga opalesence 16 verdi.kalıp için 100,beyazlatıcı için 50 tl verdim.bittiğinde kontrole gel,gerekirse 1 şırınga daha kullanırsın dedi.bir şırınga 3-4 defa için yeter dedi.ancak birkaç ay tembellik ettim kullanmadım.tekrar arayıp da her gece mi,gün aşırı mı diye sormadan her gece kullanmaya başladım .gece yatarken takıyordum,sabaha kadar duruyordu.ancak 2.kullanımdan sonra inanılmaz sızlamalar olmaya başladı.gün içinde durup dururken, öyle bir ağrı ki ayy dedirtiyordu.buna rağmen ara vererek 4-5 kez kullanarak şırıngayı bitirdim.gerçekten dişlerimi porselenlere yakın beyazlattı.bu kadarını beklemiyordum.belki de aylarca beklettiğim için kull.tarihi geçti ve ondan sızladı...ya da 6-7 saat bekletmem fazla geldi,bilemiyorum...internet mağzalarında 4 lü olarak satılıyor.4 lüsü 129 tl.ancak sadece alt dişlerimde kullanacağım için bu set bana fazla.sızlamaları göze aldığımda tekrar dişçiden bir şırınga almayı düşünebilirim çünkü gerçekten işe yarıyor...şu an ofis tipi 1000 tl, ev tipi 500 tl .buna göre set gerçekten ucuz.sonuçta diş hekimi de bu ürünü veriyor.setin içindeki kalıbı kullanamazsanız,arkadaşın dediği gibi dışarıda kalıp yaptırıp kullanabilirsiniz.ama yine de öncesinde bir hekime gidip bilgi alın,nasıl kullanılır,ne kadar kullanılır vs. :)

X