Otelde beraber kalma prosedürü hk

8 sene önce eşimle sevgiliyken Olimpos'ta yarım pansiyonda kaldık.
Büyük bir işletme değildi yani. Hiç de evlilik cüzdanı sormadılar.
Kim kime dum duma :KK53:

Şehrine göre değişir. Mesela muhafazakâr geçinip en çok alkol tüketilen şehirlerden biriyse sorarlar :KK45:

Bu çok saçma değil mi? Ülkemizde evlilik dışı ilişki yasak değil, evli olmayan çiftlerin bir arada yaşaması veya aynı odayı paylaşması yasak değil yani bu yüz kızartıcı suç ya da ahlaksızlık değil o zaman neden sorun olsun?
Bir karşı cinsle aynı odayı paylaşmak değil araştırdıkları, yüz kızartıcı suç işleyip işlemediğinizi anlamak. Yani herhangi biriyle ayda yılda bir aynı odayı paylaşmanız sorun olmaz kamuda. Ancak sık aralıklar ve farklı insanlarla aynı odayı paylaşırsanız o zaman adı fuhuş olur zaten kamudan önce polis peşinize düşer.

alt sınıf memurluklarda değil ama üst düzey denilebilecek memurluklarda maalesef bu otel mevzusu engel oluyormuş. hakimlik gibi... çok yanlış bence ama maalesef böyle.

alt sınıf memurluklarda değil ama üst düzey denilebilecek memurluklarda maalesef bu otel mevzusu engel oluyormuş. hakimlik gibi... çok yanlış bence ama maalesef böyle.
katılıyorum.şuanki atamalarda tayin durumlarından tabiri caizse iğne deliğinden geçiriliniyor..ve hangi otelde kimlerle kaldığın otele kimlerle giriş yaptığın kayıtlara alınıyor.yıllar öncesinde de böyleydi gerçi.yeni bişey değil ama şimdilerde dahada arttı

Kamuyla benim veya arkadaşımın bir işi olmaz, yani o açıdan sorun olmaz ama bilgi için teşekkür ederim, dursun bu bilgi kenarda.
Ek olarak,gelecek plânlarınızda emniyet mensubu ya da askeri personel ile evlilik varsa o eğer isterse ve bu tür konuları sorun edecek biriyse ne zaman,nerede kiminle kaldığınızı öğrenir.
Hoş o tipte bir adamla da işiniz olmaz gibime geliyor :KK45:

Hanımlar merhaba,

Birkaç hafta sonra erkek bir arkadaşımla beraber başka bir şehre gezmeye gideceğiz. Aynı odada kalmayı planlıyoruz ama evli olmayan bir kadın ve erkeğin aynı odada kalmasında otellerde sorun çıkabilir mi? Daha önce evlilik cüzdanı olmadan falan kalınmadığını okumuştum ama halen bu uygulama yürürlükte mi? Gerçi düşününce millet sevgilisiyle tatillere gidiyor, öyle olsa gidemezdi ama ne bileyim her şey olabilir :deli:

Yani öyle resepsiyonun dünyadan haberinin olmadığı veya her şeye göz yumduğu ara sokak otellerinden bahsetmiyorum, üç yıldız dört yıldız büyük otellerden bahsediyorum.

Otelleri arayıp da sorabilirim tabii ama genelgeçer bir uygulama varsa tek tek aramak istemiyorum, ona göre otel bakarım diye düşündüm.

Teşekkürler şimdiden.
Min 4* hiç bir turistik otelde (Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı doğru dürüst otellerden bahsediyorum) evlilik cüzdanı sorulamaz.
Kimlik bilgilerinizi sisteme girerler o kadar.

Turistik otel kategorisindekiler de kalınabiliyor. Yanlıs hatırlamıyorsam 4-5 yıldızlı olanlar ama degisebiliyormus. Biz hep internetten alırdık açıklamada yazıyor zaten ona göre alırsanız sorun yaşamazsınız tabi yine de arayıp bir sorun

Ek olarak,gelecek plânlarınızda emniyet mensubu ya da askeri personel ile evlilik varsa o eğer isterse ve bu tür konuları sorun edecek biriyse ne zaman,nerede kiminle kaldığınızı öğrenir.
Hoş o tipte bir adamla da işiniz olmaz gibime geliyor :KK45:
Emniyet mensubu veya askeri personel ile evlilik planım yok, daha doğrusu herhangi biriyle evlilik planım yok ama bu işler kısmet işi, belli olmaz, o yüzden hayır diyemem.

Ama tabii kiminle nerede ne yaptığımın peşine düşüp öğrenecek tipte bir adama hayır diyebilirim :KK53::KK53:

5 yıldızlı otel sormaz lakin 4-3 yıldızlı otelin bölgesine göre sorma ihtimali var. Sebebi de özellikle şehir içi dusuk fiyatli otellerde fuhus riski olması.

X