Orta yüz germe - Zekeriya Kul?

Aslında hatalı değil. Başta gerçekten süperdi. Dikiş zımba vsde vardı kafa bölgesinde. Sadece geri düştü ve bu duruma çok üzüldü. Hadi 5-6 sene kalsa yine gam yemeyeceğim neden 4 ayda eski halime döndüm diyor. Doktora gittik o bile dedi düşmüş diye. Ameliyattan önce ısrarla kalıcı dedi bu doktor. Yaşlanma etkin azalacak, çizgiler bile yok olacak dedi ama eski haline dönmeyi bırakın deriside bir garip oldu. Söylemememi kendisi söyledi dava sürecinde şu an çünkü. Bende çok yaptırmak istedim ilk halini görünce. İstanbulda çok doktor gezdim. Haklarını yiyemem kalıcı değil, yenilenmesi illaki gerekiyor diyenlere şahit oldum. Ama benim gittiğim son doktor aşırı efektli hastaları paylaşıyordu. Oraya gidip gerçek hallerini görmek ve özellikle o kişilerden bir kaçının memnun kalmadığını dinlemek benide vazgeçirdi. Benimde sürekli yeniletecek bütçem yok maalesef. Bu üstte yazdığımı bana diyende bir estetisyendi mesela 😅 kim kardashian bile 2 yılda bir yeniletiyor kalıcı olsa onda kalırdı dedi. Çok sarkıksınızdır, deri çok sünmüştür bunu toplatır, deriye işlem yaptırırsınız onu bilemem. Elbette fark olur. Ama sarkık değilken yaptırmanın pek olumlu sonucunu hiç bir şekilde ben göremedim ne çevremde ne ablamda. Realself var herkes biliyor oradan mı baktınız? Yabancılar oraya yazıyor genelde ben oraya bakın yabancı ülkede iseniz derim
Ablanıza geçmiş olsun.
Tabiiki olmuşken kalıcı olsun ister herkes, yoksa neden dolgularla halledilebilinirken, maddi manevi yıpranmayı göze alalımki bu süreçte.

Belkide hatalıdır ablanızın ameliyatı, bunu dışardan siz bilemezsinizki.

Hayır benim yüzüm sarkık değil, çoğu kişi yaşımı hiç göstermediğimi söyler, hep 5-10 yaş genç bulurlar beni 😁
Ben sadece yanaklarımı biraz sarkık buluyorum.
O da aslında aşırı değil ama ben beğenmiyorum.
Bende genetik, ben kendimi bildim bileli böyleydi.
Botox ve dolgularla istediğim gibi olur yüzüm ama her 6 ayda bir onla uğraşmak istemiyorum.
Kalıcı olsun istiyorum.
5-6 yıl kalsa onada razıyım.
Benimde bütçem ve zamanım kısıtlı, maddi manevi sürekli yaptıramam bu ameliyatı.
Ayrıyetten şakak germede olmak istiyorum, onada kalıcı diyorlar..

Realself'i biliyorum o site değil, benim kaldığım ülkede bu dediğim site avrupada.
Realself benzeri.
Ilk fırsatta üye olacağım o siteye.
Ama dediğim gibi burda sayfalardaki araştırmalarımda bu ameliyatlara kalıcı diyorlar, haa şunuda belirtmekde fayda var, bu sayfaların çoğu doktorların kendi siteleri

ablanıza çok geçmiş olsun. Kimse burada mağduriyet yaşamak istemez.. hepimiz maddi manevi zor süreçlerden geçiyoruz.
Önemli olan doğru bilgiye ulaşmak.
Benim sürecimde bırakın 3-4 ayda düşmeyi ifademin oturması bile 6 ayı buldu. İlk 15 gün yüzüm çok kötüydü. Ablanızın tam tersi bi haldi. Yani ben aksine ilk halimden korkmuştum.
Gözlerim aşırı ödemli ve mosmordu. İlk 20 gün neye benzeyeceğimi kestiremedim. 1. Aydan sonra ödemler gitti , insan suretine benzedim. Zira tır çarpmış gibiydim. Orta yüz de olduğu için yanaklarımda çöküklerin iyileşmesi 7-8 ayı buldu. Şimdi mesela o ilk ödemli halindeki gerginlik elbette yok ama görenler o yorgun ifademin gittiğini gözlerimin daha dingin olduğunu söylüyorlar. Ameliyat olduğumu bilmeyenler de sende bi değişiklik var, Fresh bi
İfaden var diye yorumluyor. Bendeki sonucu oldukça naturel oldu. Şimdi yaşlanmamız da devam ediyor, elbette ilk günkü gibi kalmayacak ama ameliyat öncesindeki halimle de kıyaslayamam.
Ablanızda bi komplikasyon mu oldu? Ya da bazı insanların ameliyat izleri bile aylarca iyileşmez, çok zor iyileşir, bünyesi mi kabul etmedi? Bilemedim. Tekrar geçmiş olsun..

İnsanların, okuyanların ve ameliyat olmayı bekleyenlerin kafasını karıştırmamak adına daha fazla yorum yapmayacağım. Zira fazlası benim bilgimi de aşar. Söyleyeceğim son söz umarım hiçkimse mağduriyet yaşamadan medikal ya da cerrahi mutlu sona ulaşır.

ablanıza çok geçmiş olsun. Kimse burada mağduriyet yaşamak istemez.. hepimiz maddi manevi zor süreçlerden geçiyoruz.
Önemli olan doğru bilgiye ulaşmak.
Benim sürecimde bırakın 3-4 ayda düşmeyi ifademin oturması bile 6 ayı buldu. İlk 15 gün yüzüm çok kötüydü. Ablanızın tam tersi bi haldi. Yani ben aksine ilk halimden korkmuştum.
Gözlerim aşırı ödemli ve mosmordu. İlk 20 gün neye benzeyeceğimi kestiremedim. 1. Aydan sonra ödemler gitti , insan suretine benzedim. Zira tır çarpmış gibiydim. Orta yüz de olduğu için yanaklarımda çöküklerin iyileşmesi 7-8 ayı buldu. Şimdi mesela o ilk ödemli halindeki gerginlik elbette yok ama görenler o yorgun ifademin gittiğini gözlerimin daha dingin olduğunu söylüyorlar. Ameliyat olduğumu bilmeyenler de sende bi değişiklik var, Fresh bi
İfaden var diye yorumluyor. Bendeki sonucu oldukça naturel oldu. Şimdi yaşlanmamız da devam ediyor, elbette ilk günkü gibi kalmayacak ama ameliyat öncesindeki halimle de kıyaslayamam.
Ablanızda bi komplikasyon mu oldu? Ya da bazı insanların ameliyat izleri bile aylarca iyileşmez, çok zor iyileşir, bünyesi mi kabul etmedi? Bilemedim. Tekrar geçmiş olsun..

İnsanların, okuyanların ve ameliyat olmayı bekleyenlerin kafasını karıştırmamak adına daha fazla yorum yapmayacağım. Zira fazlası benim bilgimi de aşar. Söyleyeceğim son söz umarım hiçkimse mağduriyet yaşamadan medikal ya da cerrahi mutlu sona ulaşır.
teşekkür ederim haklısınız evet. Siz doğal bir görünüm istemiştiniz mesela. Ablam yanaklarımın sarkıklığı gitsin ama gözlerimde (göz kenarları düşük) kalksın, birazcık çekik olsun diyordu. Komplikasyon olmadı hayır. Çok zor bir süreç geçirmedi sadece psikolojik olarak yıprandı çünkü çok kısa bir sürede eski haline döndü. 1 ayda ödemlerin gitmesini bekledik kendini avutup durdu ama sonrası o da anladı gittikçe düşüyor neden böyle oluyor diye o nedenle süreç zordu onun içim psikolojik olarak. Sizde yine bir etki var. Onda hiç yok. Doktor ikinciyi yapalım en azından düşük göz kenarları gider gibi bir şeyler demiş. Oralara yoğunlaşalım ama yine gergin bir sonuç bekleme bir tık düşer demiş. İlk ameliyatta bunu demedi mesela. Ablamda ben hafif kalkık bir kaş göz istesem zaten botoks yaptırırm en azından kalkık olurdu diyor. Süreç ve sonuç bu yani. Özellikle özgüvensizlik yaşadığı konudan yana böyle bir durum başına gelince yıprandı. Doktor adı çok soran olmuş dava var diye veremiyorum süreç sonuçlanınca mutlaka veririm. Ben de daha fazla yorum yapmayacağım. Aslında haklısınız evet herkes kendi sürecini kendisi yaşıyor. Umarım herkes çok iyi, sonucunda doğru yönlendirecek, gerçeği söyleyecek, yarı yolda bırakmayacak doktorlarla karşılaşır.

Geçici mi kalıcı mı tartışmaları burada hepimizin kafasını karıştırdı.
İnternette araştırma yaparken vogue dergisinin bu konuyla ilgili haberine denk geldim.
Aslında bu tartışmalar sadece burada değil dünyada da devam ediyor ki haber dergisi konuyu işleyip, her iki tekniğin dünyadaki temsilcileri ile röportaj yapmış.

Kompozit Facelift ya da diğer ismiyle Deep Plane Facelift’in bilinen ismi Doktor Andrew Jacono.

SMAS Facelift temsilcisi ise Doktor David Rosenberg.

Bu iki doktor her iki tekniğin avantajlarını ve dezavantajlarını anlatıyor haberde.

Muhteşem Dönüş | Vogue Türkiye

Haberin orijinal hali ;

Güzellik dünyası, inovatif yöntemlerle güncellenen yüz germe estetiğinin muhteşem dönüşünü kutluyor.
Neden şimdi?

#LiveLoveLift. Geçtiğimiz Temmuz ayında kan drenaj tüpleriyle ve beyaz sargılarla çevrelenmiş yüzünün fotoğrafını Instagram’da milyonlarca takipçisiyle paylaşan Marc Jacobs, bu etiketi kullanmıştı. “Kulaklarımın arkasında izler var, yüzüm şiş, boynumsa mosmor” diyordu Jacobs, Vogue Amerika’ya verdiği röportajda. “Ama yine de Instagram’da paylaşmak istiyorum. Şeffaf olma çabası da değil benimki; normalde ne yapıyorsam şimdi de aynısını yapıyorum, yani hayatımı yaşıyorum ve kapım ilgi duyan herkese açık.” Cardi B, Kaley Cuoco ve Jana Kramer’ın da aralarında olduğu geniş hayran kitlesi tarafından like yağmuruna tutulan 58 yaşındaki tasarımcı, estetik cerrahiye dair gizlilik ve utanç gibi türlü tabuları yerle bir etmekle kalmadı; pandemi döneminde neştersiz uygulamaların açık ara gerisinde kalan face lift, yani yüz germe estetiğinin de yeniden ufkunu açmış oldu. “Bu yıl, minimal invazif kategorisindeki yüz germe operasyonlarının daha da popülerleşmesini bekliyoruz” diyor Jacobs’ın yeni görünümünün mimarı Doktor Andrew Jacono: “Filler fatigue dediğimiz dolgu yorgunluğu, ciddi bir fenomen. Yaşlanma karşıtı invazif olmayan uygulamalar bir süre sonra yüz şeklini bozmaya başlıyor, istenilen sonucu vermiyor.” New York merkezli doktorun yapay görünüm yaratan alışılageldik yüz germe operasyonlarına geliştirdiği yenilikçi bir alternatif de var: Bakınız, Kompozit Facelift ya da diğer ismiyle Deep Plane Facelift.

Nasıl yapılıyor?

Kompozit (derin plan) Facelift yeni bir yöntem değil aslında. Kökleri 1990’lı yıllara ve mimarı Teksas merkezli plastik cerrah Sam Hamra’ya uzanan yöntem, geçmişten bugüne ilerleyen teknolojilerle güncellenmiş. “Kompozit Facelift deriyi kesip çıkarmaktan ziyade altındaki kas ve yağ katmanlarının hareketine odaklanır” diye giriyor söze işin uzmanı Dr. Jacono. Geçtiğimiz yıl konu hakkında 500 sayfalık bir araştırma kitabı yayınlayan, estetik dünyasında “Kompozit Facelift öncüsü” lakabıyla anılan cerrah, tekniği şöyle özetliyor: “Yüzün alt tabakalarına temas eden, daha pürüzsüz bir görünüm sağlayan, cilt altındaysa gerginlik yaratmayan bir yöntem bu. SMAS (Süperfisyal Musküler Aponörotik Sistem) dediğimiz yüzeysel kas ve bağ doku sistemi üzerinde oynamalar yapılır. Tekniğin en büyük artısıysa göz altı, burun, dudak kenarları ve yanakları kapsayan orta yüze, hiçbir dolgu veya yağ dokusu enjeksiyonu yapmaksızın ciddi oranda dolgunluk kazandırması. Öte yandan, geleneksel yüz germe estetiğinden farklı olarak ciltte gerginlik yaratmaz. Endoskopik teknolojiyle yapılan gizli kesiler sayesinde, kadın hastalar saçlarını atkuyruğu yapabilir; erkek hastalarsa saçlarını kısa kullanabilir ve hatta sıfıra dahi vurdurabilir.”

Üç ila dört saate kadar sürebilen uzun ameliyatın iyileşme süresi üç hafta olsa da doktorun reçetesi Hiperbarik Oksijen Terapisi ile bu süreç yaklaşık 10 güne kadar inebiliyor. Sonuçlara gelince… Bu işlemin, zamanı 15 ila 20 yıl geri çevirdiğini, yüz germe kulvarında görülmemiş türden doğal bir görünüm yarattığını söylemek mümkün. Kanıtlar için Dr. Jacono’nun Instagram hesabına göz ucuyla bakmanız yeterli. 12 ila 15 yıl boyunca kalıcı olması da yine artılarından.

Alternatifi var mı?

SMAS
, yani Türkçe tercümesiyle “yüzeysel kas ve bağ doku katmanı”, bugünlerde yıldızı parlayan bir diğer yüz germe tekniği. Yirmi yıllık SMAS yüz germe tecrübesine sahip New York merkezli plastik cerrah Doktor Gerald Imber; “Cilt yanak üzerinden başlayarak çene hattına veya boyundaki platizma kaslarının olduğu bölgeye kadar gerilir” diyor. Deri altına girmeden cilt üzerinde çene, nazolabial katlantı (burun kenarından ağız kenarına doğru uzanan ve dudak ile yanağı birbirinden ayıran geçiş hattı) ve boyun hatlarını pürüzsüzleştiren teknik, Kompozit Facelift’e nazaran daha az risk güden, daha yüzeysel ve pratik bir opsiyon. Üstelik iyileşme süreci yalnızca bir hafta. Tekniğin gergin ve yapay sonuçlar doğurabileceğini söyleyen eleştirmenlere, “Çekiştirilmiş gibi görünen bir yüzey, SMAS tekniğinin değil, estetik cerrahın kusuru” cevabını veriyor Dr. Imber. Dikişleri, cilde sımsıkı ve parlak bir görünüm veren saç çizgisine atmanın da “kabul edilemez” olduğunu söyleyen rütbeli doktor, dikişleri favorilerin yanı sıra kulak ve kulak memesinin arkasına gizlemeyi tercih ediyor.

Nelere dikkat etmeli?

Kompozit Facelift (derin pan) için neşter altına yatmayı düşünüyorsanız, öncesinde mutlaka Dr. Jacono’ya kulak verin: “Daha kalıcı ve daha zinde bir görünüm sağlasa da yüksek zorluk seviyesi nedeniyle plastik cerrahların yalnızca yüzde beşinin yapmayı tercih ettiği bir operasyon bu.” 20 yıldır Kompozit Facelift operasyonları gerçekleştiren New York merkezli kıdemli Doktor David Rosenberg de hemfikir: “Potansiyel olarak daha tehlikeli bir yöntem. Zira tekniğini öğrenmek hayli güç ve gerçekleştirebilmek için muazzam bir cerrahi muhakeme yetisine, kusursuz ellere ve gözlere sahip olmanız gerek.” Kompozit veya SMAS, ilgilendiğiniz teknik her ne olursa olsun, doktorunuzu seçmeden önce işe detaylı bir araştırmayla başlayın. Belirlediğiniz doktorlarla periyodik olarak görüşün ve tercihinizi size kulak veren, anatominize özgü seçenekler sunan, Board sertifikalı, ilgilendiğiniz teknik konusunda tecrübeli bir estetik cerrahtan yana yapın.

Bu yazıyı izninle alıyorum , bana SMAS uygulandı

Bu yazıyı izninle alıyorum , bana SMAS uygulandı
👍

Aslında hatalı değil. Başta gerçekten süperdi. Dikiş zımba vsde vardı kafa bölgesinde. Sadece geri düştü ve bu duruma çok üzüldü. Hadi 5-6 sene kalsa yine gam yemeyeceğim neden 4 ayda eski halime döndüm diyor. Doktora gittik o bile dedi düşmüş diye. Ameliyattan önce ısrarla kalıcı dedi bu doktor. Yaşlanma etkin azalacak, çizgiler bile yok olacak dedi ama eski haline dönmeyi bırakın deriside bir garip oldu. Söylemememi kendisi söyledi dava sürecinde şu an çünkü. Bende çok yaptırmak istedim ilk halini görünce. İstanbulda çok doktor gezdim. Haklarını yiyemem kalıcı değil, yenilenmesi illaki gerekiyor diyenlere şahit oldum. Ama benim gittiğim son doktor aşırı efektli hastaları paylaşıyordu. Oraya gidip gerçek hallerini görmek ve özellikle o kişilerden bir kaçının memnun kalmadığını dinlemek benide vazgeçirdi. Benimde sürekli yeniletecek bütçem yok maalesef. Bu üstte yazdığımı bana diyende bir estetisyendi mesela 😅 kim kardashian bile 2 yılda bir yeniletiyor kalıcı olsa onda kalırdı dedi. Çok sarkıksınızdır, deri çok sünmüştür bunu toplatır, deriye işlem yaptırırsınız onu bilemem. Elbette fark olur. Ama sarkık değilken yaptırmanın pek olumlu sonucunu hiç bir şekilde ben göremedim ne çevremde ne ablamda. Realself var herkes biliyor oradan mı baktınız? Yabancılar oraya yazıyor genelde ben oraya bakın yabancı ülkede iseniz derim
Endoskopik orta yüz germe yaptıran 3 arkadaşım var 7 yıl önce yaptırdılar yüzleri özellikle göz bölgesi aynen duruyor hiç bir düşme yok.
Derin plan klasik germe smas tabakasını da gererek yaptıran iki arkadaşımın da yüzü gayet aynı şekilde duruyor hiç bir bozulma çökme sarkma yok.
İple asma haricinde ya da endoskopik denip kafadan iki dikişle sadece deriyi çekiştirme sureti ile yapılan germe harici diğerleri geçici işlem değil.
Ben 8 yıl önce göz kapağı amel oldum. 8 yılda yaşlanma devam ediyor göz kapağım bir tık düştü ama asla eski halinde değil. Amel öncesi halime asla dönmedim 8 yılda

Endoskopik orta yüz germe yaptıran 3 arkadaşım var 7 yıl önce yaptırdılar yüzleri özellikle göz bölgesi aynen duruyor hiç bir düşme yok.
Derin plan klasik germe smas tabakasını da gererek yaptıran iki arkadaşımın da yüzü gayet aynı şekilde duruyor hiç bir bozulma çökme sarkma yok.
İple asma haricinde ya da endoskopik denip kafadan iki dikişle sadece deriyi çekiştirme sureti ile yapılan germe harici diğerleri geçici işlem değil.
Ben 8 yıl önce göz kapağı amel oldum. 8 yılda yaşlanma devam ediyor göz kapağım bir tık düştü ama asla eski halinde değil. Amel öncesi halime asla dönmedim 8 yılda
ya da endoskopik denip kafadan iki dikişle sadece deriyi çekiştirme sureti ile yapılan germe harici diğerleri geçici işlem değil demişsiniz.

Endoskopik orta yüz germe ameliyatı zaten kafadan iki dikişle yapılan deriyi çekiştirip germe işlemi değilmi?
Aradaki fark nedir acaba?

ya da endoskopik denip kafadan iki dikişle sadece deriyi çekiştirme sureti ile yapılan germe harici diğerleri geçici işlem değil demişsiniz.

Endoskopik orta yüz germe ameliyatı zaten kafadan iki dikişle yapılan deriyi çekiştirip germe işlemi değilmi?
Aradaki fark nedir acaba?
Hayır aynı değil. Endoskopik alet ile küçük kesiden giriliyor ve klasik germedeki gibi deri altındaki tabakalar da kesilip, kaslar onarılıp olması gereken yere alınıyorlar

Merhaba,
Bana gözlerim ve kaşlarım çok düşük olduğu için endoskopik kantopeksi ile birlikte şakak ve ortayüz germe işlemi beraber uygulandı. Yanaklarımda da sarkma vardı çünkü.
Before-after fotoğraflarıma baktığımda en az 10 yaş geriye gittiğimi söyleyebilirim.
Kaş ve göz düşüklüğü bende yaştan ziyade biraz da yapısal olduğu için keşke daha önce 20 li yaşlarımda filan yaptırsaydım diyenlerdenim. Bu kadar net ve bariz lifting etkisi bırakıyor bu ameliyat.

Zekeriya hocanın uyguladığı teknik; Deep Plane Facelift (Derin Plan Yüz Germe)

Bu teknikte saçlı deriden küçük bir kesi ile endoskopik kamera yardımıyla derin doku katmanlarına ulaşılıp serbestleştirildikten sonra dokular eski yerlerine taşınıyor arkadaşlar.

Gerilen tabaka derinde yani alt katmanda olduğu için cilde binen yük azalıyor dolasıyla da iz yönünden de skar oluşması yönünden de klasik yönteme göre avantajlı bir yöntem olarak belirtiyor hoca.

Bana tüm yüz yapılmadığı için kulak arkası izi tecrübem yok. Endoskopik kamera ile saçlı deriden yapılan kesi izimi, 2. kontrolüme gittiğimde hoca dahi görmekte zorlanmıştı. Saç dökülmem de olmadı.

Ama bu sizde olmayacak anlamına gelmiyor. Bazı hastalarda oluşan cerrahi travma sonucu dökülmeler olabiliyormuş. Bir süre sonra dökülen saçlar yerine geliyormuş. Hoca bunun için bir sprey öneriyor.

İşlem derin dokular üzerinde yapıldığı için de kalıcı. Ortalama en az 10 -15 yıl götürür sizi. Bu süreyi uzatmayı sizin yaşam kaliteniz, genetik yapınız, sigara, alkol ve beslenme şekliniz belirliyor; nihayetinde yaşlanmamız devam ediyor.
Her hastanın süreci ve hikayesi farklı ilerliyor, benim sürecime gelecek olursam;
Ameliyat sonrası ağrım olmadı, narkozu tolere edemediğim için bulantı zorlamıştı.
Ağrı olayı da sizin ağrı eşiğinize bağlı. Ben biraz gözü karayım bu konularda, çok mızmızlanan bir yapım yok çünkü.
İşlemin 3. Günü ödem ve morluklar pik yapmaya başladı. İlk 15-20 gün zorlandığımı hatırlıyorum. Sonra günden güne düzelmişti.
Üzerinden de epey zaman geçtiği için o zorlu süreci unuttum diyebilirim.
Selamlar. Memnun olmanıza sevenldim. Endoskopik olarak yapılan şakak germe veya göz kenarı çekme işlemi cerrahi yönteme göre cok daha kısa etkiliymiş. Sizin şakaklarda ve kaslarda düşme var mı acaba? Formda 2020 2021 yıllarında Zekeriya hocaya şakak germe olduklarını ve çok geçmeden düştüğünü ve revizyon olduklarını yazmışlardı. Merak ediyorum gerçekten.

Selamlar. Memnun olmanıza sevenldim. Endoskopik olarak yapılan şakak germe veya göz kenarı çekme işlemi cerrahi yönteme göre cok daha kısa etkiliymiş. Sizin şakaklarda ve kaslarda düşme var mı acaba? Formda 2020 2021 yıllarında Zekeriya hocaya şakak germe olduklarını ve çok geçmeden düştüğünü ve revizyon olduklarını yazmışlardı. Merak ediyorum gerçekten.

Merhaba, düşme olmadığı gibi eski halimle kıyaslayamayacağım şekilde iyi yönde etkileri oldu bu ameliyatın bana.
Endoskopik şakak germe (temporal lift) ve ortayüz birlikte yapıldı.
Çok fazla teknik konulara vakıf olmamakla birlikte kısaca açıklamam gerekirse ; dokuların endoskopik kamera yardımıyla deri altından ilerleyerek serbestleştirilip eski yerlerine taşınıp sabitleme işlemiydi bana yapılan.
Kalıcılığı sağlayan da işlemin Deriden ziyade alt dokular üzerinde yapılması, serbestleştirilmesi ve eski yerlerine sabitlenmesi. Özetle bu şekilde anlatabilirim.
Ameliyat sonrası sürecimde de; Ameliyattan sonra ilk uzaylı görüntüden kurtulmam günden güne düzelerek 1- 2 ayı buldu. İlk günlerde ödemin etkisiyle de inanılmaz gergindi derim. Ödemler gittikçe ifadem de oturdu. Bu da tamamen 5-6 ay diyebilirim. Şimdi yüzüme baktığında ilk 3 aydaki gerginlik tabi ki yok. Ancak kesinlikle düşme de olmadı.

Merhaba, düşme olmadığı gibi eski halimle kıyaslayamayacağım şekilde iyi yönde etkileri oldu bu ameliyatın bana.
Endoskopik şakak germe (temporal lift) ve ortayüz birlikte yapıldı.
Çok fazla teknik konulara vakıf olmamakla birlikte kısaca açıklamam gerekirse ; dokuların endoskopik kamera yardımıyla deri altından ilerleyerek serbestleştirilip eski yerlerine taşınıp sabitleme işlemiydi bana yapılan.
Kalıcılığı sağlayan da işlemin Deriden ziyade alt dokular üzerinde yapılması, serbestleştirilmesi ve eski yerlerine sabitlenmesi. Özetle bu şekilde anlatabilirim.
Ameliyat sonrası sürecimde de; Ameliyattan sonra ilk uzaylı görüntüden kurtulmam günden güne düzelerek 1- 2 ayı buldu. İlk günlerde ödemin etkisiyle de inanılmaz gergindi derim. Ödemler gittikçe ifadem de oturdu. Bu da tamamen 5-6 ay diyebilirim. Şimdi yüzüme baktığında ilk 3 aydaki gerginlik tabi ki yok. Ancak kesinlikle düşme de olmadı.
Teşekkür ederim. Şakak germede alında da gerginlik oluyor mu?

Merhabalar
Bende çok merak ediyorum süreci ,3 hafta sonra benimde Zekeriya hocada Deep plane operasyonum var
Ameliyat stresi ve korku var
Özellikle Zekeriya hocanın hastalarinin bu süreci naail geçirdiği ve ameliyat izlerini merak ediyorum
Iyi gunler siz amaliyatinizi oldunuzmu acaba?

X