Otelde beraber kalma prosedürü hk

Otel ve gideceğiniz yere göre değişiyor.oteliniz belliyse sormakta fayda var tatil beldelerinde sorun olmuyor

Eşimle kaç kez gittik.
Soy ismim farkı hiç sorulmadı.

2 yıl resepsiyonda çalıştım. Resepsiyonist idim.
Aynı odada bayan erkek kalınca kimsin evli misin evlilik cüzdanı ver gibi bir kural yoktur.
Tek kural kimlik zorunluluğu vardır.

Genelde aile otellerinde ozellikle turistik olmayan sorulanlar var ama 3 4 5 yildizli otellerde nispeten buyuk otellerde sorulmaz yani biraz kenar otellerde tamamen kendi insiyatifinde olanlarda sorabilirler

Hanımlar merhaba,

Birkaç hafta sonra erkek bir arkadaşımla beraber başka bir şehre gezmeye gideceğiz. Aynı odada kalmayı planlıyoruz ama evli olmayan bir kadın ve erkeğin aynı odada kalmasında otellerde sorun çıkabilir mi? Daha önce evlilik cüzdanı olmadan falan kalınmadığını okumuştum ama halen bu uygulama yürürlükte mi? Gerçi düşününce millet sevgilisiyle tatillere gidiyor, öyle olsa gidemezdi ama ne bileyim her şey olabilir :deli:

Yani öyle resepsiyonun dünyadan haberinin olmadığı veya her şeye göz yumduğu ara sokak otellerinden bahsetmiyorum, üç yıldız dört yıldız büyük otellerden bahsediyorum.

Otelleri arayıp da sorabilirim tabii ama genelgeçer bir uygulama varsa tek tek aramak istemiyorum, ona göre otel bakarım diye düşündüm.

Teşekkürler şimdiden.
Hiçbir büyük otel sormuyor içiniz rahat olsun :)

Hanımlar merhaba,

Birkaç hafta sonra erkek bir arkadaşımla beraber başka bir şehre gezmeye gideceğiz. Aynı odada kalmayı planlıyoruz ama evli olmayan bir kadın ve erkeğin aynı odada kalmasında otellerde sorun çıkabilir mi? Daha önce evlilik cüzdanı olmadan falan kalınmadığını okumuştum ama halen bu uygulama yürürlükte mi? Gerçi düşününce millet sevgilisiyle tatillere gidiyor, öyle olsa gidemezdi ama ne bileyim her şey olabilir :deli:

Yani öyle resepsiyonun dünyadan haberinin olmadığı veya her şeye göz yumduğu ara sokak otellerinden bahsetmiyorum, üç yıldız dört yıldız büyük otellerden bahsediyorum.

Otelleri arayıp da sorabilirim tabii ama genelgeçer bir uygulama varsa tek tek aramak istemiyorum, ona göre otel bakarım diye düşündüm.

Teşekkürler şimdiden.
kuzen de olabilirdiniz, ispat mi isteyecekler. ben de hic denk gelmedim, belki küçük şehirlerde vardir bilemiyorum

Bizim oralarda bir laf vardır:KK14:

Ateşle barut ah,
Yan yana durmaz.
Gönül dilinden
Anla biraz.

Bir dokunursan,
Ah dokunursan,
Ellerin mızrap olur,
Bedenim saz.:KK53::confused::KK8:
Eleştirmek gibi olmasın ama, bence yanlış düşünüyorsunuz. Ben samimi bir erkek arkadaşımla aynı odada kaldım. İkimizin de aklından en ufak bir kötü niyet geçmedi.

Eleştirmek gibi olmasın ama, bence yanlış düşünüyorsunuz. Ben samimi bir erkek arkadaşımla aynı odada kaldım. İkimizin de aklından en ufak bir kötü niyet geçmedi.
dogrudur ama ben yakin arkadasimda olsa erkekse ozellikle arkadascada kalmak istemezdim. biri digerine saldiracak diye degil. ne bilim uyurken biri gaz cikarir filan..istemem buna sahit olmak :)))

Biz sevgiliyken surekli gidiyorduk tatile esimle turistik bolgelerde cok sorana rastlamadik acikcasi ama ankara da cok sorun yasamistik otel bulmakta mesela tabiki bize mi denk geldi bilmiyorum. Ayni zamanda karadenizde de bazi otellerde buyük sıkıntı yasamistik bunlarin hepsi buyük otellerdi 4 yada 5 yıldiz tabi biz 4 senedir evliyiz birseyler degismismidir bilmiyorum direk veriyoruz evlilik cuzdanini cunkü :))

Yok sormuyorlar canım.
Türlü türlü şehirlerde kaldım,kimi lüks kimi mahalle arası otellerdi. Hiçbirinde sorulmadı. Ki böyle bir kanun yok,dolayısıyla sormaya hakları yok.
Bu arada fuhuş baskınları oluyor ama o da şöyle; mesela bu otellerdeki kayıtlar polislere gidiyor,eğer bir kişinin yakın aralıklarla farklı farklı erkeklerle kaldığı görülürse gelip bakabiliyorlar. (Diye biliyorum,resepsiyonist bir arkadaşım anlatmıştı.)
Bende şey olmuştu
Trabzon'da erkek arkadaşımla kalırken gecenin 4'te polisler gelmişti,kapıyı da alacaklı gibi yumruklamışlardı ahah :KK70:
İlk ve son oydu,başka hiç rastlamadım.

Aaa ciddi misiniz? Peki bu oda kaydı polise veriliyor mu, yoksa sadece otelin kayıtlarında mı kalıyor?
Sadece polislere veriliyor,hangi semtte kalıyorsan o semtin polis merkezine yollanıyor kayıtlar,kontrol amaçlı.
Bizde erkek arkadaşım asker kaçağı olduğu için gece 4'te polisler gelmişti.
Onun dışında kimse ulaşamaz kayıtlara.

Tatıl yerlerındekı otellerde sormuyolar. Bız dugunden 6ay sonra gıtmıstık orda sadece kımlıkle ıslem yaptılar ama boluda bı otelde kaldıgımızda dırekt evlılık cuzdanı ıstedıler. Otelden otele degısır

X