Bahçe Bakımı ve Çiçekler Orkidemin kökleri hastalanmıştı...

Ay canim benim cok tesekkur ederimm :)
Bu guzel bilgiler icin :)

Canim yerini sadece fotograf cekmek icin degistirdim. Yoksa bambuya yasladim oyle duruyor. Yosunlar kuflenir gibi olmustu onlarıda yıkadım sıktım o yuzden oyleler. Kurulayacagim hemen. Evet 3 bardaktan 1 bardaga dusurdum. Delikler de var zaten canım 4 tane buyuk buyuk. Iyice kuruduktan sonra fisfisla sularim canim cok tesekkur ederim.

Peki bu yapraktaki kararmalar hastalık mi? Baska nedeni olabilir mi canim?
Hafif nokta nokta ve patlican moru olmaya baslamis yaprak altlarinda da var
Eğer kararan yerler sert değil de yumuşak ve sulu gibiyse o zaman orkide için yapacak bişey kalmamış demektir.. ama yaprağın sağlıklı kısmı gibiyse sertliği o zaman büyük bir sorun olduğunu sanmam sadece çok sulandığı için olmuştur ki öyle görünüyor

Eğer kararan yerler sert değil de yumuşak ve sulu gibiyse o zaman orkide için yapacak bişey kalmamış demektir.. ama yaprağın sağlıklı kısmı gibiyse sertliği o zaman büyük bir sorun olduğunu sanmam sadece çok sulandığı için olmuştur ki öyle görünüyor
Canım biraz yumusamaya baslamis gibi birazda sungerimsi gorunuyor asagi sarkik resimdeki gibi dik durmuyor :KK43:

Canım biraz yumusamaya baslamis gibi birazda sungerimsi gorunuyor asagi sarkik resimdeki gibi dik durmuyor :KK43:
20150123_180756.jpg

Bu şekilde değilse kurtarirsin
Sen bana tam bi fotosunu atsana ama şimdi çek son halini göreyim

Hayır hayır cok sukur bundan iyi durumda canim buda ezilmis gibi duruyor

X