Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

Arkadasim basindan beri ativan aliyorum demissin dr izin verdimi bagimlilik yapiyomusya oylemi benim dr cok bunaldgmda alablcgm soyld ama ben hep boyleym zor tutuyrm almamak icin kendm

Canimsin sagol yanliz birakmadgn icin digerinde hic kullanmadim zaten ilac fobim vardi buna alisana kadar cok zorlandim 1 ay oldu belki az ama birakma fikri beni daha cok korkutuyo belki dogru dgl ama elimd dgl diger hamileligld yasadklrm dusundukce daha kotu oluyorum lutfen 2 dusunler varsa benim yazilarmi okuyup korkmayin her kezinki bir olmaz cok ornekleri var. Ilaca gelince bacim yani ativana cok bunaldigmda alablcgm soyledi ne bileym bugun direniyrm almamaya
Ko

Fuja çok geçmiş olsun.. Ben hamileliğimin başından beri kullanıyorum efexor 75lik kullanıyorum.. Çok zor toparlandım senin gibiydim belkide daha beterdim aldırmayı bile düşündüm eski yazılarımı okursan ne günler geçirdiğimi daha iyi anlarsın hiç kolay olmadı.. Bunun üzerine yoğun depresyonda geldi beni mahvetti ilacın dozu da çok yeterli gelmedi kendimi aylarca toparlayamadım.. Oofff oof Allah yardımcın olsun canım yaa... Burada bende dahil hamileliğin başından beri ilaç kullanan ve sağlıklı doğuran çok insan var... Bu eziyeti çektirme kendine ama D grubu değil C grubu ilaç kullanmaya dikkat et canım.. İstediğin zaman yaz ben sık sık girerim.. Ne yaşadığını çok iyi anlıyorum dua ve sabır arkadaşım.. Sabret....

Canimsin sagol yanliz birakmadgn icin digerinde hic kullanmadim zaten ilac fobim vardi buna alisana kadar cok zorlandim 1 ay oldu belki az ama birakma fikri beni daha cok korkutuyo belki dogru dgl ama elimd dgl diger hamileligld yasadklrm dusundukce daha kotu oluyorum lutfen 2 dusunler varsa benim yazilarmi okuyup korkmayin her kezinki bir olmaz cok ornekleri var. Ilaca gelince bacim yani ativana cok bunaldigmda alablcgm soyledi ne bileym bugun direniyrm almamaya
Ko

1 ay, bu ilaçlar için hemen hemen alışma süresi.Değiştirmek sarsıcı olabilir ama dediğim gibi, ya hep bırak, ya da C grubuyla değiştir.Yarın doktor ne diyecek bakalım?

Fuja çok geçmiş olsun.. Ben hamileliğimin başından beri kullanıyorum efexor 75lik kullanıyorum.. Çok zor toparlandım senin gibiydim belkide daha beterdim aldırmayı bile düşündüm eski yazılarımı okursan ne günler geçirdiğimi daha iyi anlarsın hiç kolay olmadı.. Bunun üzerine yoğun depresyonda geldi beni mahvetti ilacın dozu da çok yeterli gelmedi kendimi aylarca toparlayamadım.. Oofff oof Allah yardımcın olsun canım yaa... Burada bende dahil hamileliğin başından beri ilaç kullanan ve sağlıklı doğuran çok insan var... Bu eziyeti çektirme kendine ama D grubu değil C grubu ilaç kullanmaya dikkat et canım.. İstediğin zaman yaz ben sık sık girerim.. Ne yaşadığını çok iyi anlıyorum dua ve sabır arkadaşım.. Sabret....

Melekcim sen nasılsın? Kızın nasıl? :)

Evet canim benim yazilarini okudum surekli okuyuo okuyup duruyorum benim ilacim ne grubu old bilmiyorm ama ilac fobim var buna zor alistim gibi zaten psikytrsm bu konuda kati izin vermio cok bunalinca ativan bende aldirmayi dusundum ama rabbim daha beterini verir dedim zaten o dusuncemde asiri korkumdandi rabbim affetsin insallah canimsin cok sagol bacim

Bakalim ama kullandgm bilmio ne olur beni bu konuda yargilamayin elimde dgl bacim ama iternette bir sitede okumustum hamilelikte kullanilablck ilac cipralex de vardi rabbime siginiyorum

Bakalim ama kullandgm bilmio ne olur beni bu konuda yargilamayin elimde dgl bacim ama iternette bir sitede okumustum hamilelikte kullanilablck ilac cipralex de vardi rabbime siginiyorum

Ne yani? Dooktor cipralex verdi ama sen Ativan kullanıyosun öyle mi? C grubu ilaçlar kar-zarar hesabı yapılarak hamilelikte kullanılır.Cipralex C grubudur.Bir de kullanımı tehlikeli ilaçlar vardır D ve X grubu.Ativan D grubudur. Ha tabi D grubu ilaçla sağlıklı bi bebek de doğurabilirsin belki.Allah bilir.Ama bu kadar hassas bir konuda bile bile lades denir mi hiç? Okumuşsundur, kan ağlayan, yerinden kalkamayan hamileler var burda.İlaç kullanmıyorlar ya da doktorun verdiğinden 1 mg bile fazla kullanmıyolar..Şimdi kendini değil, bebeğini düşünme zamanı.

Domestekus canım çok şüküür Rabbime kızımda bende iyiyiz arada oynuyor teyzesi.. :) Bugünlerime binlerce kez şükürler olsun...

Fuja cipralex aslında çok iyi bir ilaçtır ama şunu unutma ki ilaçların etkisini göstermesi 2-3 hafta bu süre zarfında daha da kötü olabilirsin sabretmen gerekiyor sonra düzelmeye başlıyorsun.. Ativan hem D grubu hemde seni tedavi etmez sadece o an için rahatlatır.. İlaç fobini acilen yenmelisin bak hepimiz kullandık belkide bu sayede toparlandık bu günlere gelebildik.. Ama şunu unutma ki antidepresanlar çok farklıdır bazıları anlık rahatlatır bazılarında ise sabretmen gerekir tedavi eder.. Yarın doktoruna git bakalım ne diyecek.. İnşallah güzel haberlerle gelirsin.. Şuan bu durumu hafife indirmek için çözüm odaklı davranmalısın.. Biliyorum şu aşamada mantıklı düşünmek çok zor..

Insanin yasadigi anda bu igrenc korkuyu gececegne inanmasi cok zor ama gecincde gercekten geciyo dyp hic bisey olmamis gibi devm edilebly

Domestekus canım çok şüküür Rabbime kızımda bende iyiyiz arada oynuyor teyzesi.. :) Bugünlerime binlerce kez şükürler olsun...

Fuja cipralex aslında çok iyi bir ilaçtır ama şunu unutma ki ilaçların etkisini göstermesi 2-3 hafta bu süre zarfında daha da kötü olabilirsin sabretmen gerekiyor sonra düzelmeye başlıyorsun.. Ativan hem D grubu hemde seni tedavi etmez sadece o an için rahatlatır.. İlaç fobini acilen yenmelisin bak hepimiz kullandık belkide bu sayede toparlandık bu günlere gelebildik.. Ama şunu unutma ki antidepresanlar çok farklıdır bazıları anlık rahatlatır bazılarında ise sabretmen gerekir tedavi eder.. Yarın doktoruna git bakalım ne diyecek.. İnşallah güzel haberlerle gelirsin.. Şuan bu durumu hafife indirmek için çözüm odaklı davranmalısın.. Biliyorum şu aşamada mantıklı düşünmek çok zor..

Tü tü tü Maşallah :) Allah sağlık versin :)

Ben 20gunluk hamiledm bilmiydm dr gittim cipralex verd sonra suphelendm test yaptim 5 haftalik hamileym soka girdm o gune kadar idare ediyodum kotuydm ama bir sekild gdyd simdi pskytrsm gerekirse 3ay sonra dedi ativani cok bunalip mecbur kalirsan dedi

Biliyorum melekcim ama insan bu illetin icindykn icsemde rshatlasam diyorum zaten kanamam var bu belirsizlik mahvedio beni

Fuja canım şuan biliyorum ki düşsede rahatlasam diyorsun.. Ahhh ahh biliyorum çok korkunç birşey.. Bebeğimi aldırmaktan vazgeçmemde buradaki arkadaşlar çok etkili olmuştu bana çok büyük destek oldular yaşadıkları için ne çektiğimi çok iyi anladılar.. Ama bu böyle gitmiyor bir süre sonra hafifliyor sen mahvoluyorsun ama o ayrı tabi.. Gerekirse ilaç kullan.. Hakkında hayırlısı olsun canım.. Şuan nasıl kötü olduğunu yazılarından anlayabiliyorum.. Doktorun ne derse elinden geldiği kadar uygula.. Sabret lütfen sabır sabır sabır...

Ben 20gunluk hamiledm bilmiydm dr gittim cipralex verd sonra suphelendm test yaptim 5 haftalik hamileym soka girdm o gune kadar idare ediyodum kotuydm ama bir sekild gdyd simdi pskytrsm gerekirse 3ay sonra dedi ativani cok bunalip mecbur kalirsan dedi

Anlıyorum seni.Burdaki herkes de çok iyi anlıyor biliyorum.Ama lütfen Cipralex'le idare et.Çalışıyosan işten çık, pazara gitme, evde otur ama idare et.Sonradan vicdanın rahat etmez ve lütfen doktoruna doğruları söyle ilaç konusunda.

Icimi okudun melekcim elimde dgl anliyosun canim benim bu arada benm
beynim allak bullak yazilarini okdgm halde hatirlayamyrm kac aylik hamilesin ilac kullaniyomsn

X