Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
ismine seslenince eskisine nazaran daha çok bakıyor. yolda arabayla giderken diğer arabalara araba diyor, ağaçları görünce parmağıyla gösterip ağaç diyo.... geçen yine at heykeli gördü yolda at at dedi parmağıylada gösterdi. sizce nasıl ilerlemesi iyimi????

gece de olsa cvp verin oldumu :))) bu arada çalıştığım için ben erken yatıyorum kızlar..

gece de olsa cvp verin oldumu :))) bu arada çalıştığım için ben erken yatıyorum kızlar..

oğlunun yaşı küçüktü sanırım tv yi kapatman iyi olmuş bence ne kadar çok ilgilenirsen o kadar açılır oğlun bişeylerde söylüyormuş hiç konuşmuyo olsaydı işin daha zor olurdu

aynen benimde bilmiyorlar çok yaınlarım biliyo sadece benim ailem eşimin annesi ve babası anlamıyo zaten otizim demiştim ilk teşhis konduğunda kayananam kanser gibi bişey sanmış günlerce ağlamış. konuşamama hastalığı dedim sonra inanmadılar bide doğulu benim eşim doğulular hele erkek çocuksa hiç böyle şey kondurmazlar hayır dediler bizim torunumuzun bişeysi yok konuşucak kaynanam rüyasında görmüştü birde oğlum şakır şakır konuşuyomuş babanne diyomuş konuşcak görürsün diyodu ben o zamanlar kendimi yiyip bitirdiğim için şimdide konuşuyoya bişeyiyok konuştu diyolar ne otititimsi diyolar otititim :))beni en iyi anlayan annem babam...kesinlikle senin oğlan çok ilerlemiş mimiklerini benim oğluma benzettim zaten sırayla basması çok güzel rastgele beklemeden bassaydı bu onun hiç bişey bilmediğini gösterirdi doktora gittinizmi en son ne söyledi..çapa tıpta bi doktor var çok ilgili tavsiye ediyorum sana istersen özelden yazarım

biz biliyormuyduk canım onların anlamamasıda bi o kadar normal ilk duyduğumda o ne yaa demiştim öğrendikten sonra sabahlara kadar ağladım durdum o günler berbattı
bu ayın 11 inde etfalde randevumuz var psikologla rapor için bitti raporumuz ahmet beyede gidemedik eşim dolayısıyla ben zaten nereye koşucamı şaşırdım eğitime bile gitmek istemiyorum o derece yani bıktım çapa daki ne doktoruymuş kesinlikle yaz isterim

arkadaşlar merhabalar,

27 aylık bir oğlum var çalışan bir anneyim.. cocuğum babannseiyle vakit geçiriyor..baba dede zaman zaman anne gibi sesleri artı anlamsız sesler çıkartıyor..Ancak ismine tepkisi ise keyfi isterse bakıo ..al ver komutlarını yine aynı şekilde keyfi isterse....Yanlız biz oğlumu 1 yaş ile 2 yaş arasında televizyona acayip maruz bıraktık..Bununla beraber cocuğun bütün ihtiyaçlarını bi<z gidermeye çalıştık neredeyse ona hiç bişey bırakmadık buda öğrenmesine büyük ihtimal engel olmauştur die düşünüyorum merdiven çıkabiliyor bardakta şişede suyunu içebiliyor...dışarı çıkmak istediğinde babannesini başörtüsü ve paltosunu getirip eline veriyor..ANCAK KENDİ İLE İLGİLİ İSTEKLERİNDE ÖRNEĞİN SU İHTİYACINDA ODADAN MUTFAĞA ELİMİZDEN TUTUP GÖTÜRÜYOR suyun başına...Şu an televizyon izletmiyoruz kesinlikle onunda ilgisi kalmadı artık tvye karşı istediğinde kumandayı veriyo elimize yada bizi televizyonun yanına götürüyor..Ancak bizim ona verdiğimz komutların hiçbirini istediğimz anda kesinlikle yapmıyo sadece kendi keyfi isterse...Sizce bir sorun var mıdır oğlumda...fikirlerinizi paylaşabilirmisiniz?bir öneriniz varmıdır?

kızlarrr selamm gıremıyorum artık tayınım cıktı ya valla alısmaya calısıyom esım gelemedı daha bılecıtke ben annemlerde kalıyom yıgıtle o konuda sıkıntı yokta duygusal oldugumdan mıdır nedır bılecıgı cok özluyom eskı arkadaslar evım esım yıgıt ıyı anaokuluna gıdıyo söküyo artık konusmayı yavas yavas tabı :) kızlar sızınkıler nasıl okuduguma göre masaallahları var masumcum senınkı seneye gıdecek heralde ılkokula dımı bızım oglanda el kaslarıyla sorun yasıyoruz ögretmenı gelısmemıs dıyo el kasları kagıt yırttırıp duruyom :) bıraz depresyona gırıyom galıba belkıde gırdımm daha alısamadım 2 ay oldu ne zaman alısacam ben

kurulu düzeni bırakıp gelmek zor gelmiştir tabi bide eşin yanında olmayınca daha zor allah kolaylık versin eşinde bir an önce gelir inşallah yanınıza..seneye oğlum ilkokula gidicek allahın izniyle bizi zor günler bekliyor benim oğlanında el kasları iyi değil malesef ve biz yazması için baskı yaptıkça o daha çok sıkıldı ve ağlayarak yapmaya başladı aman çok üzereine gitme

doktora götürün bence onlar en iyi şekillde değerlendir sizde emin olursunuz tv kapatmanız çok iyi olmuş

doktora götürün bence onlar en iyi şekillde değerlendir sizde emin olursunuz tv kapatmanız çok iyi olmuş

doktor olaak şu an bekleyen 3 randevum var Behiye hnm Mücahit bey.osman abalı hepsinden randevu aldım...Ancak bu randevulardan önce ilk bakırköy ruh sinir hastalıkları hastanesine başvuruda bulunmuştuk 13 ARALIKTA randevumuz var bu görüşmede hastaneden rapor vermek isterlerse özel eğitim anlamında almam cocuk geleceği için bi sakınca doğurur mu?yani rahatsızlığı belkide düzelebilecek bişey devamlılığı söz konusu olmayabilir.Ancak bu rapor onunla bir ömnür boyu beraber mi yoksa iyileşme sürecindemi...neden soruyorum çünkü ilerleyen zamanlarda herhangi bir problem kalmadığında okulda problem yaşabilir miyiz?Kısacası insanların ön yargıları diyebilirz...

özellikle masum sen tecrübelisin bana yorumlarını yaparsan sevinirim cnm. hiçbirimiz doktor değiliz ama tecrübe sahibiyiz en azından. o yüzden sizlerin yorumları benim için önemli

özellikle masum sen tecrübelisin bana yorumlarını yaparsan sevinirim cnm. hiçbirimiz doktor değiliz ama tecrübe sahibiyiz en azından. o yüzden sizlerin yorumları benim için önemli

canım ne diyebilirim ne soyleyebilirim inan hiç bilmiyorum insanları yanlış yönlendirmek istemiyorum eğitime daha çok yeni başlamışsınız yani hemen olumlu gelişmeler beklemeyin birde çocuktan çocuga çok farkediyo benimle eğitime başlayan arkadaşlarım var merkezde benim oğlum özel eğitme başladıktan 1 yıl sonra konuşmaya başladı bizimle başlayıp hiç konuşamayanlarda çokçok iyi olanlarda var bu tamamen çocukla iilgili çünkü hepsi birbirinden farklıki..biz üç yıldır alıyoruz nerdeyse eğitim artı anaokulunada hep gitti doktoru eğitimcileri olabileceğin en iyisi diyorlar şu anda ama bana göre çok ekisiğimiz var biz anneler herşeyi tam olsunlar isteriz yavrularımızın diğerlerinden farklı olmasınlar değilmi şu anda bizim el kaslarımız problemli yazmakta zorlanıyo ve ben hep bunun üzerine düşüyorum konuşmuyokende nasıl daha çok konuşurun üstüne gitmiştim seneye belki başka şeyler çıkıcak senin şu anda yapabileceğin tek şey oğlunu ilk önce kabullenmek konuşmasını desteklemek sosyalleştirmek ben çarşı pazar gezdim pazarda meyveleri eline alıp kaçkere fırlattı tezgahtaki giysileri aldı yere attı ama öğrendi şimdi normal normal geziyoruz pazarda kitap oku oğluna biraz yüksek sesle ama mimiklerini de ekleyerek abartarak bu göz temasını artırır başka soracağın şeyler olursa yazarsın buraya vakit buldukça cevaplarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…