Gebeliğe Hazırlık Ovülasyon testi açıklama,anlatım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yapar yapmaz cekmistim daginikti goruntusu biraz. Simdi tekrar cektim daha net seciliyor.

Eklentiler

• 20220730_185823.jpg
    78,9 KB · Görüntüleme: 176
Canim kan testi verdin mi hamile miymissin?

Yeni yaptığım testi de götürdüm vajinal bakti kalinlasmis gebelikte olabilir dedi yumurtaliklar temiz her sey temiz cikti gene kan negatif dedi 9 gun varken gitmistim ama yinede cok erken dedi beta icin adeti bekleyelim en iyisi dedi eger bu cizgi koyulasir ama betada cikmazda kanser markerlarina bakicaz dedi. Bisey soramadan ciktim ca 123 dedi sekretere. Yumurtaliklarda yasa rahimde kist yoksa nasil ca kanser marker bakcak anlamadim yada baska bir alandaysa kanser niye betayi tetiklesin? Idrarda çıkıp kanda nasil cikmaz ozaman çözemedim yaaaa....

Eşimde dedi ki bizde bile beta hcg hormonu var bizde ciktigi an kansere yoneliyorlar doktorlar oda muallakta kaldı bende o yuzden bekleneye karar verdim.

Ama inanilmaz sag kasigim 3 gun ağrıdı cok siddetli bugunde hafif var ama cok yok. Ilk gebeligimde adete 10 gun kala yogun kasik agrisi bacaga vuran agri yasamistim suanda da var.

Belki yarın testi yaparim koyulasma varmi bakarim durum bu bende sen naptin canim

Hicc moralini bozma inan ki butuk dr lar ayni. Sasirdiklari beklemedikleri bir durum oldu mu hemen pat diye kansersin diyorlar. Anneme babama olmadiklari halde kac defa kanser dedi dr lar. Her zaman ennn kotusunu soyluyorlar hatta cogu zaman da alakasiz sekilde. Meraklanma bir sorun yok insallah. Ben de adete dort gun kaldi erken gebelik testi yaptim bu sabah negatif cikti. Yine olmadi hamilelik

Ah ah bilmem mi bendr cok denk geldim ama netten de baktim doktordan sinra olabilitesi var ya..
Ya bazen sağlam doktorlara denk gelebiliyoruz misal ben siddetli adet ağrılarım olurdu artık bayilcak noktaya geldigimde morfin benzeri ilaclar yaparlardi evlendim doktora gittim gebelik istiyorum diye bir bakti siddetli adet agrin yogun kanaman varmi diye evet dedim cunku endometrozis var cikolata kistin mevcut dedi kimse söylemedi mi dedi hayir dedim o yüzden kac ultrasona girdim ben karin ici hassasiyet vs hicbkimse demedi o yüzden dogru diyosun ne diyim ama kadin mantikli konustu ya idrarda cikip kanda cikmiyorsa ca 125 ca 123 bakacagiz adetin gecsin bi emin olalim da dedi tamam dedim ciktim.

Ama icim rahat eger cidden gebe degilsem erken gebelik testlerinin tum markalarını sikayet edicem pembemsi cizgi cikarmak nedir ya?! O yuzden beklemedeyim bu ovulasyonuda beceremedim ben heralde

Bu kulliyen onlari elestirdigim anlamina gelmiyor HANİMEFENDİ. Nasil bir algidir bu ya? Elestireneyecek miyiz? Eksik olan bir seyi soyleyince neden bu kadar dokunuyor? Sizi ilgilendirmez benim ne dusundugum. Bu benim dr’lar hakkindaki olan genel kanaatimi benim doktor olan ablam bile dogruluyor. Allah kimseye muhtac etmesin zaten yalniz beni degil!

Bu düşünceniz3 katılmıyorum bende. Gerçekten dogru dürüst sadece hastasını düşünen isi başından savmayan doktorlar her zaman başımızın tacı. Hanfendi de bunu anlatmaya çalıştı aslinda. Doktorlarin hicbirini begenmiyormus gibi bir sey söylemedi sadece her doktora inanma demek istedi yanilabilirler demek istedi...

İnsallah gebeliktir. Simdi artik bes gun kaldi heralde dimi adete?

İnsallah gebeliktir. Simdi artik bes gun kaldi heralde dimi adete?
4 kaldi canim tutuyorum kendimi yapmiyorum test felan valla bi ovulasyon yaptim sizler dedikten sonra suan oda ikisi kizarik olcak diyosunuz ya biri tam kizarik oteki ondan daha az kizarik silik cizgi ama koyu hafif. 4 gun kala cikar miydi ovulasyonda bilmiyorum da aliverdirdim bugun

Benim bu konuda tam bir bilgim yok canim. Ama senin hamilelik var gibj sadece kanda cikmayip idrarda cikmasi cok enteresan. O yuzden senin sonucunu cok merak ediyorum

Benim bu konuda tam bir bilgim yok canim. Ama senin hamilelik var gibj sadece kanda cikmayip idrarda cikmasi cok enteresan. O yuzden senin sonucunu cok merak ediyorum
Valla bi sen degil herkes ( karsit ) gorusler bile merak ediyorlar

Bu arada konuyu bastan okuyum en iyisi bidaha burada anlatilmis bu ovu mevzusu :)

Benim gibi biri daha var bu arada burda ve hamile vikmis gebeliginin 25 inci haftalarinda. Kan testleri farkli merkezlerde hep negatif ama idrarda görüyormus sonra gunu gecince kanda çıkmış:)

Demek ki var ornekleri de. Sen hic moralini bozma dedigim gibi dr lar genelde olanin en kotusune hazirlarla hastayi her riski goz onunde bulundurmaya calisirlar. O yuzden sakin kanser vs gibi bir sey var diye dusuncelere girme. Senin buyuk ihtimal gebelikten kaynakli

Aynen var ama cok az rastladim 2 3 kişi bakalim eger ben gebeysem bende insanlar faydalansin diye bu konuyu acicam..

Doktorlarida anlıyorum da oglum kucuk felan o ihtimal beni gerdi açıkçası.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…