Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Capanin Gururu Teyom

Nirvana
Pro Üye
26 Mart 2018
28.358
127.668
Arkadaşlar selam :oops: gece saat 1 de ovitrelle çatlatma iğnesi oldum ve yarın aşılama yaptıracağım. Hadi!!! Eylül ayı çatlatma iğnesi olanlar ve anne adayları deneyimlerimizi paylaşalım.
13 aydır deniyoruz. Son aylarda 3 ay klomen ve ovitrelle çatlatma iğnesi denedim fakat tutmadı. Sonra hsg çekildim. Tüpler açık ve eşimin spermiyogramı iyi çıktı. 2-3 ay doğal yolla olacağını bekleyerek dinlendik fakat yine olmayınca. aşılamaya karar verdik. Adetimin 3. günü gonal f 450 kullanmaya başladım, 1 hafta süreyle. Yumurtalarım gelişmişti ve çatlatma iğnesi vurduk. yarını sabırsızlıkla ve korkuyla bekliyorum. Sizde durumlar nasıl ?:KK36:

İnşallah olur canım @Ahenfatma herhangi bir engel var mı sende ve ya eşinde ? Ben çok korkuyorum. 4. iğnem olacak ovitrelle olarak ama aşılamada ilk. umarım bu defa olur da bebişlerimize kavuşuruz
Hiçbir sıkıntı yok cnm ne bende nede eşimde olmuyor. İnşallah cnm inşallah. Ama bu ayda olmazsa tedaviyi full bırakacağım demekki zamani değilmiş ne diyim ki cnm

Hiçbir sıkıntı yok cnm ne bende nede eşimde olmuyor. İnşallah cnm inşallah. Ama bu ayda olmazsa tedaviyi full bırakacağım demekki zamani değilmiş ne diyim ki cnm
HSG çekildin mi ?Tüplere bakıldı mı ? ya da prolaktinine bakıldı mı ?

HSG çekildin mi ?Tüplere bakıldı mı ? ya da prolaktinine bakıldı mı ?
Doktorum ultrason ile baktı hsg falan gerek duymadı herhalde ki çünkü temiz rahmin diyor prolaktinimde düzgün cnm hormon testi verdiğimde baktı doktor ama hasta olursam bu ay baktiracgm hepsine

Doktorum ultrason ile baktı hsg falan gerek duymadı herhalde ki çünkü temiz rahmin diyor prolaktinimde düzgün cnm hormon testi verdiğimde baktı doktor ama hasta olursam bu ay baktiracgm hepsine
Doktorlar hsg çektirmiyorlar, deneyin diyorlar sonra biz 1 yıl deniyoruz . bir bakıyoruz ki tıkanıklık varmış meğer. Bir arkadaşım da aşılama yaptırdı tutmadı. hsg çekti doktoru meğer tüplerden biri tıkanıkmış. Tüpler önemli :KK66:

Tamam cnm sizde ne sıkıntı var
İkimizde de problem yok aslında ama eşim ameliyat olmuş evlenmeden önce ve küçük abdest deliği ortada değil biraz aşağıda. Bu sebeple de sperm fışkırarak gitmiyor. Sızıntı şekilnde geliyor. Belki de bu sebepten hedefe ulaşamadan yolda ölüyorlardır. Bu yüzden aşılama olmak istedim. Aşılamada sperm yıkandıktan sonra en kaliteli olanlar olması gereken yere bırakılıyor. Bu sayede hamile kalma olasılığı artıyor. Tabiki yumurta döllenmeyebilir yine de ama en azından içeri ulaştığını biliyoruz. Allah kısmetimizde varsa,hayırlısıysa, kısmetimizden çıkarmasın.

4 yıldır denıyoruz cnm
son aşılama. bundan sonra tüp bebek artk. sen ne zamandır denıysn.
Bizim ilk asilamamiz. Öncesinde 3 ay klomen tedavi gördüm ama sonuç alamadım. Babam kanser hastası ve bu dönem metastaz oldu. Başka torunu da olmadığı için mutlu olsun diye hızlandırmaya çalışıyoruz. Bu da olmazsa tüp bebek deneyecegiz umarım ikimize de tup bebek gereği kalmadan Rabbim bu denememizde bebislerimizi verir 💕

Bizim ilk asilamamiz. Öncesinde 3 ay klomen tedavi gördüm ama sonuç alamadım. Babam kanser hastası ve bu dönem metastaz oldu. Başka torunu da olmadığı için mutlu olsun diye hızlandırmaya çalışıyoruz. Bu da olmazsa tüp bebek deneyecegiz umarım ikimize de tup bebek gereği kalmadan Rabbim bu denememizde bebislerimizi verir 💕
amin cnm amin. inş sağlıkla bu aşılamada bebişleeri alırız kucağımıza

X