Oyle caresiz hissediyorum ki

Eşinizin çalışmadan geçirdiği süre aşırı bir süreyse sorumluluk sahibi değildir orası net. Ama kredi çekip çekip kahvede barda dışarıda keyfine yemediyse, siz nasıl farketmediniz anlayamadım. Yani atıyorum eşiniz üste başa mutfağa rahatça harcarken yahu asgari ücretle bizim inliyor olmamız lazım niye rahatız demediniz mi hiç. Bu olaydan bağımsız olarak sorunlarınız varsa birşey diyemem ama asgari ücretle hem rahat hem de borçsuz yaşadığınızı sandıysanız sizde de birazcık sorumsuzluk var demektir. Kendinizi hasta edecek kadar üzülmeyin, gönlünüz geçtiyse ayrılırsınız ne güzel aileniz arkanızda. Eşinize hala sevginiz varsa da 70 bin ödenmeyecek depresyona girilecek bir borç değil, yapılandırılır yazın siz de çalışmaya başlarsınız ödenir üzülmeyin

Benim yerimde olsaniz napardiniz
aileniz destek oluyor size. boşansanız bir süre sonra çalışmaya başlarsınız , hayatınızı yoluna koyarsınız.
eşinizin bu borcu kapansa diğer taraftan harcamaya devam edecek

oturun ciddi ciddi düşünün, ailenizle konuşun

Eşinizin çalışmadan geçirdiği süre aşırı bir süreyse sorumluluk sahibi değildir orası net. Ama kredi çekip çekip kahvede barda dışarıda keyfine yemediyse, siz nasıl farketmediniz anlayamadım. Yani atıyorum eşiniz üste başa mutfağa rahatça harcarken yahu asgari ücretle bizim inliyor olmamız lazım niye rahatız demediniz mi hiç. Bu olaydan bağımsız olarak sorunlarınız varsa birşey diyemem ama asgari ücretle hem rahat hem de borçsuz yaşadığınızı sandıysanız sizde de birazcık sorumsuzluk var demektir. Kendinizi hasta edecek kadar üzülmeyin, gönlünüz geçtiyse ayrılırsınız ne güzel aileniz arkanızda. Eşinize hala sevginiz varsa da 70 bin ödenmeyecek depresyona girilecek bir borç değil, yapılandırılır yazın siz de çalışmaya başlarsınız ödenir üzülmeyin
Katılıyorum.

Ev yok, bark yok, koca doğru dürüst çalışmıyor, sorumluluk sahibi değil ve sonunu düşünmüyor, parayı yönetemiyor, borcu krediyle kapatmaya çalışıyor, patlayınca yine kredi, siz de şu an çalışmıyorsunuz. Peki güzel arkadaşım yargılamak değil de, akıl var mantık var neye güvenerek çocuk yapıyorsun? Hadi birinciyi yaptın ikinci neden? Ben olsam boşanırdım.

asgari ücret belli, eğer bu çekilen paralar ev için çekiliyorsa, eve - çocuğa harcanıyorsa hiç bu değirmenin suyunun nereden geldiğini düşünmediniz mi? ya da hesap işlerine hiç karışmaz mısınız? ama yok eve değil, keyfe keder şurada yiyeyim burada içeyim fazladan şunu alayım diye çekildiyse sorumsuzluk tabi ki üst seviyede eşinizde. asgari ücreti yettiremeyip, bunu söyleyemeyip çektiyse çok kızamıyorum gerçekten, zira hepimiz oturup düşünüyoruz asgari ücretle bir aile nasıl geçiniyor diye hele de çocuklu aileler. siz de çocuk birken iki olmuş. bence lohusalık durumunuzun biraz geçmesini bekleyin ve sakinleyin. eşinizle konuşun, keyfi çekmediğini düşünüyorsanız sakin kafayla bir hal çare bulursunuz. ama yok sizi düşünmeden hareket ettiyse zaten aileniz arkanızdaymış. yapılacak şey de belli

İkiniz de cok sorumsuzsunuz. Sizin butceden, borctan nasil haberiniz olmaz?
Evi gecindiriyordu keyfinden kismiyordu diyorsunuz. Asgari ucret alan adam kismadan yasiyorken " yahu senin maasin bu, biz nasil boyle geciniyoruz?" Diyemedimiz mi?

Birinizin nasil gecinildigi umurunda degil, oteki boyuna borc yapiyor ama 2. Cocuk yapiliyor. Bu devirde hic borcunuz olmasa bile bir asgari ucret 4 kisilik aile gecindirecek para degil ki zaten.

Harcarken yanindasiniz batinca annemin evine...
En başta gitseymişsiniz bari.

Karı koca 20 yıldır afedersiniz it gibi çalışıyoruz , bırak 2. çocuk yapmayı, evde kedi beslemeye cesaretimiz yok acaba gelirimiz yeter mi , ilgilenebilir miyiz diye 3 yıldır kedi sahiplenmeyi erteliyoruz, siz tek asgari ücretle nasıl cesaret ettiniz 2 çocuğa? Gerçekten merak ediyorum, ne olacak şimdi o çocuklara?

Ne yapabilirsiniz bir üstünden geçelim bence.

Bir kere en kötü ihtimal ailenizin yanına dönebilirsiniz. Bu çok büyük bir şans. O nedenle bu kadar umutsuzluğa kapılmayın.

Eşinizin ailesi oğullarına yardım edebilir mi? Kardeşleri annesi babası. Belki bir miktar çıkar. Sıkılmasın, gitsin sorsun.

Ayrıca eşiniz şuan ne kdr yoğun çalışıyor bilmiyorum ama 2. İşi bulmak zorunda. Rahatını biraz kenara bırakacak. Bizim iş yerindeki çaycı, çocuklarıma yetebilmek için 3 yerde birden çalışıyordu adamcağız. Aile babası olmak böyle ne yazık ki.

Evi gecindirmek icin ama keyfi olarakda kismadi hic bisieyden bendede suc fark etmedim bi asgari ucret demi ama suda var acilmanin asil sebebi keyfi isten cikip durmasi kac oldu 9 yilda is degistirme ben sayisi
asgarı ucretle 70 bınlık harcama bır degılkı sanırım sız herseyı ınternetden esınızın kartından getırtıyorsunuz gerı kalan ıhtıyacları esınız alıp gelıyordur o yuzden pıyasadan haberınız olmadan harcıyorsunuzdur da oyle haberınız olmuyordur aklıma baska bırsey gelmedı 1 market posetı dolusu alısverıs yapınca 200 tl odeyıp cıkıyorsunuz asgarı ucretle ne gecınmesı :KK43:

anladıgım kadarıyla ıkınızınde olmus hatası esınız sorumsuz sızde futursuz harcamıssınız demek kı
enı sonu odenır borc bızımde var borcumuz mecbur kredı cektık 50 bın bankaya borcluyuz esımle beraber calısıyoruz ortak olarak bız ıse yatırım yapmıstık pandemıden once-pandemı patladı ısler sıkıntıya gırdı sıkıstık ama odenır enı sonu saglık sıhhat olsun da

9 yillik evliyim 8 yasinda bir kizim var. Esim yaklasik bi 6 yil oncesinde kredi cekmeye basladi. Asgari ucretle geciniyoruz. Elimden geldigince calistim bende kizimin ihtiyaci oldugundan ayrilmistim isten o siralar borc azaldi saniyordum meger esim bana soylemeyip kredi cekmis hep borc girtlaga dayanmis ve cikmaza girmisiz bunu bana soylediginde 7 aylik ogluma hamileydim o gun bugun ne uyku kaldi ne bisi surekli bi aglama hali 3 hafta once dogum yaptim ne cocugumun olduguna sevinebildim kizimla oglumun kanina niye girdim die geleceklerini dusunmekten kafayi yemek uzereyim. Birc ha diyince kapanacak bi borc degil. Calissam daha yeni dogum yaptim. Yaza kadar dayansam desem bu psikolojiyle cunku lohusa depresyonu geciriyorum. Ailemin bu durumumdan haberi yoktu bugun onlara soyledim mecburen cunku asiri sistim. Dayanacak gucum kalmadi. Birak cekme daha fazla dediler cunku daha oncede bosanmadan donduk esimin huyunu biliyolar. 2 cocukla bu yeni dogum yapmis halimle ne yapsam aglamaktan bitap oldum kizim cok etkileniyo bi akil verin nokur okumak iyi gelecek bana
Parayı nereye harcamış acaba? Yani kumar gibi bir alışkanlık mı söz konusu? Eve, size bir harcama söz konusuysa bebeğiniz biraz toparlanınca (anneniz yakınsa ona bırakıp) çalışıp destek olun. Arkadaşlar gerekenleri söylemiş zaten aklıma sadece bu geldi.

Ben yarım gün calısıyorm o yüzden asgari ücrefin biraz üstü alıyorm primlerle falan.Bazen de altında
Kızımın ihtiyaclarına anca yetiyor
Siz 3 kisi ev kira,cocık okuyor nasıl yetiyor sandınız merak ettim.
70 bin ödenir bi sekilde ama desteksiz zor.
Esinizin ailesi yardım edemez mi?
En azından siz bi ise girme durumuna gelene kdr
Bosan desek bosanmazsın simdi o kesin😓

X