Orta yüz germe - Zekeriya Kul?

LaTaahzen

Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah 🦋 demiş.
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
678
304
Buradaki olumlu paylaşımlardan dolayı, orta yüz germe ameliyatı için Dr Zekeriya Kul'u düşünüyordum.
Ama internette hakkında yakın zaman da yapılmış bir şikayeti okuyunca moralim bozuldu, kafam karıştı 😕

Bu doktor hakkında bilgisi tecrübesi olanlar yazabilirmi lütfen?

Tabiiki komplikasyonlar olabilir her ameliyatta, ne kadar tecrübeli bir doktor olsada, ama yüz bu sonuçta, 1 tane bile negatif yorum görünce insan çekiniyor bu süreçte.
Doktor aramakta çok zorlayıcı bir süreç

Merhaba, Zekeriya hocada bir buçuk yıl önce şakak ve ortayüz germe ameliyatı oldum.

Kendisi geçtiğimiz günlerde bir canlı yayın gerçekleştirdi sosyal medya üzerinden,tevafuken denk geldim, sizin de izlemenizi tavsiye ederim. (reklamını yapmak istemediğim için sayfayı burada yazamam ancak dilerseniz özelden link atabilirim.)

Hoca, konuyu yüz germe ameliyatları üzerinden ve bu ameliyat özelinden anlatsa da, aslında genel olarak tüm cerrahi müdahalelerde, cerrahın dışında gelişen paradigmaları, komplikasyonları, yaş faktörünü vs vs tek tek örnekler üzerinden anlattı.

Yüz germe ameliyatım için değilse de yakın zamanda geçirdiğim kombine ameliyatımdan da tecrübe edinmiş oldum ki, internet bilgi kirliliği. Bu tarz formların katkısı elbette yadsınamaz ancak size tavsiyem; sosyal medya ya da başka mecrada ne çok övgü dolu bir yorum etkilesin sizi, ne de çok yergi dolu bir yorum.

Aynı süreçlerden hatta aynı kaygılardan geçmiş biri olarak, bakış açınıza bir nebze olsa katkı sağlamak amacıyla yazıyorum inanın.

Doktor aramak zor bir süreç demişsiniz. Daha yolun başında bile değilsiniz.

Yüz germe gibi iyileşme süreci çok zor ilerleyen, çelikten sabır gerektiren bir iyileşme sürecine hazır değilseniz de hiç girmeyin..
Süreç hem yavaş ilerliyor hem de gerçekten zor..

Biz iki kız kardeşiz mesela, ablam hiç bulaşmaz bu işlere.

10 yıl önce troid kanseri geçirdiğim için; aldığım narkozun ve ilaçların metabolizmamı olumsuz etkileyeceğini düşündüğünden bana da çok kızar.

Çözümü her ne kadar geçici olsa da medikal uygulamalarda bulur. Ben ise kalıcı olsun cerrahi olsun tarafındayım.

Estetik cerrahi operasyonlara bence insan “bedenen, ruhen ve sosyal olarak tam iyi halinde kalkışmalı.
Yakın zamanda alt yüz germe ameliyatı düşünüyorum ben de. Sağlık sorunlarım nedeniyle erteliyorum ancak aklımdaki birkaç doktorla görüştükten sonra süreci burada paylaşırım inşallah.
Hakkınızda hayırlısı olsun..

Merhaba, Zekeriya hocada bir buçuk yıl önce şakak ve ortayüz germe ameliyatı oldum.

Kendisi geçtiğimiz günlerde bir canlı yayın gerçekleştirdi sosyal medya üzerinden,tevafuken denk geldim, sizin de izlemenizi tavsiye ederim. (reklamını yapmak istemediğim için sayfayı burada yazamam ancak dilerseniz özelden link atabilirim.)

Hoca, konuyu yüz germe ameliyatları üzerinden ve bu ameliyat özelinden anlatsa da, aslında genel olarak tüm cerrahi müdahalelerde, cerrahın dışında gelişen paradigmaları, komplikasyonları, yaş faktörünü vs vs tek tek örnekler üzerinden anlattı.

Yüz germe ameliyatım için değilse de yakın zamanda geçirdiğim kombine ameliyatımdan da tecrübe edinmiş oldum ki, internet bilgi kirliliği. Bu tarz formların katkısı elbette yadsınamaz ancak size tavsiyem; sosyal medya ya da başka mecrada ne çok övgü dolu bir yorum etkilesin sizi, ne de çok yergi dolu bir yorum.

Aynı süreçlerden hatta aynı kaygılardan geçmiş biri olarak, bakış açınıza bir nebze olsa katkı sağlamak amacıyla yazıyorum inanın.

Doktor aramak zor bir süreç demişsiniz. Daha yolun başında bile değilsiniz.

Yüz germe gibi iyileşme süreci çok zor ilerleyen, çelikten sabır gerektiren bir iyileşme sürecine hazır değilseniz de hiç girmeyin..
Süreç hem yavaş ilerliyor hem de gerçekten zor..

Biz iki kız kardeşiz mesela, ablam hiç bulaşmaz bu işlere.

10 yıl önce troid kanseri geçirdiğim için; aldığım narkozun ve ilaçların metabolizmamı olumsuz etkileyeceğini düşündüğünden bana da çok kızar.

Çözümü her ne kadar geçici olsa da medikal uygulamalarda bulur. Ben ise kalıcı olsun cerrahi olsun tarafındayım.

Estetik cerrahi operasyonlara bence insan “bedenen, ruhen ve sosyal olarak tam iyi halinde kalkışmalı.
Yakın zamanda alt yüz germe ameliyatı düşünüyorum ben de. Sağlık sorunlarım nedeniyle erteliyorum ancak aklımdaki birkaç doktorla görüştükten sonra süreci burada paylaşırım inşallah.
Hakkınızda hayırlısı olsun..
Sonuctan memnunmusunuz. Herhangı bır sorun cıktımı operasyon sonrası. Agrı acı durumu nasıldı?

Merhabalar
Bende çok merak ediyorum süreci ,3 hafta sonra benimde Zekeriya hocada Deep plane operasyonum var
Ameliyat stresi ve korku var
Özellikle Zekeriya hocanın hastalarinin bu süreci naail geçirdiği ve ameliyat izlerini merak ediyorum

Merhaba,
Bana gözlerim ve kaşlarım çok düşük olduğu için endoskopik kantopeksi ile birlikte şakak ve ortayüz germe işlemi beraber uygulandı. Yanaklarımda da sarkma vardı çünkü.
Before-after fotoğraflarıma baktığımda en az 10 yaş geriye gittiğimi söyleyebilirim.
Kaş ve göz düşüklüğü bende yaştan ziyade biraz da yapısal olduğu için keşke daha önce 20 li yaşlarımda filan yaptırsaydım diyenlerdenim. Bu kadar net ve bariz lifting etkisi bırakıyor bu ameliyat.

Zekeriya hocanın uyguladığı teknik; Deep Plane Facelift (Derin Plan Yüz Germe)

Bu teknikte saçlı deriden küçük bir kesi ile endoskopik kamera yardımıyla derin doku katmanlarına ulaşılıp serbestleştirildikten sonra dokular eski yerlerine taşınıyor arkadaşlar.

Gerilen tabaka derinde yani alt katmanda olduğu için cilde binen yük azalıyor dolasıyla da iz yönünden de skar oluşması yönünden de klasik yönteme göre avantajlı bir yöntem olarak belirtiyor hoca.

Bana tüm yüz yapılmadığı için kulak arkası izi tecrübem yok. Endoskopik kamera ile saçlı deriden yapılan kesi izimi, 2. kontrolüme gittiğimde hoca dahi görmekte zorlanmıştı. Saç dökülmem de olmadı.

Ama bu sizde olmayacak anlamına gelmiyor. Bazı hastalarda oluşan cerrahi travma sonucu dökülmeler olabiliyormuş. Bir süre sonra dökülen saçlar yerine geliyormuş. Hoca bunun için bir sprey öneriyor.

İşlem derin dokular üzerinde yapıldığı için de kalıcı. Ortalama en az 10 -15 yıl götürür sizi. Bu süreyi uzatmayı sizin yaşam kaliteniz, genetik yapınız, sigara, alkol ve beslenme şekliniz belirliyor; nihayetinde yaşlanmamız devam ediyor.
Her hastanın süreci ve hikayesi farklı ilerliyor, benim sürecime gelecek olursam;
Ameliyat sonrası ağrım olmadı, narkozu tolere edemediğim için bulantı zorlamıştı.
Ağrı olayı da sizin ağrı eşiğinize bağlı. Ben biraz gözü karayım bu konularda, çok mızmızlanan bir yapım yok çünkü.
İşlemin 3. Günü ödem ve morluklar pik yapmaya başladı. İlk 15-20 gün zorlandığımı hatırlıyorum. Sonra günden güne düzelmişti.
Üzerinden de epey zaman geçtiği için o zorlu süreci unuttum diyebilirim.

Son düzenleme:
Merhaba detayli açıklama için cok cok teşekkürler
Hoca sayfasinda sizin Before After fotonuzu paylastimi
Bu fotolari görmem mümkün mü , buradan veya instagramdan🙈

Merhaba,
Bana gözlerim ve kaşlarım çok düşük olduğu için endoskopik kantopeksi ile birlikte şakak ve ortayüz germe işlemi beraber uygulandı. Yanaklarımda da sarkma vardı çünkü.
Before-after fotoğraflarıma baktığımda en az 10 yaş geriye gittiğimi söyleyebilirim.
Kaş ve göz düşüklüğü bende yaştan ziyade biraz da yapısal olduğu için keşke daha önce 20 li yaşlarımda filan yaptırsaydım diyenlerdenim. Bu kadar net ve bariz lifting etkisi bırakıyor bu ameliyat.

Zekeriya hocanın uyguladığı teknik; Deep Plane Facelift (Derin Plan Yüz Germe)

Bu teknikte saçlı deriden küçük bir kesi ile endoskopik kamera yardımıyla derin doku katmanlarına ulaşılıp serbestleştirildikten sonra dokular eski yerlerine taşınıyor arkadaşlar.

Gerilen tabaka derinde yani alt katmanda olduğu için cilde binen yük azalıyor dolasıyla da iz yönünden de skar oluşması yönünden de klasik yönteme göre avantajlı bir yöntem olarak belirtiyor hoca.

Bana tüm yüz yapılmadığı için kulak arkası izi tecrübem yok. Endoskopik kamera ile saçlı deriden yapılan kesi izimi, 2. kontrolüme gittiğimde hoca dahi görmekte zorlanmıştı. Saç dökülmem de olmadı.

Ama bu sizde olmayacak anlamına gelmiyor. Bazı hastalarda oluşan cerrahi travma sonucu dökülmeler olabiliyormuş. Bir süre sonra dökülen saçlar yerine geliyormuş. Hoca bunun için bir sprey öneriyor.

İşlem derin dokular üzerinde yapıldığı için de kalıcı. Ortalama en az 10 -15 yıl götürür sizi. Bu süreyi uzatmayı sizin yaşam kaliteniz, genetik yapınız, sigara, alkol ve beslenme şekliniz belirliyor; nihayetinde yaşlanmamız devam ediyor.
Her hastanın süreci ve hikayesi farklı ilerliyor, benim sürecime gelecek olursam;
Ameliyat sonrası ağrım olmadı, narkozu tolere edemediğim için bulantı zorlamıştı.
Ağrı olayı da sizin ağrı eşiğinize bağlı. Ben biraz gözü karayım bu konularda, çok mızmızlanan bir yapım yok çünkü.
İşlemin 3. Günü ödem ve morluklar pik yapmaya başladı. İlk 15-20 gün zorlandığımı hatırlıyorum. Sonra günden güne düzelmişti.
Üzerinden de epey zaman geçtiği için o zorlu süreci unuttum diyebilirim.
Tesekkurler cevabınız için. Kafam oyle karısıkki. Evet herkesın yapısı farklı oldugu için sonuçlar ve süreç herkeste aynı degıl. Bu nedenle memnun olanda var olmayanda. Zekerıya bey cok konusulan en cok yorum yapılan doktorlardan nerdeyse bırıncısı. Kotu yorum okuyunca moralım bozuluyor benımde hemen etkılenıyorum.

Merhabalar
Bende çok merak ediyorum süreci ,3 hafta sonra benimde Zekeriya hocada Deep plane operasyonum var
Ameliyat stresi ve korku var
Özellikle Zekeriya hocanın hastalarinin bu süreci naail geçirdiği ve ameliyat izlerini merak ediyorum
Siiznde sürecınızı takıp edıyor olacagım ne olur yorumlarınızı esırgemeyın

Ben Ankara’da bir doktora yaptırdım. Bugün 8. Günüm çok memnunum ❤️
Geçmiş olsun.
Kime ve ne kadara yaptırdınız?
8. gün memnun olmak için biraz erken değilmi bu ameliyat için?Ödemleriniz çok varmı acaba?

Burda yapılan bazı yorumlarda, bu ameliyatın kalıcı olmadığını, 6-7 ay sonra eski haline döndüğünü, çoğu doktorunda bunu itiraf ettiğini, maddi manevi çekilen acıya değmez, onun yerine botoks yaptırın yazmışlar.

Kalıcı bir sonuç istiyorum ama benimde kafam karıştı bu yorumlardan sonra.
Yaptırsammı yaptırmasammı bilmiyorum ben 😕

Merhaba detayli açıklama için cok cok teşekkürler
Hoca sayfasinda sizin Before After fotonuzu paylastimi
Bu fotolari görmem mümkün mü , buradan veya instagramdan🙈
Yok hayır yayınlanmadı. Hoca çok fazla befor/after sonuçları yayınlamıyor zaten.
Çalıştığım için fazla vakit ayıramıyorum buraya fakat sizin için arşivimden bulmaya çalışırım müsait olduğumda.

Burda yapılan bazı yorumlarda, bu ameliyatın kalıcı olmadığını, 6-7 ay sonra eski haline döndüğünü, çoğu doktorunda bunu itiraf ettiğini, maddi manevi çekilen acıya değmez, onun yerine botoks yaptırın yazmışlar.

Geçi mi kalıcı mı sorusunun cevabı tamamen size uygulanan yüz germe tekniği ile ilgili. Birçok hekim kolaya kaçıyor ya da daha ticari yaklaşıyor bilemiyorum ancak; İp askı, Fransız askı, örümcek ağı, smas plikasyonu gibi dokuları üst üste katlayıp elde edilen yüzeysel yapılan cerrahi yüzme germe teknikleri tamamen geçici. 6-7 ay sonra yüzünüz eski haline dönüyor. Belki de daha kötü bir hal bile alıyor olabilir.
Derin plan yüzme germe tekniğinde ise; sarkmış olan dokular alınıp eski (belki 15- 20 yıl önceki) yerlerine taşınıyor ve sabitleniyor.
Teknik olarak zor
Ameliyathane ortamında yapılması gerekiyor
Hem maliyet hem vakit kaybı olarak da görüldüğü için de doktorlar daha ticari yaklaşıp, işte adına örümcek ağı ya da Fransız askısı gibi uyduruk isim takıp klinik ortamında dahi bu işlemleri uyguluyorlar.
Hem daha kolay hem de ticari açıdan daha avantajlı çünkü.
Doktor seçerken size uygulayacağı tekniği öğrenmekle başlarsanız karar vermeniz de kolaylaşır.

Geçi mi kalıcı mı sorusunun cevabı tamamen size uygulanan yüz germe tekniği ile ilgili. Birçok hekim kolaya kaçıyor ya da daha ticari yaklaşıyor bilemiyorum ancak; İp askı, Fransız askı, örümcek ağı, smas plikasyonu gibi dokuları üst üste katlayıp elde edilen yüzeysel yapılan cerrahi yüzme germe teknikleri tamamen geçici. 6-7 ay sonra yüzünüz eski haline dönüyor. Belki de daha kötü bir hal bile alıyor olabilir.
Derin plan yüzme germe tekniğinde ise; sarkmış olan dokular alınıp eski (belki 15- 20 yıl önceki) yerlerine taşınıyor ve sabitleniyor.
Teknik olarak zor
Ameliyathane ortamında yapılması gerekiyor
Hem maliyet hem vakit kaybı olarak da görüldüğü için de doktorlar daha ticari yaklaşıp, işte adına örümcek ağı ya da Fransız askısı gibi uyduruk isim takıp klinik ortamında dahi bu işlemleri uyguluyorlar.
Hem daha kolay hem de ticari açıdan daha avantajlı çünkü.
Doktor seçerken size uygulayacağı tekniği öğrenmekle başlarsanız karar vermeniz de kolaylaşır.
O dediginiz tekniklerin kalıcı olmadığını biliyorum.
Ben orta yüz germe ameliyati için demiştim.
Burda yapılan bazı yorumlar endoskopik orta yüz germe ameliyatının geçici olduğu, sadece 6-7 ay dayandığı yönündeydi.
Bende bu ameliyatı düşündüğüm için haliyle kafam karıştı

O dediginiz tekniklerin kalıcı olmadığını biliyorum.
Ben orta yüz germe ameliyati için demiştim.
Burda yapılan bazı yorumlar endoskopik orta yüz germe ameliyatının geçici olduğu, sadece 6-7 ay dayandığı yönündeydi.
Bende bu ameliyatı düşündüğüm için haliyle kafam karıştı
Benim kafam bu denli karışsa
kendimi çıkmazda hissetsem,
ve bu ameliyatı gerçekten olmayı isteyip de ama bi taraftan da olumsuz yorumlardan etkilensem,
sorularımı gerçek sahiplerine sorardım.
Çünkü burada hiçbir hasta size bir uzmanın verebileceği cevabı veremez. Ancak kendi sürecini, tecrübesini aktarabilir.
Size yol göstermek ya da akıl vermek haddime değil ancak yapabileceğiniz en güzel şey; burada yazılan çizilen olumlu- olumsuz tüm sorularımı kendimce belirlediğim doktorlara yöneltirdim.
Çünkü buradaki kısır döngü hep devam edecek. Herkese açık bir platform olumlu yorum da göreceksiniz olumsuz yorum da.
İnşallah kendi adınıza doğru kararı verirsiniz..

Benim kafam bu denli karışsa
kendimi çıkmazda hissetsem,
ve bu ameliyatı gerçekten olmayı isteyip de ama bi taraftan da olumsuz yorumlardan etkilensem,
sorularımı gerçek sahiplerine sorardım.
Çünkü burada hiçbir hasta size bir uzmanın verebileceği cevabı veremez. Ancak kendi sürecini, tecrübesini aktarabilir.
Size yol göstermek ya da akıl vermek haddime değil ancak yapabileceğiniz en güzel şey; burada yazılan çizilen olumlu- olumsuz tüm sorularımı kendimce belirlediğim doktorlara yöneltirdim.
Çünkü buradaki kısır döngü hep devam edecek. Herkese açık bir platform olumlu yorum da göreceksiniz olumsuz yorum da.
İnşallah kendi adınıza doğru kararı verirsiniz..
Merhaba, burda onlarca kişinin yazısını okudum ama sizin kadar profesyonel, içten bir yazı görmedim, umarım ben de hayırlısı ile bu kararı verir ve yaptırırım, sizin gibi deneyimlerimi paylaşırım

Aklınız varsa yaptırmazsınız zaten. 4 Ay önce ablam yaptırdı bir doktora. Şu an eski hali ne ise o. 45.000 gibi bir para verdi. Doktoru kalıcı olduğunu söylemiş. Sonra düştü gel bir daha yapalım dedi istemedi başka doktora gittik beraber. Öteki doktor iş ahlakı olan bir estetik cerrahının bu işlemi yapmadan önce bilgilendirmesi gerektiğini, bu işlemin uzun süreli bir kalıcılık sağlamadığını söyledi. Kendi doktoru işlemden sonra 3- 4 ayda bir botoks yaptırırsan bir şey olmaz dedi. Ablam çok sinirlendi. Zaten botoksla çekik göz kalkık kaş elde ediliyor neden 45 bin verip botoksa muhtaç kaldım diye. Çok mağdur var. Bende yaptırmak istiyordum çok ünlü bir doktorun görüşmesine gittim nişantaşına. Çok meth ediyor kendini bu alanda. Oraya 3. 4. ay için gelen kişilerin önceki sonraki fotoğraflarını rica ettim hastalardan. Bir kaç kişi gösterdi. Biraz bir botoks etkisinden başka hiç bir şey yok. Ve lütfen çok dikkat edin. Burada çoğu kişi reklam amaçlı bulunuyor hiç biri gerçekten bu işlemi yaptırmamış. Nişantaşına görüşmeye gittiğim doktor benimle birlikte kontrole gelen hastalarını paylaştı o gün. Hepsine shop yapılmış anlamadığım bir şekilde gerçekte öyle gözükmüyorlar. Gerçekle alakası yok. Şok oldum o zaman anladım gerçekten bu işte rekabet büyük. Zaten ablamın sürece şahit olunca vazgeçtim görüşmeye gidip. Aman dikkat edin 🙏🏼 Ayrıca çok yakın arkadaşlarım var bu sektörde. Bu işlemler artık ticarete döküldü. Kimse size yaptırma düşecek demiyor. Parayı alıyor kenara geçiyor. (Derin plan yapıldı). 6 Ayda bir botoks yaptırıyorum. Gözlerim çekik ve badem oluyor doktorum sağolsun 💖 Badem göz yaptırmayı düşündüm vazgeçtim. Bir çok doktor uyardı zaten kalıcı değil işim tüccarlarına düşmeyin diye.

Son düzenleme:
Ayrıca başka bir arkadaşım daha yanlış hatırlamıyorsam temporal lift yaptırdı. Eğer izni olursa fotoğraflarını paylaşabilirim özelden sadece göz olarak. Sonuç hüsran. Kız psikolojik destek bile aldı. Biri farklı diğeri farklı göz mü dersiniz 3 ayda eski haline dönen yüz mü? Para için insanlara bunu yapan her doktor, kurum cezalandırılmalı bence. Birazda gerçekler arkadaşlar….

X