Bahçe Bakımı ve Çiçekler Orkidemin kökleri hastalanmıştı...

Bexy

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2016
3.622
27.702
Merhaba kızlar..
Orkidemle 1 yilimizi doldurduk. Iki ay önce ben evde değilken eşim cok sulamış ve suyun içinde butün kökleri çürümüştü. Bende hepsini bir güzel kestim.
Sonra yeni bir yosunla dibini sardım. Belki yeni kök çıkar umuduyla.
Tabi bu arada ev taşima durumları oldu eşim askere gitti derken ben köye geldim ve orkide vitamini alamadım. Bir iki damla anne sütü damlattım yapraklarına. Birazda yosunlara. Ve tarçın döktüm. Mantar olmasın diye.
Hani anne sutünde her vitamin var diyorlar ya. Nasiplensin yavrucak dedim. Ama galiba hata ettim. Çünkü bugun fark ettim yapraklarda biraz kararma başlamış.
Bu arada iyide geldigini dusunuyorum çünkü üstten yeni bir yaprağı çıktı. Birazda kök uçları oluşmuş.
Fotograflarıni atiyorum. Ne yapmam konusunda fikri olan var mı?
Gercekten hasta mı? :KK43:

Not: Yosunum az oldugu için bardaga koydum hemde kök gelisimini görebileyim diye.
Kök kesme vs islemleri netten arastirip öyle yapmıştım.

Sapıda kurumuştu artik kahve rengiydi o yuzden kestim.
Bu arada bu bahar cicek vermedi.
Tomurcuklar oldu. Ama hep kuruyup döküldü. Neyi yanlış yaptım. Vitamin vermem gerektigini gec ögrendim :KK43:

Screenshot_2016-10-13-12-16-11.png
Screenshot_2016-10-13-12-16-06.png
Screenshot_2016-10-13-12-16-11.png
Screenshot_2016-10-13-12-16-06.png
Screenshot_2016-10-13-12-16-03.png
Screenshot_2016-10-13-12-16-00.png
Screenshot_2016-10-13-12-15-54.png
Screenshot_2016-10-13-12-15-50.png

Bunlarda 2 ay önce köklerini kestiğim hali.
Screenshot_2016-10-13-12-20-50.png
Screenshot_2016-10-13-12-20-47.png
Screenshot_2016-10-13-12-20-45.png

Merhaba kızlar..
Orkidemle 1 yilimizi doldurduk. Iki ay önce ben evde değilken eşim cok sulamış ve suyun içinde butün kökleri çürümüştü. Bende hepsini bir güzel kestim.
Sonra yeni bir yosunla dibini sardım. Belki yeni kök çıkar umuduyla.
Tabi bu arada ev taşima durumları oldu eşim askere gitti derken ben köye geldim ve orkide vitamini alamadım. Bir iki damla anne sütü damlattım yapraklarına. Birazda yosunlara. Ve tarçın döktüm. Mantar olmasın diye.
Hani anne sutünde her vitamin var diyorlar ya. Nasiplensin yavrucak dedim. Ama galiba hata ettim. Çünkü bugun fark ettim yapraklarda biraz kararma başlamış.
Bu arada iyide geldigini dusunuyorum çünkü üstten yeni bir yaprağı çıktı. Birazda kök uçları oluşmuş.
Fotograflarıni atiyorum. Ne yapmam konusunda fikri olan var mı?
Gercekten hasta mı? :KK43:

Not: Yosunum az oldugu için bardaga koydum hemde kök gelisimini görebileyim diye.
Kök kesme vs islemleri netten arastirip öyle yapmıştım.

Sapıda kurumuştu artik kahve rengiydi o yuzden kestim.
Bu arada bu bahar cicek vermedi.
Tomurcuklar oldu. Ama hep kuruyup döküldü. Neyi yanlış yaptım. Vitamin vermem gerektigini gec ögrendim :KK43:
Annemin bir sürü çiceği var hepsine kahve telvesi verir,içilen kahvenin içinde ki telveleri dökmez su katar telvenin içine sulandırır ve döker çok fayası oldu çiceklere daha canlı ve gür olduVitamin niyetine hergün kahve telvesi ver.

Annemin bir sürü çiceği var hepsine kahve telvesi verir,içilen kahvenin içinde ki telveleri dökmez su katar telvenin içine sulandırır ve döker çok fayası oldu çiceklere daha canlı ve gür oldu.
Aa hiç bilmiyordum bende yaparim onu bir sürü cicegimiz var ve hepsine böcekler dadandı :KK43:

Aa hiç bilmiyordum bende yaparim onu bir sürü cicegimiz var ve hepsine böcekler dadandı :KK43:
bazı çicekleremize böcek dadandı ama kahveden sonra azaldı annem de biraz da nazar var diyor :KK70: çiceklerimde evimize her gelen hayran kalıyor çiceklere yok bizim ki böyle olmuyor sen nasıl yaptın falan diyor.Bizimkilerin ilacı kahve ve bol gün ışığı.

bazı çicekleremize böcek dadandı ama kahveden sonra azaldı annem de biraz da nazar var diyor :KK70: çiceklerimde evimize her gelen hayran kalıyor çiceklere yok bizim ki böyle olmuyor sen nasıl yaptın falan diyor.Bizimkilerin ilacı kahve ve bol gün ışığı.
Bizimkiler zaten bahçede balkonda ama gercekten nazar degiyor :KK70:
Sırrınızı paylastıgın icin sagol canim :KK70:

Bende pek anlamam çiçeklerden.ama komşunun orkidesi vardı balkondan düştü ne dal kaldı ne çiçek o canlanmıştır sonradan.bide bu sene tatile giden e basılmamış gebe solar gibi olmuş en son yine canlanmisti

Aynı derten muzdaribim,çok dulayıp mahvettim orkidemi, o kadar zaman geçti hala vıcık vıcıktı saksı ben de çıkardım kökler öylece duruyor ne yapacağımı da bilmiyorum, çiçekler çoktan döküldü yapraklar karardı ama kök sağlam bence, hiç anlamıyorum

X