Oyle caresiz hissediyorum ki

dnznrlu

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2020
32
6
38
9 yillik evliyim 8 yasinda bir kizim var. Esim yaklasik bi 6 yil oncesinde kredi cekmeye basladi. Asgari ucretle geciniyoruz. Elimden geldigince calistim bende kizimin ihtiyaci oldugundan ayrilmistim isten o siralar borc azaldi saniyordum meger esim bana soylemeyip kredi cekmis hep borc girtlaga dayanmis ve cikmaza girmisiz bunu bana soylediginde 7 aylik ogluma hamileydim o gun bugun ne uyku kaldi ne bisi surekli bi aglama hali 3 hafta once dogum yaptim ne cocugumun olduguna sevinebildim kizimla oglumun kanina niye girdim die geleceklerini dusunmekten kafayi yemek uzereyim. Birc ha diyince kapanacak bi borc degil. Calissam daha yeni dogum yaptim. Yaza kadar dayansam desem bu psikolojiyle cunku lohusa depresyonu geciriyorum. Ailemin bu durumumdan haberi yoktu bugun onlara soyledim mecburen cunku asiri sistim. Dayanacak gucum kalmadi. Birak cekme daha fazla dediler cunku daha oncede bosanmadan donduk esimin huyunu biliyolar. 2 cocukla bu yeni dogum yapmis halimle ne yapsam aglamaktan bitap oldum kizim cok etkileniyo bi akil verin nokur okumak iyi gelecek bana

Çözüm basit. Bu adamdan bişey olmayacağı belli. Ailenizin evine taşınıp boşanacaksınız. Çalışabilecek duruma gelince de çocuklarınıza bakmak için işe gireceksiniz.

9 yillik evliyim 8 yasinda bir kizim var. Esim yaklasik bi 6 yil oncesinde kredi cekmeye basladi. Asgari ucretle geciniyoruz. Elimden geldigince calistim bende kizimin ihtiyaci oldugundan ayrilmistim isten o siralar borc azaldi saniyordum meger esim bana soylemeyip kredi cekmis hep borc girtlaga dayanmis ve cikmaza girmisiz bunu bana soylediginde 7 aylik ogluma hamileydim o gun bugun ne uyku kaldi ne bisi surekli bi aglama hali 3 hafta once dogum yaptim ne cocugumun olduguna sevinebildim kizimla oglumun kanina niye girdim die geleceklerini dusunmekten kafayi yemek uzereyim. Birc ha diyince kapanacak bi borc degil. Calissam daha yeni dogum yaptim. Yaza kadar dayansam desem bu psikolojiyle cunku lohusa depresyonu geciriyorum. Ailemin bu durumumdan haberi yoktu bugun onlara soyledim mecburen cunku asiri sistim. Dayanacak gucum kalmadi. Birak cekme daha fazla dediler cunku daha oncede bosanmadan donduk esimin huyunu biliyolar. 2 cocukla bu yeni dogum yapmis halimle ne yapsam aglamaktan bitap oldum kizim cok etkileniyo bi akil verin nokur okumak iyi gelecek bana

Öncelikle lütfen canınızı sıkmayın bunun ne size ne duruma bi faydası var.
Ne kadar bi borç ve yapılandırma ihtimali var mı? Ayrıca ev, araba falan var mı yani paranın nereye gittiği belli mi👀
70 bin civari bi borc 4 5 bankaya birdenmis yeni ogrendim Ev araba yok esim keyfine cok duskundur harcamis parayi

kredıyı neden cekmıs
kumar falan mı yoksa evı gecındırebılmek ıcın mı

70 bin civari bi borc 4 5 bankaya birdenmis yeni ogrendim Ev araba yok esim keyfine cok duskundur harcamis parayi
70 bıne ne keyfı varmıs da harcamıs kendı halınde yasayan cıftsınız
bu nasıl bencıllık

asgari ücretle geçinip çocuk okutmak çok zor.
adama da birşey diyemedim şu ekonomide inanırmısınız.
başka sorunlarınız yoksa eşinizle ağlamak yerine destek olmaya çalışın.
Ay ay hesap yapio onumuzdeki ay ne olacak belli degil destek olmayi cok isterim ama 3 hafta once dogum yaptim sezeryan oldum yaza kadar dayansak dicem nasil olacak onuda bilmiyorum benim psikoloji yetmicek

Öncelikle ağlamayı bırakıp sakinlesirseniz daha sağlıklı düşünebilirsiniz. Zaten yeni doğum yapmışsınız üstüne bunlar kolay şeyler değil Allah yardımcınız olsun.

Aileniz bırak çekme demiş siz ne düşünüyorsunuz? O çocukların öyle ya da böyle size ihtiyacı var aglarsanız çocuklarınıza bir faydanız olmaz olan sadece size olur. Bu evliliğe devam edip ağlamali kavgalı bir evlilik olacaksa yine olan çocuklarınıza olur. Karar sizin. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Bosansaniz eşiniz bu borçla nafaka da ödeyemez. Bu borçları neden yaptı bunu konuşabilirsiniz. Hayat yeterince pahali ve asgari ücretle 2 çocuk sizi hayli zorlamış olmalı.

Ay ay hesap yapio onumuzdeki ay ne olacak belli degil destek olmayi cok isterim ama 3 hafta once dogum yaptim sezeryan oldum yaza kadar dayansak dicem nasil olacak onuda bilmiyorum benim psikoloji yetmicek
valla kendımı sızın yerınıze koydum da
eve degıl ıse degıl keyfı ıcın kendı kendıne yemıs parayı ne dıye calısıp keyfıne yaptıgı borcu odeyeyım dıye dusundum
sıze bu kadar da guvenmesın nasılsa karım var destek olur calısır demesın bu adam bence

Öncelikle ağlamayı bırakıp sakinlesirseniz daha sağlıklı düşünebilirsiniz. Zaten yeni doğum yapmışsınız üstüne bunlar kolay şeyler değil Allah yardımcınız olsun.

Aileniz bırak çekme demiş siz ne düşünüyorsunuz? O çocukların öyle ya da böyle size ihtiyacı var aglarsanız çocuklarınıza bir faydanız olmaz olan sadece size olur. Bu evliliğe devam edip ağlamali kavgalı bir evlilik olacaksa yine olan çocuklarınıza olur. Karar sizin. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Bosansaniz eşiniz bu borçla nafaka da ödeyemez. Bu borçları neden yaptı bunu konuşabilirsiniz. Hayat yeterince pahali ve asgari ücretle 2 çocuk sizi hayli zorlamış olmalı.
Ailem hep yanimda cok sukur daha once keske bosansaydin dediler bana yalan yok bende pismanim sirf kizim icin bide esim cok agladi dayanamamistim geri dondum simdi aileye 2 cocuk geldi 2 cocukla yuk olurum dedim babama sen benim cocugumsun oyle sey olmaz dedi ama ben yediremiyorum kendime

Evi gecindirmek icin ama keyfi olarakda kismadi hic bisieyden bendede suc fark etmedim bi asgari ucret demi ama suda var acilmanin asil sebebi keyfi isten cikip durmasi kac oldu 9 yilda is degistirme ben sayisini bilmiyorum
eşiniz çok sorumsuz . siz de hem farketmediniz hem de çocuk sahibi oldunuz
eşiniz değişmez, çalışıp onun keyfi için harcadığı parayı mı ödeyeceksiniz ?

yeni doğum yaptığınızı okudum çalışın manasında demedim manevi olarak destek olun.

Olan olmuş artık ama bunu çekmek ve çocuklarınıza çektirmek zorunda değilsiniz. Aileniz destek olduktan sonra düşünecek bir şey kalmamış aslında.

krediler keyfi mi çekilmiş?
ben evi geçindirmek ihtiyaçları karşılamak için sandım asgari ücret alıyor yazınca siz.
sorumsuz o zaman eşiniz.

Ailem hep yanimda cok sukur daha once keske bosansaydin dediler bana yalan yok bende pismanim sirf kizim icin bide esim cok agladi dayanamamistim geri dondum simdi aileye 2 cocuk geldi 2 cocukla yuk olurum dedim babama sen benim cocugumsun oyle sey olmaz dedi ama ben yediremiyorum kendime

Bakın başka sorunlariniz var mı, daha önce neden bosanmadan döndünüz bunları bilmeden sadece bu konu hakkında yazıyorum ki hayat gerçekten çok pahalı. Yediremediginiz şey borcsa biz 2 kişiyiz çocuğumuz yok ve asgari ücret bize yetmez çok net. Gelirimiz asgari ücret olsaydı borclanmamanin imkanı yok. Sizin üstüne 8yasinda bir çocuğunuz ve yeni dogan bir bebeğiniz var. Nereden ve nasıl kisacaksiniz? Bebeğinize bez mi alamayacaksınız? 8 yasındakinin masraflarını mi kisacaksiniz? Evde yemek yapmayıp kendiniz yemeyip kendinizden mi kisacaksiniz. Buyuksehirdeyseniz asgari ücretle adamın borçlanması normal. Birlikte ne yapabilirsiniz buna bakın derim. ha adam sizi aç bırakmıştır üstüne borclanmistir ona bir şey diyemem ama birlikte bir hayat paylaşıyorsanız da çözümüne birlikte bakmalısınız. eşinizi suçlayarak bi yere varamazsınız.

Bakın başka sorunlariniz var mı, daha önce neden bosanmadan döndünüz bunları bilmeden sadece bu konu hakkında yazıyorum ki hayat gerçekten çok pahalı. Yediremediginiz şey borcsa biz 2 kişiyiz çocuğumuz yok ve asgari ücret bize yetmez çok net. Gelirimiz asgari ücret olsaydı borclanmamanin imkanı yok. Sizin üstüne 8yasinda bir çocuğunuz ve yeni dogan bir bebeğiniz var. Nereden ve nasıl kisacaksiniz? Bebeğinize bez mi alamayacaksınız? 8 yasındakinin masraflarını mi kisacaksiniz? Evde yemek yapmayıp kendiniz yemeyip kendinizden mi kisacaksiniz. Buyuksehirdeyseniz asgari ücretle adamın borçlanması normal. Birlikte ne yapabilirsiniz buna bakın derim. ha adam sizi aç bırakmıştır üstüne borclanmistir ona bir şey diyemem ama birlikte bir hayat paylaşırsanız da çözümüne birlikte bakmalısınız. eşinizi suçlayarak bi yere varamazsınız.
Onu suclamak gibi bi derdim yok dogum psikolojisiyle bi bosluktayim napacagimi bilemez haldeyim

Onu suclamak gibi bi derdim yok dogum psikolojisiyle bi bosluktayim napacagimi bilemez haldeyim

Allah yardımcınız olsun kolay değil ama olanla ölene çare yok denir. Olan olmuş artık üzülürseniz yiprandiginizla kalırsınız ve sağlıklı düşünemezsiniz. oysa sizin sağlıklı kalmanıza ihtiyacı olan 2 çocuğunuz var. güçlü olmaya çalışın ve bundan sonrasına bakın. Allah kolaylık versin.

X