Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

kızlar hipnoz öyle filmlerdeki gibi baygınlık hali değil ki korkacak hiçbişey yok.zihni rahatlatma yöntemi.rahat bi şekilde oturup gözlerini kapatıyorsun. gözünün önüne dr.un talimatıyla güzel şeyler getiriyosun ve böylece düşüncelerini kontrol etmeyi öğreniyorsun, zihnini eğitiyorsun.sonuçta hergün uyandıktan itibaren aklımıza kötü kötü şeyler getirip kendimizi mahvediyoruz, artık iyi şeyler düşünüpiyileşme zamanı...
bu hastalığa yakalanmadan önceki hayatınızı düşünün bir, hiç aklınıza kalp krizi geçireceğiniz beyin kanaması geçirip aniden öleceğiniz, durduk yere kötü bişey olacak...vb düşünceler geliyor muydu? böyle düşünmeye neden başladığınız önemli...sonra da eski halinize dönmek için alıştırmalar yapıyorsunuz...nasıl başladıysa öyle bitecek kızlar üzülmeyin çaresi var.
ben istanbul'dayım bu arada bir arkadaş sormuştu ona da cvp vermiş olaym.

hastalık korkuyla ilgili olduğu için, korkulara karşı en iyi dualar felak ve nas sureleri, allaha dua edelim ki bize güç versin sıkıntılarımızı kovsun.
ben hiç dua etmezdim kızlar, sonra korkudan çok ağladığım bir gün aldım dua kitabını elime sakinleşinceye kadar okudum. o kadar çaresizdim ki...çok dua ettim allahım bana bir yol göster dedim. ertesi gün doktorumu buldum hemen görüştüm. şidiiyileştim ama dua etmeye devam ediyorum. çünkü panik atak genelde kontrol manyaklığından, aileden gelen güvensizlikten-sevgiszlikten vb. şeylerden oluyor.
hep derlerdi bana dua et diye ben de böyle insanları biraz cahil bulurdum açıkçası...Allahı sık sık anınca benim içim huzurla doluyor artık-çünkü sorun korkuysa bizleri allahtan başka koruyabilecek hiçbir şey yok...sorun sevgisizlikle bizi annemizden babamızdan hatta kendimizden bile milyonlarca kez daha fazla seven bizi yaratandır. kontrol manyaklığıysa, herşeyi konrol edebilecek olan allahtır, sen istediğin kadar çırpın -öleceğimizi düşünüyoruz ama ölmüyoruz işte...akışına bırakınca her şey çözülüyor...
Yani bu hastalık başıma belki de bu yüzden geldi diyorum kızlar o kadar uzaktım ki böyle şeylere, korku beni allaha yakınlaştırdı, bazı şeyleri daha yeni keşfediyorum...

herşeyde var bir hayır, sizler de kendi dersinizi aldıktan sonra geçip gidecek bu zor günler inşallah.
herkese geçmiş olsun...

Evet inşaAllah Rabb'imizin yardımıyla geçecek bu zor günler..
redgat sağol, bilgiler için..

Benim asıl sorunumda bu işte..
Kendimi asla telkin edemiyorum.. :KK14:
Beynime asla hükmedemiyorum..:KK14:

bende kendime hükmedemiyorum 2 gün başarıyorum 3. gün yeniden patlak veriyor.
kızlar sizdede panik atakların gün içinde 3-4 kez geldiği oluyor mu?
bende panikatak sıklaşınca depresyon çıkıyor açığa.sonrada fiziksel sıkıntılar başlıyor.
bacaklarımda kötü bir his oluyor.sürekli tansiyonum düşük veya kan şekerim düşük gibi hissediyorum.midem bulanıyor.
sizdede oluyor mu bunlar?

Bende paxil kullanıyorum..
Bana da 2 doktorda kullanabilirsin bu ilacı dediler..
İlginç bir durum...

vallaha çok ilginç bu ülkede insan hangi doktora inanacağını şaşırıyor.
bence doktorlar risk almak istemiyorlar.
çünkü internette okuduğum yazılarda hamileliklte hiçbir ilaç yüzde yüz güvenilir değil diyor.
birde paksil ilaç güvenilirliğinde D grubuna giriyormuş.
prozak ve türevi ise C grubuymuş.
hamilelikte A grubu en güvenilir grupmuş.

arkadaslar panik atak rahatsızlığı olup hamile olanlar ya da hamile kalmayı düşünenler
burdan sıkıntılarımızı paylaşalım birbirimize destek olalım
ben hamilelik öncesi sadece 1 ay hap kullanıp hamile kaldım özellikle su aralar gerçekten kötüyüm
kendimi telkin etmeye çalışıyorum ama sanırım yetersiz kalıyor

sızede cok gecmış olsun...bende hamıle kalmak ıstıyorum fakat panık atak hastayım ve antıdepresan kullanıyorum...cok guclu bır kısılığe sahıptım nasıl böyle oldum hala şoktayım..

bende 11 haftalik hamileyim ve panik atak hastasiyim cok korkuyorym dogumda kesin olurum diyorum hergun dusunuyorum bunu dusundukcede nefesim daraliyor Allah yardimcimiz olsun insallah(aminn)

sızede cok gecmış olsun...bende hamıle kalmak ıstıyorum fakat panık atak hastayım ve antıdepresan kullanıyorum...cok guclu bır kısılığe sahıptım nasıl böyle oldum hala şoktayım..

güçlü kişilikle alakası yok bu hastalığın.tamamen piyangodan çıkıyor.ben ne zorluklar yaşadım bişey olmadı.en mutlu en huzurlu olduğum vakit buldu bu hastalık beni.

arkadaşlar aralık ayından beri antidepresan kullanıyorum ve şuan 30 haftalık hamileyim.ilk önce 5 mg la başladık ama şuan 20 mg cipralex alıyorum.bu süre zarfında annemi kaybettim....Allah kimseyi annesiz bırakmasın...dayanmak zor...ataklarım ilaç sayesinde az biraz azaldı.

benim sizlere danışmak istediğim lohusalıktada oluyormuş ya annelik hüznü yada depresyon?acaba hamileliğinde ilaç kullanan arkadaşlar emzirirkende devam ettimi ilaca yada doğumdan önce bıraktımı?lohusalıkta bu sıkıntıları yaşadımı?açıkçası tedirginim malum sıkıntılar çok kötü oluyor...hamileyken ilaç kullanınca emzirirkende devam edersin dedi sağlık ocağındaki hemşire?ilacı bırakıyım desem tedavi yarım kalıcak.doktorumla konuşucam ama önce bilgisi olan arkadaşlardan fikir almak istedim..????acaba deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz?

arkadaşlar aralık ayından beri antidepresan kullanıyorum ve şuan 30 haftalık hamileyim.ilk önce 5 mg la başladık ama şuan 20 mg cipralex alıyorum.bu süre zarfında annemi kaybettim....Allah kimseyi annesiz bırakmasın...dayanmak zor...ataklarım ilaç sayesinde az biraz azaldı.

benim sizlere danışmak istediğim lohusalıktada oluyormuş ya annelik hüznü yada depresyon?acaba hamileliğinde ilaç kullanan arkadaşlar emzirirkende devam ettimi ilaca yada doğumdan önce bıraktımı?lohusalıkta bu sıkıntıları yaşadımı?açıkçası tedirginim malum sıkıntılar çok kötü oluyor...hamileyken ilaç kullanınca emzirirkende devam edersin dedi sağlık ocağındaki hemşire?ilacı bırakıyım desem tedavi yarım kalıcak.doktorumla konuşucam ama önce bilgisi olan arkadaşlardan fikir almak istedim..????acaba deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz?

Canım, bildiğim kadarıyla emzirirken ilaçlar kullanılamıyor..
Bebek anne karnındayken, besinler karaciğer ve böbreklerden süzülüp, arınıp bebeğe gidiyor..
Ama anne sütüne direk geçiyor diye biliyorum ben..
Seni yanıltmak istemem..
Bende ilaçla hamilelik düşünen biriyim..
Ve bu konu benide çok rahatsız ediyor gerçekten..

Canım, bildiğim kadarıyla emzirirken ilaçlar kullanılamıyor..
Bebek anne karnındayken, besinler karaciğer ve böbreklerden süzülüp, arınıp bebeğe gidiyor..
Ama anne sütüne direk geçiyor diye biliyorum ben..
Seni yanıltmak istemem..
Bende ilaçla hamilelik düşünen biriyim..
Ve bu konu benide çok rahatsız ediyor gerçekten..

teşekkür ederim canım cevabın için..ilaç kullanarak hamilelik biraz daha rahat geçiyor ama şimdi beni düşündüren lohusalık ve bebeği nasıl emziricem.açıkçası korkuyorum ilacı bırakınca nüksetcek diye çünkü hissedilen duygular çok ürkütücü oluyor kimi zaman..hamileliğin ilk 3 ayı hariç 4. aydan itibaren kullanılan antidepresan ilaçların ( ki güvenli kategoride olanlar tabi) bebeğe bir zararı olmuyor dedi doktorum.ben hem konsültasyona girdim hemde 2 ayrı doktordan izinle ilaç kullanıyorum.bana verdikleri bilgi böyle..tabi hayatta hiçbirşeyin garantisi yok o ayrı..umarım sen çok daha iyi olursun ve hiç ilaç kullanmak zorunda kalmazsın..

selam kızlar nasıl doğum yapmayı düşünüyosunuz bendede panik atak var ve 7 haftalık hamileyim ilaç kullanmıyorum merak ettiğim panik ataklı biri normal doğum yapabilirmi doktoruma bahsetmedim pa lı oldugumdan kısmetse bidahaki gidişimde bahsedicem.

arakadaşlar selamlar aranıza yeni katıldım. 11 yıldır ankisiyete ile mücadele ediyorum ve sürekli ilaç kullandım. 7 aylık evliyim ve 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. şimdi ilacımı bıraktım ama çok zor günler geçiriyorum gittiğim tüm doktorlar hamilelikte kesinlikle ilaç kullanmamam gerektiğini söyledi. ben ilaçsız hiç kalmadım. şu anda ise hamileliğimi sonlandırmak bile içimden geliyor. bazı arkadaşların ilaç içiyor olmaları beni rahatlattı ama yaptığım araştırmalara göre ilk 3 ayda tehlikeliymiş sonrasın da da çok zor da kalınırsa içilebileceği söyleniyor. ama gittiğim psikiyatrist bana bağırarak çocuğunun gerizekalı olmasını mı istiyorsun diye çok ağır bi tepki verdi şu anda o kadar kararsız ve çaresizim ki ne olur yardım edin :KK43:

arakadaşlar selamlar aranıza yeni katıldım. 11 yıldır ankisiyete ile mücadele ediyorum ve sürekli ilaç kullandım. 7 aylık evliyim ve 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. şimdi ilacımı bıraktım ama çok zor günler geçiriyorum gittiğim tüm doktorlar hamilelikte kesinlikle ilaç kullanmamam gerektiğini söyledi. ben ilaçsız hiç kalmadım. şu anda ise hamileliğimi sonlandırmak bile içimden geliyor. bazı arkadaşların ilaç içiyor olmaları beni rahatlattı ama yaptığım araştırmalara göre ilk 3 ayda tehlikeliymiş sonrasın da da çok zor da kalınırsa içilebileceği söyleniyor. ama gittiğim psikiyatrist bana bağırarak çocuğunun gerizekalı olmasını mı istiyorsun diye çok ağır bi tepki verdi şu anda o kadar kararsız ve çaresizim ki ne olur yardım edin :KK43:

Çok yapıcı bir psikoloğun varmış arkadaşım..
Ben önce birkaç psikoloğa daha gitmeni, ve onların fikirlerini de almanı tavsiye ederim..
Evet, hamilelikte aslında hiçbir ilaç önerşilmez..
Ama biz ve bizim durumumuzdaki insanlar da keyiften kuulamıyoruz bu ilaçları..

Benim psikoloğumda, bu ilaçla 15 yıldır hastalarının jhamile kaldıklarını ve
hiçbir sorun yaşamadıklarını söyledi bana..
İçin gayet rahat olsun dedi..
Ona güvenmedim, diğer psikoloğa gitti..
O da ilaçsız sakat bebek doğumu binde 1 ise,
ilaçla binde iki olur dedi..
Yani çok az bir oran oynar belki dedi..

Bana hiçte olumsuz yaklaşmadılar..
Bu doktorlar neden böyle çelişkililer anlamadım ben yaa..
3 doktorla görüştüm, üçüde ılımlıydı...

Çok yapıcı bir psikoloğun varmış arkadaşım..
Ben önce birkaç psikoloğa daha gitmeni, ve onların fikirlerini de almanı tavsiye ederim..
Evet, hamilelikte aslında hiçbir ilaç önerşilmez..
Ama biz ve bizim durumumuzdaki insanlar da keyiften kuulamıyoruz bu ilaçları..

Benim psikoloğumda, bu ilaçla 15 yıldır hastalarının jhamile kaldıklarını ve
hiçbir sorun yaşamadıklarını söyledi bana..
İçin gayet rahat olsun dedi..
Ona güvenmedim, diğer psikoloğa gitti..
O da ilaçsız sakat bebek doğumu binde 1 ise,
ilaçla binde iki olur dedi..
Yani çok az bir oran oynar belki dedi..

Bana hiçte olumsuz yaklaşmadılar..
Bu doktorlar neden böyle çelişkililer anlamadım ben yaa..
3 doktorla görüştüm, üçüde ılımlıydı...

canım ya sen hangi ilaçları kullandın benimkilerle aynı mı acaba?

canım sen o doktorun dediğine takılma..bende ilk 5 ay çok mücadele ettim ilaç kullanmamak için ama bu süre zarfında annemi kaybettiğim için ilaç kullanmam şart oldu...hamileliği süresince ilaç kullanan çok insan var..ilaç kullandığım halde bazen hormonlar buna rağmen zorluyor...bence başka bir doktora gidip fikir edineblirsin...ayrıca ilk 3 ayda kullanılan ilaçlar bildiğim kadaruyla kalp ve akciğer gibi minör anomalilere sebep oluyor...otizm konusuna gelince doktorum bana ilaç kullanan yada kullanmayan bütün hamilelerde aynı risk var dedi....ben şu an 32 haftalık hamileyim 5. aydan itibaren cipralex ve atarax şurup kullanmaya başladım...ama ilaç konusunda seni yönlendirmek istemem ama bu grup ilaçların bir zararı olmadığını söyledi doktor...bende her gün dua ediyorum Rabbime bebeğime bişi olmasın diye...şuandada kafama takılan emzirme süresince acaba devam edebilecekmiyim ilaçlara...başka kafana takılan sorular olursa seve seve yanıtlarım...bebeğinden vazgeçme...ölüm hariç herşeyin çaresi var...

selam kızlar nasıl doğum yapmayı düşünüyosunuz bendede panik atak var ve 7 haftalık hamileyim ilaç kullanmıyorum merak ettiğim panik ataklı biri normal doğum yapabilirmi doktoruma bahsetmedim pa lı oldugumdan kısmetse bidahaki gidişimde bahsedicem.

canım ben sezaryan düşünüyorum..normal doğumdan korkuyorum açıkçası ama hayırlısı diyorum buna rağmen...doktorunla konuş onlar çok güzel motive edip yönlendiriyor...

canım sen o doktorun dediğine takılma..bende ilk 5 ay çok mücadele ettim ilaç kullanmamak için ama bu süre zarfında annemi kaybettiğim için ilaç kullanmam şart oldu...hamileliği süresince ilaç kullanan çok insan var..ilaç kullandığım halde bazen hormonlar buna rağmen zorluyor...bence başka bir doktora gidip fikir edineblirsin...ayrıca ilk 3 ayda kullanılan ilaçlar bildiğim kadaruyla kalp ve akciğer gibi minör anomalilere sebep oluyor...otizm konusuna gelince doktorum bana ilaç kullanan yada kullanmayan bütün hamilelerde aynı risk var dedi....ben şu an 32 haftalık hamileyim 5. aydan itibaren cipralex ve atarax şurup kullanmaya başladım...ama ilaç konusunda seni yönlendirmek istemem ama bu grup ilaçların bir zararı olmadığını söyledi doktor...bende her gün dua ediyorum Rabbime bebeğime bişi olmasın diye...şuandada kafama takılan emzirme süresince acaba devam edebilecekmiyim ilaçlara...başka kafana takılan sorular olursa seve seve yanıtlarım...bebeğinden vazgeçme...ölüm hariç herşeyin çaresi var...

çok teşekkür ederim cevabın için. bende cymbalta kullnıyordum ama kesmek zorunda kaldım. ilk 3 ayda destek amaçlı kullandığın ilaç var mıydı bi de trankobuskas ilk 3 ayda kullanılır mı acaba bigin var mı

çok teşekkür ederim cevabın için. bende cymbalta kullnıyordum ama kesmek zorunda kaldım. ilk 3 ayda destek amaçlı kullandığın ilaç var mıydı bi de trankobuskas ilk 3 ayda kullanılır mı acaba bigin var mı

canım ben ilaç kullanırken hamile kaldım ama o zaman tedavinin sonlarıydı ve 5 mg cipralex alıyordum hamile olduğumu öğrenince bıraktım.ama ilacı bıraktıktan 2 ay sonra şikayetlerim arttı.5 . aya kadar bişi içmedim direndim fakat çok zordu..doktor benexol verdi ve de omega 3. onlarla idare ediyim dedim ama çok az faydası oldu..şimdi yine antidepresana ek olarak onlarıda alıyorum...genelde kivi ve muza ağırlık verdim o dönem...insanı gevşetiyordu çünkü bide ıhlamur içtim...

trankabuskos konusunda bir bilgim yok prespektüsünde yazmıyormu gebelik bilgisi?

canım ben ilaç kullanırken hamile kaldım ama o zaman tedavinin sonlarıydı ve 5 mg cipralex alıyordum hamile olduğumu öğrenince bıraktım.ama ilacı bıraktıktan 2 ay sonra şikayetlerim arttı.5 . aya kadar bişi içmedim direndim fakat çok zordu..doktor benexol verdi ve de omega 3. onlarla idare ediyim dedim ama çok az faydası oldu..şimdi yine antidepresana ek olarak onlarıda alıyorum...genelde kivi ve muza ağırlık verdim o dönem...insanı gevşetiyordu çünkü bide ıhlamur içtim...

trankabuskos konusunda bir bilgim yok prespektüsünde yazmıyormu gebelik bilgisi?

hımm ne zor bi durum ya. bu kadar zorlanacağımı bilseydim hiç hamilelik düşünmezdim. çokta düşündüğüm bi dönemde olmadı gerçi. gebelikle ilgili hiçbişey yazmıyor canım. valla çok zorlanıyorum ilaç içmemek için o kadar mücadele veriyorum ki anlatamam ama bu ne kadar daha sürer bilmiyorum. şu 3 ay bi geçse içmek için hiç düşünmicem çünkü bu şekilde bebeğe daha çok zarar veriyorum bence. cevap için çok sağol.

X