Bahçe Bakımı ve Çiçekler Orkidemin kökleri hastalanmıştı...

Çok mu suladın acaba . .
Çayın kalan katısını dökersen besler . .
Toprağı önemli . .
Güneş oda sıcaklığı. .

Çok mu suladın acaba . .
Çayın kalan katısını dökersen besler . .
Toprağı önemli . .
Güneş oda sıcaklığı. .
Canim eşim cok sulamış ben yokken. Ondan sonra mini mini bocekler oldu. Mantar oldu ama kestim tarcınladim.
Yosunla sardim. Vitamin veremedim süt damlattım bidaha çay da dökerim. Guneşte aliyor camın dibinde perdeden geceni aliyor. Acaba cok mu geldi. Buranin havasıda nemli kuru degil :KK43:

Ay hiç bilmiyorum çiçek bakımı ama ne güzel uğraşmışsın canım inşallah canlanır yeniden.

Aynı derten muzdaribim,çok dulayıp mahvettim orkidemi, o kadar zaman geçti hala vıcık vıcıktı saksı ben de çıkardım kökler öylece duruyor ne yapacağımı da bilmiyorum, çiçekler çoktan döküldü yapraklar karardı ama kök sağlam bence, hiç anlamıyorum
Canim kararan yerler hasta oluyormus iste. Sende resimlerini at bakalim nasil durumu. Hasta yerlerini kesmek gerekiyormus canım. Topragini degistirmek gerekiyormus. Hastaliklara cok acik bi cicek oldugu icin kesecegin makasi camasir suyu yada kolonya ile temizlemen gerekiyormus. Sonrada mantar olmasin diye tarçın dokun yaziyordu bende netten ögrendim bunları :)

Ay hiç bilmiyorum çiçek bakımı ama ne güzel uğraşmışsın canım inşallah canlanır yeniden.
Insallah canlanır canim ya eşim anneler gununde annesine almış. Oda bana verdi ben bakamam buna diye :KK70: bende bakamadim :KK43: hasta ettik valla :KK70:

Ha şu karton kutuda olanından :KK70: ay o kocaman degil mi bide onun içinde tozu oluyor ya onu dökeyim madem belki iyi gelir :)
yok ne tozu hani bakkallarda bile satılır yuvarlak bilgiğimiz aspirin.Orkide fazla suyu sevmezmiş birde eşin yanlış yapmış :KK70:

Ay çok cahilim gidip kafamı kuma gömeyim :olamaz:

Ya hani kutuda satiliyo gripin mi ne yaziyo ustunde karton kutuda pembeli lacivertli o degil mi bacim :KK53:
yok kız ne gripini gripini ben bile içemiyorum :KK70: çiceğe verme sakın bildiğimiz aspirin işte hiç görmedin mi görsellerden yazsana aspirin diye çıkar :KK70:

yok kız ne gripini gripini ben bile içemiyorum :KK70: çiceğe verme sakın bildiğimiz aspirin işte hiç görmedin mi görsellerden yazsana aspirin diye çıkar :KK70:
Yazdım balim vallahi çok cahilim :KK70:
Cocukken pembe pembe annem iciriyodu bi onu biliyodum :KK70: ondan varsa evde koyarim dibine :KK70:

Ayy vallahi ne cok severdim seker gibi kıtır kıtır yerdim :KK70: annem ondan versin diye hasta numarasi yapardim :KK70: çok çakaldim çok :KK70:
Annemde yanımıza gelecek bir süreliğine ama daha tarih belli değil ocakta olur baharda olur şimdiden çiceklerini düşünüyor :KK70: babam ben bakarım diyor ki bakarda bilir ne kadar su vereceğini ama yinede güvenemiyor tek su vermekle iş bitmiyor diyor diplerine bakılması gerek budanması gerek vs

X