Orta yüz germe - Zekeriya Kul?

Lutfen deneyiminizi yazarmisiniz benimde bu ayin sonunda randevum var cok motkuyorum
Sizi inanilmaz iyi anliyorum ,ayni sureclerden geçtim

Zekeriya kul hocada mi işleminiz?
Benim Doktorum Zekeriya kul

Onkoloji hastanesinde oldu ameliyatim
Anesteziden cok korkan biriyim bin şükür sıkıntısız geçti 🙏
Bende gözlere mudahele edilmedi derin plan yüz ve boyun işlemleri yapildi

Uyandiktan kisa süre sonra ödemler basladi devamli süretle ama 3. Gün tavan yapti
Yüzüm gözlerim taninmayacak kadar şişti ve morluklar patladı
Rahat yemek yiyemedim agzimi açamıyordum istah olmuyor zaten

Günde 4 litre su iciyorum hala bromelain kullaniyorum arnica yesil çay kullaniyorum

Ilk 1 hafta corba tarzi beslendim

5 gün antibiyotik kullandim ilk hafta agri kesiciye ihtiyacim oldu.

Şimdi sişlikler daha iyi ama hala cok ödemli
Gözler acildi
Morluklar cok daha iyi ama hala yer yer yeşil sari lar

Daha rahat yemek yiyorum
Yüzüm haliyle cok gergin alt yüz ve boynum simdiden sevindirici 🙏

Henüz cok yeni iki hafta bile olmadi
Allahin izini ile iyileşme sürecim tamamlandigi zaman mutlu eden bir sonuç olacagini düşünüyorum.

Zekeriya hoca da düşünüyorsanız bu islemi ben cok memnunum ilgisinden anlayışından yaklaşımından empatisinden belirtmek isterim

Ekibide ameliyati gerçekleştirdiği hastanade kesinlikle muazzam

Hersey gönlünüzce olsun insallah 🌹

Uyandiktan kisa süre sonra ödemler basladi devamli süretle ama 3. Gün tavan yapti

Günde 4 litre su iciyorum hala bromelain kullaniyorum arnica yesil çay kullaniyorum

Gözler acildi

Daha rahat yemek yiyorum

Allahin izini ile iyileşme sürecim tamamlandigi zaman mutlu eden bir sonuç olacagini düşünüyorum.

Zekeriya hoca da düşünüyorsanız bu islemi ben cok memnunum ilgisinden anlayışından yaklaşımından empatisinden belirtmek isterim

Ayyyyy cok tessekur ederim aciklamaniz icin.
Evet benimde amaliyat randevumu olusturma asamasindayiz bu ayin ucuncu haftasi ama cok korkuyorum, biraz olumsuz seyler okumustum ondan sonra tedirginlestim. Benimde amaliyat olacagim doktor Zekeriye Kul.
- derinplan yuzgerme
-kas kaldirma Olacak. Burdan lutfen ara ara yazarmisin🙈 nasil oldugunu🙈

Ayyyyy cok tessekur ederim aciklamaniz icin.
Evet benimde amaliyat randevumu olusturma asamasindayiz bu ayin ucuncu haftasi ama cok korkuyorum, biraz olumsuz seyler okumustum ondan sonra tedirginlestim. Benimde amaliyat olacagim doktor Zekeriye Kul.
- derinplan yuzgerme
-kas kaldirma Olacak. Burdan lutfen ara ara yazarmisin🙈 nasil oldugunu🙈
Tabiki yazarim bi hatirlatma yeter

Zekeriya hocadan yapacagi islemlerden anestezi dr.undan ekipten hastaneden memnun kalacaksiniz eminim
Banada cok sakin ol korkma dendi ama aşamadim o duyguyu ,ama şuan şükür cok yeni ardımda birakan biri olarak
Benim kendime yukledigim stresi olabiliyorsa lütfen kendinize yapmayin
Inanin hersey harika geçecek
Ope. Günü belli oldugunda benimle paylasirmisiniz lütfen
Bu süreçte yaninizda olmayi cok isterim
Hersey umdugunuzdan da güzel olsun🌹

Gözler acildi

Daha rahat yemek yiyorum

efilaye efilaye çok geçmiş olsun. güle güle kullan yeni yüzünü..
Şimdi tüm stresli dönemini unutup tadını çıkartmanın zamanı.
Darısı tüm isteyenlerin başına , bana da inşallah..

Gecmiş olsun ameliyat sonrası agrı acı nasıl cok fazla mı? Bnmde anestezı korkum cok var :)
Cok teşekkür ederim 🙏

Zekeriya hocanin anestezi dr. u gerçekten cok cok iyi .

Kimse ağrım yok olmadi demesin gerçekten ağrılı bir işlem.

Yüzün gözün ödem toplamasinin verdiği zorluğun yanında ,kulak arkasi müthiş acidi bende
Ilk gece delirdim acısına agri kesici tablet iğne fayda etmedi
Ama sonraki günler agri kesiciyle yatistirilabilir bir ağrıydı
Ilk haftadan sonra agri kesici kullanmadim.
Su anda tabiki hala inanilmaz ödem var ama agri şükür yok

Daha kulak kendine gelemedi uyuşma var
Bunlarin hepsi erken dönem icin cok cok normal.

Şunu diyebilirim evet zor bir süreç ama ayni zamanda atlatilabilinen ve sonucuna değer🌹

Tabiki yazarim bi hatirlatma yeter

Zekeriya hocadan yapacagi islemlerden anestezi dr.undan ekipten hastaneden memnun kalacaksiniz eminim
Banada cok sakin ol korkma dendi ama aşamadim o duyguyu ,ama şuan şükür cok yeni ardımda birakan biri olarak
Benim kendime yukledigim stresi olabiliyorsa lütfen kendinize yapmayin
Inanin hersey harika geçecek
Ope. Günü belli oldugunda benimle paylasirmisiniz lütfen
Bu süreçte yaninizda olmayi cok isterim
Hersey umdugunuzdan da güzel olsun🌹
Kessinlikle paylasacagim insallah! 😊🙏🏻
Cok teşekkür ederim 🙏

Zekeriya hocanin anestezi dr. u gerçekten cok cok iyi .

Kimse ağrım yok olmadi demesin gerçekten ağrılı bir işlem.

Yüzün gözün ödem toplamasinin verdiği zorluğun yanında ,kulak arkasi müthiş acidi bende
Ilk gece delirdim acısına agri kesici tablet iğne fayda etmedi
Ama sonraki günler agri kesiciyle yatistirilabilir bir ağrıydı
Ilk haftadan sonra agri kesici kullanmadim.
Su anda tabiki hala inanilmaz ödem var ama agri şükür yok

Daha kulak kendine gelemedi uyuşma var
Bunlarin hepsi erken dönem icin cok cok normal.

Şunu diyebilirim evet zor bir süreç ama ayni zamanda atlatilabilinen ve sonucuna değer🌹
amaliyatin sonucubu tabi henuz goremiyorsunuzdur. Ben burda Chanel diye bir kullanicinin amaliyat surecini okudum vok mutluydu cok iyi felan yazmis 6 ay sonra tekrar rutis ucin gitmisti yani demem o ki sanirim henuz birsey belli degil herhalde… benimde var bu ayin sonuna ama cok terredut ediyorum😌 bir tutis felan istemiyorum yani…

amaliyatin sonucubu tabi henuz goremiyorsunuzdur. Ben burda Chanel diye bir kullanicinin amaliyat surecini okudum vok mutluydu cok iyi felan yazmis 6 ay sonra tekrar rutis ucin gitmisti yani demem o ki sanirim henuz birsey belli degil herhalde… benimde var bu ayin sonuna ama cok terredut ediyorum😌 bir tutis felan istemiyorum yani…
Tutis nedir?

Ameliyat sürecinden mi memnundu yoksa iyileşme sürecinden mi?
Aynu işlem herkeste farkli süreçlerde yasanabilir tabi
Kişiden kişiye değişir bir çok sey.

Ama anlamadığım okadar memnunsa neden erken dönem yani 6 ay sonra rütuş a gitmiş

amaliyatin sonucubu tabi henuz goremiyorsunuzdur. Ben burda Chanel diye bir kullanicinin amaliyat surecini okudum vok mutluydu cok iyi felan yazmis 6 ay sonra tekrar rutis ucin gitmisti yani demem o ki sanirim henuz birsey belli degil herhalde… benimde var bu ayin sonuna ama cok terredut ediyorum😌 bir tutis felan istemiyorum yan

Simdi tabiki en nihai sonuç ortada degil 11 gün oldu sadece ,yinede farkliliklari gozlemleyebiliyor insan.

Sizin operasyon ayin kaçında ve tam yapilacak işlem nedir ve dr.unuz kim

Simdi tabiki en nihai sonuç ortada degil 11 gün oldu sadece ,yinede farkliliklari gozlemleyebiliyor insan.

Sizin operasyon ayin kaçında ve tam yapilacak işlem nedir ve dr.unuz kim
6 ay sonrasi Dr. Zekeriya Kul’a tekrardan rutis icin gitmis yani ikinci kez amaliyat olmus cunki sonucundan menmun kalmamis. Bende Zekeriya Kul’a amaliyat olacagim fakat cok korkuyorum. Ilk donem sisliklerden dolayi cok birsey farketmiyormussun sonra iste 3 / 6 ay sonrasi yuz oturdugu zaman dengesizlikler oluyormus genelde bu bayan ve hatta bir kac bayan yazmislar tekrar rutis icin gittik diye.. ondan korkuyorum bende

Merhaba, düşme olmadığı gibi eski halimle kıyaslayamayacağım şekilde iyi yönde etkileri oldu bu ameliyatın bana.
Endoskopik şakak germe (temporal lift) ve ortayüz birlikte yapıldı.
Çok fazla teknik konulara vakıf olmamakla birlikte kısaca açıklamam gerekirse ; dokuların endoskopik kamera yardımıyla deri altından ilerleyerek serbestleştirilip eski yerlerine taşınıp sabitleme işlemiydi bana yapılan.
Kalıcılığı sağlayan da işlemin Deriden ziyade alt dokular üzerinde yapılması, serbestleştirilmesi ve eski yerlerine sabitlenmesi. Özetle bu şekilde anlatabilirim.
Ameliyat sonrası sürecimde de; Ameliyattan sonra ilk uzaylı görüntüden kurtulmam günden güne düzelerek 1- 2 ayı buldu. İlk günlerde ödemin etkisiyle de inanılmaz gergindi derim. Ödemler gittikçe ifadem de oturdu. Bu da tamamen 5-6 ay diyebilirim. Şimdi yüzüme baktığında ilk 3 aydaki gerginlik tabi ki yok. Ancak kesinlikle düşme de olmadı.
Siz amaliyatinizi kime yaptirdiniz acaba?

6 ay sonrasi Dr. Zekeriya Kul’a tekrardan rutis icin gitmis yani ikinci kez amaliyat olmus cunki sonucundan menmun kalmamis. Bende Zekeriya Kul’a amaliyat olacagim fakat cok korkuyorum. Ilk donem sisliklerden dolayi cok birsey farketmiyormussun sonra iste 3 / 6 ay sonrasi yuz oturdugu zaman dengesizlikler oluyormus genelde bu bayan ve hatta bir kac bayan yazmislar tekrar rutis icin gittik diye.. ondan korkuyorum bende
Cidden hic birsey anlamadim
Hem memnun kalmis hem kalmamış vs.

Ben okuduğum hic birseyle beynimi bulandirmak istemedim ,hoca ilr görüşüp aldığım izlenimle hislerime göre hareket ettim. Ve bin şükür 🤲

Insan memnun etmek zor ,birde şöyle düşünün belki hocanin degil bu insanlarin hatasidir!

Ilk dönem diye kendinizde söylüyorsunuz bu şişliğin de bir dönemi var ebedi degil elbette.
Bu normal ve olmasi beklenir,beklenmemesi anormal zaten.
Iciniz rahat değilse kalkismayin ,uzun ve sabir gerektiren bi yol .

Cidden hic birsey anlamadim
Hem memnun kalmis hem kalmamış vs.

Ben okuduğum hic birseyle beynimi bulandirmak istemedim ,hoca ilr görüşüp aldığım izlenimle hislerime göre hareket ettim. Ve bin şükür 🤲

Insan memnun etmek zor ,birde şöyle düşünün belki hocanin degil bu insanlarin hatasidir!

Ilk dönem diye kendinizde söylüyorsunuz bu şişliğin de bir dönemi var ebedi degil elbette.
Bu normal ve olmasi beklenir,beklenmemesi anormal zaten.
Iciniz rahat değilse kalkismayin ,uzun ve sabir gerektiren bi yol .
Evet haklisiniz.. ben sadece burda okuduklarimla yola cikiyorum. Belki bunu yapmamam gerekiyor. Fakat referans ariyor insan iste.. neyse cok gecmis olsun!

Bunu bende okumuştum ve bundan dolayı benimde kafam karışmıştı.
Ama neden rötuşa gitmiş onu yazmamıştı galiba yada benim gözümden kaçmıştı.
Şans işimidir nedir bende anlamadım.
Hatırlıyormusunuz tam olarak hangi ameliyatı olmuştu o üye?
Endoskopik orta yüz germemiydi?

Bunu bende okumuştum ve bundan dolayı benimde kafam karışmıştı.
Ama neden rötuşa gitmiş onu yazmamıştı galiba yada benim gözümden kaçmıştı.
Şans işimidir nedir bende anlamadım.
Hatırlıyormusunuz tam olarak hangi ameliyatı olmuştu o üye?
Endoskopik orta yüz germemiydi?
Endeskopik kas kaldirma ve derinplan yuz germe olmustu. Ilk zamanlarda cok iyi oldugunu yazmis sonra alti ayi dolduktan sonra rutis icin gitmis neyin rutisi bilmiyorum yanilmiyorsam gozlerinde esitsizlik ve cene hattinda bir sikintisi vardi ondan sonra menmunmu kaldi kalmadimi bilmiyorum cunki baska bir kiside onun uzerine biz 3 kisi gittik ucumuzde menmun kalmadik hatta ozelden bize yazanlar oldu rutise gidip hala menmun olmayanlar oldu diyede okumustum bilmiyorum artik bu kulanici chaneldenmi bahsediyordu… kafam cok karisti 🙈

Siz amaliyatinizi kime yaptirdiniz acaba?
Merhaba benim de doktorum Zekeriya Kul. Şakak ve orta yüz germe yaptırmıştım, haziranda 2 yıl olacak. Ameliyat sonrası iyileşme sürecimde de sonrasında da ne bir komplikasyon ne de revizyon gerektirecek bir durum olmadı çok şükür. Sizin ameliyat tarihiniz yakın sanırım?

X