Özel üniversiteden geçiş;

KedicikMiyavv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2013
817
228
31
Bayanlar merhaba.

Karamsar kediciği postaladım. Bi kaç gündr düşünüyorum..

Kendime türlü türlü hedefler koydum hukuk mimarlık şu bu..

Sonra instagramda bakınırken bi isim dikkatimi çekti öylesine baktım profilinde intern doktor yazıyodu.

Böyle boğazm düğümlendi falan. Dedim sen hayatın boyunca her doktor gördüğünde ağlayacak mısın şapşal?

Tıp okuyan arkadaslarımın resimleri.. Allah onlarnda emeğini boşa cıkarmasn.

Böyle olmaz dedim.

Kendime sıkı bi program yapıp sınava kadar en iyi sekilde hazırlanacagm.

Ama tabi her ihtimali düşünmek adına bişey soracagm.

Özel tıp gelirse ailem yollar sanıyorum.

geçmek istediğim üniversitenin puanı beni etkiler mi?

her okulun kendine ait bi not ortalaması falan var mı?

demek istedigm ilk tercih yaptıgım puanın bi önemi yok degil mi artık kazandıktan sonraki ortalamaya bakıcak iş?

mesela a okulu 3 ortalamayla alıp b okulu 3.5 le falan mı alır sabit midir of hiç bilmiyorum bunları :18:

Torpil cok rol oynuyomu bu gibi şeylerde :18:

hel_in

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2009
4.840
200
Bayanlar merhaba.

Sonra instagramda bakınırken bi isim dikkatimi çekti öylesine baktım profilinde intern doktor yazıyodu.

Böyle boğazm düğümlendi falan. Dedim sen hayatın boyunca her doktor gördüğünde ağlayacak mısın şapşal?

Böyle olmaz dedim.

demek istedigm ilk tercih yaptıgım puanın bi önemi yok degil mi artık kazandıktan sonraki ortalamaya bakıcak iş?

mesela a okulu 3 ortalamayla alıp b okulu 3.5 le falan mı alır sabit midir of hiç bilmiyorum bunları :18:

ortalamanız cok onemlı ozel tıp bıle aslında yuksek yanı yarı burslu yazmanı genelde onerırım kontenjan acıgınonda cok oluyor

ozel okullar genelde paralı oldugunda tutuyordur bence

ama not ortalaman lıseden cıkıs notun etkılıyor cunku lys de hepsı bırden toplanıo

kısaca etlıyor calıs sen
tıp paralı olsun parasız olsun zor ve puanları yuksek bı bolum
aılemın ımkanı dahılınde fen okusaydım kesınlıkle tıp derdım

laodike

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2013
1.406
102
Bayanlar merhaba.

Böyle olmaz dedim.

Siz yatay gecisten mi bahsediyorsunuz?
Ozeli kazanir 1 sene gider sonra yataylda devlete mi gecerim diyorsunuz?

KedicikMiyavv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2013
817
228
31
ortalamanız cok onemlı ozel tıp bıle aslında yuksek yanı yarı burslu yazmanı genelde onerırım kontenjan acıgınonda cok oluyor

ozel okullar genelde paralı oldugunda tutuyordur bence

ama not ortalaman lıseden cıkıs notun etkılıyor cunku lys de hepsı bırden toplanıo

kısaca etlıyor calıs sen
tıp paralı olsun parasız olsun zor ve puanları yuksek bı bolum
aılemın ımkanı dahılınde fen okusaydım kesınlıkle tıp derdım
yani bence de o parayı vermeye degecek bi bölüm ilerisi bakımından
bilmiyorum zorlanacaklarını sanmıyorum ama umarm teklif onlardan gelir ben diyemem özele yollayın diye direk agzımla :KK17:
ki evet yuksek. Ama devletten daha makul puanlar. Bakalm %25 veya tam burslu gidebilirm heralde

Siz yatay gecisten mi bahsediyorsunuz?
Ozeli kazanir 1 sene gider sonra yataylda devlete mi gecerim diyorsunuz?

valla öyle diyodum ama öyle sorunca siz diyemedim şimdi :18:

laodike

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2013
1.406
102
yani bence de o parayı vermeye degecek bi bölüm ilerisi bakımından
bilmiyorum zorlanacaklarını sanmıyorum ama umarm teklif onlardan gelir ben diyemem özele yollayın diye direk agzımla :KK17:
ki evet yuksek. Ama devletten daha makul puanlar. Bakalm %25 veya tam burslu gidebilirm heralde

valla öyle diyodum ama öyle sorunca siz diyemedim şimdi :18:

Dogru yerdesiniz :)
Ben de Allah izin verirse seneye dusunuyorum bu yazden cok arastirdim bu konuyu. Ozellikle sormak isterseniz buyrun cevaplarim.

hel_in

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2009
4.840
200
işallah kazanırsınız ...ama bence aılenızın bı sorun ozel okul fıkrını alın ,tıp hukuk vs bu bolumler ılerıye yonelık gelır getırıen bolumler ölü yatırım degıl :)

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

KedicikMiyavv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2013
817
228
31
Dogru yerdesiniz :)
Ben de Allah izin verirse seneye dusunuyorum bu yazden cok arastirdim bu konuyu. Ozellikle sormak isterseniz buyrun cevaplarim.
oo yani özel tıpta mısın yoksa ozel yazıp devlete mi geçmek istiyorsun anlayamadm :KK17:

işallah kazanırsınız ...ama bence aılenızın bı sorun ozel okul fıkrını alın ,tıp hukuk vs bu bolumler ılerıye yonelık gelır getırıen bolumler ölü yatırım degıl :)

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
öyle tabi şimdiden konusunu acamam özele guvenip çalışmadıgımı düşünürler :KK17: oysa sıralamam düşük özele yetecek puan için bile cok calısmalıyım..
acıkcası abimde doktor ve farkındalar okulu bitirdikten sonraki prestijin maddi manevi rahatlıgın :21:
yani iş o puanı almakta :18:

laodike

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2013
1.406
102
oo yani özel tıpta mısın yoksa ozel yazıp devlete mi geçmek istiyorsun anlayamadm :KK17:

öyle tabi şimdiden konusunu acamam özele guvenip çalışmadıgımı düşünürler :KK17: oysa sıralamam düşük özele yetecek puan için bile cok calısmalıyım..
acıkcası abimde doktor ve farkındalar okulu bitirdikten sonraki prestijin maddi manevi rahatlıgın :21:
yani iş o puanı almakta :18:

Ozeldeyim devlete gecmek istiyorum ya da en azindan daha iyi bir ozele

KedicikMiyavv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2013
817
228
31
Ozeldeyim devlete gecmek istiyorum ya da en azindan daha iyi bir ozele

fiyuuuuuuuuuuu bana herseyi anlat gözünü seveym :KK76:
ygsde kaçbindeysin lysyi kaça çektin özel olmazsa hani okuldasn özel diye maddiyattan mütevellit bırakmaya calısıyorlar mı zorluyolar mı yani
ayy cok sordum ama merak ediyorum :26:

laodike

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2013
1.406
102
fiyuuuuuuuuuuu bana herseyi anlat gözünü seveym :KK76:
ygsde kaçbindeysin lysyi kaça çektin özel olmazsa hani okuldasn özel diye maddiyattan mütevellit bırakmaya calısıyorlar mı zorluyolar mı yani
ayy cok sordum ama merak ediyorum :26:

Ben sayilsaldim ama istedim bolumu ankarada tutturamadim. Tm puanim iyi geldi syan ankarda ozel bir okulda psikoloji okuyacagim ama suan hazirliktayim.
Hazirlikta gecis yokmus bu yuzden 1. Sinifa kaldi is. Hacettepe Üniversitesi veya ankara Üniversitesi ni istiyorum.normalde oralara osym puanim yetmiyor ama 1. Sinif not ortalamam 3.5 -4 arasi olursa Allahin izniyle oralara gecebilirim.
Suan tek gereken 1. Sinifta cok calismam.
Ygs de 140.000
Lys tm de 180.000 mf de 120.000 (beslenmeye ve mimarliga ankarada yetmedi)
Hala nasil (Allah izin verirse tabi) psikolog olucam sasiriyorum.

5February

|| Rabbime Bin Şükür.. ||
Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
4.052
518
Özel tıpa girersin her türlü.. Girdikten sonra ortalamayı ciddi anlamda kasman lazım geçiş için..

KedicikMiyavv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2013
817
228
31
Ben sayilsaldim ama istedim bolumu ankarada tutturamadim. Tm puanim iyi geldi syan ankarda ozel bir okulda psikoloji okuyacagim ama suan hazirliktayim.
Hazirlikta gecis yokmus bu yuzden 1. Sinifa kaldi is. Hacettepe Üniversitesi veya ankara Üniversitesi ni istiyorum.normalde oralara osym puanim yetmiyor ama 1. Sinif not ortalamam 3.5 -4 arasi olursa Allahin izniyle oralara gecebilirim.
Suan tek gereken 1. Sinifta cok calismam.
Ygs de 140.000
Lys tm de 180.000 mf de 120.000 (beslenmeye ve mimarliga ankarada yetmedi)
Hala nasil (Allah izin verirse tabi) psikolog olucam sasiriyorum.

hehe bende tıp okuyosun sandm heyecandan ne okudugumu bliyomuym ki:KK9:
inşallah gecersn ya sıkı tut puanları
eminim cok iyi bi psikolog olursun
dilerim hersey gönlümzce olur :KK16: