Otelde beraber kalma prosedürü hk

Hanımlar merhaba,

Birkaç hafta sonra erkek bir arkadaşımla beraber başka bir şehre gezmeye gideceğiz. Aynı odada kalmayı planlıyoruz ama evli olmayan bir kadın ve erkeğin aynı odada kalmasında otellerde sorun çıkabilir mi? Daha önce evlilik cüzdanı olmadan falan kalınmadığını okumuştum ama halen bu uygulama yürürlükte mi? Gerçi düşününce millet sevgilisiyle tatillere gidiyor, öyle olsa gidemezdi ama ne bileyim her şey olabilir :deli:

Yani öyle resepsiyonun dünyadan haberinin olmadığı veya her şeye göz yumduğu ara sokak otellerinden bahsetmiyorum, üç yıldız dört yıldız büyük otellerden bahsediyorum.

Otelleri arayıp da sorabilirim tabii ama genelgeçer bir uygulama varsa tek tek aramak istemiyorum, ona göre otel bakarım diye düşündüm.

Teşekkürler şimdiden.
Kocam otelci, net bilgi aldım kendisinden hiç bir sıkıntı yok, iyi tatiller.

Balayı çiftleri evlilik cüzdanı göstererek yeni evli oduklarını ispatlarlar ki balayı odası, balayı organizasyonu vb. imkanlardan yararlanabilsinler diye. Diğer türlü otel nasıl bilecek balayı çifti olduğunuzu? Yani evli olup olmadığınızı öğrenmek için değil, balayı çifti olup olmadığınızı öğrenmek için sorarlar.
Yoo balayı odasına da verilmedik küçük bir oteldi yani balayı odası diye bi oda yoktu

Aynen ben de.
Sanırım Didem Yaylalı ismini uzun süre unutamayacağım.
Hatta bugüne kadar neden bilmiyordum diye de kendimden utandım!

Babamin arkadasinin kizi Didem.
O vefat ettikten sonra anne babasi da olmekten beter oldu, ikisinin de psikolojisi bozuldu,onca yillik yuvalari dagildi.
Babasi emekli asker, yeni actigi yerin adi Didem, salonun bi duvari boydan boya onun resmiyle kapli..
Ne kadar acilari buyuk olsa da olan yine olene oluyor:KK43:
Allah rahmet eylesin.

• Beğen
Reactions: csi
Oteli simdi belirleyip arayip sormak daha mantıklı. Muhtemelen zorunlu değildir. Yasal olarak bilemiyorum ama o yuzden telde ne derler kestiremiyorum da en kötü ayrı odalarda kalın gidince sürpriz bi olayla karsılasırsanız

Hanımlar merhaba,

Birkaç hafta sonra erkek bir arkadaşımla beraber başka bir şehre gezmeye gideceğiz. Aynı odada kalmayı planlıyoruz ama evli olmayan bir kadın ve erkeğin aynı odada kalmasında otellerde sorun çıkabilir mi? Daha önce evlilik cüzdanı olmadan falan kalınmadığını okumuştum ama halen bu uygulama yürürlükte mi? Gerçi düşününce millet sevgilisiyle tatillere gidiyor, öyle olsa gidemezdi ama ne bileyim her şey olabilir :deli:

Yani öyle resepsiyonun dünyadan haberinin olmadığı veya her şeye göz yumduğu ara sokak otellerinden bahsetmiyorum, üç yıldız dört yıldız büyük otellerden bahsediyorum.

Otelleri arayıp da sorabilirim tabii ama genelgeçer bir uygulama varsa tek tek aramak istemiyorum, ona göre otel bakarım diye düşündüm.

Teşekkürler şimdiden.
Otelden otele değişir. Kimi sitesinde yazar kimi yazmaz. Arayıp sorun bence. Sıkıntı yaşamayın orda. 3 sene boyunca eşimle evlilikten önce tatillere gittik. Hiç biri evlilik cüzdanı istemedi. Ege, Akdeniz gibi turistlerin çoğunlukla tercih ettiği bölgelerdeki oteller istemez çoğunlukla. Ama Misal bu hafta yalovada otel bakıyoruz, bilgilere bakarken bazılarında evlilik cüzdanı talep edilmektedir diye yazıyor bazılarında talep edilmemektedir yazıyor. Şüpeniz varsa arayıp sorun derim.

Hanımlar merhaba,

Teşekkürler şimdiden.

Bir otelci olarak söylüyorum. Kimse sormaz gidin eğlenmenize bakın

Eşimle defalarca kez otellere gittik hiçbirinde talep edilmedi. Ki zaten edilemez zira zina suç değil ( yanlış anlamayın zina ediyorsunuz vs gibi birşey söylemek istemiyorum. Bana göre gayet doğal bu durum ama yasa değişmeden önce yani zina suçken kontrol ediliyordu çoğu otelde onu aktarmak istedim.)
Yani sizden evlilik cüzdanı talep edemezler öyle bir hakları yok sadece rica anlamında otelin kuralı vardır bunu da otelin açıklamalarında belirtirtmek zorundalar.

Bu çok saçma değil mi? Ülkemizde evlilik dışı ilişki yasak değil, evli olmayan çiftlerin bir arada yaşaması veya aynı odayı paylaşması yasak değil yani bu yüz kızartıcı suç ya da ahlaksızlık değil o zaman neden sorun olsun?

Ben bunu bu araştırmaları yapan kişilerden öğrendim size göre saçma gelebilir ama kimi yerler vardır kişinin ahlaki yaşamınıda dikkate alır düşünün bi kaç ayrı adamla otelde ismi geçse bütün bunlar dosyaya yazılıyor herşeyiniz araştırılıyor yinede bilgi olarak bi kenarda dursun

gideceğiniz otelin sitesini kontrol edin. yazıyor bazılarında. kapadokya ya gitmiştik üni deyken. kız erkek bir kalamaz kuralı vardı bazıları sorun olmaz kalalım dediğinde red cevabı alınmıştı.

Ek olarak,gelecek plânlarınızda emniyet mensubu ya da askeri personel ile evlilik varsa o eğer isterse ve bu tür konuları sorun edecek biriyse ne zaman,nerede kiminle kaldığınızı öğrenir.
Hoş o tipte bir adamla da işiniz olmaz gibime geliyor :KK45:
Hakimliğe tayt giyinmenin bile engel olduğunu gördük. Bu ne ki.

Benim bildiğim kadarıyla, otel kimlikleri alıp sisteme giriyor ama kim kiminle kalıyor, hangi odada kalıyor gibi detaylar girilmiyor.

X